Siyasi Konular Hakkında Önemli Uyarı

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Herkese merhaba. :)

Şu konuda sizlere siyasi konular hakkında ne yapmamız gerektiğini sormuştuk. Herkes de güzel bir şekilde düşüncelerini ifade etti.

Anketteki çoğunluğun istediğine uyacağız. Bundan böyle siyasi konular tamamen yasaklanmasa da kısıtlı bir şekilde olacak. Bunun temel sebebi de özellikle Güncel Haberler bölümünün giderek seviyesiz duruma düşmesi ve tamamen karşı görüştekileri kışkırtmaya yönelik hale gelmesi. Forumda son dönemde aldığımız şikayetlerin büyük kısmını bu bölümden alıyoruz. Ayrıca bu siyasi konular nedeniyle forumdaki pek çok kişi birbirine düşman kesilmiş durumda. Bunun forum içerisinde gereği yok. Yolumuza daha çok eğlence ve kültür alanında devam edeceğiz. Tabii ki yaşama dair her şey de olmaya devam edecek ve bu şeylerin ucu zaman zaman siyasete de dokunabilir ama eskisi gibi karşı tarafı kışkırtmaya yönelik şeylere izin verilmeyecek.

Güncel Haberler bölümünde konu açarken dikkat etmeniz gerekenler:
  • Konu başlığında siyasetle ilgili hiçbir şey yer almamalıdır. "Erdoğan şöyle yaptı", "Kılıçdaroğlu böyle dedi", "AKP'lilerin büyük başarısı", "MHP dünya şampiyonu", "ANAP belediyesinden büyük ayıp" gibi başlıklar yasak. (Çok önemli durumlarda istisnası olabilir, önemli olan şekilden ziyade içerik)
  • Herhangi bir partiyi, siyasi görüşü hedef alan, iğneleyen konular yasaktır.
  • Konu içeriği tamamen nesnel bir şekilde yazılmalı ve tam objektif olmalıdır.
  • Sürekli bir partinin aleyhine kasıtlı şekilde haberler açılmamalıdır.
Bu kurallara uymayan kişiler hem ceza alacak hem de bölüme konu açma yetkisi tamamen alınacaktır.

Ayrıca bu kurallar Güncel Haberler bölümü dışında Konu Dışı, Favori Sözlük gibi diğer bölümlerde ve profil mesajlarında da geçerlidir.

Özetle siyasetten mümkün olduğunca uzaklaşalım ve Fav10 siyasi gündemden uzaklaşmak istediğimiz bir yer haline gelsin. Bu çok zor değil? :)

Son düzenleme:

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Kurallar forumumuza hayırlı uğurlu olsun. Şahsen benim istediğim siyasi konularda tam bu şekildeydi. Konu Objektif olsun. Zaten üye olarak öznel yorumlarımızı mesajlara yazabiliyorduk.

En çok sevindiğim olay ise xemrexxx nin artık art niyetli başlıklarını görmemek olacak [emoji2]

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,609
Puanı
1,061
Kurallar forumumuza hayırlı uğurlu olsun. Şahsen benim istediğim siyasi konularda tam bu şekildeydi. Konu Objektif olsun. Zaten üye olarak öznel yorumlarımızı mesajlara yazabiliyorduk.

En çok sevindiğim olay ise xemrexxx nin artık art niyetli başlıklarını görmemek olacak [emoji2]
merak etme panpa biz kurallara uyarız :A

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
merak etme panpa biz kurallara uyarız :A
Bu gün çok sevinçliyim sen bile bozuk moralinle, moralimi bozamazsın.

@OzaN şu günlük reyting yorum konularında benzer durum var. Her konuyu açan kendi izlediği dizi, haber ve programları acayip övüyor, diğerlerini ise neredeyse yerden yere vuruyor. Zaten ziyaretçilerin çoğuda reyting in bu foruma gelip sonradan üye oluyor. Umarım bu konu hakkında bir şeyler de yaparsın.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,609
Puanı
1,061
Bu gün çok sevinçliyim sen bile bozuk moralinle, moralimi bozamazsın.

@OzaN şu günlük reyting yorum konularında benzer durum var. Her konuyu açan kendi izlediği dizi, haber ve programları acayip övüyor, diğerlerini ise neredeyse yerden yere vuruyor. Zaten ziyaretçilerin çoğuda reyting in bu foruma gelip sonradan üye oluyor. Umarım bu konu hakkında bir şeyler de yaparsın.
neden sevniçli olduğunu anlamadım ben 10 günde 1 konu açıyorum güncel haberlere @Maskeli Fedai haftada 15 tane açıyor @Polat Şaşmaz da konu dışında 5-6 tane açıyor bu kuralın bana bir etkisi olmadı yani :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
iyi düşünülmüş ama yetmez ayoll şimdide konusu kapanan birisi konusu kapanmayan birisini örnek gösterip haksızlık oluyor diye tartışma çıkarıcak bu siyaset konuları tamamen yasaklanmalı bence ben hiç siyaset konusupta gülüp eğlenen birielrini görmedim düşman gibi birbirlerine saldırıyorlar kavgadan başka birşey getirmiyoroyüzden gerek yok bence :F

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
561
Tamamen nesnel konu açmak :F:F:F

giphy.gif
giphy.gif
giphy.gif
giphy.gif
giphy.gif
giphy.gif

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Oylama konusunda da söylediğim gibi her türlü kısıtlamaya karşıyım. Zaten son zamanlarda bir tek Güncel Haberler'de mesaj yazıyordum artık pasif protestoya geçiyorum. :D

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Yeni kararlar umarım bütün foruma hayırlı olur, malum en çok şikayet belki de siyaset konularından geliyor ve bu yüzden sürekli uyarı veya ceza verilmesi gerekiyordu. Umarım bundan böyle bu şikayetler de azalır.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Nesnelliği kim denetleyecek peki? Kime göre nesnel? Kışkırtıcı mesajlar görmeye devam edeceğiz adım gibi eminim buna. Art niyetli kişilere ceza verilmedikçe iki taraf da birbirine saldırmaya devam edecek. Neyse, hayırlı olsun diyelim.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
@xemrexxx bu maddeleri sana dm'den ben de atmak istiyorum :F dun akşam ki konuyla yine fitili ateşlemişsin:A

Son cümleye bittim; Özetle siyasetten mümkün olduğunca uzaklaşalım ve Fav10 siyasi gündemden uzaklaşmak istediğimiz bir yer haline gelsin. Bu çok zor değil? Hep istediğim forum :X hep derim spor ve siyaset tartişilmasın ucu bucağı yok bu konuların :F

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,609
Puanı
1,061
@xemrexxx bu maddeleri sana dm'den ben de atmak istiyorum :F dun akşam ki konuyla yine fitili ateşlemişsin:A

Son cümleye bittim; Özetle siyasetten mümkün olduğunca uzaklaşalım ve Fav10 siyasi gündemden uzaklaşmak istediğimiz bir yer haline gelsin. Bu çok zor değil? Hep istediğim forum :X hep derim spor ve siyaset tartişilmasın ucu bucağı yok bu konuların :F
Fitili ateşlemek ise yaramiş bos beleş hüloğlayan haftalik 10 konudan kurtuldum :A bunlar üst akli çözene ka @Çiğdem- bile koca bulur:A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Benim fikrim komple kapatılması yönündeydi ama bakalım böylesi de hayırlı olur umarım. Zaten hiç bir siyasi tartışmaya girmediğim için beni ilgilendiren de bir durum değil açıkçası. :) Ama hiç sevmediğim şeydir bu tartışmalar. En azından bir düzenleme gelmesi, bir adım atılması bir şeyleri değiştirir umarım. :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Bence siyasi konular az ve öz yazılsın yani giriş gelişme bu kadar.
Bazı arkadaşlar sonucu da kendi fikrince yazınca forum karışıyor. :D