Titanic / Titanik (1997) Film Bilgileri & Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
0120338.jpg

Titanik - Titanic (1997)

Türü: Dram, Romantik
Yönetmen: James Cameron
Senaryo: James Cameron

Oyuncular:
Leonardo DiCaprio
Kate Winslet
Billy Zane
Kathy Bates
Frances Fisher

IMDb Puanı: 7.6 (519,576 oy)
IMDb Sayfası

Oscar Ödülleri (11)

- En İyi Film
- En İyi Yönetmen
- En İyi Sinematografi
- En İyi Sanat Yönetmenliği
- En İyi Kostüm Tasarımı
- En İyi Ses
- En İyi Kurgu
- En İyi Ses Efekti
- En İyi Görsel Efekt
- En İyi Orijinal Şarkı (Celine Dion - My Heart Will Go On)
- En İyi Müzik

Oscar Adaylıkları (3)

- En İyi Kadın Oyuncu (Kate Winslet)
- En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Gloria Stuart)
- En İyi Makyaj

Filmin Özeti
Dünyanın hatırlamak istemediği türden felaketlerden olan 'Titanik faciası', dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bir film.
Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. 'Titanic' adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu 'Düşler Gemisi' nin yolcuları arasında Avrupa`da bir kaç yıl geçirdikten sonra Amerika`ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır. İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibirine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912`de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır.

James Cameron`un, seyirciye bir zaman makinesiyle yolculuk ettiği hissini uyandırırcasına
gerçeğe yakın filmi 'Titanic', bugüne kadar yapılan en pahalı prodüksiyon ünvanına sahip. Tam 14 dalda Oscar adayı oldu ve 'En İyi Film' dahil 11 ödül kazandı. Ben-Hur`un 11 ödüllük rekorunuda egale etmiş oldu.

Efsanevi film 15 yıl sonra 3D teknolojisi ile 6 Nisan 2012'de yeniden sinemalara döndü...

Filmin Fragmanı

Son düzenleme:

Prncss..

Emekli
Reaksiyon puanı
294
Puanı
305
Defalarca izledim ama o tahta parçasının üstüne ikisi sığar ve kurtulurdu bence :D

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Imbd puanı düşük Titanic'in hikayesini çok sevmiyorum farklıyım :cool:

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Süresi uzun yoksa bugün izlerdim :)
Artık 2 güne izlerim yorumlarım burada

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Imbd puanı düşük Titanic'in hikayesini çok sevmiyorum farklıyım :cool:

İçinde klişeler fazla o yüzden düşük bence. Bir de zamanında çok fazla iyi gitti. Gişe rekorları kırdı, Oscarda tam 11 tane ödülü süpürdü. Durum böyle olunca da karşıtları oluştu. Benzer şekilde bu kadar Oscar kazanan çoğu filmlere karşı tepkili oluyor IMDb ve sonradan yükseliyor bu filmler. Titanic de 7.4'ten 7.6'ya kadar yükselmiş son 1.5 yılda. 5-10 yıl sonra bence 8'lere kadar yükselir. :)

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İçinde klişeler fazla o yüzden düşük bence. Bir de zamanında çok fazla iyi gitti. Gişe rekorları kırdı, Oscarda tam 11 tane ödülü süpürdü. Durum böyle olunca da karşıtları oluştu. Benzer şekilde bu kadar Oscar kazanan çoğu filmlere karşı tepkili oluyor IMDb ve sonradan yükseliyor bu filmler. Titanic de 7.4'ten 7.6'ya kadar yükselmiş son 1.5 yılda. 5-10 yıl sonra bence 8'lere kadar yükselir. :)

11 oscar alan bir filme bir şans verilir tabii ki izleyeceğim :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Film, "Haftanın Filmleri" etkinliği kapsamında seçildi ve konu düzenlendi. Filmle ilgili yorumlarınızı yapabilirsiniz...

*Dream*

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,517
Puanı
710
İzlemekten hiç sıkılmadığım ilk ve tek yabancı film
Aldığı ödülleri fazlasıyla hak eden bir film bence