İngiliz Sherlock - Dizi Yorumları

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Evet şimdi bitti taze taze yorumlamaya çalışayım. Bu bölüm diğer bölümlere göre çok karışık değildi belki de bu sene 1 bölüm değil de 3 bölüm olacağı içindir.
3. dünya esprisine güldüm gerçekten :D En başta ki olayı çözmesi çok iyiydi. Çocuk koltukların arasında gitti öteki tarafa :D
Heykel fikri çok akıllıcaydı. Havuz da dövüş sahnesi iyiydi.Biraz geçte olsa çözdü olayı ama son anda yaşlı lanet teyze son sürprizini yaptı vurdu Marry'i. Fragman iyiydi gelecek bölüm daha iyi olacak.
Bu arada Martin cidden harika oyuncu. Çok beğeniyorum oyunculuğunu. Fargo da daha harikaydı :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
4x1

Özlemişim her haliyle diziyi bunu izlerken hissediyor insan. Atmosferi bile farklı dizinin ya. Farklı bir evrene girdiğinizi hissediyorsunuz. :) Bölüm fena değildi sezonun açılış bölümüne göre.

Yine klasik Sherlock tadında önce kahramanlarımızın ne alemde ne durumda olduğunu gördük. Her sezon başında olduğu gibi, hatta her bölüm başında olduğu gibi. Aralardaki müthiş samimi sohbetleri baya özlemişim. Sherlock yine bu bölüm bir çok yerde kahkaha atmama sebep oldu. :A 3. dünya savaşı olayı cidden çığlık attırdı. :A Hele o sondaki Usb'ye izleme cihazında çatladım hepten. Matematik olasılık falan dedi bi de. :A

Bu bölümdeki vakalar biraz ilginçti doğrusu. Thatcher muhabbeti iyi olmuş. Olayın Mary'e bağlanması, onun geçmişi üzerinden yürümeleri beklemediğim bir durumdu. Ama güzel bağlanmış olay ve çözümü de acı oldu tabi biraz. Sherlock sözünü tutamadı son sahneler baya üzücüydü. Mary'nin ölümünü hiç beklemiyordum. Belki diziden çıkacağı falan söylenti halinde dolaşmıştım ama haberim yoktu bundan. Martin Freeman coşmuş o sahnede. Çok iyi oyuncu ya.

Moriarty olayı nereye bağlancak merakla bekliyorum. Yeni sağlam düşman da 2.bölümde ortaya çıkacakmış zaten. İki düşman arasında bir bağlantı çıkıp da Moriarty'nin ölüm sonrası planı muhabbetine girilmesi müthiş olacak gibi duruyor. Bakalım neler olacak. :)

8.5/10

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x1

Ben pek beğenemedim bölümü. Bölümün başı baya komedi gibiydi. :D Sherlock baya güldürdü, telefon bağımlılığı falan. :D

Sonra yüksek temposu beni yordu, olayları takip etmekte zorlandım ve doğrusu pek ilgimi de çekmedi.

Mary'yi bir türlü sevememiştim, ölmesine üzüldüğümü söyleyemem. :):)

6/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x1

Dört gün sonra izlemiş olabilirim, zaten mesele yeni bölüm değil ben diziyi beklemeyi seviyorum. :A Çok iddialı olmasa da güzel bir bölümdü. :)

Bu tür kafa yoran dizilerde, her seferinde ''olayları takip etmekte zorlanıyorum'' diyorsun? :)@OzaN Bu zeki olmadığından değil tabii (ki en zor filmleri bile satır satır kaleme alıyorsun), sorun filmlerin başına oturduğun konsantrasyonla dizilerin başına oturmaman da. :))

Aynı bölümde hem aldatılıp hem de öldü. La bu Mary size ne etti. Bu arada benim gibi yabancı magazin basınını takip edenler biliyor olacaktır, gerçek hayatta da birlikte olan Amanda Abbington ile Martin Freeman boşandı. Yapım ekibi bu yüzden Mary'i şutlamamışlardır heralde.

Buruşuk suratlı Norbury’nin baştaki sempatik hallerinden bir nane olabileceği şüphesi edinmiştim. Yani hain çıkması beni pek şaşırtmadı.

Bir sonraki bölümde Moriarty’nin dönmesini ve iki üstadın kapışmasını izlemek temennisiyle...
8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x1

Dört gün sonra izlemiş olabilirim, zaten mesele yeni bölüm değil ben diziyi beklemeyi seviyorum. :A Çok iddialı olmasa da güzel bir bölümdü. :)

Bu tür kafa yoran dizilerde, her seferinde ''olayları takip etmekte zorlanıyorum'' diyorsun? :)@OzaN Bu zeki olmadığından değil tabii (ki en zor filmleri bile satır satır kaleme alıyorsun), sorun filmlerin başına oturduğun konsantrasyonla dizilerin başına oturmaman da. :))

Aynı bölümde hem aldatılıp hem de öldü. La bu Mary size ne etti. Bu arada benim gibi yabancı magazin basınını takip edenler biliyor olacaktır, gerçek hayatta da birlikte olan Amanda Abbington ile Martin Freeman boşandı. Yapım ekibi bu yüzden Mary'i şutlamamışlardır heralde.

Buruşuk suratlı Norbury’nin baştaki sempatik hallerinden bir nane olabileceği şüphesi edinmiştim. Yani hain çıkması beni pek şaşırtmadı.

Bir sonraki bölümde Moriarty’nin dönmesini ve iki üstadın kapışmasını izlemek temennisiyle...
8/10

Bazı filmlerde de öyle durumlar yaşayabiliyorum. İlgi çekici bulmadığım şeylere konsantre problemi yaşıyor olabilirim. Tabii Sherlock'u ilgi çekici bulmuyorum demek değil de bölüm bazında durum bu. :)

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Sherlock için kötü bölümdü,hatta bi ara sıktı ikiye bölüp izledim,Umarım sonraki iki bölümde işler normale döner.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
4x1

Bölümü ilk çıktığı gece izledim ancak yorum yapma fırsatını bir türlü bulamamıştım, şimdiye kaldı.

Oldukça özlemişim Sherlock'ü. Film tadında dizi izlemek gerçekten büyük keyif, Sherlock'ün de en güzel yanı bu. Yine oldukça güzel bir bölümdü.

Sezonun ilk bölümü yine klasik Sherlock havasında başladı. Sherlock ve arkadaşlarının güldüren diyaloglarını izledik. Sherlock'ün sürekli telefonla ilgilenmesi beni güldürdü. Hızlı hızlı yazarken, Siri'nin açılması komikti ve güldüren detaylardandı. :A

Ardından Sherlock her zaman ki gibi ilgisini çeken bir vaka buldu, onunla ilgilendi ve kısa sürede çözdü. Burada gördüğü Thatcher ve ardından olayların Moriarty'e bağlanmasını beklerken, Marie'ye bağlanması güzel bir ters köşeydi.

Bundan sonra olaylar sırasıyla birbirine bağlandı ve Sherlock bir vakayı daha çözmüş oldu. Marie'nin ölmesi üzücüydü tabii. Beklemiyordum ölmesini. Marie'nin ölümü esnasında Martin Freeman adeta oyunculuğunu konuşturdu, gerçekten müthiş bir oyuncu.

Bu arada Sherlock'ün olayları 3. Dünya Savaşı'na savaşına bağladığı sahne, Marie'nin karşısına bir anda çıkması ve usb'ye takip cihazı takıp takip ettiğini söylemesi sesli güldüren sahneleriydi bu bölümün. :A

Bakalım önümüzde ki bölüm Moriarty olayını nereye ve ne şekilde bağlayacaklar. Sherlock'un bu sezon ki büyük düşmanı kim olacak? Önümüzdeki bölümü merakla bekliyorum...

8.5/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
4x2

Müthiş bir bölümdü. Çok fazla şey yaşandı ve çok fazla duygu yaşattı. Dizinin en iyi bölümlerindendi bence.

Normal şartlarda sezonların 2.bölümleri çok büyük olaylara sahne olmayıp değişik kurgularla tek olay üzerinden ilerlerdi. Bu bölüm yine değişik kurguya sahipti ama o kadar fazla olay oldu ki ve bunları o kadar iyi sırayla aktardı ki muazzamdı. Bölüm hem güldürdü hem duygulandırdı hem de şaşırttı. Çok iyi bölümdü çok.

Bölüm geçen bölümün devamında Sherlock ve Watson'ın ne durumda olduğunu gösterecekti bu malumdu. Öyle de oldu, Watson'ı Mary sonrası psikolojisi bozulmuş Sherlock'u da kafayı yemiş halde bulduk. Öyle sandık yani. Dizi bize öyle gösterdi. Ama öyle ters köşeler öyle gelişmeler yaşandı ki bir çok yerde yok artık dedim.

Sherlock'un bölümün ilk 1 saatini kapsayan muazzam planına şapka çıkardım. Kurduğu oyun inanılmazdı ya. Herkesi bir araya getirmesi, bir çok şeyi önceden tahmin etmesi, Watson'ın aklını okuyup 2 hafta önceden olayı planlaması, en sonunda da bombayı patlatarak dinleme cihazını bastona yerleştirip bunu 3 hafta önceden tahmin etmesi müthişti gerçekten. Ve yine bütün bunların Mary'nin videosuyla bağlanması muazzamdı.

Martin Freeman'la Benedict Cumberbatch harika oynamışlar bu bölüm. Baya üst düzey seviyedeydiler yani. Sherlock'la Watson'un yüzleşme sahnesi, Mary'nin halüsinasyonları ve en sonundaki sarılma harikaydı. O sahne baya iyi olmuş. Kötü adamı oynayan Toby Jones da yakışmış diziye. Öyle sayko bir karakteri iyi yansıtmış.

Tüm bunlardan sonra öyle bir son sahne vardı ki aklımızı aldılar resmen adamlar. Bölüm başındaki Sherlock'a normal bir vaka gibi gelen ancak Sherlock'un de dediği gibi beklemediği bir durum olan kadının en sonunda böyle bir durumda çıkması da hiç beklenmiyordu gerçekten. Sezonun ilk bölümüyle yapılan bağlantı kadının kurduğu plan cidden Sherlock variydi. Zaten öğrendik ki kadın 3.Holmes kardeşmiş. Başka bir soyadı olması beklenilemezdi böyle plan kuran birinin. Ama anlamadığım Moriarty'nin mesajı olan Miss Me'yi bu kadının vermesi oldu. Hani aralarındaki bağlantı ney merak ettim bunu 3. bölümde göreceğiz artık.

3. bölüm fragmandan da anladığım üzere yine efsane bir bölüm olacak gibi. Artık Moriarty'yi görmek istiyoruz kursağımızda bırakmayın. :)

9.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x2

Normalde yarın izleyecektim fakat vazgeçip kafa dağıtmak için izledim. Hayatımda aldığım en kötü karardı. :)

Ne demek Sherlock Holmes'ün kız kardeşi aynı zamanda John'un terapisti ve otobüsteki kırığıymış. :) Bir önceki bölümde otobüsteki hareketlerinden şüphelenmiştim ama bu kadar çıkacağı aklımın ucundan bile geçmemişti. Ruh hastası sosyopatların bir kardeşi daha oldu. :) Wayward Pines'tan David Pilcher bölüme renk kattı. Çok iyi bir oyunculuk ortaya koymuş, bu rollerin adamı zaten. Moriarty / Irene Adler / Eurus / John sezon finalini düşünemiyorum bile. Moriarty'nin son oyunu: " Miss me? " :)

9/10

As bayrakları as as...

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
4x2

Kesinlikle efsane bir bölümdü. Dizinin şu ana kadar yayınlanmış olan en iyi bölümlerindendi diyebilirim.

Bölüm Sherlock ve John'un, Mary'nin ölümünden sonra ne durumda olduklarını göstererek başladı. John'u psikolojisi tamamen bozuk, Sherlock'u ise delirmiş bir durumda bulduk, en azından öyle zannettik.

Ardından dizi tam anlamıyla ters köşeleri ile bize şok üstüne şok yaşattı diyebilirim. Dizinin ilk 1 saatinde yaşanan tüm olayların aslında Sherlock'un planı olduğuna şahit olduk. John'un 2 hafta boyunca ne yapacağını tahmin etmesi, her şeyi en ince detayına kadar planlamış olması muazzamdı.

İlk 1 saatlik kısmın ardından; Sherlock'un bölümün kötü adamına mağlup olduğunu düşündük. Tam o esnada John, Mary'nin Sherlock'a gönderdiği videoyu izledi, Sherlock'u kurtarmak için yola koyuldu. (Bayan Hudson'ın arabasının anahtarlarını vermesi de hoş bir detaydı bu arada) John'un hastaneye gelmesiyle beraber, Sherlock'un her şeyi en ince detayına kadar planladığını anlamış olduk. Bastona ses kaydı yerleştirmesi, tuzlu su detayı muazzamdı.

Bölümün sonu ise asıl can alıcı noktaydı. Her şeyin normale döndüğünü sandığımız esnada Sherlcok'un 3. kardeşi, yaptığı muazzam planla ortaya çıktı ve planın finalinde John'u vurdu. Bakalım Moriarty ile nasıl bir bağlantısı var Sherlock'un kız kardeşinin. Heyecanla bekliyorum.

Bu arada değinmeden geçmek istemiyorum. Özellikle Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman bu bölüm harika oynadılar. Zaten oyunculukları gerçekten üst seviye iki isim ama bu bölüm çok başka seviyedeydi oyunculukları. Bu ikilinin dışında bu bölümün kötü adamı rolünde ki Toby Jones'da harikaydı, rolüne harika uyum sağlamıştı.

10/10