İngiliz Sherlock - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

Yine çok iyi bir bölümdü özellikle sonlara doğru tavan yaptı bölüm. :D Bölümün finali çok iyiydi.

Laboratuvar'daki o adamdan hiç şüphelenmemiştim bir anda Moriarty'yim diye ortaya çıkınca şaşırdım. :D

Puanım: 9/10
Şüphelenebilecek pek bir şeyi yoktu ki. Sadece Sherlock eşcinsel olduğunu anlamıştı ve yaşlı kadın sesi çok yumuşak demişti. Anca oradan çıkarılabilirdi ama bilmeyen birinin o çıkarımı yapması çok çok zor. Çünkü tamamen sıradan biri gibiydi labaratuvarda. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x1

İşte bu bölüm baya güzeldi. Baştan sona büyük ölçüde çok akıcıydı. :) Keşke her bölüm bu seviyede olsa. :)

Irene Adler harika bir kadındı, hayran olmamak elde değil. Sherlock Holmes'ü bile aşık etmeyi bildi, zekasıyla Sherlock ile yarıştı.

Sher-locked, çok iyiydi. :)

En sondaki sahne de şaşırtıcıydı. :)

Bu arada bu bölümü daha önce de izlediğimde çok beğenmiştim fakat her ne olduysa araya bir sürü şey girmişti ve bundan sonraki bölümleri izleyememiştim. Yani bundan sonraki bölümleri ilk kez izlemiş olacağım. :)

9/10

@sürgünüm @gundix123 size sormadan olmak zorunda oldu kusura bakmayın ama bayramdan sonraya hiç vaktim olmayacak bu diziye o nedenle 2. sezonu iki günde bir bölüm şeklinde izleyeceğim. Siz de izlerseniz yakın zamanlarda güzel olur. :) İzleyemezseniz de kabul ediyorum sorun sizde değil bende. :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x2

Şu ana kadarki dizinin tarz olarak en aykırı bölümüydü. Karanlık bir havası vardı, sanki fantastik bir dizi gibiydi. :) Ama bu tarz yakışmış diziye.

Bazı yerlerinde aşırı gerildim, heyecanlandım. Fakat dizinin belli bölümlerinde ciddi anlamda sıkıldım.

John'un labaratuvardaki sahnesi çok iyiydi.

En sonda karanlıkta olayın çözüldüğü an harikaydı.

Sherlock'un ilk canavarı gördüğünü sandığı yerdeki tepkisi harikaydı.

O gerilimi, heyecanı bütün bölüme yayabilseler 10 bile alırdı belki ama bu haliyle:

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x3

Ne bölümdü öyle. :eek:
:eek: Özellikle son yarım saati tek kelimeyle harikaydı, dizinin çok abartıldığını düşünüyordum ama bu bölümle IMDb'deki 9.3 puanının hakkını verdi. :)

Bölüm boyunca akıl oyunları oynandı yine. Moriarty ne kadar zeki olduğunu gösterdi, bence harika bir karakterdi. Fakat Sherlock'la boy ölçüşemedi. Bu arada intiharı da çok şaşırtıcıydı.

Bundan sonra dizinin nasıl devam edeceğini de merak ettim doğrusu. :)

9 ile 10 arasında kararsız kaldım. Son aylarda 10 puan almaya en çok yaklaşan dizi bölümü oldu ama:

9/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x1

Diziyi uzun süredir izlemiyordum bugün nihayet izleyebildim. Diziyi özlemişim baya. Bölüme gelirsek sezon için iyi bir başlangıç bölümüydü. Hatta çok iyi bir bölümdü.

Son sahnede kadının "Goodbye Mr Holmes" mesajını attıktan sonra mesaj sesinin o mekandan gelmesi ve daha sonra Sherlock'un giydiği kıyafetlerle duruşu çok iyiydi. Sesli güldüm. :D

Irene Adler gerçekten çok zeki bir kadındı. Bölüme renk kattı. :)

Puanım: 9.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x2

Bölüm içerisinde gerilim, fantastik, psikoloji ne ararsan vardı. :D Çok farklı bir bölümdü gerçekten. Görmeye alışık olmadığım için bu bölümü baya sevdim.

Sherlock'un "hafıza sarayı"na girdiği sahneler çok eğlenceli oluyor.

Binbaşı'nın şifresini bulduğu sahnesi de ayrıca iyiydi.

Son sahnelere doğru da zaten bölüm deyim yerindeyse tavan yaptı. :)

Puanım: 9.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x1

Nihayet uzun bir aranın ardından diziye dönebildim. Sırf bu Sherlock yüzünden kafayı sıyıracağım en sonunda. Yahu kayış kopma noktasına geldi arkadaş, nasıl oluyor yaa, nasıl yapıyor bütün bunları.:)

Son dakika da öyle bi patlattı ki bombayı teröristlerin içine kadar sızması şoklardan şoklara girdim çıktım.:)

Bu bölüm yine Sherlock'un insani yüzünün ön planda olduğu bölümdü, yaptığı espiriler, attığı kahkahalar ve de aşık olması. tabi amerikalı elemanı camdan atınca içim bi hoş oldu orası ayrı. :)

Neyse gelelim Irene Adler'e, kadın bi nevi Sherlock'un dişi versiyonu çıktı.:)

article-0-0F516F5900000578-133_468x478.jpg

9.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x3

Tek kelimeyle harikaydı. Baştan sona sürükleyici ve zekice kurgulanmış bir bölümdü.

Moriarty'nin Sherlock dahil herkesi kod üzerine kurguladığı yalana inandırması gerçekten çok iyiydi. Çok zeki bir karakterdi ölmesine üzülmedim ama dizi için önemliydi. :D

Sherlock'un intihar olayını anlamadım. Ölmedi ama nasıl ölmedi? Gelecek bölüm bunun bir açıklaması olacaktır o açıklamayı merak ediyorum. Ama Molly'den yardım istemişti onunla alakalı bir durumdur yüksek ihtimal.

Bu bölüm bana göre dizinin en iyi bölümüydü şimdiye kadarki. O yüzden;

Puanım: 10/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x2

Önceki bölümlere oranla sönük olsa da sonlara doğru oldukça iyiydi.:)

Dizinin diğer bölümlerinden farklı bir tarzda olduğu bir gerçek. Sherlock'un watson üzerinde yaptığı deney ve Sherlock'un 'en iyi adamımı gönderiyorum' lafına ve laboratuarda Watson'ı maymun edişine sesli güldüm.:)

Bölümün sonunda yine Moriarty'nin suratını gördük hadi hayırlısı.:)

8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x3

Dizinin en duygusal bölümüydü. Sağlam bir sezon finali izledik.:)

Düşüşten nasıl kurtulduğunu açıklasalardı iyiydi, Allah'tan yarın üçüncü sezona geçicem. Diziyi zamanında izleyip 1 sene beklesem meraktan ölürdüm herhalde.:) Bir tahminm var tabi Sherlock'un Molly ile konuşması ve hastanenin tepesinde olması herhalde kurtulmasında etkili faktörler.:)

Sherlock kurtuldu tamam da, umarım Moriarty de ölmemiştir. Kaçak'ta ki Ertan'la (Berk Hakman) karakterleri birbirine ne kadar benziyor.:eek: Hastasıyım ikisininde. Reis öyle kolay pes edip kendini harcamaz vardır bir planı.:) [ /spoiler]

9.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x1

Çok güldüğüm sahneler de oldu, heyecanlı dakikalarda oldu. Gayet iyiydi bu bölümde. :)

Sherlock'un ölüm teorilerinin her bir bakış açısı şaşırttı, olayın nasıl olduğunu hala %100 anlayamadık. Ben ipli versiyonu tuttum ama ileriki bölümlerde başka senaryolar da çıkarırlarsa şaşırmayacağım.:)

Sherlock'la Moriaty'nin öpüştüğü sahnede sesli güldüm.:) Sherlock'un nasıl ölmediğini merak ediyordum ama ondan çok, John'un Sherlock'u gördüğünde ne tepki vereceğini merak ediyordum. Martin Freeman o sahnelerde devleşti yok böyle oyunculuk.:)

John'un sevgilisi rolündeki Mary karakterini çok sevdim, diziye müthiş oturmuş.:)

9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x2

Tipik Sherlock bölümlerinden farklıydı, eğlendim mi? kesinlikle! :)

Sherlock, sağdıç konuşmasıyla şov yaptı. Gerçek bir bebek yolda olduğuna göre bana ihtiyacınız olmayacak sözüne koptum, aklıma geldikçe de gülüyorum.:)

Sherlock ve John'un sarhoş oldukları sahne çok güzeldi.:)

Jim Moriarty olmadan eski tadı alamadım ama Sherlock'un bu bölümde 5 şüpheliyi kafasında (ve salonda) sorgulayışı ve sahne geçişleri sonuç olarak yine cinayeti çözmesi olağanüstüydü.:)

8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x3

İlk iki sezona göre çok beğenmesem de yinede güzel bir sezon finali oldu. Sherlock'un en dandik bölümü bile diğer dizilerin en iyi bölümleriyle kapışır.:)

Finalde Moriarty'nin çıkmasıyla havalar uçtum. Tahmin ediyordum Moriarty'nin ölmediğini ve döneceğini ama keşke biraz daha erken döneydi. Ölümden dönmesinin ne kadar absürd olacağı da ayrı bir konu.:)

Fiske olayından sonra Sherlock' un Magnussen' i vurma sahnesi güzeldi.:)

Mary'den bir şey çıkacağı çok bariz belliydi. Hikayesi dandik kalsa da eskiden bir ajan olması oluşu şaşırttı.:X

Sherlock' un 'çok önemli bişiy diycem, çok çok ama, Sherlock aslında kız ismi' demesi falan gülümsetti.:)

9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Aklımda zaten hatta dün indirdim 3. sezonu. :):)
4.sezon Ocak 2015'te ekranlara dönüyormuş, dizi önceki sezonlarında olduğu gibi 3 bölümden oluşacak ve ek bir Noel bölümüyle sayıyı dörte çıkacakmış. :)

Bunun konusunu açmışmıydık biz. (b)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4.sezon Ocak 2015'te ekranlara dönüyormuş, dizi önceki sezonlarında olduğu gibi 3 bölümden oluşacak ve ek bir Noel bölümüyle sayıyı dörte çıkacakmış. :)

Bunun konusunu açmışmıydık biz. (b)
Doğru olmaması lazım haberin?

2015 sonunda 1 bölümlük özel bölüm olacak asıl sezon ise 3 bölüm olarak 2016 sonunda olması lazım. :)