Yabancı Dizi İzleme Etkinliği Elemesi

Hangi Dizi Seçilsin?

• Kullanılan toplam oy
    15
  • Anket kapatılmış .

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
O sitede 2x17 den sonra o filmi izleyip sonra 2x18’e geçin diyor ilginçmiş geçrekten, sezon arası film izlemek neyse de bölüm arası izlemek ilginç bir deneyim olacak. Tabi ki o aşamaları görüp görmeyeceğimiz de meçhul ama büyük ihtimale mini dizi + ilk sezonun yarısına kadar belli olup çoğunluğun devam edip etmeyeceği. Eğer ilk sezonu yarısına gelindiğinde de dizi sarmamışsa başka, sarmışsa başka yol izlenir. Hız konusu da o aşamadan sonra belli olur yine :A
Ben de şu siteyi görmüştüm. Aynısı yine, demek ki bu şekilde izlemek gerekiyormuş :A Yarın giriş yapalım o zaman mini diziyle.

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
  • Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Birinci ayda mini dizi ve birinci sezon 13+2 bölüm olacak 15 bölüm etti. 20 de sonraki sezon var, etti mi sana 35 bölüm. 15 Mayıs'a kadar süre verelim, mini dizi ve iki sezonun konusunu açayım.

Mini dizi, birinci sezonla birleşik olsun. 15 Mayıs'tan sonra da 20'şer bölümlü iki sezon var, toplamda 40 etti. Buna da 30 Haziran veririz meselâ. Yani 45 günde de 40 bölüm bitmiş olur. Onların da konusu açılır gelecek ay film de dâhil olmak üzere. Bir de arada film de var, onu da açarız konu olarak.

Bir de bölümlerle ilgili tablo falan da yapılabilir en iyi bölüm seçmeler falan diye.

Ne diyorsunuz, uygun mudur bu plan? Düzenli ve sıkılmadan gitmek için iyi midir bu plan?

@bazinga, @kerem, @denizz19, @xemrexxx, @DarkLegenD, @MEnes, @Sherlock, @MasacRE, @vadikızı, @Maskeli Fedai, @sokak sanati, @-potterhead-, @Tolstoyevski, @The_Erinch.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Neden bilim kurguya karşı bir ön yargın var ki biraz öyle biraz :A

Kabul edelim The Wire’in yanında “ağır” kelimesi bile hafif kaçıyor, o derece meşhur bir dizi salt gerçekçiliğinden kaynaklanan durgunluğuyla :A

Aslında Battlestar Galactica içlerinde alt-metin ve edebi-felsefi yönüyle en doyurucu ve derin olanı. Mad Men bir dönem dizisi, The Wire belgesel gibi dizi ama B.G politik bilim kurgu. O yüzden eğer dizi beklenen kalitede ilerlerse bence senin de seveceğini düşünüyorum. Bilim-kurgu deyince ön yargıların oluşması doğal herkeste ama her bilim kurgu dizisi kötü değildir ki, Lost ya da Black Mirror da öyle mesela. Ama robotlu, böyle Star Wars gibi ışın kılıçları olan türleri ben de pek sevmiyorum, bu dizide umarım bilim kurgu sadece “sos” olarak kullanılır (bu kelimeyi de ikidir iyi malzeme ettim :A )
Ama ama ama WESTWORLD'de robot var ve ışın kılıcı olan robotlu diğer tüm dizilerden veya filmlerden kat kat kat yukarılarda duruyor, onu ne yapacağız. Çünkü inanılmaz bir gizem ve kurguya sahip... Ben kaliteliyim diye bağırıyor dizi resmen. Çünkü Nolan adlı manyak herif va başında. Abisinden ayrıldı ve adamın ustalık eseri oldu resmen dizi. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Birinci ayda mini dizi ve birinci sezon 13+2 bölüm olacak 15 bölüm etti. 20 de sonraki sezon var, etti mi sana 35 bölüm. 15 Mayıs'a kadar süre verelim, mini dizi ve iki sezonun konusunu açayım.

Mini dizi, birinci sezonla birleşik olsun. 15 Mayıs'tan sonra da 20'şer bölümlü iki sezon var, toplamda 40 etti. Buna da 30 Haziran veririz meselâ. Yani 45 günde de 40 bölüm bitmiş olur. Onların da konusu açılır gelecek ay film de dâhil olmak üzere. Bir de arada film de var, onu da açarız konu olarak.

Bir de bölümlerle ilgili tablo falan da yapılabilir en iyi bölüm seçmeler falan diye.

Ne diyorsunuz, uygun mudur bu plan? Düzenli ve sıkılmadan gitmek için iyi midir bu plan?

@bazinga, @kerem, @denizz19, @xemrexxx, @DarkLegenD, @MEnes, @Sherlock, @MasacRE, @vadikızı, @Maskeli Fedai, @sokak sanati, @-potterhead-, @Tolstoyevski, @The_Erinch.
Bence önce mini diziyi aç 3-5 gün sürede önce onu izleyip yorumlayalım. Sonra sezonlara geçersin. Bir anda millet hızını alamayıp mini diziyi bitirip 1. sezonda yol alırsa diğerlerinin gözü korkacaktır. (Mesela benim. :A)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Bence önce mini diziyi aç 3-5 gün sürede önce onu izleyip yorumlayalım. Sonra sezonlara geçersin. Bir anda millet hızını alamayıp mini diziyi bitirip 1. sezonda yol alırsa diğerlerinin gözü korkacaktır. (Mesela benim. :A)
Ben zaten öyle planlıyordum ahahaha. :A Plana çok da sadık kalamayabilirim... :A 73 bölümlük bir diziyi 4 aya yaymak benim statümde bir dizi izleyicisi için zor görünüyor, çok daha kısa sürede biter gibi duruyor... :A

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Tamam o zaman, önce onu açalım. Beş gün içinde o bitsin, sonra diğer iki sezonu açarım. Neyse, takvimi ayarlarız. :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
  • Güldürdün
Reactions: bazinga and Araf

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ama ama ama WESTWORLD'de robot var ve ışın kılıcı olan robotlu diğer tüm dizilerden veya filmlerden kat kat kat yukarılarda duruyor, onu ne yapacağız. Çünkü inanılmaz bir gizem ve kurguya sahip... Ben kaliteliyim diye bağırıyor dizi resmen. Çünkü Nolan adlı manyak herif va başında. Abisinden ayrıldı ve adamın ustalık eseri oldu resmen dizi. :A

13.Kat filmini izlemişsindir, Westworld ona çok benziyor ve o filmi de sevdiğim için WW aslında konu olarak çok hitap ediyor ve bu yüzden hevesle beklemiştim zamanında ama öyle durgun bir işlenişi var ki fazla sabır gerektiriyor ve o da biliyorsun bizde pek kalmadı son dönemlerde :A Yakın zamanda yani bir sene içerisinde tekrardan bakacağım o diziye ama dediğim gibi işlenişi çok ağır. Nolan olması da önemli değil çünkü ben Christopher Nolan’ı da abartılan bir isim olarak görüyorum, kardeşi ise zaten onun gölgesinde kaldı biraz desem linç etmezsiniz umarım :A @Sherlock

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and MEnes

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,096
Puanı
1,060

Benim için problem olmaz araf beycim uyarım her kurala :D

• Beğendim
Reactions: Araf

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
13.Kat filmini izlemişsindir, Westworld ona çok benziyor ve o filmi de sevdiğim için WW aslında konu olarak çok hitap ediyor ve bu yüzden hevesle beklemiştim zamanında ama öyle durgun bir işlenişi var ki fazla sabır gerektiriyor ve o da biliyorsun bizde pek kalmadı son dönemlerde :A Yakın zamanda yani bir sene içerisinde tekrardan bakacağım o diziye ama dediğim gibi işlenişi çok ağır. Nolan olması da önemli değil çünkü ben Christopher Nolan’ı da abartılan bir isim olarak görüyorum, kardeşi ise zaten onun gölgesinde kaldı biraz desem linç etmezsiniz umarım :A @Sherlock
Yok yok tamam etmiyorum linç falan. Artık geçtim o işleri ahaha. :A İşleyiş konusunda katılıyorum, biraz sabır gerektiriyor ama çok acayip yerlere çıkıyor o sabrın sonu. Keşke zamanında sabredebilseydin de devam edebilseydin. Ama hala geç değil tabi ki. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski