İngiliz Sherlock - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yok artık 2016'ya 2 sene var ya. :)
Benedict Cumberbatch Oscar peşinde koşuyor bu sene Sherlock ile ilgilenecek vakti mi var. :) Zaten ikisi de Hobbit'te de oynadılar bir yandan. Başka yeni projeleri de vardır mutlaka. Sherlock'u ek iş olarak boş kaldıklarında yapıyorlar. :):)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Benedict Cumberbatch Oscar peşinde koşuyor bu sene Sherlock ile ilgilenecek vakti mi var. :) Zaten ikisi de Hobbit'te de oynadılar bir yandan. Başka yeni projeleri de vardır mutlaka. Sherlock'u ek iş olarak boş kaldıklarında yapıyorlar. :):)
Son üç bölümünü arka arkaya izlemeden önce ufak bir araştırma yapsaydım da bu bölümlerden çok olmadığını, insanların yıllarca bekledikleri bölümleri bitirmemem gerektiğini fark edebilirdim. çok pişmanım. :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Son üç bölümünü arka arkaya izlemeden önce ufak bir araştırma yapsaydım da bu bölümlerden çok olmadığını, insanların yıllarca bekledikleri bölümleri bitirmemem gerektiğini fark edebilirdim. çok pişmanım. :(
Ben dedim aceleye gerek yok önümüzde yıllar var diye. :):)

Neyse sen yine iyi sayılırsın senden 1 yıl önce bitirip hala seninle beklemede olanlar var. :):)

Ben de izleyeceğim bu yakınlarda büyük ihtimal 4. sezon başlayana kadar karakterleri falan unuturuz iyice. :D Neyse ki bu özel bölüm işi iyi olmuş, arada kendilerini hatırlatmaları gerek. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x1

İyi bölümdü özlemişim. Son dönemde dizilerden biraz şikayetçiydim çoğu dizi vasat gidiyor diye ama izlemeye değer dizilerin olduğunu hatırlattı Sherlock. :)

Ölümle ilgili teoriler çok iyiydi.

John ve Sherlock ikilisi çok iyiler gerçekten. Polisiye dışında komedi yönü de iyiydi bölümün. :D

9'a yakın olsa da:

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x2

Sanırım her sezonun ikinci bölümlerini biraz farklı yapıyorlar. Aksiyon olarak diğerlerinden daha farklı oluyor ama akılda kalıcı bölümler oluyor bir şekilde. :)

Herhalde en ilginç düğün bölümlerinden biriydi. :)

Sherlock'un düğün konuşmaları çok iyiydi gerçekten, şov yaptı resmen. :D

Sherlock'un bebekle ilgili tahmin olayı güldürdü. :D

Ayrıca kurgu olarak da aşırı farklıydı. Bazı yerlerde çok acayip sahne geçişlerine imza atılmış. :):)

Bu arada bir önceki bölümdeki f - cough şeklindeki sahne geçişi (f.ck off demek istemişler) sesli güldürmüştü yazmayı unutmuşum. :D

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x3 (Sezon Finali)

İkinci sezon finalinin altında kalsa da iyi bölümdü.

Gözlüklü adam ilginç karakterdi gerçekten. :)

Tek dahi Sherlock değil tabii. :) Sherlock ile John'un diyalogları yine çok iyiydi, özellikle çocukla ilgili olanlar. :):)

Mary'nin bir şeyler çevirmesi beni pek de şaşırtmadı doğrusu...

Moriaty'nin sonda gözükmesi ise gerçekten şaşırtıcı oldu. Gerçekten ölmemiş olabilir mi?

8/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x1

Diziyi uzun zamandır izlemiyordum. Gerçekten özlemişim. Aslında bir yandan da iyi ki uzun bir süre izlememişim. Yeni sezonu ne kadar az beklersem o kadar iyi. :D

Sherlock'un çatıdan atlamasıyla ilgili sahneler gerçekten izlemeye değerdi. Moriarty'le öpüşme teorisine sesli güldüm. :D

Sherlock'un John'un karşısına çıktığı sahne ve devamı da komikti.

Sherlock'un yeni düşmanı da ilginç birisine benziyor bakalım neyin nesi bu adam? :)

Puanım: 9/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x2

Bence de farklı izlemesi keyifli bir bölümdü.

Kemer olayı çok iyiydi. Yine zekice düşünülmüş ve çözümlemesi yapılmış bir cinayet vardı.

Sherlock'un konuşması tam da Sherlock'a yakışan bir konuşmaydı. Çoğu yerde yine güldürdü. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x3

Geçen sezon finalinden sonraki en iyi bölümdü bence. Bir sahnesi bile sıkmadı. :)

Bölümün sonu çok iyiydi. Tam jenerik müziği geldi kapatıyordum ki bir anda değişik şeyler oldu. :D Moriarty'nin dönmesi dizi için bence çok iyi oldu. Dizide yokluğu hissediliyordu.

Mary beni de şaşırtmadı. Zaten Sherlock'a yeni giren karakterlerde genelde bir sorun oluyor. :D

Puanım: 9.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x0 (Christmas Özel)

Harika mükemmel olağanüstü yine bir film tadında bölümdü. :)

Sherlock'un Moriarty ile hayali yüzleşmelerini izlemek oldukça keyifliydi. (Yalnız Moriarty'nin kesinlikle ölü olduğunu mu göstermeye çalıştılar şimdi? Bizi seneye ne bekliyor acaba.)

Irene Adler olsa daha güzel olacaktı. Bir an arkadan gelen gelinin o olduğunu zannetmiştim. :)

Son olarak Moriarty'nin ''Siz ikiniz kaçıp evlensenize'' repliği sesli güldürdü. :)
9/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
4x0

Bence seyir zevki yüksek ama içerik olarak kötü bir bölümdü.

"Öncelikle şunu belirteyim, kör göze parmak feminist göndermelerden çok rahatsız oldum. Bu kadar goygoy yapmaya gerek yok. Sanırım yazarlar ticari bir kaygıyla popülist bir yaklaşımda bulunmak istemiş. Büyük ihtimalle tüm feminazilerin dibi düşmüştür.

Ben ayrıca böyle özel bir bölümün özel bir hikayeye odaklanmasını isterdim. Sherlock'un "mind palacesini" görmek güzeldi ama bir yerden sonra ana hikayeden koptu ve sadece Sherlock'un zihninde çevresindekileri nasıl tasarladığını görmeye başladık. Zaten cinayet olayı da çok zor değildi ama onu bile tam çözemediler. Olayı Moriarty'e bağlayacağım diye gelinlikten onun çıkması tam saçmalıktı. Orada ya Irene Adler'in ya da kocası deliren kadının gelinlikten çıkması lazımdı.
"]

Bölümü izlemesi zevkliydi yine de ama sonuçta neredeyse 2 senede 1 bölüm çekiyorlar onu da ya çok iyi yapmalılardı ya da "tam olarak" özel bir bölüm yapmalılardı.

7.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x0 (Christmas Özel)

Nolan yapmış yine yapacağını. :):) Şaka bir yana farklı ve güzel bölümdü. Bence iyi düşünmüşler, dönem konsepti içinde görmek güzeldi Sherlock ve Watson'ı. Yer yer sıktı ama genel olarak başarılı buldum.

Yalnız Sherlock ilk rüyadan uyanışını keşke daha geç yapsaydı. :) Çünkü uynadıktan sonra işler biraz rayından çıkmaya başladı. Gelinlikten Moriarty değil de o kadının çıkmasını bekledim ben de. Olması gereken oydu ama çok tahmin edilebilir olurdu herhalde Sherlock için?

8/10

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
4X0

Bazı yerler sıkıcıda olsa yine bölümde Sherlock farkını konuşturdu :) .2017 yılına kadar beklemek çok zor olacak keşke bonus olarak 1 bölüm daha yayınlasalar:D

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
İlk bölümü izledim ve neden bu diziye daha önce başlamadım diye kızıyorum kendime. Tek kelimeyle harikaydı. Diğer bölümler de böyledir umarım. Benedict Cumberbatch role o kadar çok yakışmış ki. Müzikler de şahane. Favori dizim olabilir bu dizi bakalım. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Olabilir ne demek karar versinler de sonunu ona göre çeksinler. :):)

Bence arada sırada yayınlamaya devam ederler zaten 3-4 senede bir sezon çıkıyor canları sıkıldıkça toplanırlar yine. :D
Belki Benedict Cumberbatch olmadan yola devam ederler. Reytingleri de çok güzel iken altın yumurtlayan tavuktan kolay kolay vazgeçmeler bence. :)