TRT 1 Yedi Güzel Adam - Dizi Yorumları

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Bugün izleyeceğim demiştim ama maçı unutmuşum, yarın netten izleyeceğim ilk bölümü. @sokak sanati sen nasıl buldun?

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Harbiden @sokak sanati izleyecekti ama izlemişse bile yorumlamadı. Nasıl buldu acaba? Yorumlarını bekliyoruz.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061
Dizinin tekrarını izleme fırsatı buldum, güzel bir diziye benziyor. Fırsat buldukça izleyebilirim.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Diziyi 2 gün önce izledim.
Genel olarak duygusaldı baya ve pek karakterlerin işleniş tarzını sevemedim.Konuda çok belli başlı olunca haliyle sıkıldım.Şiir'ide istediğim düzeyde değildi.:(
Takip edeceğimi sanmıyorum...

@Arslan Bey @mrt-06

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Diziyi 2 gün önce izledim.
Genel olarak duygusaldı baya ve pek karakterlerin işleniş tarzını sevemedim.Konuda çok belli başlı olunca haliyle sıkıldım.Şiir'ide istediğim düzeyde değildi.:(
Takip edeceğimi sanmıyorum...
Şu anda diziyle ilgili forumda sadece sen olumsuz eleştiri yaptın. Diğer türlü iyi yorumlar. :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Biyografik bir dönem dizisi ve yaşanmışlık var. Belki ilk bölüm diye böyle bir izlenime kapıldın. Daha sonra belki fikrin değişir. :)

Pek Türk dizisi tercih etmiyorum zaten artık ama buda beklediğimin aşağısında kaldı.Daha duygusal olaydı izlerdim gibi.:D

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Pek Türk dizisi tercih etmiyorum zaten artık ama buda beklediğimin aşağısında kaldı.Daha duygusal olaydı izlerdim gibi.:D
Zamanın beyfendilerini anlatıyor dizide. Çok büyük duygusallık beklemek yanlış olur. Zamanı gelecek, daha da duygusal olacak. Zaman olarak 1958 ile 1974'ü ele aldığından, duygusallık tam olarak ön plana çıkamamıştır. :)

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yedi Güzel Adam 2. Bölüm Özeti
Erdem Bayazıt'ın, Naciye ile evlenme ve düğün hazırlıkları telaşları son süratiyle devam ediyordu. Erdem ve Naciye, her ne kadar da evlenmek için sabırsız olsalar da düğünlerinin kendilerine yakışır şekilde kusursuz olmasını da istiyorlardı. Yalnız bunu tek istemeyen ve içinden içinden Erdem Bayazıt'ın da evlenmesine karşı çıkan ise Kambur Emine idi.

Emine, geçmişin de Erdem Bayazıt'ın, ona çok iyi davranmasına aşık olmuş ve bu sevgi ona karşı hiç tükenmemişti, ona resmen platonik olarak aşıktı ve bunda kendisinden, kamburundan nefret etmesine neden oluyordu.

Sonunda Emine'nin, artık dualarımı kabul oldu yoksa Naciye, gerçekten mi vazgeçti ve Naciye evlilikten vazgeçti. Bu durumda Erdem Bayazıt'ı, çok yaralamıştı. Bu durumu anlamak ve düzeltmek için elinden geleni yapacaktır. Diğer yandan ise Zehra ve Cahit'in, buluşması ve yüzleşmesinden de çok etkileyici olacak.

Gerçek aşkı gözlerinde göreceğiz ama, bir türlü kendilerine itiraf edemeyeceklerdir. Erdem Bayazıt, ne yapıp ne edip arasını düzeltse de bu sefer Emine'nin, başka bir planı ile karşılacaklardır. Cevat'ın yaramazlıkları ve Erdem Bayazıt'ın şiirleriyle dizi, tüm hızıyla devam edecek.​

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Yine çok güzel bir bölümdü. Bu bölüm baba sevgisi üzerinde duruldu. Şiirler, sözler yine harikaydı. Cevat'ın atarlı hallerinin sebebi babasını ilgisizliği. Bu bölüm Cevat'ın bölümü olmuştu. Çok beğendim. :)

4.Bölüm Fragmanı

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Reytinglerde nasil gidiyor dizi ben acayip irrite oluyorum oyuncular senaryo falan çok vasat

--FF Tapatalk--Sen Bizi Bulamazsın Biz Seni Buluruz !-
--Ölüler İyi Bilir Yaşamak Güzeldir..

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Reytinglerde nasil gidiyor dizi ben acayip irrite oluyorum oyuncular senaryo falan çok vasat
Dönem dizisi olduğu için üst düzey bir iş beklemek yanlış olur ve bana göre iyi. Reyting anlamında her geçen bölüm düştüğünü görüyorum ama sosyal medyada yükseliyor. Sosyal medya dizisi yani. :)

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Çok kaliteli bir iş bence.En azından yedi güzel adamı anlatıcaz dediler yani edebiyatla ilgili bir dizi olucağını söylediler ve onu yaptılar.Umarım reyting kaygısına düşüp konu dışına çıkmadan ilerler.İnsan izlerken huzur buluyor.Uraz'ın oyunculuğu iyiye gidiyor.Hala bence eksikleri var ama bu tarz ciddi ve düzgün bir rolde adam akıllı izlemek iyi oldu.Kendisi açısındanda ciddi anlamda oyunculuğunu geliştirme fırsatı.Hep liseli,üniversiteli gençlik dizilerinde oynasaydı pek birşey olamazdı ama bu tarz işlerde yer alırsa önemli yerlere gelebilir.Bence çok doğru bir dizi tercihi yapmış.Kemal Uçar'ı yeniden görmek çok güzel oldu.Yamak Ahmet'ten sonra iyi bir işte yer almasıı bekliyordum ve öylede yaptı.

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Diziyle ilgili:

Şairleri araştırırsanız ve onlar hakkında bilgi sahibi olup izlerseniz çok daha keyifli oluyor izlemesi.:)

Yedi Güzel Adam - 8.Bölüm (Sezon Finali) Fragmanı

@Arslan Bey @BuraK
Dizi hem komünistleri hemde ülkücüleri fena halde eleştiriyor.Tarafsız olması güzel.Normalde birçok dizide komünistler iyi huylu,uysal gösterilirken ülkücüler kavgacı,anarşist gibi gösterilir.

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Diziyle ilgili:

Şairleri araştırırsanız ve onlar hakkında bilgi sahibi olup izlerseniz çok daha keyifli oluyor izlemesi.:)

Dizi hem komünistleri hemde ülkücüleri fena halde eleştiriyor.Tarafsız olması güzel.Normalde birçok dizide komünistler iyi huylu,uysal gösterilirken ülkücüler kavgacı,anarşist gibi gösterilir.
Benim şiire büyük bir ilgim vardı ama ne yalan söyleyeyim Erdem Bayazıt, Cahit Zarifoğlu ve Necip Fazıl Kısakürek dışında şiirlerini bilmiyordum. Dizi başladığında tüm şairlerin şiirlerini, hayat hikayesini araştırdım. Gerçekten daha da keyidli oluyor. :)

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Benim şiire büyük bir ilgim vardı ama ne yalan söyleyeyim Erdem Bayazıt, Cahit Zarifoğlu ve Necip Fazıl Kısakürek dışında şiirlerini bilmiyordum. Dizi başladığında tüm şairlerin şiirlerini, hayat hikayesini araştırdım. Gerçekten daha da keyidli oluyor. :)
Rasim Özdenören öykücü,Cahit zarifoğlu yine roman yazma çalışmaları yapmış.Sadece şiir üzerinede değil düzyazı türündede önemli işler yapmış kişiler.:)

Edit: Rasim Özdenören bir gazetede köşe yazarlığıda yapıyor.Birkaç yazısını okudum size gayet sade bir biçimde gündeme dair güzel bilgiler veriyor.Gerçekten köşe yazısı nasıl olur herkese gösteriyor.

aqaMLg.jpg

VpGXMj.jpg

DXr6yZ.jpg

kraLOy.jpg

Son düzenleme: