Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Sarsıntıyı hissettik 2 defa rabbim herkesin yardımcısıdır inşallah

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Geçmiş olsun. Sürebilirmiş bu depremler. Eviniz sağlam değilse biraz daha dışarıda durun..
çok teşekkürler saol ev çok şükür sorun bulunmuyor aslında sarsıntılara alışıyor insan ama şiddetli sarsıntılardan Allah korur inşallah

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Doğu da Elazığ hattı sallanıyor. Batı da Manisa hattı sallanıyor. Akdeniz de son haftada 5'in üzerinde deprem oluyor.

Marmara ise suskun???

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Doğu da Elazığ hattı sallanıyor. Batı da Manisa hattı sallanıyor. Akdeniz de son haftada 5'in üzerinde deprem oluyor.

Marmara ise suskun???

Demez olaydım, hemde Silivri. sabah ve öğlen yine 3-3.5 arası depremler olursa aynı yerde dikkatli olmakta fayda var.!! @Tolstoyevski

Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Demez olaydım, hemde Silivri. sabah ve öğlen yine 3-3.5 arası depremler olursa aynı yerde dikkatli olmakta fayda var.!! @Tolstoyevski

Normalde 4’ün altındaki depremler haber değeri dahi taşımaz zaten sık görüldüğü için ancak son yarım senede olağanüstü bir deprem hâli olduğu için ne desek geçersiz kalır. Bir taraftan diyorum ki beklenen büyük İstanbul depremi böyle gümbür gümbür geliyorum demez, tam akıllardan çıkmışken ansızın gelir yıkar geçer o yüzden bu ufak tefek depremler büyük depremin yakın zamanda olmayacağının temimatidir. Ancak öte yandan ise bu ufak depremlerin “öncü depremler” olabilme ihtimali aklıma geliyor ve şu haberde okuduğum “domino etkisi” olayını da işin içine katınca...

17 Ağustos depreminin bulguları ışığında öncü sarsıntıların deprem tahmininde kullanılabilirliğini konu alan araştırmada yeni bulgulara ulaştı. Araştırmaya göre, deprem dış merkezinin birkaç kilometre uzağındaki bir sismik istasyonda 7.6 büyüklüğündeki depremden 44 dakika önce kaydedilen, büyüklükleri 0.9 ile 2.8 büyüklüğü arasında değişen toplam 18 öncü deprem meydana geldi. Son öncü deprem ise, büyük kırılmadan hemen önce gerçekleşti. Araştırma sonuçlarına göre, 1999 depremi fay üzerindeki depremlerin domino etkisi ile meydana geldi.”

Reactions: Harunnn60

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Şunu da hatırlatmakta fayda var büyük İstanbul depremi olmadan hemen önce dışarıda köpek havlamaları seslerini işiteceğiz (o kadar laf ettik adamlara bir de ), fareler ve böcekler dışarıda ve ortalıkta yayılacak ve gökyüzünde martıların çığlık çığlığa seslerini duyacağız. Belki hepsi aynı anda olmaz ancak bunların görülme ihtimali çok yüksek olası bir büyük depremi daha önce hissedecekleri için. O yüzden dışarıya da kulak kesilmekte fayda var zaman zaman.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
99 depreminden hemen önce yine tüyler ürperten korkunç bir uğultu yükselmiş fay hatlarından kaynaklanan. O uğultu sesini duymaktan korkuyorum. @Harunnn60

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,314
Puanı
1,060
Allah duyurmuyor arkadaşlar... Hissetmedim depremleri Manisada olanları.
Artık bence sürekli bunları manşetten geçmeyin;birbirimizi üzmekten yada germekten başka yararı yok.
Olanla değil olandan sonra neler yapabiliriz bence bunları konuşalım.

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Muhakkak olacak depremler ama önlem almak şart, bende bir deprem çantası hazırlayacağım. Manisa da deprem olmuş yine. Orada 5-6 arasında bir deprem olabilir bence. Hala gergin oranın fayları. Dikkatli ol.

Reactions: blacklion

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Gece de dediğin gibi bir uğultu geldi, içime korku düştü. Eylülde ki depremde de hafif bir uğultu geldi fark ettin mi bilmiyorum.

Ben önce ki mesajlarda demiştim çok sık küçük depremler oluyorsa arkasında 5 -6 civarı deprem geliyor. bunun örneklerini Manisa-Elazığ ve İstanbul'da gördük. Bir deprem fırtınasından sonra büyük deprem geliyor

Silivri bugün suskun kalmıış bakalım ne zaman yoklayacak.

Reactions: Tolstoyevski

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

O yorum kısmını ayırıp konunun 2. mesajı yapmak lazım. Kopyala yapıştırcı bir yönetim anlayışı var.

Konuyu düzenledim. Gereksiz mesajlar taşındı.