Gerçekleştirildi Yorum Konularını Yönetimin Açıp Açmaması Konusunda Önerge

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yorum konuları, büyük rekabetin tadı ama aynı zamanda tartışmaların da adı. Yorum konularında birden fazla konu açılmasına sebebiyet veren, aynı zamanda "Keşke ben açsaydım bu konuyu!" düşüncesini de beraberinde getiriyor ve kimisini de bu durum üzüyor. Bu yorum konuları tartışmalarına (dizi, film, spor vs.) son vermek adına, eskiden olduğu gibi yönetimdeki kişilerin açmasına yönelik önergeyi siz Fav10 Meclisine sunuyorum.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Tavır aldığını düşünüp yazmamış olabilirim (cevap vermezsin diye düşünmüşümdür) ya da "daha sonra yazarım" deyip ertelemişimdir, unutmuşumdur, hiç hatırlamıyorum. Başın sağ olsun, biraz geç olsa da. Allah rahmet eylesin. Dediğim gibi, hiç hatırlamıyorum. Eğer bu yüzden kırıldıysan kusura bakma. Ki zaten ben de uzun zamandır yoktum, ben de sonradan döndüm. Açıkçası arkadaş ortamının da etkisiyle tavır aldığını düşündüm daha çok ama o detaya girmeye gerek yok. Başın sağ olsun tekrar, tekrar kusura bakma.
Benim tek kırıldığım nokta bu, başka bir mesele yok olamaz da. Yaz boyu toplasan 100 mesaj yazmamışımdır, girip konulara bakıp çıkıyordum yani kimseyle konuşmam yoktur bile. Eylül itibariyle aktifleştim. Ben kimse için kimseye tavır almam, bu forumda çoğu kişiyle tartışmam olmuştur ama şu an kimseyle bir sorunum yok. Bazıları unutmamış olabilir, kendi kararlarıdır ama ben hepsini unuttum, yaşandı ve bitti. Kimseye sanal bir ortam için kin tutacak bir insan değilim. Kaç yaşında insanlarız, sen benim konuşmadığım biriyle konuşuyorsun diye tavır alacak biri hiç değilim. Böyle düşünüyor olmana şaşırdım ama dediğim gibi sorun yok. Tek takıldığım nokta üstte belirttiğim kısımdı, zaten özelden yazacaktım burada lafı açılmasaydı. :)

• Beğendim
Reactions: Araf

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Ben o, bu demedim. Burada herkesin adıyla seslenirim, ''ona katılmadım'' ifadesindeki ''ona'' kişi değil bir görüşe katılmadım anlamında kullanıldı. Cümleye bakarsan fark edeceksin. Ben hiç sevmediğim bir insana bile o, bu demem ki seni sevdiğimi ve sana değer verdiğimi de bilirsin, asla öyle bir konuşma yapmam. Öncelikle yanlış anlaşılmayı düzelteyim.

Arka planda zaten rekabet var, yıllardır var olan bir durum bu. Ek olarak düşünceni tabi ki paylaşabilirsin, kimse sana neden öyle yazdın, neden öyle düşünüyorsun demedi. Ben dizi yorum konusu zaten açmıyorum, beni ilgilendiren bir tarafı da yok. Ama senin gibi ben de bu forumun bir üyesiyim, her konuda düşüncemi dile getirebilirim. Sen de her zaman söyleyebilirsin. Benim üstteki tepkim sana değildi, üzerine alınan alınmış zaten. Benim için günah keçisi değilsin, kimse adına durum güncellemesi yapmayacağını ve ortaya göre oynamayacağını zaten çok iyi biliyorum. Dediğim gibi benim tepkimin bir gramı bile sana değil, ben seni biliyorum ve tanıyorum. :)

Sana dair tek merak ettiğim kötü görüntü oluşturma meselesiydi, sen de onunla değil yarış/rekabet ortamıyla ilgili olduğunu söyledin. :)
Kendimi doğru anlatamadım belki durum güncellemesinde ama şuan birçok kişinin neden o bildirimi yazdığımı anladığına inanıyorum.
Cevabın ve kibar düşüncelerin için teşekkür ederim.

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Benim tek kırıldığım nokta bu, başka bir mesele yok olamaz da. Yaz boyu toplasan 100 mesaj yazmamışımdır, girip konulara bakıp çıkıyordum yani kimseyle konuşmam yoktur bile. Eylül itibariyle aktifleştim. Ben kimse için kimseye tavır almam, bu forumda çoğu kişiyle tartışmam olmuştur ama şu an kimseyle bir sorunum yok. Bazıları unutmamış olabilir, kendi kararlarıdır ama ben hepsini unuttum, yaşandı ve bitti. Kimseye sanal bir ortam için kin tutacak bir insan değilim. Kaç yaşında insanlarız, sen benim konuşmadığım biriyle konuşuyorsun diye tavır alacak biri hiç değilim. Böyle düşünüyor olmana şaşırdım ama dediğim gibi sorun yok. Tek takıldığım nokta üstte belirttiğim kısımdı, zaten özelden yazacaktım burada lafı açılmasaydı. :)
Gördüğüm anda yazmam gerekirdi tabii her şeye rağmen, ertelemeden ama işte bazen oluyor, neyse böyle şeyler tecrübe de oluyor. Hem karşıdaki insanın "neden" düşüncesi konusunda tanımış oluyorsun, yani bazen olması gerekiyor.

• Beğendim
Reactions: Yiğitt

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Ben böyle düşündüğünüzü ve harekete döktüğünüzü bilmiyordum doğrusu, şu an aydınlandım. Maç konusuyla ilgili fikrimi geri alıyorum o halde. :A Nedeni ne peki? Yani ben Emre ile bu konuyu hiç konuşmadım, tabi ki görüyordum bunu yaptığını ama nedenini hiç sorgulamadım. Benim konularıma da aynısını yapıyordu. Dediğim gibi sonuçta yargılamayız böyle bir şey için, sonuç odaklı bakalım. Ama karşılıklı boykot ediliyorsa ona bir şey diyemem, hakkınız var demektir. :D

Ay ne kadar objektif bir insanım böyle ben :bhr:
Bu sadece benim kendim GS - FB maçında uyguladığım durum oldu. Diğerlerini bilemem ama kesin benzer sebeplerdir :A Ozansoy'un uzun süredir neden bu tavrı alma sebebini de merak etmiyorum açıkçası. Herhalde sana bana diğer samimiyeti olmayanlara hit kazandırmamaktan dolayı, yada ayın favori üyesi kısmında henüz seçilmedi diye, onlardan sonra yeniden başlandı çünkü. Zamanında kaç kere bir şey mi oldu diye sorup duruyordum anlam veremediğim için. Yaklaşık bir aydır reyting sonuçları konularını açtığım da da yazmadığını görünce yeniden sorma gereği duymadım. Hep adım atan oldum. Herkes istediği gibi davransın. Ben yinede onun gibi davranmayıp haber konularına yorum yapıyorum. Maç konularında herzaman aktif olan biri değilim ama son maçı evet bilerek oralı olmadım :A

• Güldürdün

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,849
Puanı
1,060
Yorumları okudum karışmış biraz sanırım ortalık
Dün bende bu konuya tepki göstermiştim ben konu açayım derdinde hiç olmadım sadece iki konu istediğim için hatta dm de bile diğer konu için rica bile ettim karşılık alamadım alamıcam gibide duruyor yoksa benim için sıkıntı değil açmışım açmamışım önemli değil ama bir konuyu 7 8 kişinin açması her ne kadar silinsede gerçekten hoş görünmüyor @The_Erinch abimin anlatmak istediği buydu aslında yanlış anlaşıldı her neyse bence bu konunun düzene girmesini düşünenlerdenim düzene girmediği sürece böyle tartışmalar olacaktır bence düzene sokulsun eğlenmeye bakalım bence bu arada
@Araf bence sadece butonla değil yazarakta düşüncemizi söylemeliyiz bence

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Bence de mantıklı değil diyorum ya ama bunun için ne yapılabilir ki? Konuyu elinden almak mı sonuç? Sırf o hareketi sevilmiyor diye diğer açan üyelere haksızlık olmayacak mı? Ben anlıyorum sizi ve düşüncenizi zaten, bence de hoş değil ama bunu genellemek mantıklı gelmedi bana. :A
Çözümü insanların elinden almak değil zaten ben sadece o konudaki fikrimi belirttim karşılıklı yapılıyor yani canım. :A Böyle şeyleri de dert etmezdim aslında ama bir yerden sonra sinirleniyor insan. :A

• Güldürdün

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çözümü insanların elinden almak değil zaten ben sadece o konudaki fikrimi belirttim karşılıklı yapılıyor yani canım. :A Böyle şeyleri de dert etmezdim aslında ama bir yerden sonra sinirleniyor insan. :A
Amaannn boşver, bugün varız yarın yokuz fazla da dert etmemek lazım sanal ortam için bu kadar. :A

• Harika
Reactions: Özgür

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yorumları okudum karışmış biraz sanırım ortalık
Dün bende bu konuya tepki göstermiştim ben konu açayım derdinde hiç olmadım sadece iki konu istediğim için hatta dm de bile diğer konu için rica bile ettim karşılık alamadım alamıcam gibide duruyor yoksa benim için sıkıntı değil açmışım açmamışım önemli değil ama bir konuyu 7 8 kişinin açması her ne kadar silinsede gerçekten hoş görünmüyor @The_Erinch abimin anlatmak istediği buydu aslında yanlış anlaşıldı her neyse bence bu konunun düzene girmesini düşünenlerdenim düzene girmediği sürece böyle tartışmalar olacaktır bence düzene sokulsun eğlenmeye bakalım bence bu arada
@Araf bence sadece butonla değil yazarakta düşüncemizi söylemeliyiz bence
Benim orada bahsettiğim şey, büyük kırıcıı tartışmalara gireceksek, butonla tartışmaya girmenin en iyi olacağı düşüncesinin doğru olabileceğini düşünme düşüncesi. Evet, cümleyi toparlayamadım. :A Olay bundan ibaret yani. :D

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Benim orada bahsettiğim şey, büyük kırıcıı tartışmalara gireceksek, butonla tartışmaya girmenin en iyi olacağı düşüncesinin doğru olabileceğini düşünme düşüncesi. Evet, cümleyi toparlayamadım. :A Olay bundan ibaret yani. :D
Yaşladın kabul et 🤭🤭🤭🤭🤭🤭 @Yakamoz-Asi