Royal Highness

Favori Üye
Reaksiyon puanı
452
Puanı
74
21.06.2024 - MAÇ SONUCU
Polonya 3 - 2 Türkiye

NOT: Bu maç ile Türkiye, 2024 FIVB Kadınlar Voleybol Milletler Ligi çeyrek finalinde elendi.
images-231.jpeg

• Üzücü
Reactions: 12.Adam

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,743
Puanı
1,060
Favori olarak görülen Brezilya VNL'de bu sene hiç mağlubiyeti yokken en önemli yerde yenildi Japonya'ya ve finale yükselemedi, sevindim açıkçası ne yalan söyleyeyim. İlk olarak İtalya'nın Polonya'yı malamat etmesi arından Brezilya'nın balonunun sönmesi çok keyiflendirdi bugün. :A Yarın hangi takım kazanırsa kazansın üzülmem fakat gönlüm İtalya'dan yana.

• İlginç
Reactions: Royal Highness

Royal Highness

Favori Üye
Reaksiyon puanı
452
Puanı
74
Favori olarak görülen Brezilya VNL'de bu sene hiç mağlubiyeti yokken en önemli yerde yenildi Japonya'ya ve finale yükselemedi, sevindim açıkçası ne yalan söyleyeyim. İlk olarak İtalya'nın Polonya'yı malamat etmesi arından Brezilya'nın balonunun sönmesi çok keyiflendirdi bugün. :A Yarın hangi takım kazanırsa kazansın üzülmem fakat gönlüm İtalya'dan yana.
Bugün maçları izleyemedim. Brezilya'nın elenmesine çok şaşırdım. Finali oynar ve 2024 VNL Şampiyonu olur diye düşünüyordum.

Brezilya - Polonya'nın oynayacağı 3.'lük maçını Brezilya alır diyorum.

Japonya - İtalya final maçını ise İtalya'nın kazanıp şampiyon olacağını tahmin ediyorum. Bakalım yarın 16.30'da izleyip göreceğiz.

Gönül isterdi ki Filenin Sultanları finale çıkamasa bile 3.'lük maçını oynasın. Ama olmadı. Olsun, önümüzdeki olimpiyatlara odaklanacağız.

• Beğendim
Reactions: Hazem

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,743
Puanı
1,060
Bugün maçları izleyemedim. Brezilya'nın elenmesine çok şaşırdım. Finali oynar ve 2024 VNL Şampiyonu olur diye düşünüyordum.

Brezilya - Polonya'nın oynayacağı 3.'lük maçını Brezilya alır diyorum.

Japonya - İtalya final maçını ise İtalya'nın kazanıp şampiyon olacağını tahmin ediyorum. Bakalım yarın 16.30'da izleyip göreceğiz.

Gönül isterdi ki Filenin Sultanları finale çıkamasa bile 3.'lük maçını oynasın. Ama olmadı. Olsun, önümüzdeki olimpiyatlara odaklanacağız.
Brezilya zaten yener Polonya’yı tahminimce 3-1 veya 3-0 biter ama final maçı çok zor geçer. Japonya muhteşem bir oyun çıkardı bugün yarın herşey olabilir.

• Aynen
Reactions: Royal Highness

Royal Highness

Favori Üye
Reaksiyon puanı
452
Puanı
74
Brezilya - Polonya 3.'lük maçında şu ana kadar üçüncü set geride kaldı ve Polonya 2-1 öne geçti.

Maçı izlerken gözlemim şu oldu: Brezilya rakibini biraz hafife alarak çıkmış oyun sahasına. Çok rahat bir galibiyet alacaklarını düşünüyorlardı bence.

İlk seti Polonya alınca ikinci sette maça olabildiğince asıldılar ve 28'e kadar uzayan seti 28-26 aldılar.
Skor 1-1 oldu.

Üçüncı set bana göre Polonya'nın bariz üstün olduğu bir setti. Set boyunca hep farkı açarak ilerlediler
ve seti alarak skoru 2-1 yaptılar.

Şu an dördüncü set oynanıyor. Brezilya bu turnuvada yarı finale kadar yenilgisiz bir şekilde gelerek iyi bir takım olduğunu zaten kanıtladı. Kolay bir rakip değil.
Ama Polonya da bu turnuvada hafife alınacak bir rakip değil.

Tabi ki maç daha devam ediyor. Belki Brezilya skoru önce 2-2'ye sonra da 3-2'ye getirerek 3.olur.
Ama bence şu an ibre Polonya'ya daha yakın.

Yine de "voleybolda her an her şey olabilir" diyor
ve maçın geri kalanını izlemeye gidiyorum :)

Brezilya dördüncü seti 25-19 alarak skoru 2-2'ye getirdi. Maç çok çekişmeli ilerliyor.

Şu an 15'te bitecek olan beşinci set oynanıyor.

Beşinci seti 15-9 alarak skoru 3-2 yapan
Polonya, 2024 FIVB Kadınlar Voleybol Milletler Ligi 3.'sü olarak Bronz Madalyanın sahibi oluyor.

Son düzenleme: