HBO Silicon Valley 2. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
HBO'nun geçen sezon yayına başlayan ve ses getiren dizisi Silicon Valley ikinci sezonu geçtiğimiz akşam açtı.

İlk sezonuyla en iyi komedi dizisi dalında Emmy adaylığı kazanmayı başaran dizinin ikinci sezonu da iyi eleştirilerle başladı.

Diziyle ilgili ikinci sezon yorumlarını bu başlıktan yapabilirsiniz:

8 bölümlük ilk sezon yorumları için: https://fav10.net/forum/threads/silicon-valley-1-sezon-yorumları.217682/

silicon-valley-season-1-finale.jpg

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Herkes Game of Thrones'dan bahsediyor da gönlümün efendisi Silicon Valley de başladı. :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İlk izleyen ben oldum:X sahalara geri dömdüm [emoji14]

S02B01

Gülidüren bi olmadı, orta halli bi bölümdü.çok kısa bi yorumla şunu söylim;Tek şu sahnede güldüm.
Gregroy'nun ölümünün "üzücülüğünün tarisiz anlatılması"
7/10 versem haksızlık etmem heralde.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x1

Aslında o tam olarak öyle olmadı @Forumdash. Ben dün gece izledim ama izleyip yattığımdan yorum bugüne kaldı. :D Ama tabii ilk yorum yapmak ilk izlemekten daha önemli. :D

Çok güzeldi desem yalan olur ama karakterleri özlemişim. Richard'ı oynayan adam baya iyi oynuyor ya onun mimikleri daha çok güldürdü beni bu bölüm. :D

Peter Gregory'nin gerçek hayatta ölümünü diziye eğlenceli bir şekilde aktarmışlar. Monica'nın nasıl öldüğünü anlattığı sahne komikti. :D

Monica'yı sanki bu sene daha da çok seveceğim. :):)

Ekip yine biraz başa döndü gibi şirket arama nedeniyle ama sonuca bağlandı gibi. :)

Peter Gregory yerine gelen kadını da sevdim değişik bir tip. O kadını bir yerden gözüm ısırıyor ama nereden çıkaramadım. IMDb'den de arayıp bulamadım. (b)

7+ /10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x1

Uzun zaman olmuştu. Özlemiştim harbiden. :)

@OzaN Peter Gregory'in yerine gelen kadın Suzanne Cryer.

Monica'yı çok sevdim. Ancak Peter Gregory'in nasıl öldüğünü anlattığı sahneyi tam olarak anlayamadım. Uzun süre koşmadığından mı ölmüş? (b)

Richard'ın ''Eğer benimkini gördüysen senin de seninkini göstermen gerektiğini söyleyecektim'' sözünden sonra Monica'nın yüz ifadesi. :)
7.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x1

Uzun zaman olmuştu. Özlemiştim harbiden. :)

@OzaN Peter Gregory'in yerine gelen kadın Suzanne Cryer.

Monica'yı çok sevdim. Ancak Peter Gregory'in nasıl öldüğünü anlattığı sahneyi tam olarak anlayamadım. Uzun süre koşmadığından mı ölmüş? (b)

Richard'ın ''Eğer benimkini gördüysen senin de seninkini göstermen gerektiğini söyleyecektim'' sözünden sonra Monica'nın yüz ifadesi. :)
7.5/10

Tam olarak bir yerde izlememişim ama iki bölüm Shameless'ta konuk olmuş hatırlayamasam da büyük ihtimalle oradan çağrışım yapmıştır. :):)

Tam olarak kimse anlayamadı orada ne anlatığını. :D

O sahnede çok hoştu gerçekten. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x2 2x3

İki bölümü üst üste ve iki gün kadar önce izledim, internet yokluğunda yorum yapamadım. İkisi benim için birbirine girdiğinden yorumu da birlikte yapayım. :)

İki bölüm de güzeldi, ilk bölüme göre daha iyiydi. Pek çok yerde güldürdü.

Erlich ve Richard'ın ilk bölümde dalga geçtikleri adamlara tek tek giderek ikinci şans istemeleri çok komikti. :D

Bir bilgisayar mühendisi olarak önemli bir ders görmüş oldum. Fikirlerinin detaylarını herkese anlatmayacaksın. Başka amaçlar olabilir. :):)

Episodes'tan tanıdığımız zengin arkadaş aslında patronluk açısından tam Merc. :D Katlanmak zorundalar adama, diziye renk katacak bir karakter oldu bence tüm iticiliğine rağmen. Ayrıca bizim ekibin en cool karakteri olan Erlich'in o adam karşısında ezik kalması da komikti. :D

Son olarak Pakistanlıydı herhalde o elemanın kuzenin kampanyasını karalamak için bro'nun farklı dillerde geldiği anlamlar konusunda zırvalaması çok komikti. :D

8/10 8+/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x4

Gayet güzel bölümdü yine. Konu tam benlik olduğundan dolayı sıkılmıyorum hiç izlerken. :):)

Yeni gelen karakterler de renk kattılar.

Dinesh ve diğer elemanın yeni gelen kadın elemanın maaşıyla ilgili diyalogları çok iyiydi. :D

Jared'in kadınlarla ilgili sahneleri de güzeldi. :D

Russ da ne adam Pied Piper'a gelecek elemanı başka şirketine kapmış fazla övülünce. :D Neyse iyi oldu gözüm tutmamıştı zaten onu. :):)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x5

Bence diğer bölümlere göre zayıf kaldı ama yine de güzeldi. Pek çok yer güldürdü. Bölüm içinden bahsetmem gereken detay gelmiyor aklıma böyle olsun bu bölüm yorumu. :):)

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x6

Sezonun şu ana kadarki en iyi bölümüydü. :)

Hem çok komikti hem senaryosu iyiydi. :D

Jared'in kızlar arasında ilişki kurmaya çalışması, Erlich'in aslında o kadar da cool olmaması, sıra dışı SWOT analizi aklıma gelen ilk şeyler. İki gün önce izleyip anca şimdi yorum yapabildiğimden bu kadarını yazabiliyorum. :(

Gavin'in o kadar tanıtım yaptıktan sonra yayında patlaması çok iyi oldu. :D

Yeni bir rakip çıktı ve bizimkilerin algoritmasını çalan ekip. :(

@Forumdash @sürgünüm nerelerdesiniz :v0:

9- /10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x6

Sezonun şu ana kadarki en iyi bölümüydü. :)

Hem çok komikti hem senaryosu iyiydi. :D

Jared'in kızlar arasında ilişki kurmaya çalışması, Erlich'in aslında o kadar da cool olmaması, sıra dışı SWOT analizi aklıma gelen ilk şeyler. İki gün önce izleyip anca şimdi yorum yapabildiğimden bu kadarını yazabiliyorum. :(

Gavin'in o kadar tanıtım yaptıktan sonra yayında patlaması çok iyi oldu. :D

Yeni bir rakip çıktı ve bizimkilerin algoritmasını çalan ekip. :(

@Forumdash @sürgünüm nerelerdesiniz :v0:

9- /10
Fresh Off the Boat'ın bir kaç bölümü kaldı. Bitsin buna kaldığım yerden öyle devam edeceğim. :)

Yaz ayı idareli harcıyorum dizilerimi. :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bırakacam bu diziyi galiba, geçen sene zevkle izliyordum ama bu sezon tebessümü çok zor yapıyorum[emoji19]

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x7

Bu bölüm öncekilere göre zayıf geldi sıkıldım bazı yerlerinde. :)

Richard'ın bir kez daha kodlarını adamlara açıklaması ve oradaki elemanların da not almaya çalışması falan komikti. :D

7/10

---------------------------

2x8

Bu bölüm de önceki bölümlerin biraz altındaydı ama bazı kısımları çok iyiydi.

Çok iyi olan kısımlar bizim zengin yatırımcıyla ilgili kısımlardı. :D Özellikle tüm ekiple ilgili yarı duygusal yarı saçma şeyler söylerken sıra Erlich'e geldiğinde hiçbir şey söylememesi ve Erlich'in o andaki ifadesi kahkaha attırdı. :D Sırf o sahne hatrına yüksek vereceğim. :D

8- /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x9

Komediden çok drama yönü yoğundu. Mahkeme filmleri tadına yakın bir şeydi. :):)

Yalnız Erlich'in sondaki tepkileri sesli güldürdü. :D

Bir de bölümün sürümü berbattı sık sık takılıyordu. İnternette sürümü indirdiğim yerdeki bir yorumda "Compressed by Hooli Nucleus" diye gördüm sürüm için. Dizinin kendisinden daha çok güldürdü o yorum söylemeden geçemedim. :D

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x2

Genel olarak güzel bir bölümdü. :)

Erlich ve Richard'ın daha önce kendilerine teklif yapıp kabul etmedikleri şirketlerin kapısını çalması sonucu gördükleri tepkiler oldukça güzeldi. :) (En sondaki adam masanın üstüne çıkıp ne yaptı anlayamadım, göstermediler orayı. :))

Evet, Monica kapalı kıyafetiyle de oldukça taş gözüküyordu. :)

Sadece Dinesh ve kuzenin sahneleri sıkıcıydı. İnsan eline geçen ilk parayı niye başkasına kaptırır ki.
7.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x3

Ortalama güzel bir bölümdü yine. :)

Koca kafa'ya gün doğdu. Gavin Belson, Pied Piper'ın Hooli'de oluşturulduğuna inandırmak için kendisini kullanacak. :) (Bölümün sonunda bana ilk defa telefon açtılar dediği sahne çok iyiydi. :))

Russ Hanneman adlı karakter her dizide karşıma çıkmak zorunda mı? İlk kendisini 24 dizisinde tanımıştım, daha sonra Hannibal ve Episodes şimdi de bu dizi. Çok itici sevemeyeceğim kendisini, bizimkiler keşke kendisiyle çalışmasalardı.
7.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x10 (Sezon Finali)

Yer yer fazla klişe gibi gözükse de çok iyi, keyifli bölümdü. :)

Klişe dediğim kısım elbette Richard'ın davayı önce kaybedip sonra kazanmasıydı ve silinmemesi için son ana kadar büyük bir mücadele verilmesiydi. Fakat orada işin limonlara falan uzanması iyiydi. Aslında onlar da bu klişe durumuyla dalga geçtiler. :D

En sonunda üzdüler Richard nasıl CEO'luktan atılır ya. :( Yine en başa dönmezler inşallah gelecek sezon. :)

9- /10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x4

Bir önceki bölümle aynı taddaydı sanırım. Aynı puanı vereyim o zaman. :)

İkinci sezonun ilk sezona göre az da olsa geride kaldığıda bir gerçek.

Bakalım önümüzdeki bölümler ne gösterecek. Böyle de iyi tabii izlemeye devam. :)

Gilfoyle ve Dinesh'in yeni gelen Carla'nın maaşı üzerine diyalogları çok iyiydi. :)

Erlich, içeriye giriş için 25 bin doları fazla bulunca ''girdi çıktı yapsak'' deyince koptum. :)

Russ Hanneman, bizimkilerin işe alacağı kişiyi kaş ile göz arasında kapmış. :)
7.5/10