İngiliz Sherlock - Dizi Yorumları

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Bitirirsin onun ilk sezonunu da yakında. Size dizi dayanmıyor. :D

@sürgünüm üçüncü bölüme geçmiş bile. Biz de ikinci bölüme geçelim bari @gundix123 :):)

@berkann @Harunnn60 @Reytinger bir başlayamadınız. :):)

@yatutarsa bence sen de sevebilirdin niye katılamıyorsun ki? :):)
Dizilere 2-3 günlük ara vermek zorunda kalmıştım. Bugün de biraz yorgunum ama bu diziyi baya özledim. :D İzlemeye çalışağım bugün. :)

Reytinger

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,255
Puanı
460

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1x2

Yine çok iyi bir bölümdü. Başlarda bu bölümdeki hikaye sarmasa da sonraları sevmeye başladım. Özellikle son 45 dk. çok iyiydi.

Bu arada bu bölümün sonunda ortaya çıkan adamla geçen bölümkü Moriarty aynı adam mı? (b)

Puanım: 9/10

Reytinger

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,255
Puanı
460
1x1 :
Ben zaten Sherlock Holmes'ü çok severim. Evde birçok kitabı var ve hala okuyorum.:) Bu dizide de Sherlock Holmes'ün ilk kitabı 'Kızıl Dosya' etkili olmuş.:) Tıpatıp değil ama esinlenilmiş.:D

Gerçekten güzel bir bölümdü.:) Sherlock'u çok seviyorum. Sherlock her zaman ilgi çeken bir isim benim için.:) Bu dizi de film tadında ve güzel olmuş.:)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
@Reytinger @gundix123 @OzaN @sürgünüm

tekrar tekrar çekilen klasikleri izlemekten hoşlanmam. hikayenin sherlock holmes hakkında olduğunu duyunca da, işin içinde steven moffat olmasa izlemezdim de açıkçası. iyi ki, steven moffat var ve iyi ki ben bu diziyi izlemişim. :D

şahane ötesi bir dizi. sherlock holmes ancak bu kadar güzel günümüze uyarlanabilirdi. karakterler, çekimler, müzikler ve senaryo.. tam bir sanat eseri. :bhr:

diziye dönersek, ilk bölümünden görebildiğim kadarıyla da, gene şahane bir iş çıkarmış moffat. moffat'a övgülerimiz hikayeye gidiyor ama çekimler de çok başarılı; dizinin bazı anları kartpostal kıvamında. 2010 londra'sında, sherlock holmes atmosferi ancak bu kadar yakalanabilirdi. insanın, londra'ya taşınası geliyor (gerçi bu default var bende). sherlock holmes karakterine başta ısınamazsam da, dizinin sonunda olmuş bu adam dedirtti bana hikaye. inanılmaz kıl bi karakter yaratmışlar ama insan hayran oluyor. barney stinson'ın karı kızla uğraşmayan dahi versiyonunu yaratmışlar. ama, ne kadar barney'e bayılsam da, sherlock'un esprilerinin daha derin olduğunu söylemem gerekiyor. dr watson karakteri ise bildiğin şahane. adama dizinin 3. dakkasında ısındım, sonunda da dost olmak istedim herifle.

9 vericektim ama sırf 2 yılda 3 blüm çıkardıkları için 8 veriyorum :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Bu bölüm 8.1 puanla dizinin açık ara en düşük puanlı bölümüymüş.Ben de sevemedim bu bölümü. Özellikle ilk 45 dakikası oldukça sıkıcıydı. Hikaye çok karışık anlatılmış, bir türlü bağlanamıyorsun. Yine de özellikle sonlarına doğru iyi sahneler vardı. :)

Sondaki şahsın Moriaty olup olmadığını ben de merak ettim. İlerleyen bölümlerde anlayacağız. :)

Bu bölümlük:

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kafa yoruyorsun işte ne güzel, beyin jimnastiği.:)

Bilgisayar Mühendisi değilmisin?(Kafalı adamsın) Sende şikayet ediyorsan biz napalım.:)
Kafa yormak için değil de kafa rahatlatmak için izlemeyi tercih ediyorum. :):) Tabii kafa yormayı gerektiren pek çok dizi ve film de var da yani bir dizi bölümü bu kadar ağır olmamalı bence. Hikaye ilgi çekici gelmedi ki detaylarını anlamak için çaba göstereyim. :):)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

Şükürler olsun ki bölümü bitirebildim. Sıcak havalarda, bir de oruçluyken hiç çekilmiyor bu kadar uzun süreli dizi ve ağır dizi. :(

Son 10 dakikası hariç çok sıkıldım.

Telefon konuşmalarında farklı birini kullanma olayı iyiydi gerçekten.

Sondaki adamın o adam olduğunu daha önceden hatırladığım için şaşırma falan olmadı ama iyi sahneydi tabii.

Sorun bendeydi belki ama bu kadar sıkılarak izlediğim bir bölüme daha yükseğini veremeyeceğim:

6/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3

Şükürler olsun ki bölümü bitirebildim. Sıcak havalarda, bir de oruçluyken hiç çekilmiyor bu kadar uzun süreli dizi ve ağır dizi. :(

Son 10 dakikası hariç çok sıkıldım.

Telefon konuşmalarında farklı birini kullanma olayı iyiydi gerçekten.

Sondaki adamın o adam olduğunu daha önceden hatırladığım için şaşırma falan olmadı ama iyi sahneydi tabii.

Sorun bendeydi belki ama bu kadar sıkılarak izlediğim bir bölüme daha yükseğini veremeyeceğim:

6/10
Puanı nasıl 6 yahu? Şahane senaryolar ve harika oyunculuklar var. Müzikler desen başka. Atmosfer desen başka. Yani Sherlock Holmes günümüze en iyi bu şekilde uydurulabilirdi.:)

Oruç kafaya şu diziyi izleyipte ziyan etme Allah'ını seversen, Ben gece tok karnına izliyorum yoksa 1,5 saat çekilmez.:)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Puanı nasıl 6 yahu? Şahane senaryolar ve harika oyunculuklar var. Müzikler desen başka. Atmosfer desen başka. Yani Sherlock Holmes günümüze en iyi bu şekilde uydurulabilirdi.:)

Oruç kafaya şu diziyi izleyipte ziyan etme Allah'ını seversen, Ben gece tok karnına izliyorum yoksa 1,5 saat çekilmez.:)
Oyunculukları, müzikleri falan beğeniyorum zaten de ikinci ve üçüncü bölümde senaryo sıkıcı. :(

Geceleri bir şey izleyemiyorum bu ara, başka şansım yok. :(

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1x3

Yine çok iyi bir bölümdü özellikle sonlara doğru tavan yaptı bölüm. :D Bölümün finali çok iyiydi.

Laboratuvar'daki o adamdan hiç şüphelenmemiştim bir anda Moriarty'yim diye ortaya çıkınca şaşırdım. :D

Puanım: 9/10