DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Depremle ilgili anlık ve en özel gelişmeler an be an Fav10'un sevilen haber muhabiri ve süpermodu Harunnn60 tarafından aktarılacak. 😎 Bunu da başlığa not düş bence havalı olur. 😍
Huhahaha bu yağı nerede görsem tanırım. :A "Beni Süper mod yapın, bana rütbe verin." yağı bu. :A

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,268
Puanı
1,060
Açıkçası madem Yüzde 80 i fay üzerine kurulu bir ülkeyiz ve Batı ve Doğu eş zamanlı sallanıyorsa;

Biranda evimizi değiştiremeyiz ama bazı şeylere hazırlıklı olmakda fayda vardır.
Deprem çantası hazırlayın evinizde biryerde bulunsun.
Cep telefonunuza acil durumlarda sms atabilecek programlar yükleyin.Yeden piliniz olsun( Nede olsa telefonlar emzik gibi hep yanımızda)
Okuyun gerçekten bir sallantıda çığlık atmak yada apartman merdivenlerine koşmak yada balkondan atlamak dışında daha ömür uzatıcı neler yapılır diye.
Küçüklere bu gerçeği aşılayın,ağaç yaşken eğilir.
Hurafelere çok inanıp kendinizi germeyin ama bilimide inanın ama kendinizi fazlada kaptırmayın.
2 saniye alltan dokununda "Ay gene sallandık" demek yerine alışın yaşamaya,unutmayın ufak ufak depremler olması herzaman iyidir asıl çok sessiz kalınca ortalık dahada gerilir.
Ev almadan önce araştırın,"Ayyyyyyyyyyyyy bunun manzarası harika" deyip atlamayın;iyi zeminler tercih edin;sorgulayın kardeşim evi;temelinin;betonunu...Okadar para bayılcaksınız.
Aklıma geldikçe yada farklı konular açıldıkça yazarım gene.
@Harunnn60 teşekkürler revizyon için.

• Harika
Reactions: Harunnn60

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Yok artık öyle bir isteğim zaten yok ama olsa bile kimseye yaranmaya çalışmam. 😱 Sen çok yanlış tanımışsın beni...
Ben seni çok iyi tanıdım, merak etme. :A Bu yağı nerede görsem tanırım derken boşa konuşmamıştım... Çünkü ben de senin gibiydim bir zamanlar. Tam anlamıyla Sinan Engin'dim. Herkesle iyi geçinirdim ve överdim ama sonra bunun bir işe yaramadığını gördüm. Sonrasında iğrenç, çirkef birine dönüştüm. :A

Enerjin yerinde bugün hayret. :A
Artık beni seven bir kız var... Aniden yükseldiğim zamanlar oluyor böyle. :A

Son düzenleme:

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Ben seni çok iyi tanıdım, merak etme. :A Bu yağı nerede görsem tanırım derken boşa konuşmamıştım... Çünkü ben de senin gibiydim bir zamanlar. Tam anlamıyla Sinan Engin'dim. Herkesle iyi geçinirdim ve överdim ama sonra bunu bir işe yaramadığını gördüm. Sonrasında iğrenç, çirkef birine dönüştüm. :A

Artık beni seven bir kız var... Aniden yükseldiğim zamanlar oluyor böyle. :A
Sen beni aldattın mı :( @Silinmiş Üye gel aşkım artık önümüzde engel kalmadı bu da beni aldattı...

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Açıkçası madem Yüzde 80 i fay üzerine kurulu bir ülkeyiz ve Batı ve Doğu eş zamanlı sallanıyorsa;

Biranda evimizi değiştiremeyiz ama bazı şeylere hazırlıklı olmakda fayda vardır.
Deprem çantası hazırlayın evinizde biryerde bulunsun.
Cep telefonunuza acil durumlarda sms atabilecek programlar yükleyin.Yeden piliniz olsun( Nede olsa telefonlar emzik gibi hep yanımızda)
Okuyun gerçekten bir sallantıda çığlık atmak yada apartman merdivenlerine koşmak yada balkondan atlamak dışında daha ömür uzatıcı neler yapılır diye.
Küçüklere bu gerçeği aşılayın,ağaç yaşken eğilir.
Hurafelere çok inanıp kendinizi germeyin ama bilimide inanın ama kendinizi fazlada kaptırmayın.
2 saniye alltan dokununda "Ay gene sallandık" demek yerine alışın yaşamaya,unutmayın ufak ufak depremler olması herzaman iyidir asıl çok sessiz kalınca ortalık dahada gerilir.
Ev almadan önce araştırın,"Ayyyyyyyyyyyyy bunun manzarası harika" deyip atlamayın;iyi zeminler tercih edin;sorgulayın kardeşim evi;temelinin;betonunu...Okadar para bayılcaksınız.
Aklıma geldikçe yada farklı konular açıldıkça yazarım gene.
@Harunnn60 teşekkürler revizyon için.
Rica ederim. :D

Toplanma alanı da belirlenmesi lazım birde Afadın güvendeyim adlı programı var telefona yüklenebilir. :)

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Hep de gece oluyor hakikaten. İnsanı en ummadığı anda yakalıyor bu zelzele. :A Hayatımda deprem felaketi başa gelmesinden en korktuğum an tuvalet ve banyo yaparken olması...
Banyo ve tuvaletler çok tehlikeliymiş, bir deprem sırasında o fayanslar cam gibi kesermiş insanı. :A

• Güldürdün
Reactions: blacklion

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sayın Prof. @Tolstoyevski görüşünüz merak ediliyor. :AHocam bu deprem, beklenen büyük istanbul depremini tetikler mi?? :A

“Felaket geliyorum demez” diye bir hayat kanunu vardır, bu kadar gündemdeyken büyük İstanbul depreminin gelmesi sürpriz olur bence. Ne zaman ki akıllardan çıkar, unutulmaya yüz tutar ansızın gelir. Ancak her genelleme gibi bu da yanlışlığa açıktır, belli olmaz :A

• Güldürdün
Reactions: Harunnn60

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
“Felaket geliyorum demez” diye bir hayat kanunu vardır, bu kadar gündemdeyken büyük İstanbul depreminin gelmesi sürpriz olur bence. Ne zaman ki akıllardan çıkar, unutulmaya yüz tutar ansızın gelir. Ancak her genelleme gibi bu da yanlışlığa açıktır, belli olmaz :A
öyle bir konuştun ki bu hoca aklıma geldi :F :F

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski