Gerçekleştirildi Yorum Konularını Yönetimin Açıp Açmaması Konusunda Önerge

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yorum konuları, büyük rekabetin tadı ama aynı zamanda tartışmaların da adı. Yorum konularında birden fazla konu açılmasına sebebiyet veren, aynı zamanda "Keşke ben açsaydım bu konuyu!" düşüncesini de beraberinde getiriyor ve kimisini de bu durum üzüyor. Bu yorum konuları tartışmalarına (dizi, film, spor vs.) son vermek adına, eskiden olduğu gibi yönetimdeki kişilerin açmasına yönelik önergeyi siz Fav10 Meclisine sunuyorum.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,801
Puanı
1,060
Özellikle dizi konularında zaten yıllardır durum böyle. Oldu olacak forumdaki tüm konuları sadece yönetimde olanlar açsın, kesinlikle desteklemiyorum.
Çok mantıklı, kesinlikle bu da değerlendirilmeye alınmalı.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Ne kadar saçma bir öneri... Hiçbir zaman tartışma olmuyor ki, önce açan konuyu alıyor diğer konular siliniyor. Olayın kapanması bir dakikayı bile bulmuyor. Yöneticiler de bir üye, neden üstünlük sağlansın ki? Foruma emek veren, üye olan herkesin hakkıdır. Ben artık açmıyorum orası ayrı ama açan onlarca favori üyemiz var. Onların hakkı değil mi?
Bu konuda şu ana kadar gördüğüm tek mantıklı yorum, nasıl foruma rastgele konu açılamayacak forumlar dışında her yere konu açıyorsak bu da bizim hakkımızdır. Dün @Angelica konuyu kaptırdım diye üzülüp birkaç kere yazdı adı tartışma oldu ki bundan önce bu sezon başlayan diziler içinde bu galiba hiç yoktu.

Neyse bu özellik maalesef getirilecek gibi ama gelirse de olmayan demokrasiden zerre kalmadığını görmüş oluruz.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Öncelikle suni değil sürekli sıkıntı olan bir konu bu. Aynı zamanda eskiden olan ama bizim dönemimizde esnettiğimiz bir kuraldı ama gördüğüm lüzum üzerine artık 18.00 olayının çocukça geldiğini düşündüğüm için +1

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,801
Puanı
1,060
Eskiden olsa bu işe şiddetle karşı çıkardım ama artık durum öyle bir hal aldı ki destekler hale geldim. Tek bir kişinin, ilgisi olsun olmasın forumun tüm kategorilerini domine etmeye çalışması mide bulandırıcı bir hal aldı iyice. Yıllarca konu açan biri olarak neredeyse son bir yıldır konu açmayı bıraktım bu sebepten ötürü. Rekabet iyidir hoştur da seviyeli olunca artı sağlar. Bu bahsettiğim üye ortada ne seviye bıraktı ne de insanlarda konu açacak heves. Reyting konuları nasıl yönetim tekeline girdiyse, dizi yorum konuları da öyle olmalı, bu davranışlara sahip insanlara daha fazla prim verilmemeli.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Eskiden olsa bu işe şiddetle karşı çıkardım ama artık durum öyle bir hal aldı ki destekler hale geldim. Tek bir kişinin, ilgisi olsun olmasın forumun tüm kategorilerini domine etmeye çalışması mide bulandırıcı bir hal aldı iyice. Yıllarca konu açan biri olarak neredeyse son bir yıldır konu açmayı bıraktım bu sebepten ötürü. Rekabet iyidir hoştur da seviyeli olunca artı sağlar. Bu bahsettiğim üye ortada ne seviye bıraktı ne de insanlarda konu açacak heves. Reyting konuları nasıl yönetim tekeline girdiyse, dizi yorum konuları da öyle olmalı, bu davranışlara sahip insanlara daha fazla prim verilmemeli.
Sırf bir kişi yüzünden neden sen de dahil diğer arkadaşlar dışlansın? Neden genelliyoruz ki bunu? Çok rahatsızlarsa tek kişiye özel yasak getirsinler? (b)

Bu oylamaya yöneticilerin katılmaması lazım. Kendi maaşına ne kadar zam yapacağını belirlemek gibi. Eleştirdiklerinden farkı kalmıyor sonra. Konu açma heveslerinden yasağı genellemek hiç akla uygun bir davranış değil. :X

• Beğendim
Reactions: slhttnmtl

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,801
Puanı
1,060
Sırf bir kişi yüzünden neden sen de dahil diğer arkadaşlar dışlansın? Neden genelliyoruz ki bunu? Çok rahatsızlarsa tek kişiye özel yasak getirsinler? (b)

Bu oylamaya yöneticilerin katılmaması lazım. Kendi maaşına ne kadar zam yapacağını belirlemek gibi. Eleştirdiklerinden farkı kalmıyor sonra. Konu açma heveslerinden yasağı genellemek hiç akla uygun bir davranış değil. :X
Dışlanmak ile bir alakası yok yukarıda da dediğim gibi her şeye her yere atlamaya çalışan bir üye yüzünden memnun olmayan birçok insan var ve bu konu açma işi tekelde olursa kimse üzülmez.

Hiçbir yöneticinin konu açma hevesi yok yanlış değerlendiriyorsun bence.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060

Hayır her şeyi geçtim Emre konu editörü ve listeler gelince gördüğümüz gibi işini başarıyla da yapıyor ama sırf şahsi sıkıntılar yüzünden hepimize yazık edecekler. Bu arada 1 2 açıklamaya da baktım da cidden bazıları nasıl yazılmış onları da anlayamadım, sırf bahane uydurmak için yazılmış mesajlar.

Bu konuda çok haklısın, aktif kaç üye kaldı şurada. E yönetimdekilerle sıkı bağı olup da konu açmayacaklar da hakkı hukuku düşünmüyor. Sonuçta bunu reddeden çok küçük bir kesim kalmış olduk. Umarım tek oylara bakılıp da karar vermek yerine bunlar da göz önünde bulundurulur. Ha gerçi bazı haklı öneriler esnetilmek için göz önünde bile bulundurulmadı sırf yönetim destek vermedi diye şimdi de adım gibi eminim yasaklanacak.
------

Dışlanmak ile bir alakası yok yukarıda da dediğim gibi her şeye her yere atlamaya çalışan bir üye yüzünden memnun olmayan birçok insan var ve bu konu açma işi tekelde olursa kimse üzülmez.

Hiçbir yöneticinin konu açma hevesi yok yanlış değerlendiriyorsun bence.
Tamam haber konuları vb. kişinin aktifliğine falan bağlı ama burada belli bir zaman var ve konusunu hazırlayan açıyor kapan da kapıyor. Burada da göz göre göre bir haksızlık bizi bekliyor yani.

• Beğendim
Reactions: Yiğitt

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,801
Puanı
1,060
Tamam haber konuları vb. kişinin aktifliğine falan bağlı ama burada belli bir zaman var ve konusunu hazırlayan açıyor kapan da kapıyor. Burada da göz göre göre bir haksızlık bizi bekliyor yani.
Bana göre yorum konuları reyting konularıyla eşdeğer düzeyde bir değer taşıyor. Evet bende bu rekabete dahil oluyorum fakat bana göre forumun şu şartlarında yöneticilerin açması daha adil olacaktır.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Hayır her şeyi geçtim Emre konu editörü ve listeler gelince gördüğümüz gibi işini başarıyla da yapıyor ama sırf şahsi sıkıntılar yüzünden hepimize yazık edecekler. Bu arada 1 2 açıklamaya da baktım da cidden bazıları nasıl yazılmış onları da anlayamadım, sırf bahane uydurmak için yazılmış mesajlar.

Bu konuda çok haklısın, aktif kaç üye kaldı şurada. E yönetimdekilerle sıkı bağı olup da konu açmayacaklar da hakkı hukuku düşünmüyor. Sonuçta bunu reddeden çok küçük bir kesim kalmış olduk. Umarım tek oylara bakılıp da karar vermek yerine bunlar da göz önünde bulundurulur. Ha gerçi bazı haklı öneriler esnetilmek için göz önünde bile bulundurulmadı sırf yönetim destek vermedi diye şimdi de adım gibi eminim yasaklanacak.
------

O zaman EDİTÖRLÜK geri gelsin, yönetim editörlük hakkı tanısın editörler yani sizler de böylece konuyu açabilirsiniz. Keyfi esneklik mi sağlanıyor yoksa gerçekten istekli bir kural mı getiriliyor böylece işin niyeti anlaşılmış olur. :)

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,801
Puanı
1,060
O zaman EDİTÖRLÜK geri gelsin, yönetim editörlük hakkı tanısın editörler yani sizler de böylece konuyu açabilirsiniz. Keyfi esneklik mi sağlanıyor yoksa gerçekten istekli bir kural mı getiriliyor böylece işin niyeti anlaşılmış olur. :)
Ben editörüm sözde, ne vasfım var, bir işe yarasa benim üzerimde yarardı. :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Bana göre yorum konuları reyting konularıyla eşdeğer düzeyde bir değer taşıyor. Evet bende bu rekabete dahil oluyorum fakat bana göre forumun şu şartlarında yöneticilerin açması daha adil olacaktır.
Reytingler devamlılık, özen istiyor ama yorumlarda bu geçerli değil. Ayrıca diziyi bekleyeni oluyor, izlemek isteyeni oluyor...

Uzun yıllar yönetimde olman şaşırtmadı. :A Çözüm yöntemlerin vb. çok mantıklı. :D

• Harika

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ben editörüm sözde, ne vasfım var, bir işe yarasa benim üzerimde yarardı. :A
Editörlüğün hiçbir anlamı yok zaten, size verilen etiket zaten. Eskiden editörlük güzeldi, pek bir işlevi olmasa da bir havası vardı rengi falan. Sizdeki öylesine etiket, eskiden editör odası vardı falan. :A
------

Reytingler devamlılık, özen istiyor ama yorumlarda bu geçerli değil. Ayrıca diziyi bekleyeni oluyor, izlemek isteyeni oluyor...

Uzun yıllar yönetimde olman şaşırtmadı. :A Çözüm yöntemlerin vb. çok mantıklı. :D
Teşekkürler tatlım, halkımızın desteğiyle yıllardır yönetimde kaldım. Birkaç kişinin sevmemesine rağmen adım adım yüksek puanlarla her adıma çıktık şükür torpilsiz, katkısız, tam aksine zıt kutup olmamıza rağmen halkın desteğiyle. Herkese nasip olmaz. :bhr: :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Editörlüğün hiçbir anlamı yok zaten, size verilen etiket zaten. Eskiden editörlük güzeldi, pek bir işlevi olmasa da bir havası vardı rengi falan. Sizdeki öylesine etiket, eskiden editör odası vardı falan. :A
------

Teşekkürler tatlım, halkımızın desteğiyle yıllardır yönetimde kaldım. Birkaç kişinin sevmemesine rağmen adım adım yüksek puanlarla her adıma çıktık şükür torpilsiz, katkısız, tam aksine zıt kutup olmamıza rağmen halkın desteğiyle. Herkese nasip olmaz. :bhr: :A
Demek haklının hakkı da veriliyormuş, keşke ben de FF zamanına denk gelseydim. :A Neyse 1 senede bile neler değişiyor, güzel günler gelecek. 🥺

• Harika

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,060
Puanı
1,060
Benim orada bahsettiğim şey, büyük kırıcıı tartışmalara gireceksek, butonla tartışmaya girmenin en iyi olacağı düşüncesinin doğru olabileceğini düşünme düşüncesi. Evet, cümleyi toparlayamadım. :A Olay bundan ibaret yani. :D

İşte tartışmadan da konuşabilmeliyiz bence :D

• Beğendim
Reactions: Araf

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,801
Puanı
1,060

Ne bekleyene kalıyor ne de isteyene kalıyor, en azından yönetimde olursa üzülen olmaz.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Ne bekleyene kalıyor ne de isteyene kalıyor, en azından yönetimde olursa üzülen olmaz.
Tam tersi olur. Mesela Misafir konusunu birkaç kişi bekliyorduk ve yönetim hakkı kullanarak açılsaydı şahsen üzülürdüm. Ki ben diziyi beğenmedim o zaman izlemeyeceğim diyen biri de değilim içeride rezillik olmadığı sürece. :A

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,801
Puanı
1,060
Tam tersi olur. Mesela Misafir konusunu birkaç kişi bekliyorduk ve yönetim hakkı kullanarak açılsaydı şahsen üzülürdüm. Ki ben diziyi beğenmedim o zaman izlemeyeceğim diyen biri de değilim içeride rezillik olmadığı sürece. :A
Bunların kesin bir çözümü var da neyse ben susayım ne olduğu bende kalsın. :A

• Güldürdün