"UTANMAZ ADAM" Filmi | Son Sahne Videolu - FavoriForumum'un İlk ve Tek Filmi!

Fks14

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Bir Furkan Doğa Filmi ...

"UTANMAZ ADAM"

ENGİN AKYÜREK | TUBA BÜYÜKÜSTÜN | OKTAY KAYNARCA

ÇETİN TEKİNDOR - GÜVEN HOKNA - VİLDAN ATASEVER - SELMA ERGEÇ
MERT FIRAT- EMİR BERKE ZİNCİDİ - GÜZİN USTA - RANA CABBAR
ve

KADİR İNANIR - FATMA GİRİK - RÜÇHAN ÇALISKUR

Sahne 1: Açelya ve Ferhat / Agaç

Açelya ve Ferhat herzaman bulustuklari agaç'in oraya gelmislerdir. Ferhat'in elinde bir gül vardir. Açelya agaçta Ferhat'i beklemektedir.

Ferhat: Mavi, mavi mas mavi.. Gözleri boncuk mavi..
Açelya: Deli.
Ferhat: Bu gül benim sevgilim içindir. Seni çok seviyorum askim.
Açelya: Bende seni çok seviyorum hayatim. Gelin isteyin beni artik.
Ferhat: En kisa zamanda sevgilim. En kisa zamanda.

Sahne 2: Ferda, Necmi ve Mualla / Ev

Ferda çocuguna bakmaktadir. Necmi camdan Açelya'nin gelmesini bekler ve Mualla ise mutfakta yemek yapmaktadir. 10 dakika sonra Açelya eve gelir.

Ferda: Hosgeldin.
Açelya: Hosbulduk benim canim ablam.
Ferda: Hayrola çok neseliyiz bugün?
Açelya: Yoo, öyle içimden geldi.
Ferda: Babam ve annem neredeler?
Açelya: Babam içeride ve annem mutfakta.

Açelya annesinin yanina gider..

Açelya: Anne, yemek hazir mi?
Mualla: Bu saate kadar orada burada gezecegine gelip hazirlasaydin. Tek basima yetisemiyorum iste. Elalemin evini temizliyorum sonrada gel burada yemek yap. Yeter artik. Benimki de can.

Sahne 3: Gülten ve Ferhat / Ev

Gülten nefis yemekler yapmistir oglu Ferhat ve kocasi Poyraz için. Ferhat mutfaga annesinin yanindadir.

Ferhat: Senin bu yemeklerin varya annem, bayiliyorum.
Gülten: Afiyet olsun aslan oglum. Herkes annesinin yemegini begenir.
Ferhat: Yok anne yok, senin yemeklerin daha güzel herkesten.

Ferhat, Poyraz, Müfide ve Gülten sofrada oturmaktadirlar.

Ferhat: Canim ailem. Herzaman benim yanimda oldunuz. Her kararimin arkasinda durdunuz. Simdi size birsey söylemek istiyorum. Umarim benim bu kararimi da desteklersiniz.
Poyraz: Neymis o kararin oglum?
Ferhat: Ben Necmi amcalarin kizi Açelya ile evlenmek istiyorum.

Poyraz ve Gülten saskinlikla Ferhat'a bakarlar..

Sahne 4: Açelya / Ev

Açelya'da annesi ve babasina Ferhat'la evlenmek istedigini söyler.

Açelya: Anne, baba, abla.. Sizinle paylasmak istedigim önemli birsey var.
Necmi: Söyle kizim. Seni dinliyoruz.
Açelya: Ben.. Ben Poyraz amcanin ogluyla yani Ferhat'la bir süredir görüsüyorum ve birbirimizi çok seviyoruz. Bu durumu ciddiye baglamak istiyoruz.
Necmi: Agazindan çikan kulagin duysun. Asla olmaz. O aileye verecegimiz bir kizim yok benim.
Açelya: Ama neden baba? Anne sende birsey söylesene.
Mualla: Olmaz kizim. Babani duydun.

Açelya sofradan aglayarak ayrilir.

Necmi: Açelya gel buraya! Açelya kime diyorum!
Mualla: Necmi Bey, lütfen daha fazla üzerine gitmeyin.

Sahne 5: Ferhat ve Açelya / Telefon

Ferhat ve Açelya telefonla görüsmektedirler. Planlar yapmaya hazirlaniyorlar.

Açelya: Ferhat. Beni babam ve annemle konustum. Kabul etmediler. Bizim o aileye verecek kizimiz yok dediler.
Ferhat: Benimkiler de kabul etmediler.
Açelya: Peki ne olacak simdi? Ben senden asla vazgeçemem.
Ferhat: Bende senden vazgeçemem askim. Tek bir çözüm var.. O da kaçmak.
Açelya: Hayir Ferhat. Bunu yapamayiz. Babam ögrenirse öldürür beni.
Ferhat: Tek çözümüz bu Açelya. Birbirimize kavusmak istiyorsak tek çare kaçmak. Bak simdi beni iyi dinle.

Birkaç saat sonra..

Ferhat Açelya'yi kaçirir.

Açelya: N'apiyoruz biz Ferhat?
Ferhat: Askimiza kavusuyoruz.
Açelya: Bu yolun dönüsü yok.
Ferhat: Biliyorum askim. Ama biz basaracagiz. Biz birbirimize olan askimizi kaybetmeyecegiz.
Açelya: Seni çok seviyorum askim.
Ferhat: Bende seni.

1 gün sonra..

SAHNE 6: Necmi / EV

Necmi, Mualla ve Serpil kahvalti yapmaktadirlar. Necmi Açelya'yi sorur.

Necmi: Serpil, kizim çagir ablana gelsin kahvaltiya.
Serpil: Tamam baba.

Serpil Açelya'nin odasina gider ama Açelya odasinda yoktur. Bir mektup birakmistir.

Mualla: Serpil kizim, hani ablan?
Serpil: Ablam.. Ablam yok. Gitmis.
Necmi: Ne dedin sen? Ne demek gitmis?
Serpil: Bir mektup birakip gitmis.
Necmi: Ver hemen su mektubu bana.

Mektup'da bu yazilidir:

Canim ailem,

Bu mektubu okudugunuzda sizin yaninizda olmayacagim. Sizin izin vermediginiz sizin uygun görmediginiz bir adamin yaninda olacagim. Ferhat'in yaninda. O'nunla evlenmemi istemediniz ama ben o'ndan vazgeçemedim, vazgeçememde. Sizleri çok özleyecegim ama mutlu olmayi basaracagim.. Umarim sizin gözünüzde hep 'Demirel' ailesinin bir parçasi olarak kalirim.

Açelya..

Aradan 10 yil geçer...

SAHNE 7: Sezen / EV

Açelya, Ömer'i arkadasi Sezen'den almaya gider.. Kapiyi çalir ve Sezen kapiyi açar..

Sezen: Açelyacigim, merhaba.
Açelya: Merhaba Sezencigim, Ömer'i almaya geldim.
Sezen: Gir içeriye istersen, oynuyor Ali ile.
Açelya: Yok girmeyeyim, hem Ferhat da gelmistir eve.. Daha yemek yapmadim.
Sezen: Peki sen bilirsin, çagirayayim Ömer'i.

Sezen içeriye Ömer'i almaya gitmistir..

Sezen: Ömer, oglum annen seni eve götürmeye geldi. Hadi giyin kocugunu.
Ömer: Peki Sezen teyze. Görüsürüz Ali..
Ali: Görüsürüz Ömer..

Ömer eve gitmek için hazirlanir..

Açelya: Allah senden razi olsun Sezen, sen olmasan..
Sezen: Olur mu öyle sey canim, benim isim çiksa Ali'yi senden baska kime emanet edecegim?

Açelya gülümser..

Açelya: Hazirmisin oglum?
Ömer: Hazirim anne.
Açelya: Hadi o zaman. Tekrar tekrar tesekkürler Sezen.
Sezen: Önemli degil, hadi görüsürüz.
Açelya: Görüsürüz..

SAHNE 8: Açelya ve Ömer / Yol

Açelya ve Ömer eve giderler.. Evde bir araba görürler, tanimadiklari bir araba.. Açelya ve Ömer evlerine varirlar. Açelya kapiyi açar.

Açelya: Ferhat, ben geldim.
Ömer: Baba neredesin?

Açelya, Ferhat'in odasina giderler.. Ve orada Ferhat'i Açelya'nin en yakin arkadasi Ferda'yla basarlar..

Açelya: Ferhat? Ne oluyor burada?
Ferhat: Açelya canim, herseyi anlatabilirim.
Açelya: Yaziklar olsun, ikinize de yaziklar olsun. Sen benim en yakin arkadasimdin Ferda, benim kardesim gibiydin. Beni sirtimdan biçakladin. Yaziklar olsun sana.
Ferda: Açelya, lütfen..
Açelya: Allah'indan bulun. Reziller.

Açelya Ömer'i de alip evden kaçar, Ferhat arkalarindan kosar.

Ferhat: Açelya, Ömer.. N'olursunuz gitmeyin!

SAHNE 9: Açelya ve Ömer / Park

Açelya ve Ömer parkta oturmaktadirlar. Açelya aglamaktadir.

Ömer: Anne niye agliyorsun? Neden babamdan kaçtik?
Ferhat: Öyle gerekti oglum. Sen üzme canini.
Ömer: Nereye gidecegiz simdi?
Ferhat: Bilmiyorum oglum, bilmiyorum.

Açelya ve Ömer'i parkta Kudret görür ve yanlarina gider.. Kudret Ömer'e elma sekeri verir.

Kudret: Buyur yakisikli, bu senin.
Açelya: Kimsiniz?

Açelya çok korkar, Ömeri'de alip kaçmaya çalisir.

Kudret: Hanimefendi, yanlis anladiniz siz beni. Sadece çocugunuza elma sekeri vermek istemistim.
Açelya: Tesekkürler ama gerek yok.
Kudret: Hanimefendi, lütfen birakin yardim edeyeyim size. Gelin oturun biraz. Belki konusmak istersiniz.
Ömer: Anne lütfen oturalim, çok yoruldum ben.

Açelya ve Ömer sakin bir halde otururlar.

Kudret: Bakin hanimefendi, adinizi bilmiyorum ama çok kötü görünüyorsunuz. Neler oldugunu bana anlatmak istermisiniz?
Açelya: Adim Açelya. Oglumun adi da Ömer. Neler oldugunu sormayin bana.
Kudret: Size yardim etmek istiyorum, size yardim eli uzatmak istiyorum. Belki ne oldugunu bilirsem size daha iyi yardimci olabilirim..
Açelya: Ne oldugunu gerçekten bilmek istiyormusunuz? Peki anlatayim o zaman. Yillarca kocam dedigim adam beni aldatti. Aldattigi kiside yillarca arkadas dedigim, yillarca kardesim gibi sevdigim kadin. Bende oglumla kaçip buraya geldim. Baska gidebilecegimiz bir yer yok!
Kudret: Peki aileniz?
Açelya: Ailem mi? Ailem beni sildi. Bu adamla evlendigim için sildi. Ama çok pismanim, ailem bu asaglik adam için ezip geçtim. Ben bu adami seçtim, çünkü onu gerçekten sevdim.
Kudret: Sizi aldatmis olan bir adamdan intikam almak istiyormusunuz Açelya Hanim?
Açelya: Istiyorum, hemde ona çok aci verici bir sekilde intikamimi almak istiyorum.
Kudret: O zaman benim elimi tutun ve evlenelim Açelya Hanim. Size söz veriyorum, ondan intikaminizi alicaksiniz. Hemde çok aci verici bir sekilde.

Kudret Açelya'ya elini uzatir. Açelya Kudret'in elini tutup tutmayacaginda tereddüt eder ama elini tutar ve birlikte Kudret'in arabasina giderler..

ARDINDAN 1 SENE GEÇER ...

Açelya ve Kudret evlenmislerdir.Açelya ailesini görmek ister..

SAHNE 10: Açelya ve Kudret / EV ' Açelya Ev

Açelya: Kudret, ben sana birsey söylemek istiyorum.
Kudret: Buyur canim.
Açelya: Ben, ben ailemi görmek istiyorum. 11 sene oldu onlari görmeyeli. Babami, annemi ve ablami çok özledim.
Kudret: Gidelim hayatim.
Açelya: Ama ya babam beni kabul etmezse evine?
Kudret: Sakince konusmaya çalisacagiz. Hersey umarim iyi gidecek.

Kudret ve Açelya, Açelya'nin ailesine gitmektedir. Açelya çok heyecanlidir.

Açelya: Kudret ben çok heyecanliyim.
Kudret: Sakin ol canim, hersey iyi gidecek.

Kudret Açelya'nin elini tutar ve evin kapisina gelirler..

Açelya evin kapisini çalir.. Kapiyi kiz kardesi Serpil açar..

Açelya: Serpil..

Serpil saskinlik içerisinde ablasina bakar..

Serpil: Açelya?

Açelya ve Serpil birbirlerine sarilirlar.. Mualla içeriden seslenir.

Mualla: Serpil, kizim kim geldi?
Serpil: Anne, inanmayacaksin ama Açelya geldi.
Mualla: Ne? Açelya mi geldi?

Açelya'nin babasi Necmi bunu duyar ve odasinda sakladigi silahi alir..

Açelya ve Mualla birbirlerine sarilirken Necmi gelir ve çok öfkelidir.

Açelya: Baba!
Necmi: Elimden bir kaza çikmadin defol git buradan.
Kudret: Beyfendi, lütfen sakin olun. Birakin o silahi.

Necmi: Sen kimsin be adam, ne isin var burada?
Kudret: Ben Açelya'nin kocasiyim, adim Kudret.
Mualla: Necmi ne yapiyorsun? Birak onu!
Necmi: Siz karismayin, benim isim Açelya'yla.. Beni, anneni, ablani ezip geçtin Açelya. O adamin ugruna ezip geçtin. Peki nerede simdi o adam?
Açelya: Baba lütfen dinle beni. Ferhat beni aldatti, ondan bosandim.
Necmi: Demek ki aldatti. Ama sen benim için çoktan ölmüstün. Neden geldin Açelya?
Mualla: Necmi dinle beni. Bunu yapamazsin! Kendi kizini öldüremezsin! Öldüreceksin de ne olacak? Basin göge mi erecek? Vay be, ne namuslu adam mi diyecekler? Ne serefli, ne yigit bir adam mi diyecekler? Kimin için öldüreceksin kizini Necmi, kimin için?

Açelya silahini babasindan alir ve silahi basina dayar..

Açelya: Yalvaririm gelme baba.

Necmi Açelya'nin yanina gelir..

Açelya: Gelme baba.
Mualla: Yapma, yapma!
Açelya: Yalvaririm gelme babam! Baba yalvaririm. Seni evlat katili yapmayacagim!
Kudret: Açelya sakin yapma!
Açelya: Affet beni baba, affet!

Açelya kanlar içerisinde yatmaktadir ve ölmüstür ...

Kudret: Açelya! Hayir!
Mualla: Açelya! Kizim!
Necmi: Hayir, bu olamaz. Açelya..

1 hafta geçer ..

SAHNE 11: Ferhat ' AÇELYA / MEZAR

Ferhat, Açelya'nin mezarina gelmistir.. Ferhat perisan haldedir ve çok pismandir.

Ferhat: Ben, ben asaglik adamim. Bu dünyadaki en asaglik adam benim! Sana bu aciyi yasatan ben, olmamasi gereken bir insanim! Sana yasattigim acidan dolayi çok pismanim. Orada yatmasi gereken kisi sen degil, benim. Beni hiç affetmeyeceksin biliyorum Açelya, ama sunu bil ki ben seni hep sevdim. Affedilmeyen bir hata isledim, seni aldattim ama bunun vicdan azabini simdi fazlasiyla çekiyorum. Simdi gidiyorum, nur içinde yat orada. Ben 'UTANMAZ ADAMIM' ...

SON

Moderatörün son düzenlenenleri:

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Okudum güzel olmuş beğendim :smile: Konusu biraz basit diyalogları klasik olsa da emek vermişsin beğendim :smile:

Fks14

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Okudum güzel olmuş beğendim :smile: Konusu biraz basit diyalogları klasik olsa da emek vermişsin beğendim :smile:

Bu ilk filmim oldugu için basit birakmak istedim yoksa okuyanlar kendini matematik sorulari çözecek gibi olacak ayni Son dizisinde.. Ama 2.filmim muhtesem olacak. Komedi veya aksiyonlu birsey olacak. Karar veremedim daha. :)

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Bu ilk filmim oldugu için basit birakmak istedim yoksa okuyanlar kendini matematik sorulari çözecek gibi olacak ayni Son dizisinde.. Ama 2.filmim muhtesem olacak. Komedi veya aksiyonlu birsey olacak. Karar veremedim daha. :)

Komedi zor iştir ama senden bir komedi görmek isterim :smile:

Southern

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5
Puanı
139
OO gayet güzel. Bir de ben çok şey istiyor olacağım ama oyuncular bul ya.Çok zor olur gerçi:(

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Ben beğendim, giderek işin seviyesini yükseltiyorsun, yakında filmi baştan sona çekecek gibisin. :)

Sondaki video'da gerçek ses kullanmışsın sanırım, kimin seslendirdiğini merak ettim, oldukça gerçekçi bir dublaj olmuş.

Yalnız okumada sıkıntı yaşanılabilir uzun olduğu için ki yaşanmış yukarıdaki mesajlardan anladığım kadarıyla, o nedenle tüm metni video'ya koymayı düşünebilirsin başka bir projende, öyle daha zevkli oluyor. :)

Sen bu film-dizi işlerini çok seviyorsun ve iyi yapıyorsun benim anladığım, umarım gerçek hayata da taşınabilir bu işlerin bir gün. :)

Fks14

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
OO gayet güzel. Bir de ben çok şey istiyor olacağım ama oyuncular bul ya.Çok zor olur gerçi:(

Tesekkür ederim. Oyuncular bulmam çok zor, son sahnede ki video bile benim için mucize oldu.

Ben beğendim, giderek işin seviyesini yükseltiyorsun, yakında filmi baştan sona çekecek gibisin. :)

Sondaki video'da gerçek ses kullanmışsın sanırım, kimin seslendirdiğini merak ettim, oldukça gerçekçi bir dublaj olmuş.

Yalnız okumada sıkıntı yaşanılabilir uzun olduğu için ki yaşanmış yukarıdaki mesajlardan anladığım kadarıyla, o nedenle tüm metni video'ya koymayı düşünebilirsin başka bir projende, öyle daha zevkli oluyor. :)

Sen bu film-dizi işlerini çok seviyorsun ve iyi yapıyorsun benim anladığım, umarım gerçek hayata da taşınabilir bu işlerin bir gün. :)

Tesekkür ederim, begendigin beni mutlu etti.

Orasi sürpriz olsun. :)

Ama bu 9 sayfadan olusan bir film oldu. Buna kisa film diyorum ben, çünkü gerçek hayatta filmler çok daha uzun oluyor.

Insallah, en büyük hayalim. Allah'in da izniyle yakinda birseyler olacak insallah..

Onur_35

Favori Üye
Reaksiyon puanı
72
Puanı
184
bravo süper bir film sen acaba niye komedi yazmıyorsun ? zor iş benim komedim tutmadı hatta bazen internetteki esprilere bakıyordum öyle yazıyordum en azından insanları eğlendirmekte başarılı olabilirsin ama filmin için müthiş okudum ve beğendim

Fks14

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
bravo süper bir film sen acaba niye komedi yazmıyorsun ? zor iş benim komedim tutmadı hatta bazen internetteki esprilere bakıyordum öyle yazıyordum en azından insanları eğlendirmekte başarılı olabilirsin ama filmin için müthiş okudum ve beğendim

Çok tesekkür ederim. Komedi filmi yapmak çok zor. Ama en yakin zamanda deneyecegim, umarim güzel bir proje ortaya çikar. :)

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Güzel olmuş...

Fazla uzunda olmamış kısa da olmamış tam okuncak gibi bir film olmuş tebrikler :)

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Güzel olmuş ellerine sağlık.

Bu arada Ahmet Türk ne zamandan beri kameramanlık yapıyor?
33tks.png