Tablette Samsung mu? Apple mı?

Prncss..

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
294
Puanı
305
Öncelikle merhabalar pek sevgili forum sakinleri. :)

Normalde dizüstü bilgisayar kullanan birisiyim. Ancak devamlı yanımda taşımak çok zor olduğundan ve sürekli seyahat ettiğimden dolayı bilgisayarımı elden çıkartıp tablet almayı düşünüyorum. Ama aldığım tableti hem iş için kullanmam gerekiyor hem de çok şarj yiyen telefonumdaki oyunları oynamam gerekiyor. :)

Samsung veya Apple marka bir tablet almayı düşünüyorum ama daha iyi bir önerisi olan varsa söyleyebilir fikirlere açığım. Muhtemelen 1 - 2 gün içinde alacağım ve ne kadar fikir alırsam iyi olur diye düşünüyorum o yüzden konuyla ilgili yardım, görüş ve önerilerinizi bekliyorum. :)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Maddi kaynağına bağlı, yüksek mevlalar için Apple gidin, bir saniye bile düşünmeden.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Daha öncede telefon için soruyordun :D
samsung fiyat açısından uygun ve @Forumdash adlı arkadaşımız memnun tab 3 dü galiba modeli :)
apple gelince eğer maddi durumun iyiyse alabilirsin ama bence Samsung al bende kullanıyorum :D memnunum :)

Prncss..

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
294
Puanı
305
samsung fiyat açısından uygun ve @Forumdash adlı arkadaşımız memnun tab 3 dü galiba modeli :)
apple gelince eğer maddi durumun iyiyse alabilirsin ama bence Samsung al ende kullanıyorum :D memnunum :)
Telefon için sordum hatta değiştirdim ama geri döndüm kendi eski telefonuma. :D
Tab 3'e ben de baktım 900 TL gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Telefondaki gibi midir bilmiyorum ama hafıza yönünden Apple arttırılamıyor sanırım tabletlerde de ve 16 GB falan hafızası. Tek büyük çelişki konularımdan birisi bu. :/

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
@Prncss.. şuanki telefonun ne ? :D bende senle aynı zamanda almıştım benim samsung note 2 ve gayet memnunum daha hiçbir sorunu olmadı :)
tablet olayına gelince Samsung hafıza arttırılıyor ama apple da öyle birşey yok
ve apple galiba bluetooth filan da yok hatta bilgisyara filan da zor oluyor program filan indiriyorsun :)
bence Samsung tab 3 iyi gibi :)

Aklıma sey geldi şimdi apple geçen ay açık yakalandı , fotolar Konusunda dikkatli ol eger alırsan :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
apple gelince eğer maddi durumun iyiyse alabilirsin ama bence Samsung al bende kullanıyorum :D memnunum :)
Yok bendeki Tab-S

Isınma sorunum yok benim @Prncss.. ben de oyun oynuyorum 2+ saat günlük görev yapmak zorunda oldugumda oluyor ve aralıksız oynadiğinda %50'ye filan düşüyor, ısınmıyorda. 35 drc oluyor.

10.5 inç'lik olanı 7900mah gücünde, günlük işlerini gayet kolay yaparsın, oyun oynuyorum demişssin oyun için alacaksan seni full aralıksız oynamayla 5+ saat götürür(ekran açık kalma süresi)

Yada sana şöyl söylim her tablet 3-4 dk ekran açık kalmasıyla %1 ve %2 götürür. Cep telefonlarıda aynı. Deneyin cep telefonlarınızda görüceksiniz:)

Prncss..

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
294
Puanı
305
@Prncss.. şuanki telefonun ne ? :D bende senle aynı zamanda almıştım benim samsung note 2 ve gayet memnunum daha hiçbir sorunu olmadı :)
tablet olayına gelince Samsung hafıza arttırılıyor ama apple da öyle birşey yok
ve apple galiba bluetooth filan da yok hatta bilgisyara filan da zor oluyor program filan indiriyorsun :)
bence Samsung tab 3 iyi gibi :)

Aklıma sey geldi şimdi apple geçen ay açık yakalandı , fotolar Konusunda dikkatli ol eger alırsan :D
Samsung S4 kullanıyordum ilk çıktığında almıştım. Ayfon 5S çıkınca ay dedim dur bir deneyelim. :D Sonra aldım anam ekranı küçücük ne oyun oynanıyor ne internette rahatlıkla yazı okunuyor. Tamam telefon çok güzel çok kibar çok altınlı zengin duruyor ama küçük olmasına alışamadım ve S4'e geri döndüm. :D Şimdi son çıkan Ayfon 6 Plus çok gözüme batıyor ama önce tablet sonra belki bir ara telefon dedim. :D

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
@Prncss.. o degilde su telefonlar arası geçişi anlatmanızı bile kıskandım :D
Iphone 5s cok küçük , telefon cok hoş ama cok küçük
iphone 6 plus için eger almak isterseniz bir süre bekleyin bence telefon cok inceymis ve yere düşünce kırılma riski varmış ve bazılarında bükülme olayları varmış :D

tablet olayına gelince Samsung alın bence :)

@Forumdash beni kıskandırmak için mi söylüyorusun ? :D
bende üniversiteyi kazanınca en iyisinde laptop aldiricam ve + internet
ondan sonra dizileri sizden önce izleyeceğim :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
iphone 6 plus için eger almak isterseniz bir süre bekleyin bence telefon cok inceymis ve yere düşünce kırılma riski varmış ve bazılarında bükülme olayları varmış :D

bende üniversiteyi kazanınca en iyisinde laptop aldiricam ve + internet
Yok hacı estf. Ne kıskandırcam:) Neden aldiğimi söylüyorum:) Sen kaça gidiyorsun şuan bilemedim ama en fazla 3 sene sonra laptop yerine ultrabooklar revvacta olur gibi. Eğer oyun oynamayacaksan:X

Prncss..

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
294
Puanı
305

bende üniversiteyi kanznainca en iyisinde laptop aldiricam ve + internet
Hiç kıskanılacak bir durum değil ben kendimi bahtsız olarak nitelendiriyorum bu konuda. :D Her aldığım elektronik üründe illa kötü bir sorunla karşılaşıyorum ve can sıkıcı oluyor. Akıllı telefon diyorlar ama ekranı kırılsa veya bir yeri bozulsa servis değil sen yaptırıyorsun ve telefon kadar para veriyorsun. Nerde 3310'lar diyorum. :D

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/pr...letler-,103452,471115,1270355.html?langId=-14 bunun görüntüsü çok hoş ama özelliklerden pek anlamadığım için bilemiyorum. :D

Doğrudur, Tab 3 bana küçük gelirdi. Benim aldiğim zaman yaz aylarıydı Amoled ekran filan olunca neden yaz aylarında balkonda filan dizilerimi pöfür pöfür esen akşam ruzgarıyla izlemeyeyim dedim :X
Pöfür pöfür filmi şimdi de izlesene balkonda. :D :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ben bunu bilir ve söylerim Apple kocaman bir balon. :D Biraz abartı gibi oldu ama fiyatlar ve özellikler uyuşmuyor. Mesela http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Apple-iPhone-5-vs-Samsung-I9300-Galaxy-S-III

Iphone 5 Samsung Galaxy s3'ten özellik bakımından kötü olmasına rağmen (Iphone 5 kullanan arkadaşım Samsung'a geçti Iphone aldığı için pişman oldu) fiyatı 2 katı.

Samsung özellik,oyun bakımından daha iyi Apple'ın adı var o kadar.

Prncss..

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
294
Puanı
305
@Prncss.. güzel geldi bana
ama geçende de telefon için bizim fikrimizi sordun sonra kendin istediğini aldın :D
Esasında ucuza geldi ondan değiştirdim ilk olarak. :D

Ben bunu bilir ve söylerim Apple kocaman bir balon. :D Biraz abartı gibi oldu ama fiyatlar ve özellikler uyuşmuyor. Mesela http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Apple-iPhone-5-vs-Samsung-I9300-Galaxy-S-III

Iphone 5 Samsung Galaxy s3'ten özellik bakımından kötü olmasına rağmen (Iphone 5 kullanan arkadaşım Samsung'a geçti Iphone aldığı için pişman oldu) fiyatı 2 katı.

Samsung özellik,oyun bakımından daha iyi Apple'ın adı var o kadar.
Apple dediğin gibi adı iyi ama tablette Apple diyenler çok oldu. Gerçi teknoloji ürünleri satan mağazadakilere çok güvenmiyorum ama yine de öyle diyorlar. :D