FX Tyrant 2. ve 3. Sezon Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x11

Güzel bir bölümdü. Haftaya sezon finalinde kıyamet kopacak. :)

Jamal, Bassam'ın yaşadığını böyle öğrenmemeliydi. Senaristler yüz yüze gelecekleri bir sahne yazamamışlar. Jamal'ın o andaki oyunculuğunu görmek isterdim.

Molly ve Leila'nın işbirliği sonucu Rami'yi cezavinden çıkarıp Bassam'a yardım etmesini sağladılar yoksa Bassam'ın İŞİD'in elinden kurtulması imkansızdı.

Leila'nın haftaya oyunu kocasının yerine oğlunu geçirmek. İktidar oyunu devam ediyor, izlemesi keyifli olacak.
9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Yazmayı unutmuşum, bölümde ''Son'' dizisinde İranlı Majit rolünde ve ''Da Vinci's Demons'' dizisinde Kral Ferdinand'ı canlandıran Philip Arditti vardı. @yatutarsa

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
2x11
Jamal, Bassam'in yaşadığını çok erken öğrenmedi mi? Ben bile şok oldum Molly birden söyleyince.
Leila akıllılık yaptı Molly'yi dinleyerek yoksa Khalil ve adamları ölürdü ve bir daha Halifelik'e saldırı imkanı bulamayabilirdiler. Beter ol Ihab beter. :F Bassam'in sondaki sözü güzeldi. "I'm done with killing"
Leila sonda yine bir hinlikler peşinde. Fragmanda bize başka çare bırakmadı falan diyor. Bassam gidici gibi :D
8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x12 (Sezon Finali)

Güzel bir sezon finaliydi. Özellikle sonu çok iyiydi. :)

Şu Leila'ya uyuz oldum, resmen kocasını sırtından bıçakladı. Uluslararası ceza mahkemesine, Jamal Ma'an'a gaz bombası attı diye şahitlik yapmış.

Amacı, insan savunucu olduğundan değil tabii. Jamal baştan insin de nasıl inerse insin. Yerine de oğlunu geçirtecek. Çünkü Bassam'ın başkanlıkta gözü yok.

Sonda iki şok üst üste yaşadık. Jamal'ın istifa etmesini beklerken, kararından vazgeçtiğini açıkladı. Nusrat'da Jamal'ı vurdu. Hala orda Leila, Bassam'a Jamal'ı kurtarmamsını söylüyor.:bağır:
9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x1

Güzel bir sezon açılışı oldu. :)

Jamal kefeni yırrtı. Yaşadığı sürece Bassam'ın ülkeyi barış içerisinde yürütme şansı yok. Ölmesi daha hayırlı olabilirdi.

Nusrat asıldı, kızcağız gün yüzü görmeden ölüme gitti. :(

Molly, devrimci kadını baya kıskanıyor. :)

En sonda da Amerika'dan keman çalan General geldi. O herifte bir sürpriz var.

8/10

Kimse izlemiyor mu? @yatutarsa @Forumdash @xemrexxx

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
3x1
New Abuddin :) Bakalım bu sefer gerçek bir seçim yapılabilecek mi? Bassam'in aday olmaması şaşırttı ve sebebi de saçma bence. Şuan Abuddin için en iyi seçenek kendisi. Umarım vazgeçer aday olmamaktan.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
3x3
Bazı yerler sıksa da heyecanlı bölümdü.
Diziyi izlerken sen Bassam Al Fayeed'sin aptallık etme diyesim geldi. Cidden Halifelik'in bölgesinde böyle bir operasyonla kızını kurtarabileceğine inanması çok uçuktu. :( Zaten kurtaramadı. Yazık oldu kıza, çok da güzeldi. Ölürken de sağ olsunlar Molly'yi daha çok yıkmak için inadına zoom'ladılar. :D
Kız kurtarma operasyonu dışında Sammy ve hocasının aşkı filizlendi muhtemelen Daliyah ve Bassam'in eski arkadaşı arasında da bir şeyler olur. Çok fazla evlilikten bahsettiler. :) :)
bassam.png
İzledin mi sen? :) @sürgünüm

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
3x4
Aaaaaaay ay kahroldum*. Rezil dünya gerçeklerini bu kez de burada gördük.
Kızını kaybediyorsun ve onu öldürenleri öldürmek için bombaladığın yerde yüzlerce kızı annesinden ayırıyorsun. Komutanın tek söylediğiyse korkunç bir şey olduğu. Hiçbir suçluluk hissi vs yok ne güzel. Çünkü savaşta "korkunç şeyler" olur. Çocukların bombalanması da korkunç şeylere dahil. Babaları Orta Doğu'da çocukların ölümüne sebep olurken çocukların ABD'deki evlerinde neşe içinde oynamalarını göstermeleri de güzel bir ayrıntıydı.
Leila'nın kardeşi de aynı kendisi gibi, tip, konuşma şekli olarak. Leila seçimleri kazanamaz bence.
Bölümün sürprizi Ahmed'in Bassam'in oğlu çıkması. Leila ve Bassam arasında eski bir aşk olduğunu biliyorduk ama birlikte olduklarını yeni öğrendik. Öbürü de Jamal'ın oğlu değilmiş? Aslında bu da Leila'nın Ahmed'i iyi hissettirmek için söylediği bir yalan olabilir.
Molly baya ilaç içerek intihar etti. Bassam güzelce üstünü örttü. Ölmesi büyük ihtimal ama ben ölmesini istemem. Gerçi hizmetçiye tokat attıktan sonra sinirlenmedim değil ama neyse acısına verelim.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
3x5
Bu bölüm baya sıkıldım, bitsin diye bekledim.
Molly ölmedi. Fazla bekletilmeden bunun açığa çıkartılması güzeldi. Bassam de kolaya kaçtı. Mescitleri kapatmak yerine güvenliği sağlasaydı daha iyi olurdu. Zaten "Amerikalı Başkan" imajı var daha da körüklemiş oldu nefreti.
Uçaktan sanırım önce şeker fırlatıldı. O kadar çocuk öldükten sonra pek anlamı yok tabii.
Abbudin ve Suriye sınır komşusuymuş. O zaman Abbudin, Türkiye'ye de yakın. :D Bir ara Leila gelen büyükelçiye merhaba demişti. Hala bekliyorum Tr ve Abd. arasında bir şeyler olmasını.
Daliyah ve Bassam'in sevişmesi baya ateşliydi ama erken bitti. :F Daha önce de sevişme sahnesi olmuştu dizide ama bu kadar uzun ve çıplaklık barındıran sahne buydu sadece.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x8

Diğer dizilerde tüm sezonda işlenen olaylar bu dizide tek bölümle yaşanıyor...

...Jamal ve Emma'nın ölümü, Ahmed'in Bassam'in oğlu çıkması, Bassam'in Daliyah ile birlikte olması ve bu bölümde Molly'nin bunu öğrenmesi, IŞIDvari patlatılan canlı bombalar, Bassam'in seçimleri ertelemesi... Ay yoruldum. :)
8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x9

Ortalama bir bölümdü.

Bassam, Daliyah'ı tutuklattı vay canına. İyi ki Fauzi kaçıp kendini kurtardı. Bassam'ı artık tanıyamaz hale gelmeye başladım, iktidar olmak insanı bu kadar mı değiştirir? Molly de haklı iken haksız duruma düştü, yakışmadı.

@xemrexxx @yatutarsa izlemiyor musunuz?

8/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
3x9

Ortalama bir bölümdü.

Bassam, Daliyah'ı tutuklattı vay canına. İyi ki Fauzi kaçıp kendini kurtardı. Bassam'ı artık tanıyamaz hale gelmeye başladım, iktidar olmak insanı bu kadar mı değiştirir? Molly de haklı iken haksız duruma düştü, yakışmadı.

@xemrexxx @yatutarsa izlemiyor musunuz?

8/10
İnternette sorunlar var en son 3x6'yı izledim. Devam ederim. :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x10 (Final)

Final yazdım, çünkü başka bir kanal ya da platformun diziyi yayınlayacağını düşünmüyorum. Üçüncü sezonun geneli, ilk iki sezona göre daha iyiydi bence. Diğer dizilerin tüm sezonda işlediklerini bu dizide tek bölümde işlendi. Bu yüzden de anlatacak pek bir hikaye kalmamıştı. Gönül isterdi ki Daliyah’ın hikayesinin devamını izleyelim ama buna da itirazım yok, tadında bitmesi güzel oldu. Ayrıca Hannibal ve son olarak Black Sails iptal yemiş, buna üzülecek değilim.

Molly’nin kendisini sevmeyen kocasından çocuk yapmak istemesi hoş durmadı. Gerçi o da Bassam gibi çok değişmişti. Al-Fayeed ailesinden bir değişmeyen Sammy kaldı, o da hastanede can çekişiyor. Felçli kalacak gibi. :(

8.5/10

Stephen King abimiz dizinin iptali için üzüldüğünü belirtmiş.