Yabancı Dizi İzleme Etkinliği Elemesi

Hangi Dizi Seçilsin?

• Kullanılan toplam oy
    15
  • Anket kapatılmış .

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Şarkı yarışmasına katılacağımı sanmıyorum. Listeli etkinlikler sıkıyor beni, uğraşmak gelmiyor içimden. Bilim Kurgu seçmiş oldun. @Sherlock ve @MEnes'in dizisi bir adım daha geriye gitti. :A

Neden bilim kurguya karşı bir ön yargın var ki biraz öyle biraz :A
Entel bey böyle ağır şeyler izlemek istemeni beklerdim senden, The Wire gibi. :A

Kabul edelim The Wire’in yanında “ağır” kelimesi bile hafif kaçıyor, o derece meşhur bir dizi salt gerçekçiliğinden kaynaklanan durgunluğuyla :A

Aslında Battlestar Galactica içlerinde alt-metin ve edebi-felsefi yönüyle en doyurucu ve derin olanı. Mad Men bir dönem dizisi, The Wire belgesel gibi dizi ama B.G politik bilim kurgu. O yüzden eğer dizi beklenen kalitede ilerlerse bence senin de seveceğini düşünüyorum. Bilim-kurgu deyince ön yargıların oluşması doğal herkeste ama her bilim kurgu dizisi kötü değildir ki, Lost ya da Black Mirror da öyle mesela. Ama robotlu, böyle Star Wars gibi ışın kılıçları olan türleri ben de pek sevmiyorum, bu dizide umarım bilim kurgu sadece “sos” olarak kullanılır (bu kelimeyi de ikidir iyi malzeme ettim :A )

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Neden bilim kurguya karşı bir ön yargın var ki biraz öyle biraz :A

Kabul edelim The Wire’in yanında “ağır” kelimesi bile hafif kaçıyor, o derece meşhur bir dizi salt gerçekçiliğinden kaynaklanan durgunluğuyla :A

Aslında Battlestar Galactica içlerinde alt-metin ve edebi-felsefi yönüyle en doyurucu ve derin olanı. Mad Men bir dönem dizisi, The Wire belgesel gibi dizi ama B.G politik bilim kurgu. O yüzden eğer dizi beklenen kalitede ilerlerse bence senin de seveceğini düşünüyorum. Bilim-kurgu deyince ön yargıların oluşması doğal herkeste ama her bilim kurgu dizisi kötü değildir ki, Lost ya da Black Mirror da öyle mesela. Ama robotlu, böyle Star Wars gibi ışın kılıçları olan türleri ben de pek sevmiyorum, bu dizide umarım bilim kurgu sadece “sos” olarak kullanılır (bu kelimeyi de ikidir iyi malzeme ettim :A )
Bunlar hayatta kaldığını anlamak için yakınlaşıyorlar, sonra sevme muhabbeti yapıp yakınlaşıyorlar. Daha konuya girmeden 20 dakikada böyle şeylerin olması ilginçti. :A

Bir de gezegen muhabbetini kafada oturtmak zor ama "12 koloni" geçiyor aslında, orası hoştu meselâ. Neden hoştu? İngilizlerin, Amerika'da 13 kolonisi vardı. Gerçi bunlar neden 12 yaptılarsa sayıyı, ne güzel iyi gönderme olurdu. Aklımda da 12 koloni olarak kalmış ama 13 koloni vardı. :D

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bunlar hayatta kaldığını anlamak için yakınlaşıyorlar, sonra sevme muhabbeti yapıp yakınlaşıyorlar. Daha konuya girmeden 20 dakikada böyle şeylerin olması ilginçti. :A

Bir de gezegen muhabbetini kafada oturtmak zor ama "12 koloni" geçiyor aslında, orası hoştu meselâ. Neden hoştu? İngilizlerin, Amerika'da 13 kolonisi vardı. Gerçi bunlar neden 12 yaptılarsa sayıyı, ne güzel iyi gönderme olurdu. Aklımda da 12 koloni olarak kalmış ama 13 koloni vardı. :D

Umarım GoT kadar abartılı o tür sahneler yoktur, gerçi eski dizilerde günümüzdekiler kadar pek yok sanırım :A İşte o 12 koloni muhabbetinin bile bir sebebi mutlaka vardır, ilerleyen bölümlerde neden 13 olmadığına yönelik bir şeyler öğreniriz çünkü araştırdığım kadarıyla gerçekten içi boş bilim kurgu dizilerinden değil. Mini dizi serisini izleyip sonra esas diziden de bir iki bölüm izledikten sonra iyice anlaşılır zaten. Baktık çok fazla Star Wars tarzı o zaman Mad Men’e de şahsi olarak şans veririz sen ve @bazinga da izlerse, nasılsa Netflix’de yer alıyor :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Umarım GoT kadar abartılı o tür sahneler yoktur, gerçi eski dizilerde günümüzdekiler kadar pek yok sanırım :A İşte o 12 koloni muhabbetinin bile bir sebebi mutlaka vardır, ilerleyen bölümlerde neden 13 olmadığına yönelik bir şeyler öğreniriz çünkü araştırdığım kadarıyla gerçekten içi boş bilim kurgu dizilerinden değil. Mini dizi serisini izleyip sonra esas diziden de bir iki bölüm izledikten sonra iyice anlaşılır zaten. Baktık çok fazla Star Wars tarzı o zaman Mad Men’e de şahsi olarak şans veririz sen ve @bazinga da izlerse, nasılsa Netflix’de yer alıyor :A
Tek sıkıntı, sözlükte okuduğum kadarıyla bağlantı kurmak için dümdüz gitmemek gerekiyormuş. Filmi de var ama dediğim gibi sözlükte araştırırsan eğer, sezonu tamamen bitirmeden filmi izlemek gerekiyormuş sanırım. Star Wars gibi biraz ama o daha da karışık. İzlemek istedim ama kronolojik olarak sıkıntılı. :A

• Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Tek sıkıntı, sözlükte okuduğum kadarıyla bağlantı kurmak için dümdüz gitmemek gerekiyormuş. Filmi de var ama dediğim gibi sözlükte araştırırsan eğer, sezonu tamamen bitirmeden filmi izlemek gerekiyormuş sanırım. Star Wars gibi biraz ama o daha da karışık. İzlemek istedim ama kronolojik olarak sıkıntılı. :A

Bunu bilmiyorum da Star Wars nasıl karışık ya? :A

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yalnız her şeyi geçtim seçenekler çok kötü. :A
"Hoş geldin" demek için foruma giriş konuma girip geyik yapsaydın, başka seçenekler de koyulurdu. Biraz hızlı gittik o konuda, ilgi görülmez diye de düşündük biraz. "Mad Men" diye girdik, sonra @Sherlock "The Wire" dedi, hızına alamayan @MasacRE "Battlestar Galactica" dedi ve konu açıldı. Sen muhtemelen "Merlin"i sokardın sanırım seçenekler arasına. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Star Wars izleme listeleri var, onlara ne zaman girsem gariplikler görüyorum. Sıralama listesi her zaman tuhaf. :A

Çıkış yıllarına göre izle, sıralama listelerine bakıp izlemene gerek yok. Çıkış yıllarına göre izledikçe, tüm boşlukları kendin dolduracaksın zaten. Anlaşılır bir seri Star Wars, rahat ol. :A

• Beğendim
Reactions: Araf

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Şöyle bir yazı buldum Google’dan bakarken, izleme sırası adına rehber olabilir sanırım? @Araf @bazinga @Sherlock

Ben de başka bir sitede görmüştüm. Mini dizinin ardından iki sezon dizi izlenecek gibi zaten, orada bir karışıklık yok. Ondan sonra araya filmler falan gelecek, onlara da bakarız o zaman. Peki ne sıklıkla izlenecek dizi, nasıl bir hızla gideceğiz?

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Şöyle bir yazı buldum Google’dan bakarken, izleme sırası adına rehber olabilir sanırım? @Araf @bazinga @Sherlock

Utku beyciğimin de dediği gibi mini dizi ardından iki sezon izleriz, sonrasına bakarız artık. İlk iki sezonu eğer hepimiz tamamlar ve sonrası için plan yapmaya devam ediyor olursak bu büyük bir başarıdır bu ekip adına. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ben de başka bir sitede görmüştüm. Mini dizinin ardından iki sezon dizi izlenecek gibi zaten, orada bir karışıklık yok. Ondan sonra araya filmler falan gelecek, onlara da bakarız o zaman. Peki ne sıklıkla izlenecek dizi, nasıl bir hızla gideceğiz?

O sitede 2x17 den sonra o filmi izleyip sonra 2x18’e geçin diyor ilginçmiş geçrekten, sezon arası film izlemek neyse de bölüm arası izlemek ilginç bir deneyim olacak. Tabi ki o aşamaları görüp görmeyeceğimiz de meçhul ama büyük ihtimale mini dizi + ilk sezonun yarısına kadar belli olup çoğunluğun devam edip etmeyeceği. Eğer ilk sezonu yarısına gelindiğinde de dizi sarmamışsa başka, sarmışsa başka yol izlenir. Hız konusu da o aşamadan sonra belli olur yine :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Utku beyciğimin de dediği gibi mini dizi ardından iki sezon izleriz, sonrasına bakarız artık. İlk iki sezonu eğer hepimiz tamamlar ve sonrası için plan yapmaya devam ediyor olursak bu büyük bir başarıdır bu ekip adına. :A

Ben mini dizi + ilk sezonun yarısı diye önerirken sen 2 sezona çıkarmışsın öyleyse ilk sezonda anlaşalım :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Evet anket sonuçlandığına göre sıra şimdi izleme planı oluşturmaya geldi sanırım :A @Araf @bazinga @Sherlock @MEnes @Tolstoyevski

Paramparçayım...

IMG_2722.PNG

• Güldürdün
Reactions: MEnes and MasacRE

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Ben mini dizi + ilk sezonun yarısı diye önerirken sen 2 sezona çıkarmışsın öyleyse ilk sezonda anlaşalım :A

Yok onu şeyden dedim aşağı yukarı ikinci sezonun sonuna kadar diziye ek olarak izlememiz gereken ekstra tek içerik mini dizi, yani o zamana kadar yeni bir plan yapmamıza gerek olmayacak. :A Bunu bir kenara bırakırsak mini dizi + ilk 3 bölümde belli olur her şey. :A

• Güldürdün