BluTV Yarım Kalan Aşklar - Dizi Yorumları

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x6

Sezonun nispeten zayıf bölümlerinden biriydi ama güzel ve eğlenceli sahneleri vardı yine.

Kadir bu sefer bitti galiba. İsmet abinin babalık sevincini kursağında bıraktıktan sonra nasıl yırtabilecek merak ediyorum. :A

Saadet'in meme meselesi komik gerçekten. :A Fakat bu karakter bence fazla karikatürize çizilmiş. O kadar da entrika yapmazsın yani kızının babası sonuçta adam. Ona gelecek şeyin ucu sana da dokunabilir...

Ozan'ın Elif'e nasıl bir açıklama yapacağını da merak ediyorum...

Ebru, Mehmet gibi birinin değerini bilmiyor. Dizinin en saf ve iyi karakteri şüphesiz Mehmet.

Nejat'ın hastalığı falan var tamam da tek başına bir motivasyon değil, ucu nereye geçecek merak ediyorum.

8/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x7

Sezonun en zayıf bölümüydü maalesef. :( Tatmin olmadığım pek çok nokta vardı.

Bir kere bölümün başında Elif, Kadir'i hiç zorlamadı. O sahneden hiç beklediğimi alamadım. Orada sorabileceği onlarca soru vardı. Çok uyduruk bir hikayeyi kabullendi direkt.

Nikah sahnesi çok kötüydü. Ebru'nun sürekli Kadir'i sayıklaması ve nikahda uzun uzun bakması falan yabancıların "cringe" dediği şeydendi bence. Sahneyi komple diziden atsak keşke. :D

Saadet ve Ece'nin apar topar nikaha neden gittiğini anlayan var mı? İzlemek için gittiler herhalde çünkü koştura koştura gidip hiçbir şey yapmadılar. Üstelik oraya gitmektense uyarıda bulunmanın onlarca farklı yolu olabilirdi.

Nejat'ın hikayesinin altında yatan gerekçeler de tatmin etmedi. Hiç intihara meyilli ya da intihardan vazgeçmiş bir adam havası yoktu.

Öldürülen kör adamın öldürülmüş olmaması ve kör olmaması ilginçti. Orayı iyi bir şeye bağlarlar inşallah.

Umarım final bölümü iyidir ve bu bölümdeki olumsuzlukları unutturur da diziyi güzel hatırlarız. :D

7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x8 (Sezon Finali)

Vay be, bir efsanenin daha sonuna geldik. :A

Yine bazı hoşnutsuzluklarımın olduğu ama genel anlamda fena sayılmayacak bir final oldu. Tabii bir şekilde ikinci sezon ile devam ettirebilme ihtimalleri de mevcut.

Kadir'in hastaneden kaçıp tam gaz operasyon yapması, onlarca polis arasından gözaltındaki iki kişiyi kaçırması... Adam adeta terminatör. :A

En başından beri böcek ilacı fabrikası olayı çok basit gözüküyordu. Nejat amir beklemediğim bir ters köşeydi ama asıl ters köşe her şeyin tezgah olması oldu. Yalnız Kadir, Suat'a niye gitti onu anlamadım. İş İsmet'ten Kadir'e gitmemiş miydi? Suat -> Nejat -> İsmet -> Kadir şeklinde bir gidişat yok muydu? Bunu anlayabilen varsa açıklarsa iyi olur. Benim kafam almadı. :D

2 milyonun Ada'da olması iyiymiş. :A Orijinal Kadir'i de görmüş olduk bir miktar. :D

8/10

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
1x8 (FİNAL)

Beğenmediğim bir iki nokta dışında bence güzel bir son oldu. Bittikten sonra bir an “bu nasıl son ya” dedim ama sonrasında biraz düşününce güzel finaldi diyorum.

Düğündeki çatışma sahnesi güzel çekilmişti ama bir yandan da gereksiz geldi bana. Sanki Çukur’daki aksiyon sahneleri gibiydi. :A

Nejat neyse de İsmet ve Mehmet’in ölmesine şaşırdım. Özellikle Mehmet’in ölmesine üzüldüm.

Ebru da kafayı sıyırdı. :A Ama Ece hiç gösterilmedi onu çok merak ettim.

Ada’yı finalde bol bol gördük meğer cinayet parası Ada’daymış. :A Eski Kadir her ne kadar pis bir herif olsa da en sonunda kızına güzel bir hayat kurması için o parayı vermesi güzeldi. Tabi o paranın iyi bir işten gelmemesi de bir yandan düşündürüyor. :A

Saadet’ciğimiz yine formundaydı ama finaldeki bu keskin duygu geçişlerine anlam veremedim. 7 bölüm boyunca Kadir’in başının etini yedi, Kadir onun yaptığı oyundan dolayı vurulunca vicdan azabı çekti üzüldü evet ama odaya alındığı gibi normale dönmesi bana saçma geldi ama biz onu bu haliyle seviyorduk. :A

Fabrika olayı en başından saçma gelmişti bana ve fake çıktı. Olan fabrika sahibine oldu. :A

Kadir’in emniyetten Elif’i çıkarması ve sözde kör adamı da çıkarıp bagaja koyması dev saçmaydı. Hele ki yaralı olduğunu düşünürsek.
Yine aynı şekilde bir sahne önce bir mağazanın önünde zar zor yürüyüp Ebru’dan yardım isteyen adam bir anda kavgalara karıştı hiçbir şey olmadan üstelik defalarca tekme yedi. :A

Ve gelelim sona... Son sahnedeki kavga oldukça iyiydi. Elif’in her şeyi öğrendiği, eski Kadir’i gördüğümüz bir son oldu.

Mutlu son zaten beklemiyordum. Kadir’in her iki ölüm sahnesi de etkileyiciydi. Elif’in vurmasını beklemiyordum. Dilan Çiçek Deniz ilk defa güzel oynamış. :A Son sahnede beğendim performansını. :A

Eski Kadir’in de nasıl öldüğünü gördük. Böyle leş bir herife tam da böyle bir ölüm yakışırdı. Milletin sevgilisiyle yatan, herkese borç takan, kızına iyi bir baba olmayan, mafyayla iş yapan bir adam için güzel sondu. İçinde Ozan olan Kadir de Elif’in kurşunuyla öldü ama zaten Ozan hem katilini, nasıl ve neden öldürüldüğünü öğrendi, hem de Elif’e de göstermiş oldu. Yani yarım kalan iş tamamlanmış oldu.

Havada kalan noktalar vardı. Yani İsmet, Nejat ve Kadir’in bu işle alakasını, Kadir’in nasıl bulaştığını görebilseydik. Fabrika olayı, körlük vs o kadar bölüm anlatılıp her şeyin son bölüme sıkıştırılması bana çok yetersiz geldi.

Keşke her şey son bölüme sıkışmasaydı ama yine de ben diziyi de finali de beğendim.

Bence dijitaldeki en iyi işlerden biri oldu Yarım Kalan Aşklar. Başta Burak Deniz, Esra Ruşan, Cem Davran ve Ezel Akay olmak üzere bir sürü şahane oyunculuklar izledik. Özellikle Burak Deniz diziyi ve Kadir’i harika sırtlamıştı. Her bölüm övdüm kendisini ama gerçekten çok başarılıydı. Özellikle final bölümünde bir kere daha hayran kaldım.

Çok keyifli bir 8 bölüm izledim. Güzel bir serüven oldu. Teşekkürler Ethem Özışık. :A

8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
1x8 (Final)

Depreme rağmen ben gittim bölümü izlemeye devam ettim Allah sonumu hayretsin. :A Diğer BluTV dizilerini düşünürsek güzel bir finaldi ama bence 8 yerine 10 bölüm sürse buradaki olaylar daha geniş anlatılabilirdi diye düşünüyorum. Tüm gelişmeleri 50 dakikaya sıkıştırmak için biraz zorlamışlar açıkçası.

Kavga sahnesi iyi çekilmiş ama keşke Ozan'ın ruhundaki Kadir ölmeseydi. Aslında @Özgür'ün de söylediği gibi kendine ne olduğunu öğrenmiş ve göstermiş oldu ama son Kadir-Elif yüzleşmesi biraz daha uzun tutulabilir ve (mutlu son olmazdı zaten) daha farklı bir şekilde noktalanabilirdi diye düşündüm. Ethem Özışık bu sefer erkek tarafına kıyıp kadını delirtmiş. :A

Fabrikanın temiz olduğu ortaya çıkınca ben ondan da şüphelendim ve aslında temiz olmadığını, sadece Elif'i tuzağa düşürmek için sahte rapor hazırlandığını falan düşünmüştüm ama öyle çıkmadı. 2 milyonun Ada'da çıkması da şaşırttı. Mehmet, Nejat ve İsmet'in ölümleri de biraz aceleye geldi. Ebru'nun tırlattığını gördük ama Ece'ye ne oldu bilmiyoruz mesela.

7 bölümdür yüz güldüren Saadet bu bölüm bayağı üzdü ama arada yine kahkaha attırmayı ihmal etmedi çok özleyeceğim bu egzantrik kadını. :A

Sonuç olarak gerek komedisi, gerekse polisiyesi ve gizemiyle dijitale yapılmış en iyi dizilerden biriydi. Başta Burak Deniz ve Esra Ruşan olmak üzere çok iyi performanslar ve kaliteli senaryosuyla yılın en kaliteli işlerinden. Umarım Ethem Özışık dijitale daha çok dizi yapmayı sürdürür özellikle Netflix'te görmek isterim. İzlemeyenlere de tavsiyedir. :Z

Bölüm puanı: 8/10
Genel puan: 8.5/10

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x1

Burak Deniz çok güzel olmuş ya. Cem Davran'da beklediğimden iyi. Konu olarak ilgi çekici duruyor. Kesinlikle şans verecem. Bakalım Ezel Akay olaya ne zaman dahil olacak?

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x2

Evdeki çaresizlik sahnesinde ne güldüm ya. Dizide her şey kıvamında ilerliyor. Bir tık daha olaylar hızlansa güzel olacak. Daha çok Ezel Akay sahnesi istiyorum ben. O adamı görmek anlamsız bir mutluluk veriyor bana.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x3

Son sahne neydi öyle ya. Cidden insanda büyük merak uyandıran bir senaryo var. Değişikte bir konusu var. Cesedi gömme sahnesinde de epey güldüm. Dizi komik sahnelerde çok başarılı. Hiç cıvıtmadan hikayeye katkı veriyor o sahneler. Burada bile karşıma Menajerimi Ara karakterleri görmek canımı sıktı. Bilinçli mi yapıyorsunuz kardeşim?

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x4

Bu bölüm sanki olmamış gibi he. Kanıt odasından elini kolunu sallayarak çıkmalar, bir öpücükle kim olduğunu anlamalar olmadı bence. Güzel giden hikaye için fazla takılmıyorum bu konulara. Umarım finalde iş çözülür çünkü fazla uzaması iyi olmaz bu dizinin. Ayrıca ilk bölümdeki şapkalı dayı nereye gitti?

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x5

Dün akşam izledim ama uyuduğum için yorum yapmayı unuttum. Şimdi de hiç bir şey hatırlamıyorum. :D Ama şunu diyebilirim ki dizi iyi. Hem de baya iyi. :D

• Beğendim
Reactions: bazinga and Aserat