Televizyon Dünyasında Bomba Gelişme: FOX'un Adı Değişiyor!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061
FOXLogo.jpg

Türkiye'nin önde gelen ulusal kanallarından FOX'un adı değişiyor!

24 Şubat 2007'de TGRT'den FOX'a dönüşen kanal, 2017'de Disney'in bünyesine geçen FOX markası için alınan isim hakkı süresinin dolması nedeniyle Şubat 2024'ten itibaren yeni adıyla izleyici karşısına çıkacak. Kanaldaki büyük değişim için şimdilerde çekilen özel tanıtımlarda dizi oyuncuları ve ekran yüzleri de kamera karşısına geçiyor.

Ekim 2023’te Bulgaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Karadağ, Kosova ve Arnavutluk'ta "Star Channel" adını alan, 2024'te Japonya, İspanya, Portekiz gibi ülkelerde de yenilenmeye hazırlanan kanalın yeni adı merak konusu.

Kaynak: Gazete Duvar / Vikipedi

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,344
Puanı
1,060
FOXLogo.jpg

Türkiye'nin önde gelen ulusal kanallarından FOX'un adı değişiyor!

24 Şubat 2007'de TGRT'den FOX'a dönüşen kanal, 2017'de Disney'in bünyesine geçen FOX markası için alınan isim hakkı süresinin dolması nedeniyle Şubat 2024'ten itibaren yeni adıyla izleyici karşısına çıkacak. Kanaldaki büyük değişim için şimdilerde çekilen özel tanıtımlarda dizi oyuncuları ve ekran yüzleri de kamera karşısına geçiyor.

Ekim 2023’te Bulgaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Karadağ, Kosova ve Arnavutluk'ta "Star Channel" adını alan, 2024'te Japonya, İspanya, Portekiz gibi ülkelerde de yenilenmeye hazırlanan kanalın yeni adı merak konusu.

Kaynak: Gazete Duvar / Vikipedi
Suudi’lere satılacak iddiası var . :mad:

• Beğendim
Reactions: AhmetBayram

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,343
Puanı
860
Keşke hiç değişmese, umarım değiştiğine değer bir adı olur. Kardeş kanalı gibi FX falan olsa aslında fena olmaz. Reytinglere nasıl yansıyacak merak ediyorum.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061
Yeniden TGRT olmaz, eski sahipleri haber kanalı olarak devam ettiriyorlar. Eğer isim haklarında sorun yoksa ABC olabilir.

• Beğendim

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
Şubat'ta yayın hayatına başlayacak ise şimdiye kadar daha fazla haber çıkmış olması gerekmez miydi? Kolpa olma durumu var mı acaba? 🤔

• Beğendim

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Yeniden TGRT olmaz, eski sahipleri haber kanalı olarak devam ettiriyorlar. Eğer isim haklarında sorun yoksa ABC olabilir.
ABC benim de aklıma geldi. FX'i başka bir şey yapıp adını buraya da verebilirler.
ABC Türkçe olarak çok güzel durmuyor. Kulağa hoş gelmiyor, şu dizi ABC'de vs. umarım olmaz.

TGRT ismi güzel olur ama bir hayal bu tabii.

En mantıklısı keskin bir geçiş olmaması için FX gibi duruyor.