TRT 1 Yedi Güzel Adam - Dizi Yorumları

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
@Arslan Bey @ozgur2113

İzlediniz mi sezon finalini?
Ara vermiştim. Hepsini birden izleyeceğim bir ara. O ara sezon finalini de izlemiş olurum. İzlemekten kopamayacağım bir iş. Edebiyat tutkusu, edepli olmak. Bambaşka bir olay. Lise'deki bazı öğretmenlerime tavsiye bile ettim, o derece. Edebiyatçı dediğin mesela, izleyecek bu diziyi. Böyle bir dizi her zaman gelmiyor. :)

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Dizinin 2.sezonunda sadece 1974 yılı anlatılacakmış. 1958, yani öğrencilik yılları artık yokmuş. Ayrıca oyuncular kendi bıyıklarıyla oynuyormuş. :D Bir de artık Maraş Olayları'na da değinilecekmiş ve bol bol aksiyon olacakmış. @Billy Kane @Arslan Bey @BuraK

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Dizinin 2.sezonunda sadece 1974 yılı anlatılacakmış. 1958, yani öğrencilik yılları artık yokmuş. Ayrıca oyuncular kendi bıyıklarıyla oynuyormuş. :D Bir de artık Maraş Olayları'na da değinilecekmiş ve bol bol aksiyon olacakmış. @Billy Kane @Arslan Bey @BuraK
Öğrencilik yıllarının olmaması kötü olmuş.Keşke ikisini bir arada göstermek yerine ilk önce öğrencilik yıllarından başlatıp sonradan ileri sarsalardı.Gerçi senaristlerin bir bildiği vardır.:)

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Öğrencilik yıllarının olmaması kötü olmuş.Keşke ikisini bir arada göstermek yerine ilk önce öğrencilik yıllarından başlatıp sonradan ileri sarsalardı.Gerçi senaristlerin bir bildiği vardır.:)
Uraz Kaygılaroğlu bir röportajda izleyicinin iki zaman arasında kafasının karıştığını ve bu yüzden gelen istekler doğrultusunda sadece 1974'ü yapacaklarını söyledi. :D

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
Başbakan hangi dizi setini bastı????

Başbakan Davutoğlu, TRT'de yayınlanan "Yedi Güzel Adam" adlı dizinin çekim setini gezerken, Nuri Pakdil'le yaşanan diyaloğu dikkat çekti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk edebiyatında önemli yerleri olan Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif İnan, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Ali Kutlay, Nuri Pakdil ve Alâeddin Özdenören'in hayatlarını konu alan TRT'de yayınlanan "Yedi Güzel Adam" adlı dizinin çekim setini ziyaret etti.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın sosyal medya hesabında, Nuri Pakdil’in “Dostlarım sizi antifaşist, antiemperyalist, antikapitalist ve anti firavunist duygularımla selamlıyorum!” sözlerini paylaşırken, Başbakan Davutoğlu’nun da, “Ben de sizleri anti nasyonalist, antikapitalist ve en önemlisi anti firavunist devrimci duygularımla selamlıyorum. Ve ashab-ı kehf'in ruhunu taşıyan Kahramanmaraş önünde saygıyla eğiliyorum.” dediğini aktardı.

Nuri Pakdil ve Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında bu diyalog sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

Davutoğlu, "Yedi Güzel Adam" adlı dizinin çekim setini gezdikten sonra Başbakanlık otobüsüyle Valiliğe geçti.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x1

Güzel bir pilot bölümüydü. Birkaç eksik ve olumsuz yönleri var. En başta eşek gibi adamların liseli karakterini hatta 10.sınıf karakterini oynaması, ki yolda görsem 30 yaşındadır diyeceğim adamların liseli olması Hababam Sınıfı ve daha sonraları Hayat Bilgisi'nde görmeye alışık olduğumuz başarısız bir durum.

Bunun dışında keşke edebiyata daha ağırlık verseler, Konak içinde yaşanan olaylar olmasa da olurdu fakat heralde dikkat çekmek ve izleyici kitlesini arttırmak için yapılmış harekat.

Edebiyat iyidir lâkin şiirle aram istisnalar hariç hiç iyi olmamıştır, bu diziyle onu yıkabilirim belki. Cahit Zarifoğlu ve Erdem Beyazıt hakkında bilgi edinmek gerek. Öteki 5 isim pek duyulmamış heralde.

Keşke dizinin süresi daha kısa olsaydı, böyle bir dizi için 55-60 dakikadan fazlası zarar, edebiyat her şeyden önce yoğun olmak demektir, az sözle çok şey anlatmaktır.

7/10