Diğer Shingeki No Kyojin - 3. Sezon Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
AOT.jpg

İnsanların 100 yıl önce ortaya çıkan ve neden bu dünyada olduklarını bilmedikleri devlerle savaştığı, çıktığı ilk zamanlarda oldukça ses getirmiş olan Shingeki No Kyojin (Attack on Titan) animesinin üçüncü sezonu 22 bölümden oluşuyor.

Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
3x1

Seneler sonra nihayet yeni sezona başlayabildim ve yeni sezona dair hiçbir spoiler yememiş olmamdan dolayı oldukça keyifli bölümler bekleniyor...

2.sezonun finalinde bütün devlerin aslında insanlardan türeme olduğuna dair önemli bir bilgi edinilmişti ve kaçınılmaz olarak bu sezonla birlikte asıl savaşın insanlarla devler arasında değil insanlarla insanlar arasında olacağı görüldü. Ve jenerikten de gördüğümüz üzere Levi’nin gençliğini, o düşmanıyla yaşadığı olayları göreceğiz. Acaba Maymun Dev’i de kontrol eden adam o muydu yoksa ona mi çalışıyor henüz belirsiz.

Eren’in babası da bu sezon artık bir zahmet ortaya çıkacaktır. Eğer Maymun Dev o çıkarsa abartı olur ama yine de hain çıkması şaşırtmaz gibi şimdilik.

8.5/10

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Çökün. :A @MEnes @Tolstoyevski

Senden 3. sezonu bitirdiğimiz zaman uzun bir çözümleme istiyorum adaşım... @MEnes
Ben buraya bu seri hakkında destanlar yazsam yine az kalır. Benim için gelmiş geçmiş en iyi seriler arasında yer alacak final olduğunda... Hatta anime olarak eğer o düşündüğüm bölümlerin hakkını verirseler Steins Gate'i geçip 1. sıraya yerleşecek... Ama manga olarak yani genel bakışta seri olarak ortada Berserk gerçeği olduğu için 1. sıra olması zor. Yine de 2. sıradaki yeri hazır...

Sen de izle artık da şu sezon 3 part 2'ye başlayalım, sabırsızlanmaya başladım...

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
3x17

DESTAN...

Sezonu bitirmişken bu bölüme ayrı bir parantez açmazsam olmaz, anime ve dizi ayrımı yapmazsak eğer izlediğim en iyi dizi bölümlerindendi. IMDb puanını sonuna kadar hak ediyor.

Keşif Birliği'nin ve Armin'in çaresizliği üzerine Armin'in önce kusursuz bir plan kurgulaması, ardından yaptığı o kahramanlık ve en sonda planının detaylarını görmemiz... muazzam bir twist, muazzam bir son sahne, muazzam müzikler. Her şeyiyle destansı bir bölümdü...

Sezonun geneli hakkında da bir değerlendirme yapmak istiyorum, bakalım...

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
3.Sezon Finali

Nihayet zar zor olsa da bu efsanevi animenin son sezonunu gereğinden fazla gecikerek bitirebildim ve final sezonunu beklemeye koyuldum. 3.sezonun ilk partı fazla politik ve ağır ilerlerken ikinci part müthişti. Böyle bir yapım bir daha kolay kolay gelmez...

Yine de son bölümler biraz kafa karıştırıcı oldu. Doğrudan bizim gerçek dünyamız yerine alternatif bir dünya söz konusu, Ymir’in Soyundan Gelenler diye fazlasıyla mitolojiye girilmiş. Ancak uçak, fotoğraf makinesi gibi bizim dünyadan da izler var. Elbette ilk sezonları izlerken insanın aklına gelmezdi meğer duvarların ardından özgürce yaşayan medeniyetin olduğunu. Büyük bir salgın sonrası bütün insanlığın yok olmanın eşiğine geldiğini sanmıştım.

9 dev, kurucu dev gibi detaylar ilk izlemede biraz karışık geldi. Bunları final sezonunda açacaklardır diye tahmin ediyorum.

Armie ve Erwin arasında seçim yapılma bölümü ve ondan bir önceki bölüm çok etkileyiciydi. Özellikle Levi tek başına destan yazdı yine. En çok da Erwin’in o hayatı boyunca aradığı gerçekleri öğrenemeden gitmesine üzüldüm, o öldükten sonra öğrenmeyen kalmadı onun aradığı gerçekleri, kader işte. Ama Armin ölseydi daha da üzülürdüm...

Eren’in babasının önceki hayatı başlı başına seriyi bambaşka yere götürdü. Meğer ilk bölümlerde gördüğümüz o itici devler, Karl Marx sakallı dev filan hep o adamın yoldaşlarıymış. Dahası Eren’in annesini öldüren devin aslında Eren’in bir nevi üvey annesi olmuş olması...

Sezonun olumsuz diyebileceğimiz tek yanı Reiner’i biraz zorlama olarak hayatta tutmuş olmaları. Yani ilkinde tamamen öldüğünden emin olmamaları büyük rezillik, ikincide öldürmek yerine beklemeleri ve nihayetinde kaçırılmasına göz yummaları ayrı rezillik. Senaryonun göze batan kısmı oldu. Aslında Beast Titan’i kontrol eden adamın da orada Levi tarafından öldürülmesi gerekirdi, ama senaryonun ilerleyen kısımlarında ilgisi olacağı için problem yok.

Final sezonunda kan bekliyorum, vahşet bekliyorum, intikam bekliyorum. Hiçbir şey için değilse bile o küçük kızın, Eren’in halasının kanı yerde kalmaması için..

9.4/10

• Harika
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
3.Sezon Finali

Nihayet zar zor olsa da bu efsanevi animenin son sezonunu gereğinden fazla gecikerek bitirebildim ve final sezonunu beklemeye koyuldum. 3.sezonun ilk partı fazla politik ve ağır ilerlerken ikinci part müthişti. Böyle bir yapım bir daha kolay kolay gelmez...

Yine de son bölümler biraz kafa karıştırıcı oldu. Doğrudan bizim gerçek dünyamız yerine alternatif bir dünya söz konusu, Ymir’in Soyundan Gelenler diye fazlasıyla mitolojiye girilmiş. Ancak uçak, fotoğraf makinesi gibi bizim dünyadan da izler var. Elbette ilk sezonları izlerken insanın aklına gelmezdi meğer duvarların ardından özgürce yaşayan medeniyetin olduğunu. Büyük bir salgın sonrası bütün insanlığın yok olmanın eşiğine geldiğini sanmıştım.

9 dev, kurucu dev gibi detaylar ilk izlemede biraz karışık geldi. Bunları final sezonunda açacaklardır diye tahmin ediyorum.

Armie ve Erwin arasında seçim yapılma bölümü ve ondan bir önceki bölüm çok etkileyiciydi. Özellikle Levi tek başına destan yazdı yine. En çok da Erwin’in o hayatı boyunca aradığı gerçekleri öğrenemeden gitmesine üzüldüm, o öldükten sonra öğrenmeyen kalmadı onun aradığı gerçekleri, kader işte. Ama Armin ölseydi daha da üzülürdüm...

Eren’in babasının önceki hayatı başlı başına seriyi bambaşka yere götürdü. Meğer ilk bölümlerde gördüğümüz o itici devler, Karl Marx sakallı dev filan hep o adamın yoldaşlarıymış. Dahası Eren’in annesini öldüren devin aslında Eren’in bir nevi üvey annesi olmuş olması...

Sezonun olumsuz diyebileceğimiz tek yanı Reiner’i biraz zorlama olarak hayatta tutmuş olmaları. Yani ilkinde tamamen öldüğünden emin olmamaları büyük rezillik, ikincide öldürmek yerine beklemeleri ve nihayetinde kaçırılmasına göz yummaları ayrı rezillik. Senaryonun göze batan kısmı oldu. Aslında Beast Titan’i kontrol eden adamın da orada Levi tarafından öldürülmesi gerekirdi, ama senaryonun ilerleyen kısımlarında ilgisi olacağı için problem yok.

Final sezonunda kan bekliyorum, vahşet bekliyorum, intikam bekliyorum. Hiçbir şey için değilse bile o küçük kızın, Eren’in halasının kanı yerde kalmaması için..

9.4/10
Vaay be demek sonunda izledin o destansı bölümleri... Final sezonu hakkındaki beklentilerin ise sonuna kadar karşılanacak... Öyle şeyler olacak ki 3. sezon için gerçekten masummuşum diyeceksin...

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Sırada bir başka efsane Steins Gate’in yeni sezonu duruyor ve ona da yeni sezonuna geçebilmek için en baştan tekrardan başlayacağım, artık yeni sezona ulaştığımızda saçlarda ak olmaz umarım. :A @MEnes
Steins Gate 0 da çok iyidir, çok güzeldir, çok hoştur. :A Ama senin bu hızını düşününce hepsini izleyip bitirmen bir asır sürebilir... :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@Tolstoyevski 'nin önerisiyle, @Sherlock 'un üstün anlatımıyla ve bir an önce izlemeye ikna etme kabiliyeti ve @MEnes 'in yol göstermesi vesilesiyle bu efsaneye başlayıp 1 haftalık süreçte 3 sezonun tamamını izledim. İlk izlediğim anime oldu. İzledikçe yorumlaşıp durdum Tols ve Eneslerle, oyüzden burada uzunca yazmayacağım. Şuan bu yorumu okuyan üyeler ve ziyaretçilere söyleyeceğim şey : Bu EFSANEYE muhakkak başlayın! ilk bölümleri izleyin zaten sonrasında kendinizi kaptırmış olarak bulacaksınız. Benim gibi hiç anime izlememiş birinin bile ilgisini çekip bukadar kısa zamanda izlettirdiğine göre gerçekten Muhteşem bir anime.
4. sezonu merakla beklemekte olacağım.

Her sezon üstüne kata kata ilerlediğinide eklemek istiyorum.
ilk 2 bölüm çok duygusaldı ve sonraki sezon orman sahneleri efsaneydi, son sezonun son bölümleride muhteşemdi. 3. sezonun ilk partında mücadeleden çok hikayelere yoğunlaştık ve ben bu bölümleride çok beğendim çünkü bilinmeyenlere adım adım yaklaşıp yeni bilgiler edinip fikirler üretmemize vesile oldu. Boş ve gereksiz karakterler yok dizide. Hepsinin bizi merak ettiren hikayesi var ve olaylarla bağlantısını heyecanlı bir yol ile bize aktarıyorlar.
birşey yazmayacağım deyip yinede biraz yorum yazdım. aslında spoi içindekide çok spoi sayılmaz :A