Telefon Temizliği Hakkında?

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Temizlik bahane...

🤐😬 (Dosi duymasın.. :A )

🤫 🤫
------

Mal sahibine çekermiş @Tolstoyevski :F
Başkaları nasıl temizliyor belki tüyo alırım diye okudum tüm mesajları ve gördüm :A
Yalnız ben de pandemi nedeni ile 1 senedir evden çok çıkmadığım için ve evde de telefonuma çok iyi baktığım için çok temizleme ihtiyacı duymuyorum @Tolstoyevski gibi :A
Eski telefonum zavallı mutfakta yemek yaparken ocağa yakın şarjda film az izlemedim :A bunda ise YouTube'de sadece şarkı dinlerim :A aşırı iyi bakıyorum :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Bir ara sürekli siliyordum da bu telefonu aldığımdan beri 2 kez anca silmişimdir. (5 ayda) Silerken de peçeteyi (burada sanırım doğru tabiri kullanamayacağım :A) rulo gibi bir şekle sokup bir ucunu su akarken değdirip çekiyorum ve bir de elimle ıslak kısmına bastırıyorum, sonra ekranı silip bir de kuru kısmıyla kuruluyorum. :A

Benimki biraz yemek tarifi gibi oldu. :F Bu arada şu konuyu görünce ekranımın silinme zamanının geldiğini fark ettim. :A

• Güldürdün
Reactions: The_Erinch and Dosi

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Ben bir haberde..Telefonculara gelen sorunlu telefonlardaki son dönemde en çok ortaya çıkan olay;

Dezenfektanla silinen telefonlar .

Sanırım zamanla içine işliyormuş.
@Dosi @Tolstoyevski @slhttnmtl
Nasıl bir etki yaratacağı hakkında hiçbir fikrim yok da yuh yani. Cidden az da olsa düşünme yetisi olan biri dezenfektanla telefon silinmeyeceğini düşünür yani. :A

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
" Koşuyolu Hastanesi Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Topkaya, “ Bu noktada temizlik için el antisepsisi için önerilen solüsyonlarla, el antiseptikleri ya da alkol bazlı antiseptikler veya kolonya ile birkaç saat aralıklar silmek yeterli olacaktır."

"Londra Üniversitesi'nde mikrobiyoloji uzmanı olan Doktor Lena Ciric, "Mikrofiber bezi su ve evde kullanılan sabunla ıslatın. Nazikçe telefonun yüzeyini bu nemli bezle silin ve kurulayın. iPhone kullanıyorsanız, Apple yüzde 70 isopropil alkollü mendille silebileceğini söylüyor. Bunları da telefon dükkanlarından temin edebilir veya internetten kolayca sipariş verebilirsiniz."

@Dosi @Emre Ozansoy @Zeyno45 @Tolstoyevski @slhttnmtl @Veteran

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Çok kötü olursa ıslak mendil. Onun harici bir temizlik yapmam gerek de yok istediğin kadar temizle mikrop yuvası zaten :A

• Güldürdün
Reactions: The_Erinch

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
" Koşuyolu Hastanesi Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Topkaya, “ Bu noktada temizlik için el antisepsisi için önerilen solüsyonlarla, el antiseptikleri ya da alkol bazlı antiseptikler veya kolonya ile birkaç saat aralıklar silmek yeterli olacaktır."

"Londra Üniversitesi'nde mikrobiyoloji uzmanı olan Doktor Lena Ciric, "Mikrofiber bezi su ve evde kullanılan sabunla ıslatın. Nazikçe telefonun yüzeyini bu nemli bezle silin ve kurulayın. iPhone kullanıyorsanız, Apple yüzde 70 isopropil alkollü mendille silebileceğini söylüyor. Bunları da telefon dükkanlarından temin edebilir veya internetten kolayca sipariş verebilirsiniz."

Cam bezi, Mikrofiber bezleri sadece su ile ıslanıp temizlenmesi önerilir ama Türkler genelde deterjan vs sürüp kullanır :A

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Çok kötü olursa ıslak mendil. Onun harici bir temizlik yapmam gerek de yok istediğin kadar temizle mikrop yuvası zaten :A
Kabullendik zaten diyorsun artık :A
------

Cam bezi, Mikrofiber bezleri sadece su ile ıslanıp temizlenmesi önerilir ama Türkler genelde deterjan vs sürüp kullanır :A
Ama gene kültürel fark..
Yerli Doktor antiseptik,alkol
Yabancı Doktor sabunlu bez yeter.

• Güldürdün
Reactions: Dosi and xdragxx

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060

Alttaki yöntem dikkatimi çekti, yarın onu deneyeyim bari. :A

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
ilk ıslak mendili alıp sil,sonra peçete yada bir bez alıp kurut.kulaklık takılan bölümü yada şarj ettiğin bölümü kürdanla temizle o kısımlar bazen çok kirleniyor.dışarıda fazla kullanınca tozlanıyor.. kılıf kullanıyorsan kılıfını çıkar ilk telefonu sonra kılıfını temizle çok fazla kullanıldığından çabuk kirleniyor

• Beğendim

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Alttaki yöntem dikkatimi çekti, yarın onu deneyeyim bari. :A
Sonuç :)
ilk ıslak mendili alıp sil,sonra peçete yada bir bez alıp kurut.kulaklık takılan bölümü yada şarj ettiğin bölümü kürdanla temizle o kısımlar bazen çok kirleniyor.dışarıda fazla kullanınca tozlanıyor.. kılıf kullanıyorsan kılıfını çıkar ilk telefonu sonra kılıfını temizle çok fazla kullanıldığından çabuk kirleniyor
Kürdan olayını çok okudum...detaylı işlemler. yazın daha çok tercih edilirdi.özellikle sahilden geldiysem

• Beğendim
Reactions: Turkuazz

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dışarıda zorunlu durumlar dışında telefonu kullanmamaya çalışıyorum. Eğer kullanırsam da kılıfı kolonyalı pamuk ile siliyorum. Ekrana herhangi bir şey yapmaya korkuyorum, orası Allah'a emanet. :A

• Güldürdün

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Dışarıda zorunlu durumlar dışında telefonu kullanmamaya çalışıyorum. Eğer kullanırsam da kılıfı kolonyalı pamuk ile siliyorum. Ekrana herhangi bir şey yapmaya korkuyorum, orası Allah'a emanet. :A
Patron en çok parmakladığın yer ekran değil mi :A :A

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Dışarıda dokunmamaya çalışıyorum. :A

Ekranı virüs, bakteri tutmayan teknolojiyle yaptıklarına inanmak istiyorum. :A
Bak bu inanç iyi. Öyle ummak lazım. Sen genede hızlıca kalonyalı pamuk ile ekranı sil hemen kurula zaten ekranda koruyuclar oluyor.