Yabancı Dizi Önerileri

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
uzaylıların fantazi dünyası geniştir benim bildiğim:) bunlar muttaassıp ( bu sözün tercümesini @beyazsoy a bırakıyorum kendisi osmanlıcayı şakır şakır ana dili gibi konuşuyor nede olsa :) ) uzaylılarmı ?
Tek kelimeyle osmanlıca konuşanlara tercüme yapılmaz))) mutahassip günümüz türkçesinde de kullanılıyor hava atacaksan baka kelimeler bul)))

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,256
Puanı
1,061
'''Karanlık bir gelecekte geçecek dizi, zengin kesime hitap eden bir eğlence parkını mekan edinecek. Yapay zekaların kullanıldığı, gelen ziyaretçilerin katılabildiği oyunlarla dolu bu parkta; vahşi batı macerası sunan kısımda bir sorun ortaya çıkacak. Eğlenmeyi uman müşteriler, peşlerindeki silahlı nişancıdan kurtulmaya çalışacaklar.'''

konusuna hemen baktım :) bilimkurgu macera gerilim herşey içice... ayrıca sessiz kuzu katili hannibal anthony hopkins dede başrolde asla kaçırılmayacak bir dizi :)

The Slap birde buna bak puanına ? benim 2011 model dizinin puanı var senin dizin 2015 modelmiş :)
işte totoş gibi dinlersen öyle olur :F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
Şuradan baktım da, dünyada kalan tek insan temalı "The Men Of The Earth" ve Hz.İsa'nın çarmıha geriliş hikayesini anlatan mini tarih dizisi "A.D" yi de izlemeyi düşünüyorum ölmezsem. :)

Bakmadıysanız şu özet listesine bakabilirsiniz 2015 de çıkacak dizilerle alakalı..

http://onedio.com/haber/2015-te-diziseverleri-ekrana-kilitleyecek-25-yeni-dizi-424522

@destere @OzaN
dünyadaki son adamın konusu ilginçmiş haldır huldur kendisine dişi insan arıyor sanırım erkek bulacak çünkü türü komediymiş :)
A.D nin konusu ilginç ama daha önce benzerlerini sanki çok izlemiş gibiyim :)

Tek kelimeyle osmanlıca konuşanlara tercüme yapılmaz))) mutahassip günümüz türkçesinde de kullanılıyor hava atacaksan baka kelimeler bul)))
mutahasssip değil mutaassıp olacak beyazsoy :)

işte totoş gibi dinlersen öyle olur :F
benim dediğim dizidede uma tuman var ? şimdiki dizidede var bu kadın tüm slap ları kaçırmıyor sanırım :)

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
dünyadaki son adamın konusu ilginçmiş haldır huldur kendisine dişi insan arıyor sanırım erkek bulacak çünkü türü komediymiş :)
A.D nin konusu ilginç ama daha önce benzerlerini sanki çok izlemiş gibiyim :)

mutahasssip değil mutaassıp olacak beyazsoy :)

benim dediğim dizidede uma tuman var ? şimdiki dizidede var bu kadın tüm slap ları kaçırmıyor sanırım :)
İkisi de kullanılıyor çoğu arapça kelime yanlış geçiyor türkçeye

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,699
Puanı
461
http://www.dizibox.org/yeni-yilda-diziboxda-sizleri-bekleyen-diziler-izle/

@OzaN @xemrexxx @sürgünüm @Forumdash @Çiğdem- @Harunnn60 @kaan955

yeni yılda yeni dizilerin toplu gösterimi varmış bu adreste , fragmanlarla birlikte bir göz attım çok güzel diziler bizi bekliyor özellikle ABC atakta gibi :)

bu dizilerin tanıtımı daha önce @OzaN tarafından bizim forumda yapılmıştı? ama burda toplu halde daha bir akılda kalıcı gibi duruyor :)

özellikle galavant adlı müzkal komedide kral karakterini canlandıran vatandaş çok renkli biri bunu izleyeceğim hem komedi hem müzikal :)
Süpermiş bu, yarım saat felan iyi yani. Uzun zamandır hangi diziyi seçsem diye bekliyordum. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
Süpermiş bu, yarım saat felan iyi yani. Uzun zamandır hangi diziyi seçsem diye bekliyordum. :D
karar verebildinmi ? hepsi güzel gibi duruyor fragman şaşırtıcı olabiliyor bazen :)

Mesela Estağfurullah kelimesinin asli estagfirüllahdir. Ama çoğunlukla senin yazdığın gibi kullanılıyor mutaassıp
işin aslı kolayı neyse onu söylemektir? her dil kendisini kullanışlı hale getiriyor zamanla.. estagfirillüh gibi zorlama bir kelimeye gerek bile yok bence ..
onu estafurulah diye basit bir şekilde anlatmak yeterli hatta fazla bile:)

Son düzenleme:

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
karar verebildinmi ? hepsi güzel gibi duruyor fragman şaşırtıcı olabiliyor bazen :)

işin aslı kolayı neyse onu söylemektir? her dil kendisini kullanışlı hale getiriyor zamanla.. estagfirillüh gibi zorlama bir kelimeye gerek bile yok bence ..
Simdi baktım arapçada da mutaassıpmis))) türkçede bazıları ben dahil mutahassip diyerek yanlış kullanıyormuş

Bu araç estafurulah değil Estağfurullah doğrusu)))) sen iyice budadin)))

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,699
Puanı
461

Henüz izlemedimde, yerimlerine kaydettim yarın okul dönüşü izlerim 3 tane final sınavı sonrası halim kalmayacağından garanti diyorum. :(

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,699
Puanı
461
@destere

Attığın videodan 4 tane dizi çıkarttım, 1 tanesini zaten izleyecektim,birindende emin değilim.

Galavant 5 Ocak Komedi Müzikal
American Crime Dram (Bi ihtimal)
Back Storm 23 Ocak Polisiye
Agent Carter 7 Ocak (Zaten izleyecektim)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
@destere

Attığın videodan 4 tane dizi çıkarttım, 1 tanesini zaten izleyecektim,birindende emin değilim.

Galavant 5 Ocak Komedi Müzikal
American Crime Dram (Bi ihtimal)
Back Storm 23 Ocak Polisiye
Agent Carter 7 Ocak (Zaten izleyecektim)
galavant ve american crime i bende izlemeyi düşünüyorum
backstorm a mesafeli yaklaşıyorum şimdilik, bazı şüphelerim var dizi hakkında :)
agent carter damı varmış senden duydum vallahi tanıtım videosunda onu izlediğimi hatırlamıyorum :) tekrar bakmam lazım :)