Wordle

Önce şu kutuların ne anlama geldiğini öğrenmem lazım. Tuhaf tuhaf bakıyorum her gördüğümde. :A
Beş harfli bir kelime bulunması isteniyor, önce rastgele atıyorsun beş harfli kelime mesela Yatak diyelim. Aradığımız kelimede eğer A ve T harfler varsa o harfler yeşil ve-ya sarı renkli oluyor, yoksa gri renk. Böylece ikinci kutuda A ve T içeren ama Y ve K içermeyen bir kelime tahmini yapmış oluyorsun. Toplam 6 hak var haliyle yani en son aşamaya gelene dek :A

Olayın kısa özeti bu sanırım benim anladığım ama eksik de olabilir mesela yeşil renkteyse o harf örneğin Yatak kelimesindeki A harfinin biri Yeşil öteki Sarı ise bu yeşil olan ilk sıradaki A harfinin asıl aradığımız kelimede de ikinci harf olduğu, diğer A’nın ise dördüncü harf olmadığı anlamına geliyor özetle :A

Umarım daha da kafa karıştırmamışımdır ama olayın özeti böyle @Yakamoz-Asi @Dosi @Cervantes @pompy

IMG_1929.jpg

------

IMG_1930.jpg

Son düzenleme:
Daha 32 dakika sonra anca açılacak bende. :D

Ben bu arada gittim Almanya ve Avusturya Wordle'leri çözdüm. :F
Belmas, Geceyi 2-0 galibiyetle kapadım.:A @Yakamoz-Asi @Dosi

Daha 32 dakika sonra anca açılacak bende. :D

Ben bu arada gittim Almanya ve Avusturya Wordle'leri çözdüm. :F

İsveççe versiyonu da varmış, en azından bizim kedi hanımın bir bahanesi kalmayacak yok Türkçeye uzağım vb. diye :A

@Dosi

İsveççe versiyonu da varmış, en azından bizim kedi hanımın bir bahanesi kalmayacak yok Türkçeye uzağım vb. diye :A

@Dosi

Wordle Türkçe yazınca bu da çıkıyor. Bunu da çözdüm :D

• Güldürdün
Reactions: Yakamoz-Asi
Wordle Eng 235 4/6

⬜⬜⬜⬜⬜
⬜🟨⬜⬜🟩
🟨⬜⬜🟩🟩
🟩🟩🟩🟩🟩

Ayık olun kardeşim... :A @Sherlock @Tolstoyevski
------

Wordle Türkçe 28 X/6

⬜⬜⬜🟨⬜
⬜⬜⬜🟨⬜
⬜🟩⬜🟩⬜
⬜🟩⬜🟩🟩
⬜🟩⬜🟩🟩
🟨🟩⬜🟩🟩

Bugünün Türkçe kelimesi ne saçma bir kelimeymiş öyle... O kadar yaklaşıp bulamamak... :A

Son düzenleme:
İngilizce olanı

Wordle 235 6/6

🟨⬛⬛⬛⬛
⬛⬛⬛⬛⬛
⬛⬛⬛⬛⬛
🟨🟨⬛⬛⬛
🟩🟨🟩⬛🟩
🟩🟩🟩🟩🟩

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and MEnes
Wordle Eng 235 4/6

⬜⬜⬜⬜⬜
⬜🟨⬜⬜🟩
🟨⬜⬜🟩🟩
🟩🟩🟩🟩🟩

Ayık olun kardeşim... :A @Sherlock @Tolstoyevski
------

Wordle Türkçe 28 X/6

⬜⬜⬜🟨⬜
⬜⬜⬜🟨⬜
⬜🟩⬜🟩⬜
⬜🟩⬜🟩🟩
⬜🟩⬜🟩🟩
🟨🟩⬜🟩🟩

Bugünün Türkçe kelimesi ne saçma bir kelimeymiş öyle... O kadar yaklaşıp bulamamak... :A
Sen başlarken biz bitiriyorduk... :A

Bugünkü kelime bayağı zorladı :A

Wordle Türkçe 7 6/6

⬜🟨⬜⬜⬜
⬜🟩🟨⬜🟩
🟨🟩⬜⬜🟩
⬜🟩⬜🟩🟩
🟩🟩⬜🟩🟩
🟩🟩🟩🟩🟩

Beş harfli bir kelime bulunması isteniyor, önce rastgele atıyorsun beş harfli kelime mesela Yatak diyelim. Aradığımız kelimede eğer A ve T harfler varsa o harfler yeşil ve-ya sarı renkli oluyor, yoksa gri renk. Böylece ikinci kutuda A ve T içeren ama Y ve K içermeyen bir kelime tahmini yapmış oluyorsun. Toplam 6 hak var haliyle yani en son aşamaya gelene dek :A

Olayın kısa özeti bu sanırım benim anladığım ama eksik de olabilir mesela yeşil renkteyse o harf örneğin Yatak kelimesindeki A harfinin biri Yeşil öteki Sarı ise bu yeşil olan ilk sıradaki A harfinin asıl aradığımız kelimede de ikinci harf olduğu, diğer A’nın ise dördüncü harf olmadığı anlamına geliyor özetle :A

Umarım daha da kafa karıştırmamışımdır ama olayın özeti böyle @Yakamoz-Asi @Dosi @Cervantes @pompy
3-5 kere okumam lazım bu yazdığını. :A

Wordle Eng 236 4/6

⬜⬜🟨⬜⬜
⬜⬜🟨⬜🟩
🟨⬜🟩⬜🟩
🟩🟩🟩🟩🟩

Yine mi 4 be kardeşim... Bu kadar kelime bilgisi de fazla... :A @Sherlock @Tolstoyevski @12.Adam
------

Wordle Türkçe 236 4/6

⬜⬜⬜⬜🟨
🟩⬜⬜🟩⬜
🟩⬜🟨🟩⬜
🟩🟩🟩🟩🟩

Formumuz yerinde maşallah... :A

Son düzenleme:
Bizim kavga ile işimiz olmaz.. Nizim işimiz kardeşlik, yoldaşlık ve barıştır... :A
Eeee Sabarizm her zaman... @Sherlock :A
Wordle Eng 236 4/6

⬜⬜🟨⬜⬜
⬜⬜🟨⬜🟩
🟨⬜🟩⬜🟩
🟩🟩🟩🟩🟩

Yine mi 4 be kardeşim... Bu kadar kelime bilgisi de fazla... :A @Sherlock @Tolstoyevski @12.Adam
------

Wordle Türkçe 236 4/6

⬜⬜⬜⬜🟨
🟩⬜⬜🟩⬜
🟩⬜🟨🟩⬜
🟩🟩🟩🟩🟩

Formumuz yerinde maşallah... :A
Şu grafik nasıl atılıyor ? Ben beceremedim...

• Güldürdün
Reactions: MEnes
Tek harf yüzünden 5’e kaldık. :A

Wordle 236 5/6

⬜⬜⬜⬜⬜
⬜🟩⬜🟩⬜
⬜⬜⬜⬜⬜
⬜🟩🟩🟩🟩
🟩🟩🟩🟩🟩

• Güldürdün
Reactions: MEnes and 12.Adam