İngiliz Sherlock - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ünlü dedektif Sherlock Holmes'un maceraları televizyonda da büyük ilgi görüyor.

BBC'de yayınlanan ve İngilizlerin en başarılı dizilerinden biri olarak gösterilen Sherlock'un bölüm yorumlarını bu başlıktan yapabilirsiniz.

90 dakikalık üçer bölüm şeklinde sezonları yayınlanan dizinin en son 3. sezonu yayınlandı. Dizinin 4. sezonu ise büyük ihtimalle 2016'da yayınlanacak.

Dizinin başrollerinde son yıllarda pek çok farklı filmde gördüğümüz Benedict Cumberbatch ve son olarak Fargo'da gördüğümüz Martin Freeman yer alıyor.

sherlock-s3-umbrella-ss-Dec26-02.jpg

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@gundix123 ben ve @sürgünüm izleyeceğiz. İzlememiş ve izlemek isteyenler varsa bize katılabilir. :)

Dizinin her bölümü 90 dakika ve 9 bölüm var şu ana kadar.

İki günde bir bölüm izlersek iyi olur gibi. Her gün yaparsak süresi uzun olduğundan bir bölüm kaçıran için sıkıntı olur. :)

Bu arada dizinin IMDb puanı 9.3 ve devam eden diziler arasında en üst sıralarda. :)

@Forumdash @yatutarsa @destere @berkann

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Tüm bölümleri bir sinema değerinde, ben de daha ilk sezonun ilk 2 bölümünü izlemiştim, itinayla önerebilirim.

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1x1

Açılışı ben yapayım. :D Daha önce bu bölümle ilgili kısa bir yorum yazmıştım ama yorumu biraz daha genişletmek istiyorum. :)

Bence başlangıç için harika bir bölümdü. Süresinin de 90 dakika olması sinema tadında bir dizi izleme keyfi yaşatıyor. Çok başarılı ve zekice hazırlanmış bir senaryo var ve ustaca düşünülmüş cinayetlerle çok doyurucu bir alt yapısı var dizinin. İzlerken hem gülüyoruz hem de düşünüyoruz.

Benedict Cumberbatch, fazla yapımını izlemesem de sevdiğim oyunculardan birisi. Bu role de çok yakışmış. Yardımcı oyuncu Martin Freeman'a ilk başta ısınmamıştım ama sonraları sevdim. Bence isabetli bir seçim olmuş.

Bütün bunlarla birlikte çekimler de oldukça başarılı Sherlock Holmes günümüze harika uyarlanmış. Lafın kısası dizi daha ilk bölümden beni kendine bağladı diyebilirim. :)

Puanım: 9.5/10

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Çok iyi bir dizi ama süresi gözümü korkutuyor. Şansımı birkaç dizide daha deneyeceğim sonra tercih edebilirim belki, yorumlara göre.
Bir de bu kadar hızlı gitmeye ne gerek var ki? @OzaN

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Benim takvim şimdilik dolu, günde 3 diziden 2 diziye düşürdüm süremi bile:( Belki sonra izlerim.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@gundix123 ben ve @sürgünüm izleyeceğiz. İzlememiş ve izlemek isteyenler varsa bize katılabilir. :)

Dizinin her bölümü 90 dakika ve 9 bölüm var şu ana kadar.

İki günde bir bölüm izlersek iyi olur gibi. Her gün yaparsak süresi uzun olduğundan bir bölüm kaçıran için sıkıntı olur. :)

Bu arada dizinin IMDb puanı 9.3 ve devam eden diziler arasında en üst sıralarda. :)

@Forumdash @yatutarsa @destere @berkann
dizi süper tek kötü tarafı sherlock çok hızlı düşünüyor ve hızlı konuşuyor altyazıyı takip etmek güç onun haricinde harika bir dizi :)

bölüm sayısı çok az bir sezonda üç bölüm ??
sinema gibi :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
dizi süper tek kötü tarafı sherlock çok hızlı düşünüyor ve hızlı konuşuyor altyazıyı takip etmek güç onun haricinde harika bir dizi :)

bölüm sayısı çok az bir sezonda üç bölüm ??
sinema gibi :)
Sen bitirdin mi çıkan tüm bölümlerini? :)

Tüm bölümleri bir sinema değerinde, ben de daha ilk sezonun ilk 2 bölümünü izlemiştim, itinayla önerebilirim.
Bitirmişsindir diye etiketlemedim seni. :) İstersen devam et sen de yeri gelmişken. :) Ben de dört bölümü izlemiştim ama araya uzun zaman girince unuttum olayları, en baştan başlayacağım. :):)

Çok iyi bir dizi ama süresi gözümü korkutuyor. Şansımı birkaç dizide daha deneyeceğim sonra tercih edebilirim belki, yorumlara göre.
Bir de bu kadar hızlı gitmeye ne gerek var ki? @OzaN
Süresi uzun ama sadece 9 bölüm var ve yeni bölüm 1.5-2 yıl sonra gelecek. :):)

Valla benim için hızlı izlemek hiç önemli değil. Haftada bir bölüm de izleyebiliriz. Süreyi kısa tutmamın sebebi @gundix123 zaten izlemeye başlamış, muhtemelen hızlı izleyecekti. Onun izlemesine engel olmak istemedim. Eğer hepiniz isterseniz daha yavaş izleriz. :):)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459

Bitirmişsindir diye etiketlemedim seni. :) İstersen devam et sen de yeri gelmişken. :) Ben de dört bölümü izlemiştim ama araya uzun zaman girince unuttum olayları, en baştan başlayacağım. :):)

Valla benim için hızlı izlemek hiç önemli değil. Haftada bir bölüm de izleyebiliriz. Süreyi kısa tutmamın sebebi @gundix123 zaten izlemeye başlamış, muhtemelen hızlı izleyecekti. Onun izlemesine engel olmak istemedim. Eğer hepiniz isterseniz daha yavaş izleriz. :):)
Ben normalde Ramazan ayındayken bitirmek istiyordum diziyi. Ama yavaş gidelim derseniz öyle yaparız. Benlik bir sıkıntı olmaz. :)

Reytinger

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,255
Puanı
460
Ben diziye 2.sezondan giriş yapmıştım sanırsam. O yüzden yine tekrar başlayacağım. Bu hafta izlerim ilk bölümü.:)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Bu konu açılınca yazayım dedim. :) Şuan pek izleyesim yok o diziyi, fakat katılım olursa yorumları gördükten sonra bende belki izlemeyeye devam ederim.

Diziyi buralardan bir kişi yüzünden zorla izletilmek suhretiyle başlamıştım, dizi güzel hakkını vereyim.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

izledim mükemmeldi ..

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x1

Keşke daha önceden başlasaymışım dedirtti.Sherlock biraz yavaş konuşsa süper olur kaçırıcağım diye korkuyorum bazen. 90 dakikalık bir dizi nasıl film tadında olur görmüş olduk. :)

İlk başlarını fazla sevmedim, konu bana fazla ilginç gelmişti ama yanılmışım. Herşeyi temellendirmeleri, ipuçlarını göstermeleri, adım adım yaklaşmaları inanılmaz güzeldi çünkü hiçbir şeyi havada bırakmadılar. Ayrıca Sherlock ile John arasındaki kimyaya bayıldım.:)

Adam dedektif falan değil resmen herkesi (kimi görürse, önüne kim gelirse) kendi kadar tanıyor, biliyor. Kim eşini aldatıyor, kim hangi işi yapıyor, kuaförlerinin adına kadar sayıyor. örneğin Sherlock bir kişi bir ceset üzerinden analiz yapıyorsa, hemen kişiye zoom yapılıyor, mesela evlilik yüzüğü yok, ama izi var. güzel böyle değişik bir atraksiyonu da var dizinin.:)

Çok güzel bir dizi. Fakat bu İngilizlerin 3-5 bölümlük dizi yapmalarının nedenini de merak ediyorum. Bizimkiler fazla uzun, onlarınki fazla kısa.:)

9x10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x1

Keşke daha önceden başlasaymışım dedirtti.Sherlock biraz yavaş konuşsa süper olur kaçırıcağım diye korkuyorum bazen. 90 dakikalık bir dizi nasıl film tadında olur görmüş olduk. :)

İlk başlarını fazla sevmedim, konu bana fazla ilginç gelmişti ama yanılmışım. Herşeyi temellendirmeleri, ipuçlarını göstermeleri, adım adım yaklaşmaları inanılmaz güzeldi çünkü hiçbir şeyi havada bırakmadılar. Ayrıca Sherlock ile John arasındaki kimyaya bayıldım.:)

Adam dedektif falan değil resmen herkesi (kimi görürse, önüne kim gelirse) kendi kadar tanıyor, biliyor. Kim eşini aldatıyor, kim hangi işi yapıyor, kuaförlerinin adına kadar sayıyor. örneğin Sherlock bir kişi bir ceset üzerinden analiz yapıyorsa, hemen kişiye zoom yapılıyor, mesela evlilik yüzüğü yok, ama izi var. güzel böyle değişik bir atraksiyonu da var dizinin.:)

Çok güzel bir dizi. Fakat bu İngilizlerin 3-5 bölümlük dizi yapmalarının nedenini de merak ediyorum. Bizimkiler fazla uzun, onlarınki fazla kısa.:)

9x10
günaydın abi :D

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
İnce ayrıntılara kadar düşünüp hata yapmamaya çalışıyorlar sanırım, üstüne bu dizi 3 bölümle bu kadar tanınıyorsa, kendine has bir özellik diye vazgeçmezler.

@sürgünüm.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
bu dizi 2 yılda bir yayınlamıyor muydu @OzaN yeni sezonu 2014 yılında başlayabilir demişsin ? (b)
2016 yazacaktım yanlış yazmışım, yatmadan önce uykuluyken açmıştım başlığı. :D

@sürgünüm televizyon anlayışlarımız çok farklı. Onlar dizi değil de film serisi gibi çekiyorlar. Hatta "yeni sezon" değil "yeni seri" geliyor diyorlar bir dizi yeni sezon onayı aldığında. :):)

Zaten çoğu işleri BBC'den çıkma. BBC'de de onlarca kaliteli belgesel, dizi var. Yayın akışı sıkıntıları zaten yok yani. Bir de İngilizler bizler gibi televizyon bağımlısı bir toplum değil sanırım. :):)