WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger Birleşiyor!

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
WhatsApp-Instagram-Facebook-logo.jpg

New York Times'in verdiği habere göre, sosyal medya platformu Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg,
WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger'deki mesajları tek bir platform altında toplamayı planlıyor.

WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger ayrı ayrı uygulamalar olarak hizmet vermeye devam edecek fakat bu plan sayesinde Facebook Messenger'den WhatsApp veya Instagram hesaplarına mesaj yollanabilecek.

Bilindiği üzere Zuckerberg, WhatsApp ve Instagram'ı Facebook bünyesine kattığında bu uygulamaların bağımsız uygulamalar olarak varlığını sürdüreceğini belirtmişti fakat Facebook'a olan ilginin azalması ve diğer iki uygulamaya taleplerin artmasından dolayı böyle bir fikrin ortaya çıktığı belirtildi. New York Times, 2020 yılında uygulamaya geçecek bu planın çalışmalarının şimdiden başlatıldığı ve daha güvenilir ve kolay mesajlaşma için gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti.

Kaynak: https://www.expressen.se/nyheter/populara-apparna-slas-ihop-det-har-ar-vad-det-innebar/

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Teknoloji haberi açmayalı baya olmuştu. Özlemişim:bhr:
Habere gelince, güzel bir fikir gibi ama beraberinde baya soru işareti getirebilir.
@Doğu sana kolay ulaşabilirim bu sayede :A aaa şimdi düşündümde harika bir fikirmiş :F
Whatsapp'ı akrabalar ve samimi olduğum(reelde) kişilerden başka kimseye vermiyordum. Bu sayede diğer kişilerin whatsappına mesaj çekebilirim :A

Siz ne düşünüyorsunuz ?
@Forumdash @xemrexxx @turkuazz @denizz19 @serhatt @MasacRE- @MEnes @kerem @eskici

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,593
Puanı
1,060
Habere gelince, güzel bir fikir gibi ama beraberinde baya soru işareti getirebilir.
@Doğu sana kolay ulaşabilirim bu sayede :A aaa şimdi düşündümde harika bir fikirmiş :F
Whatsapp'ı akrabalar ve samimi olduğum(reelde) kişilerden başka kimseye vermiyordum. Bu sayede diğer kişilerin whatsappına mesaj çekebilirim :A

Siz ne düşünüyorsunuz ?
@Forumdash @xemrexxx @turkuazz @denizz19 @serhatt @MasacRE- @MEnes @kerem @eskici
Pek iyi bir fikir değil bence, WP genelde daha çok çevrendeki yakın insanları kapsarken instagram, facebook ise herkesi kapsayan bir sosyal medya platformu. Kitleler farklı olduğundan insanların bu fikre sıcak bakacağını pek sanmıyorum. :D

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Pek iyi bir fikir değil bence, WP genelde daha çok çevrendeki yakın insanları kapsarken instagram, facebook ise herkesi kapsayan bir sosyal medya platformu. Kitleler farklı olduğundan insanların bu fikre sıcak bakacağını pek sanmıyorum. :D
Belki kullanıcı isimlerle bir çözüm bulunur. Bende açıkçası Whatsapptan diğer uygulamalara mesaj çeksem numaramın bilinmesini istemem ama tabi benim Whatsapp'tan yollamamam gerek ozaman. Senin elinde olan birşey. Biri sana Whatsapp'tan sadece yazışabilirim diğer hesaplarım yok dese ve sen Whatsapp'ını vermek istemiyorsan diğer hesabından yazarsın. Başta kaos olur evet ama sonra alışır insan :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,593
Puanı
1,060
Belki kullanıcı isimlerle bir çözüm bulunur. Bende açıkçası Whatsapptan diğer uygulamalara mesaj çeksem numaramın bilinmesini istemem ama tabi benim Whatsapp'tan yollamamam gerek ozaman. Senin elinde olan birşey. Biri sana Whatsapp'tan sadece yazışabilirim diğer hesaplarım yok dese ve sen Whatsapp'ını vermek istemiyorsan diğer hesabından yazarsın. Başta kaos olur evet ama sonra alışır insan :A
Senin Whatsapp'ın yoktu ki. Ben öyle biliyorum. :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Senin Whatsapp'ın yoktu ki. Ben öyle biliyorum. :A
Yok artık. Bu devirde WhatsApp'ı olmayanmı var :eek: Benim WhatsApp'ım kimsede yok demiştik. Karıştırmışsın :A Babam beni günlük WhatsApp'tan arar. O da başka uygulama bilmez :A Hem yurtdışındakilere belleş ulaşmanın yolu WhatsApp'tan geçiyor :A:A
Ben pek kullanmıyorum ama akrabalar arada arayıp mesaj çekiyor :D

WhatsApp'ım yok diyenin akıllı telefonu yoktur :A Ya da kimseye vermemek için bahanesidir :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,593
Puanı
1,060
Yok artık. Bu devirde WhatsApp'ı olmayanmı var :eek: Benim WhatsApp'ım kimsede yok demiştik. Karıştırmışsın :A Babam beni günlük WhatsApp'tan arar. O da başka uygulama bilmez :A Hem yurtdışındakilere belleş ulaşmanın yolu WhatsApp'tan geçiyor :A:A
Ben pek kullanmıyorum ama akrabalar arada arayıp mesaj çekiyor :D

WhatsApp'ım yok diyenin akıllı telefonu yoktur :A Ya da kimseye vermemek için bahanesidir :A
Bi' ara kullanmıyorum demiştin herhalde. Aklımda öyle kalmış. :A

Aman biz Türkiye'deyken akrabalarımız hep arardı, babam da Türkiye'den beni ararsa WP'den arıyor zaten. :A

WP kullandığım tek uygulama şimdilik. Diğer sosyal medya hesaplarımın hepsini sildim. O yüzden kafam rahat. :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bi' ara kullanmıyorum demiştin herhalde. Aklımda öyle kalmış. :A

Aman biz Türkiye'deyken akrabalarımız hep arardı, babam da Türkiye'den beni ararsa WP'den arıyor zaten. :A

WP kullandığım tek uygulama şimdilik. Diğer sosyal medya hesaplarımın hepsini sildim. O yüzden kafam rahat. :A
Yok, ben hiç bir zaman yok demedim. Kimseye vermiyorum dedim :D
Benim şuan aktif kullandığım sadece twitter.
Instagram, Messenger, Whatsapp uygulamaları mecbur var ama misal Facebook haftada bir aklıma gelince bakıyorum. Instagram günlük belki 1 dakika bile yoktur ama işte iki hesaptada iş yeri, ve yiğenlerin bulundukları etkinliklerle ilgili paylaşımlar olduğu için mecburi olmak zorunda. Bir ara kendime ait şahsi ayarlayıp arkadaşları eklemiştim ama sonra bende sildim o hesapları. Instagram'ı hiç sevmedim. Başkalarının paylaşımlarına bakmıyorum pek, o yüzden pek ilgimi çekmiyor :A Hem olunca bendende paylaşımlar istiyorlar ki ben pek sevmem foto paylaşmayı :D Silince rahatladım bende :F

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,593
Puanı
1,060
Yok, ben hiç bir zaman yok demedim. Kimseye vermiyorum dedim :D
Benim şuan aktif kullandığım sadece twitter.
Instagram, Messenger, Whatsapp uygulamaları mecbur var ama misal Facebook haftada bir aklıma gelince bakıyorum. Instagram günlük belki 1 dakika bile yoktur ama işte iki hesaptada iş yeri, ve yiğenlerin bulundukları etkinliklerle ilgili paylaşımlar olduğu için mecburi olmak zorunda. Bir ara kendime ait şahsi ayarlayıp arkadaşları eklemiştim ama sonra bende sildim o hesapları. Instagram'ı hiç sevmedim. Başkalarının paylaşımlarına bakmıyorum pek, o yüzden pek ilgimi çekmiyor :A Hem olunca bendende paylaşımlar istiyorlar ki ben pek sevmem foto paylaşmayı :D Silince rahatladım bende :F
İnstagram'ını silmen iyi olmuş instagramın tek bir özelliği var oda insanları stalklamak. :F Millet onun için hesap açıyor, gerisi fasa fiso. :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Wassap hariç hiçbiriyle ilgilenmıyorum. TV'ye sadece instagram yukledim ünlüleri takip etmek için (Ev ahalisi) :X Kullananlar düşünsün:A

Zaten FB'de da İnsta'da tel no istenıyor. Hee görünürlüğü kapatma özelliği gelirse o başka şey:X Zaten Mark 3 uygulamadan da verilerimizi her bi b*kumuzu göruyor:A D**mın resmini çekip atsam bana hastaliğimi söyler :F

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,527
Puanı
1,060

Siz ne düşünüyorsunuz ?
Ben hiç hoşnut değilim ne gereği var böyle bi saçmalığın :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Wassap hariç hiçbiriyle ilgilenmıyorum. TV'ye sadece instagram yukledim ünlüleri takip etmek için (Ev ahalisi) :X Kullananlar düşünsün:A

Zaten FB'de da İnsta'da tel no istenıyor. Hee görünürlüğü kapatma özelliği gelirse o başka şey:X Zaten Mark 3 uygulamadan da verilerimizi her bi b*kumuzu göruyor:A D**mın resmini çekip atsam bana hastaliğimi söyler :F
Mark görebilir numaramı ama misal senin bilmeni istemem. O manada dedim :A Ha bu arada Instagram ve FB'de numara istenmiyor ki? Tamam arada numaranı ekle şifren için lazım olur mesajı geliyordu bazen ve numaramızı hazırdan yapıyorlardı, iş tek onaylamaya kalıyordu. Tr'deyken tr numaram belirirdi :A Her şeyin göründüğü ve bilindiğini biliyoruz ama uygulamasızda olmuyor :A FB üniversite zamanı tek kullandığımız işe yarar sosyal medya hesabımdı. Yeri çok ayrı bende :A
bu arada D diye başlayıp sansürlediğin kelimeyi çıkaramadım :F

Ben hiç hoşnut değilim ne gereği var böyle bi saçmalığın :A
Niye kı, bak senin twitter yok, forum kapanırsa sana face yoluyla instagrama mesaj çekerek ulaşırım :F

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Mark görebilir numaramı ama misal senin bilmeni istemem. O manada dedim :A Ha bu arada Instagram ve FB'de numara istenmiyor ki? Tamam arada numaranı ekle şifren için lazım olur mesajı geliyordu bazen ve numaramızı hazırdan yapıyorlardı, iş tek onaylamaya kalıyordu. Tr'deyken tr numaram belirirdi :A Her şeyin göründüğü ve bilindiğini biliyoruz ama uygulamasızda olmuyor :A FB üniversite zamanı tek kullandığımız işe yarar sosyal medya hesabımdı. Yeri çok ayrı bende :A
bu arada D diye başlayıp sansürlediğin kelimeyi çıkaramadım :F

Niye kı, bak senin twitter yok, forum kapanırsa sana face yoluyla instagrama mesaj çekerek ulaşırım :F
Ama artık numaralar zorunlu hale geliyor. Kırmızı yer ise Mark senin bilgilerini ona buna satıyor. Ona buna sattiği şirket sana reklam yolluyor.

Sana şöyleyeyim o zaman. Mark'tan reklam olarak aldiğim bilgilerle belki seni bulucam:A Bölgeye göre pizza kampanyaları yapılması gibi.

D'le başlayan argo bi söz :A Söyle'mim sabah sabah(şimdi anlamiştirsin) :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ama artık numaralar zorunlu hale geliyor. Kırmızı yer ise Mark senin bilgilerini ona buna satıyor. Ona buna sattiği şirket sana reklam yolluyor.

Sana şöyleyeyim o zaman. Mark'tan reklam olarak aldiğim bilgilerle belki seni bulucam:A Bölgeye göre pizza kampanyaları yapılması gibi.

D'le başlayan argo bi söz :A Söyle'mim sabah sabah(şimdi anlamiştirsin) :A
Hayır benim aile hesaplarım var, herhangi bir reklam veya numara yazma zorunluluk mesajı gelmiyor bana. Aman ne olacak, faydamuz olsun reklamcılara :A

Yok gercekten çıkaramadım kelimeyi :F yani aklıma geliyor birşeyler, tek 2 kelime noktalamış görünüyorsun oyüzden uymuyor :A neyse çok kötü belliki ve merak etmiş olduğum şeye bak :F:F

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hayır benim aile hesaplarım var, herhangi bir reklam veya numara yazma zorunluluk mesajı gelmiyor bana. Aman ne olacak, faydamuz olsun reklamcılara :A

Yok gercekten çıkaramadım kelimeyi :F yani aklıma geliyor birşeyler, tek 2 kelime noktalamış görünüyorsun oyüzden uymuyor :A neyse çok kötü belliki ve merak etmiş olduğum şeye bak :F:F
Reklamcıların bana ne faydası var peki:A Yok söylemicem evet tek kelime:A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Saçma bir uygulama olmuş gerçekten. :A Ne alak hepsi ayrı ayrı güzel güzel takılıyor işte bırakın öyle kalsınlar. :A

Son düzenleme:

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Sama bir uygulama olmuş gerçekten. :A Ne alak hepsi ayrı ayrı güzel güzel takılıyor işte bırakın öyle kalsınlar. :A
Şu bildirimimi görmedin galiba? @Doğu ile aramizdaki engel için harika bir uygulama olmuş :F

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860

Siz ne düşünüyorsunuz ?
İlgi alabilir ama biraz karmaşık :D