Netflix Squid Game - Dizi Yorumları

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Uzun uzun analiz etmeyeceğim 3 günde bitirdim diziyi ve gayet zevk alarak izledim puanım 9.

Bey amcada bir numara olduğunu net bir şekilde anlamıştım zaten ama o misket oyunundan sonra yok ya adam dümdüz yaşlı adam demiştim :A
Finali daha güzel olabilirdi. Keşke kızının velayetini alıp annesinin istediğini yerine getirseydi ama yeniden maceraya atılacak gibi.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1x4, 1x5

Aslında günü iki bölümle kapatmayı planlıyordum ama dördüncü bölümün sonu, beşinci bölümü de getirdi.

Dördüncü bölümde iki oyun birden vardı; birincisi hayatta kalma oyunu, ikincisi de halat çekme oyunu. Il-Nam bölümün yıldızıydı. Sang'ın zeka dolu finaliyle olay bitti. Han ile Deok sahneleri çok sıkıcıydı. Doktor üzerinden epey olay döndü ve bu beşinci bölüme de taştı. Halat çekme olayının sonu çok heyecanlıydı.

Beşinci bölümü izlememe sebep olan şey, halat çekme olayıydı. Il-Nam ve Sang'ın planlarıyla olay bitti. Zeka, gücü yendi. Bu bölümde 29 numara olan Joon-Ho isimli polis ön plana çıktı. Doktor öldü, görevlilerden ölenler de oldu. Dördüncü bölüm kadar heyecanlı değildi.

4. Bölüme Puanım: 8
5. Bölüme Puanım: 7

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
1x4, 1x5

Aslında günü iki bölümle kapatmayı planlıyordum ama dördüncü bölümün sonu, beşinci bölümü de getirdi.

Dördüncü bölümde iki oyun birden vardı; birincisi hayatta kalma oyunu, ikincisi de halat çekme oyunu. Il-Nam bölümün yıldızıydı. Sang'ın zeka dolu finaliyle olay bitti. Han ile Deok sahneleri çok sıkıcıydı. Doktor üzerinden epey olay döndü ve bu beşinci bölüme de taştı. Halat çekme olayının sonu çok heyecanlıydı.

Beşinci bölümü izlememe sebep olan şey, halat çekme olayıydı. Il-Nam ve Sang'ın planlarıyla olay bitti. Zeka, gücü yendi. Bu bölümde 29 numara olan Joon-Ho isimli polis ön plana çıktı. Doktor öldü, görevlilerden ölenler de oldu. Dördüncü bölüm kadar heyecanlı değildi.

4. Bölüme Puanım: 8
5. Bölüme Puanım: 7
Benim gibi biri sevecek mi acaba diziyi :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Geçen hafta izledim ve şahsen beğendim oyunlar dışında da iyi anlamlı bir hikayesi var sadece aksiyon arayanlar diziden sıkılabilir. İzlediğim en iyi kore dizisi(çok izlemiyorum) diyebilirim ama genel anlamda konuşulduğu kadar iyi değil yani benim Top 15-20 zor girer.

7/10

• İlginç
Reactions: The_Erinch

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Geçen hafta izledim ve şahsen beğendim oyunlar dışında da iyi anlamlı bir hikayesi var sadece aksiyon arayanlar diziden sıkılabilir. İzlediğim en iyi kore dizisi(çok izlemiyorum) diyebilirim ama genel anlamda konuşulduğu kadar iyi değil yani benim Top 15-20 zor girer.

7/10
Oh No Help GIF by The Swoon

• Güldürdün
Reactions: BARON疼痛

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

7/10
İlk 20'lik listesine sokan kişi var mı ergen Kore fanları dışında? Merak ettim.

• Güldürdün

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
İlk 20'lik listesine sokan kişi var mı ergen Kore fanları dışında? Merak ettim.
belki var zevke bağlı mesela L&M forumda ilk 3e girer benim ilk 50 giremez ama bu dizi için de tam tersi olabilir

Ne bölümdü yaaav

Happy Korean Drama GIF by The Swoon
öldürülürken gösterilmediği için belki çoğumuz ondan şüphe ettik ama yinede son bölüme kadar onun oyunun arkasında olduğunu anlayamazdık,yönetmen bu konuda çok başarılı olmuş.

• İlginç
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
belki var zevke bağlı mesela L&M forumda ilk 3e girer benim ilk 50 giremez ama bu dizi için de tam tersi olabilir

öldürülürken gösterilmediği için belki çoğumuz ondan şüphe ettik ama yinede son bölüme kadar onun oyunun arkasında olduğunu anlayamazdık,yönetmen bu konuda çok başarılı olmuş.
LM ilk 50'ye giremez mi? 😳😳 Olmamış rekoru gelebilir. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1x6

Ali dedim, her ihanet sevgiyle başlar.

Bu bölümde ikili takım olunmasını, o ikili takımlardan da aralarında misket oynaması istendi. Tam anlamıla ters köşe yani. Kim derdi ki dost olanlar rakip olacak ve birbirini öldürmek zorunda kalacak. En saf karakter, en kurnaz karaktere yenildi. O kurnaz karakter yenmek için her türlü yolu denedi, hatta geçmişi bile deşti, onu ezmeye kalktı. En yaşlı karakter, kendinden gence yenildi. O genç duygusaldı, yaşlı adamı öldürmek istemiyordu ama o da hayatta kalmak istiyordu. Birbirleriyle baba oğul gibiydiler ama o da gitti, giderken adını hatırladı, Il-Nam'dı adı. Hiçbir şeyi olmayan kız, Kuzey Kore'de göç eden genç kıze yenildi, hiçbir şeyi olmadığı için teslim oldu. 39 kişiydiler, bir kişi gitti, 38'e düşüldü ve 38 kişiden de 19 kişi gitti, kaldı geriye 19 kişi. İhanet, sadakat, gözyaşı, hepsi vardı bu bölümde.

10/10

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Ben geçen hafta tüm sezonu bir günde bitirdim.
Açıkcası sosyal medyada abartılfığı kadar çok fazla beğendim söylenemez.
Evet heyacan dorukta oluyor, prodüksiyon çok iyi amma senaryonun içi boş. Mesela ikili ilişkilerle falan ilgili kısımlar hep boş muhabbetlerle doluydu, hepsini geçerek izledim.
Ayrıca ilk 2 bölümdeki oyunlardan sonraki hiçbir oyunda aynı vibes yoktu.
Bu 2 bölümden sonra tek wow dediğim son bölüm son sahnelerdeki ters köşe oldu.

Sosyal medya sayesinde dizi bu kadar gündem oldu. Bakalım bu popülerliği ne kadar devam edecek.

Senaryo - 6/10
Görsellik ve Prodüksiyon - 9/10

Toplam - 7.5/10

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@Tolstoyevski 'nin klâsik baskı ve önerileri sonucu çok gizli bir anlaşma yaparak bu diziye şans verme kararı aldım en sonunda. Kârlı olan ben olacağım ama :A @MEnes @Yakamoz-Asi
Şimdiden keyifli seyirler :A :Z

Aileme de ilk bölümü izlettim, devamını kendileri getirdi sürükleyici olduğu için iki günde bitirdiler diziyi :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi