Netflix Sex Education - Dizi Yorumları

Yiğitt

Emekli
9 Aralık 2013
73,338
42,550
1,061
Ankara
1. SEZON YORUMU

Bitireli 3-4 gün oldu da yorum yapmayı unutmuşum. İlk sezonu gayet sürükleyiciydi, eğlenceli bir iş olmuş. Bence izlenebilir, yeni sezonu da çok yakında geliyor zaten. :X
Adam ile Eric'in sahnesi şok oldu tabi, Eric amacına ulaştı. Adam için şaşırdım, biseksüel çıktı. Babası da gönderdi onu, Eric yas bağlar...

Otis çok tatlı çocuk ya, pek sevimli. Maeve ile iyi ikili olurlar, Maeve son sahnede ona geliyordu ama Otis saçma bir tipi çıkardı başımıza. :T:

Yeni sezonu da merakla bekliyoruz. :Z

Ahmed

Emekli
12 Eylül 2013
19,826
11,607
860
Geçen hafta izlemiştim tüm sezonu ama yorumu şimdi yapıyorum. Hakkaten çok saçma konusu olmasına rağmen eğlenceli bir diziydi. 1. Sezon Yorumum:

Eric ve Otis'in annesi dizideki en favori karakterlerim oldu. Otis'in annesi gibi hala o yaşta seksi ve ateşli kalabilen bir karakter cidden beni çok eğlendirdi. Hele İsveçli tamirci adamla iyi partner oldular. :A
Eric ise tam benlik karakterdi. :A ( @Harunnn60 ) Bir trans ve ya benzeri bir bireyin ergenlikteki gelişimi ve ruh hali güzel anlatılmışdı. Ama zorbalığa uğradıktan sonra normal erkekmiş gibi giyinmesi ve davranması kısımları çok üzücüydü.
Adam ile seks sahnesi ise dizinin en heyacanlı kısmı idi. Zaten yaklaşık 5. bölüm sonrası anlamışdım Adam da birşeylerin olmasına. :A

Otis ise tam bir ergen. Eli bir organında kalmış. :A
Maave çok aptal. Otisden hoşlanıyor ama bebek aldırdıktan sonra yine gidip siyahi çocukla seks yapıyor. :(
Son sahnede ise Otisi öpüşürken görünce şok oluyor. Sana iyi bile oldu kızım...

Diziye devam ederim ama böyle 45dklık bölümü 15dkya izleyerek. :A

Puanım
6/10

blacklion

Aktif Üye
30 Ekim 2019
1,086
885
114
Absürd bir olay üzerinden aksa da komik, eğlenceli ve güzel bir gençlik dizisi. Shameless gibi uç veya cesur olayları, konuları barındıran dizi veya filmlerle aranız iyiyse sevebilirsiniz. Ama bu uç olaylar her bölüm bir tık düşüyor gibi, hatta biterken birkaç detaya takılmasak bizim gençlik dizilerimizden çok da farklı bitmedi. Umarım yeni sezonunda aşk olayına çok dalmadan, yine cesur sahneler, olaylar üzerinden döner dizi ilk 4 bölüm gibi. Umarım yeni sezonu yine her bölümü 50 dk'lık 8 bölümden oluşur. Ayrıntılı yorumum için spoiler;

Dizinin karakterleri hoşuma gitti, olaylar ve diyaloglar uç olsa da karakterler tamamen gerçek hayattan. Mesela Adam gibi dizinin en başından beri homofobik davranan birinin eşcinsel veya biseksüel olması çok da şaşırtmadı beni. Dizinin en başından beri ben Eric'le resmen ne zaman yakınlaşacaklar diye düşünüyordum, şaşırtmadı. Burada tabi beni şaşırtacak durum karakterin eşcinsel/biseksüel olmaması olurdu. O ihtimal çok sinirlendirmişti bu arada, hatta bir ara homofobiyi mi örnek gösteriyorlar diye düşünmedim değil. Çünkü aşağılamalar, ezmeler vs. çok rahatsız edici boyutta, böyle şeyler yok mu tabi ki var ama sonrasında verdiği mesajlarla gönlümü aldı. Bu arada Adam gerçekten uzun zaman sonra gördüğüm en iyi bad boy olabilir. O kadar sinir bozucu ve sessiz olup bir o kadar da aptal gibi sevdim karakteri ben. Kendimi görebiliyorum yer yer bu karakterde özellikle babasıyla, okul arkadaşlarıyla yaşadığı problemlerde. Lise de benimde pek farklı değildi çünkü.

Eric ve Otis'in arasının bozulması, Eric'in kadınsı göründüğünden dolayı şiddete uğraması ve sonrasında okulda kendini ezenlere karşı baş kaldırması güzel detaylardı. En sevdiğim bir diğer şeyde Eric ve babasının ilişkisi...

Jackson ve Meave aşkı da açıkçası tam zengin oğlan fakir kız durumu. Bayat bir durum yani, ama ben bu çifti bir şekilde sevdim özellikle Jackson kadar temiz sevenler, saf sevenler hep Meave gibi kızlar tarafından üzülürler...

Meave gibi kızlar gerçek hayatta malesef hiçbir şekilde Otis gibilere yüz vermez. Zamanla bile sevme ihtimali yok. Burası aşırı masalsı olmuş. Zaten saçma sapan alınganlıklarla bir de o aşkı imkansızlaştırıyorlar. Böyle bir çift izlemek istemiyorum açıkçası bence en iyisi arkadaş olmaları olur ve sex terapilerine devam etmeleri. Ben dizinin bu terapi kısımları, parti olayları azaldıkça dizinin akışı bana biraz yavaşladı. Umarım yeni sezonunda öyle olmaz ve bu olayları yeniden arttırırlar, çünkü dizinin olayı bu zaten. Klasik gençlik dizisi havasına bürünürse pek devam etmek istemem...