Son Bitirdiğiniz Yabancı Dizi Sezonu ve Yorumu

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,496
Puanı
1,060
@MasacRE- Dizisini izlemeyerek biraz normale dönüyor çok şükür herifi etmişti iyice :A :A :A @serhatt
DsdWfbXXcAAjK_g.jpg

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Safe (1.Sezon)

Geçen sene fragmanlarını görünce bi heycanlanmiştim Michael C.Hall oldugu için. Yazın izlerim diyip aklımdan çıkmıştı. Netflix'te YOU dizisini izlediğim için önume düşüyordu. Ben de geçenlerde OzaN (@bazinga)sordum. İlk iki bölüm izleyip bıraktim deyince, beklentim haliyle düştü.
Dexter hayranlıgım ağir bastiği için yine de izledim :X İyi ki izlemişim. Dizi bazı saçmalıklara rağmen akiciliği izlettirmeyi başardi. Beklentimi karşilamayan ama akıcılıgı olan YOU^yu izlediysem Michael C.Hall tuvalette instagram hikayesi çekse yine izlerim :F

Dizinin akıcılıgı çok iyiydi. Ama gerek karakterlerin olmamişliği,(hele karakter "eşlemesi" ) gerek ip uclarındaki kopukluklar böyle tür izlemeyi sevenlerin gözüne batıyor :X

Her karakterin şüpheli olarak gösterilmesi ama sonradan aslında böyle oldu denmeleri tam bizim dizi senaristlerin işi :F Bu diziyi bizimkiler uyarlamalı.

M.C.Hall kesinlikle doktor rolünde olmamalıydı. Adam kendi mesleğini yapamadı dizide:F işini yapması gereken nebrut, eli cebinde dolanıyordu.Dedektif kadın aşiri itici bir tipsin sana hiç isinamadım. Jest-mimiklerin aşiri iticiydi. Neden bu role seçildiğini anladım:A M.C.Hall ve gay arkadaşi. Muhteşem ikili olmuşlardi. 2.sezon olursa (ki olmayacaktır) izlemek isterim.

Tam bir Netflix dizisi olmuş. Bir çırpıda izlemelik.

You ile karşilaştirdiğimda akıcılık-sıkıcılık hemen hemen aynı düzeyde :X Ama son bölüm ve M.C.Hall etkisiyle 7/10 veriyorum.
(NOT: You ile karşilaştirmam tamamen OzaN yüzünden:F)

İzleyenler; @yatutarsa @ozgur2113 sizin yorumları göremedim (b)

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
Dark 1. Sezon

1.5 hafta gibi bir sürede bitirdim yoğunluğumdan dolayı. Konuşulduğu kadar var mı, sanmıyorum ama yine de izlenilmesi gereken güçlü kurguya sahip bir dizi. :) @Harunnn60 ve @Çiğdem- 'in tavsiyesi üzerine başladım genel olarak yorum yapayım. :D

Dizi hakkında beyin yakan vs. dendiğini gördüm ama ben pek öyle bir şey hissetmedim. Sadece fazla açığa çıkmamış gerçekler var bir de 3 zaman dilimi. :A Sanki azmış gibi söyledim neyse yoruma geçelim :F

Dizinin en sevdiğim yanı akıcı olması oldu. Geçmiş - şimdiki zaman (diğer sezon da gelecek işenecek büyük ihtimal) arasındaki bağlantılar dizinin sarması için yeterli bir sebep bence. :D

İlk bölümlerde İngilizce dublajlı izlediğim için biraz alışmakta zorluk çektim ama sonradan dikkatimi olaylara verince o detay da önemini kaybetti. Dizinin havası - dublörlerin sesleri - arkadaki müzikler hepsi uyum içinde, karanlık bir hava verdiler sezon boyunca. Belki de izlediğim en iç karartıcı diziydi. :A

Son sahnede de sanki az zaman dilimi varmış gibi bir de gelecek geldi, oradan da 1 veya 2 tane daha yılımız gelir. :A

Şu anda en merak ettiklerim Noah'ın amacı ve şu gelecek mevzusu... Bir de şu Mikkel'in kaybolduğu gece Mads'in ceseti gelmişti o da kafamı karıştırdı. Çok fazla soru var. (b)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Dark 1. Sezon

1.5 hafta gibi bir sürede bitirdim yoğunluğumdan dolayı. Konuşulduğu kadar var mı, sanmıyorum ama yine de izlenilmesi gereken güçlü kurguya sahip bir dizi. :) @Harunnn60 ve @Çiğdem- 'in tavsiyesi üzerine başladım genel olarak yorum yapayım. :D

Dizi hakkında beyin yakan vs. dendiğini gördüm ama ben pek öyle bir şey hissetmedim. Sadece fazla açığa çıkmamış gerçekler var bir de 3 zaman dilimi. :A Sanki azmış gibi söyledim neyse yoruma geçelim :F

Dizinin en sevdiğim yanı akıcı olması oldu. Geçmiş - şimdiki zaman (diğer sezon da gelecek işenecek büyük ihtimal) arasındaki bağlantılar dizinin sarması için yeterli bir sebep bence. :D

İlk bölümlerde İngilizce dublajlı izlediğim için biraz alışmakta zorluk çektim ama sonradan dikkatimi olaylara verince o detay da önemini kaybetti. Dizinin havası - dublörlerin sesleri - arkadaki müzikler hepsi uyum içinde, karanlık bir hava verdiler sezon boyunca. Belki de izlediğim en iç karartıcı diziydi. :A

Son sahnede de sanki az zaman dilimi varmış gibi bir de gelecek geldi, oradan da 1 veya 2 tane daha yılımız gelir. :A

Şu anda en merak ettiklerim Noah'ın amacı ve şu gelecek mevzusu... Bir de şu Mikkel'in kaybolduğu gece Mads'in ceseti gelmişti o da kafamı karıştırdı. Çok fazla soru var. (b)
Sayfasına niye yapmıyorsun ayoll :F @Harunnn60 Taşır şimdi seni kucağına alıp :A :A :A

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
Spartacus Blood and Sand 1. Sezon

Efektlere takılmadan izlenebilirse güzel dizi. :A

Varro’nun ölümünü beklemiyordum. Ilithiya en nefret ettiğim dizi karakteri olabilir tez zamanda ölmesini diliyorum. :Z @Forumdash

Aslında Spartacus orada Varro’yu öldürmeyebilirdi sonuçta Batiatus’un Spartacus’e olan zaafını biliyoruz. Direkt kılıcı kendine dayasaydı vazgeçtirebilirdi bu karardan. :D

Ashur ne kadar sinsi ya ileride Crixus - Batiatus ilişkisini bozacak kesin. Adam resmen şehirdeki herkesi parmağında oynatıyor.

Neyse sezon geneli iyiydi gayet, zaten son bölüm sırtladı.

8.5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Spartacus Blood and Sand 1. Sezon

Efektlere takılmadan izlenebilirse güzel dizi. :A

Varro’nun ölümünü beklemiyordum. Ilithiya en nefret ettiğim dizi karakteri olabilir tez zamanda ölmesini diliyorum. :Z @Forumdash

Aslında Spartacus orada Varro’yu öldürmeyebilirdi sonuçta Batiatus’un Spartacus’e olan zaafını biliyoruz. Direkt kılıcı kendine dayasaydı vazgeçtirebilirdi bu karardan. :D

Ashur ne kadar sinsi ya ileride Crixus - Batiatus ilişkisini bozacak kesin. Adam resmen şehirdeki herkesi parmağında oynatıyor.

Neyse sezon geneli iyiydi gayet, zaten son bölüm sırtladı.

8.5/10
Lili ölürse tüm sparta ölür :A Neyse de spoi olur mu bilemiyorum ama sonucta başrol olayını biliyorsun dimi:A Ona kendini hazırla

• Üzücü
Reactions: dreamy

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
Lili ölürse tüm sparta ölür :A Neyse de spoi olur mu bilemiyorum ama sonucta başrol olayını biliyorsun dimi:A Ona kendini hazırla
Evet biliyorum da yoksa bu sezon mu değişecek başrol? :(

Daha beter bir kadın gelecekmiş diziye Nhiya mı ne öyleydi galiba ismi. Yorumlarda görmüştüm. :A
Bu spoiler ne ya normal spoiler kutucuğuna alsana. Bari smileyleri de gizlee ?

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Evet biliyorum da yoksa bu sezon mu değişecek başrol? :(

Daha beter bir kadın gelecekmiş diziye Nhiya mı ne öyleydi galiba ismi. Yorumlarda görmüştüm. :A
Bu spoiler ne ya normal spoiler kutucuğuna alsana. Bari smileyleri de gizlee ?
Evet bu sezon değişecek, hatta 2.sezon izleyeceğin şey adam öldüğü için seyirci boş kalmasın diye cekilmiş flashback dizisi yaptılar. :A

Niye yaa bence güzel. Sonucta sohbete dönuyor. He bölüme dair olursa konusmalarım o zaman alırım normal spoilera:A

• Güldürdün

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
Evet bu sezon değişecek, hatta 2.sezon izleyeceğin şey adam öldüğü için seyirci boş kalmasın diye cekilmiş flashback dizisi yaptılar. :A

Niye yaa bence güzel. Sonucta sohbete dönuyor. He bölüme dair olursa konusmalarım o zaman alırım normal spoilera:A
Spoiler’da bahsettiğim kız hakkında bir şey demedin :A Yani şimdi 2-3. sezonlar nırmal zamanda geçiyor yanlış anlamadım sanırım. Sonra başka bir dizi çekiliyor? ?

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
  • Beğendim