M TV The_Erinch İle Her Renkten 4.Bölüm - "Antik Çağda Dünyanın Yedi Harikası"

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Katkın için teşekkür ederim.

Hepsi bana göre ayrı bir gizem..

Ama hep bir "EN BÜYÜK" Olma çabası olmuş değil mi? İz Bırakmak adına.
Evet ama mesela ben tapınakları ve tanrı heykellerini o kadar harika bulmuyorum çünkü öyle şeyler hep vardı ama Piramitler,Rodos Heykeli ve Babilin Asma Bahçeleri değişik duruyorlar özellikle mesela sen de yazmışsın ''kurak topraklarda su kaynağı olmadan birçok farklı bitki türünün yetiştirilmesine kadar uzanmış'' yani böyle şeyler yapmak zamana göre hem çok zor ama hem de böyle bir şeyin insanın aklına gelmesi çok zor.

Ama sonuçta her birinin güzelliği ve önemi ayrı,öyle olmasalardı o listeye giremezlerdi.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Evet ama mesela ben tapınakları ve tanrı heykellerini o kadar harika bulmuyorum çünkü öyle şeyler hep vardı ama Piramitler,Rodos Heykeli ve Babilin Asma Bahçeleri değişik duruyorlar özellikle mesela sen de yazmışsın ''kurak topraklarda su kaynağı olmadan birçok farklı bitki türünün yetiştirilmesine kadar uzanmış'' yani böyle şeyler yapmak zamana göre hem çok zor ama hem de böyle bir şeyin insanın aklına gelmesi çok zor.

Ama sonuçta her birinin güzelliği ve önemi ayrı,öyle olmasalardı o listeye giremezlerdi.
Genel olarak antik çağ ve Mısır kültürü benim dikkatimi çekmiştir; fantastik filmleride çok severim,en çok kullanılan figürlerde bu kültürlerden geliyor zaten.

Babilin hikayesini okuduğumda daha etkilendim, o zamanın koşullarında,bulunduğu coğrafi koşullar göre inanılmaz bir çalışma olmuş. Zaten Harika sayılacak kadar muhteşemliğe erişmiş.

• Beğendim
Reactions: baron

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Eline sağlık güzel konu olmuş abi. Ortaokulda bunun performans ödevini yapmıştım

• Harika
Reactions: The_Erinch