FK7 The Town / Hırsızlar Şehri (2010) - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
0840361.jpg

Hırsızlar Şehri - The Town (2010)

Türü:
Suç, Dram, Gerilim
Yönetmen: Ben Affleck
Senaryo: Peter Craig (screenplay), Ben Affleck (screenplay), Aaron Stockard (screenplay), Chuck Hogan (novel)

Oyuncular:
Ben Affleck
Rebecca Hall
Jon Hamm
Jeremy Renner
Blake Lively

IMDb Sayfası

Oscar Adaylıkları (1)

- En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Jeremy Renner)

Filmin Özeti
Doug ve ekibinin banka soygununda üzerlerine kimse yoktur; hem acımasız hem de dikkatlidirler. Soydukları son bankanın müdiresiyle aynı mahallede oturduklarını öğrendikten sonra kaçınılmaz olan gerçekleşir ve Doug, kadına âşık olur. Claire, onun soyguncu olduğundan şüphelenmezken Doug'ın kardeşi kadar yakın suç ortağı Jem, kuşku içindedir. Doug, iki taraftan birine ihanet etmeden bir seçim yapamayacaktır.

Filmin Fragmanı

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
ilk 2 filmden sonra pek kesmedi vlla beni :F ankette izlemek istediğim için bende oy vermiştim bu filme ama beklediğim gibi çıkmadı malesef bu filmin konusu itibariyle senaryosu daha iyi işlenmeliydi bence ayrıca başroldeki oyuncularda çok uyumsuzlar ben affleck başrol erkek oyuncu olarak zayıf kalmış , kadın başrol rebecce hall zaten fiyasko :Fjeremy renner elle tutulan oyuncu oda en iyi yardımcı erkekte oscara aday olmuş zaten:-)
bir iki dikkat çekici sahneye spoide yer verelim bakalım :F:F:F
ilk soygun sahnesi ve soygunculrın rahibe kadın kılığındaki aksiyon sahneleri filmin en dikkat çekici yerleriydi bence:F:F:F
5/10
@MEnes @sürgünüm @Titanium @Danger UA! @Tolstoyevski @OzaN @vadikızı @MasacRE- @gundix123 @Yiğitt @Forumdash

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Çiğdem her filmde 10 puan vereceksin sanıyordum bir an içinde bu filmde 5 verilmez. :D Asıl buna 10 verip diğerlerini biraz düşürseydin. :(

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Çiğdem her filmde 10 puan vereceksin sanıyordum bir an içinde bu filmde 5 verilmez. :D Asıl buna 10 verip diğerlerini biraz düşürseydin. :(
hahaha aa ben beğendiğime hakkını veriyorum bonkor davranıyorum ama sevmediğimede acımam cnm :F:F:F

başrol oyuncuları dediğim gibi çok uyumsuz renner dışında elle tutulan oyuncu yok nerdeyse filmde 5 gayet iyi bence :F:F:F

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İyiydi ama daha beklentim biraz daha yüksekti açıkçası.

Ben Affleck yönetmen olarak yine gayet iyi iş çıkarmış. Teknik açıdan da film çok başarılıydı.

Oyuncu kadrosu baya zengindi. Ben Affleck fena oynamamış ama karakterini sevmek çok kolay değildi. Rebecca Hall bence kadronun en iyisiydi, bu ara sık karşılıyoruz kendisiyle. :) Jeremy Renner fena değildi ama Oscar adayı olmasına anlam veremedim. Jon Hamm'i görmek güzeldi karakterini sevmesem de. Bosch dizisinin başrolü olarak gördüğüm abi ve yakın zamanda kaybettiğimiz Pete Postlethwaite'ı görmek güzeldi.

Filmin en iyi sahnesi:

Kafedeki buluşmada Jem'in geldiği sahneydi. Dövmeyi görecek diye baya stres oldum. :):)

Filmin çok iyi olmama sebebi ise senaryonun çok iyi olmaması. Özellikle sonunu çok iyi bir yere bağlayamadılar bana kalırsa ve filmde yer yer sıkıldım.

7/10

----------

Bu arada @Çiğdem- senin de ortan yok. Ya 4-5 ya 10. Ne zaman 6-7-8-9 puanlarını göreceğiz acaba. :D

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Mükkemmel bir film diyemem, ama kesinlikle izlenebilir olmuş.

Banka soygunu sahneleri ve arabayla kaçış sahneleri çok başarılıydı. Kullanılan maskeler ayrı bir hava katmış filme. :)

Ben Affleck'te yönetmen olarak iş var, oyunculuğu da fena değil. Jon Hamm ve Jeremy Renner rolleri için biçilmiş kaftandı. Rebecca Hall da Barcelona, Barcelona ve Prestij'ten sonra gözüme iyice girdi. :)

Filmle ilgili eleştirim müzikleri için pek uğraşmamışlar gibi geldi. Bir de sonunu bağlayamamış olmasıdır.

Replik: ''Ne kadar değişirsen değiş, yine de yaptığın şeylerin bedelini ödersin.'' (Doug)

İmdb puanı filmi özetliyor...

7.5/10

@Çiğdem- vermiş olduğun puan ne Allah aşkına, filmin ortalamasını düşürüyorsun? Ben seni bilmez miyim, gündüz evllilik programları izleyip olmayan talibini ararken bir taraftanda pc'den film izliyorsun. Böyle hiçbir tad alamazsın tabii, gece sakin kafaya izleyeceksin bu tür filmleri. :))

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
İyiydi ama daha beklentim biraz daha yüksekti açıkçası.

Ben Affleck yönetmen olarak yine gayet iyi iş çıkarmış. Teknik açıdan da film çok başarılıydı.

Oyuncu kadrosu baya zengindi. Ben Affleck fena oynamamış ama karakterini sevmek çok kolay değildi. Rebecca Hall bence kadronun en iyisiydi, bu ara sık karşılıyoruz kendisiyle. :) Jeremy Renner fena değildi ama Oscar adayı olmasına anlam veremedim. Jon Hamm'i görmek güzeldi karakterini sevmesem de. Bosch dizisinin başrolü olarak gördüğüm abi ve yakın zamanda kaybettiğimiz Pete Postlethwaite'ı görmek güzeldi.

Filmin en iyi sahnesi:

Kafedeki buluşmada Jem'in geldiği sahneydi. Dövmeyi görecek diye baya stres oldum. :):)

Filmin çok iyi olmama sebebi ise senaryonun çok iyi olmaması. Özellikle sonunu çok iyi bir yere bağlayamadılar bana kalırsa ve filmde yer yer sıkıldım.

7/10

----------

Bu arada @Çiğdem- senin de ortan yok. Ya 4-5 ya 10. Ne zaman 6-7-8-9 puanlarını göreceğiz acaba. :D
Mükkemmel bir film diyemem, ama kesinlikle izlenebilir olmuş.

Banka soygunu sahneleri ve arabayla kaçış sahneleri çok başarılıydı. Kullanılan maskeler ayrı bir hava katmış filme. :)

Ben Affleck'te yönetmen olarak iş var, oyunculuğu da fena değil. Jon Hamm ve Jeremy Renner rolleri için biçilmiş kaftandı. Rebecca Hall da Barcelona, Barcelona ve Prestij'ten sonra gözüme iyice girdi. :)

Filmle ilgili eleştirim müzikleri için pek uğraşmamışlar gibi geldi. Bir de sonunu bağlayamamış olmasıdır.

Replik: ''Ne kadar değişirsen değiş, yine de yaptığın şeylerin bedelini ödersin.'' (Doug)

İmdb puanı filmi özetliyor...

7.5/10

@Çiğdem- vermiş olduğun puan ne Allah aşkına, filmin ortalamasını düşürüyorsun? Ben seni bilmez miyim, gündüz evllilik programları izleyip olmayan talibini ararken bir taraftanda pc'den film izliyorsun. Böyle hiçbir tad alamazsın tabii, gece sakin kafaya izleyeceksin bu tür filmleri. :))
aaa sizde öyle çok beğenmemişsiniz işte benim ve @sürgünüm bahsettiği 2 sahne hrici birşey yok filmde yorumlarınız ve puanlarınızdan sizinde beğenmediğiniz belli oluyor sadece siz idare eder puan seçmişsiniz 7 olarak düşük vermek istememişsiniz ben acımadım vlla :F:F:F

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
aaa sizde öyle çok beğenmemişsiniz işte benim ve @sürgünüm bahsettiği 2 sahne hrici birşey yok filmde yorumlarınız ve puanlarınızdan sizinde beğenmediğiniz belli oluyor sadece siz idare eder puan seçmişsiniz 7 olarak düşük vermek istememişsiniz ben acımadım vlla :F:F:F
Sen beğenmek ve beğenmemek olarak ikiye ayırıyorsun beğendiysen 10 beğenmediysen 3-5. Oysa ideal olan en çok puan verilen aralık 6-9 olmalı. Aşırı kötüyse, kalitesizse 3-5 puan ve aşırı iyiyse mükemmelse 10 verilmeli. Böyle ortalamaları batırıyorsun. :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Sen beğenmek ve beğenmemek olarak ikiye ayırıyorsun beğendiysen 10 beğenmediysen 3-5. Oysa ideal olan en çok puan verilen aralık 6-9 olmalı. Aşırı kötüyse, kalitesizse 3-5 puan ve aşırı iyiyse mükemmelse 10 verilmeli. Böyle ortalamaları batırıyorsun. :D
ayyy baş yapıtta 5-10 arsıda kullandım işte :F:F:F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Verdiğin puanları aynen yazıyorum
10 10 10 10 10 10 8.5 8 7.5 6.5 5.5 4

1-2 tane 8 civarı vermisşin Allahtan :D
2 tane 8 1 tne 7 1 tanede 6 yeter işte :F:F:F

ortlama buldukça öyle kullanıyorum aşırı beğendiğime 10 veririm aşırı beğenmediğime 5 bu filmde 2 sahne hariç birşey yoktu biraz beğenmiş olsam 7-8 verebilirdim ben acıdım 5 altına düşürmedim :F:F:F

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Geçtiğimiz yıl izlediğim bir filmdi. Açıkçası öyle çok da aman aman bir film değildi.

Konuda bir ilginçlik yok. Oyunculuklar ortalama. İzlenebilir bir Heat kopyası olmuş. Ben Affleck'in yönetmenliğini iyiydi, senaryoda da bazı detaylar iyi düşünülmüştü. Ben Affleck kendine başrolü vermiş ve cool olayım derken kasıntı olmuş biraz.

Gerilimli sahneler de vardı. Soygun sahneleri gerçekten kaliteliydi. Süresi de böyle bir filme göre uzun. Sonu bence o kadar da kötü değil. Eğer onu da klişe yapsalardı tam dümdüz bir film olurmuş. Zaman öldürmelik bir film.

6.5/10