2018 Roma - Film Yorumları

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
Film overrated abi ya. :A Hiç itiraz etmeyin bana. Çekim kalitesi çok güzel ona lafım yok ama senaryo bomboş be. 2 saat boyunca biz ne izledik dedim. Filme sırf görüntüleri için sabrettim ama övüldüğü kadar yok.

"Yabancı Dilde En İyi Filmi" almasına sesim çıkmaz ama "En İyi Filmi" alırsa facia olur. Bir de direkt sinematografiyi bu filme versinler hiç zorlamasınlar.

5.5/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Aaa vlla bu film var ya @MasacRE hani içi boş siyah beyazlı tuhaf filmlerinden birisi gemici filmi gibi ayoll ama ordakı ufak aksiyon bile yoktu @Forumdash @Sherlock :F Bu filmi @MEnes sever :A

Bomboş böyle filmleri nereden buluyorsa bu kütük @MasacRE bir de ip gibide yazar :F İki üç kelimelik film :A
Afrika çocuklarının top koşturduğu hiç ilgimi çekmeyen sahnelerle bu filmler oscarda gelenek olmuş :F
Bir arabayla pisliğmi ne çiğnedi bir adam öykk :( :( :( bir sonlara doğru denizde bir aksiyon hafif geçti kadınlar kurutlmaya çalıstı okadar geberselerdi keşkede neyse ayoll :A :A :A

Yinede emeğe saygı diyip 1 vermeyelim ama 3 de çok olur arası 2 olsun :F @sokak sanati

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Aaa vlla bu film var ya @MasacRE hani içi boş siyah beyazlı tuhaf filmlerinden birisi gemici filmi gibi ayoll ama ordakı ufak aksiyon bile yoktu @Forumdash @Sherlock :F Bu filmi @MEnes sever :A

Bomboş böyle filmleri nereden buluyorsa bu kütük @MasacRE bir de ip gibide yazar :F İki üç kelimelik film :A
Afrika çocuklarının top koşturduğu hiç ilgimi çekmeyen sahnelerle bu filmler oscarda gelenek olmuş :F
Bir arabayla pisliğmi ne çiğnedi bir adam öykk :(:(:( bir sonlara doğru denizde bir aksiyon hafif geçti kadınlar kurutlmaya çalıstı okadar geberselerdi keşkede neyse ayoll ?A:A

Yinede emeğe saygı diyip 1 vermeyelim ama 3 de çok olur arası 2 olsun :F @sokak sanati
Bugün yarın izlerim bu filmi. Yakında da tüm filmlere toplu yorumum gelecek. Pazar günü ve sonrasında benden bol bol sinema yorumu göreceksiniz. :A

• Harika
Reactions: Çiğdem

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bugün yarın izlerim bu filmi. Yakında da tüm filmlere toplu yorumum gelecek. Pazar günü ve sonrasında benden bol bol sinema yorumu göreceksiniz. :A
Pazartesi gecesi 4 e kadar giyinip kuşanıp sahne alacaz merak etme :F Şık şekilde hazırlanalım :A :A :A @Sherlock düzenlediğine göre özel arabasıyla bizi yetiştirir sahne alanına ve ödülleri almaya çıkarız :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and MEnes

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Pazartesi gecesi 4 e kadar giyinip kuşanıp sahne alacaz merak etme :F Şık şekilde hazırlanalım ?A:A @Sherlock düzenlediğine göre özel arabasıyla bizi yetiştirir sahne alanına ve ödülleri almaya çıkarız :A

20 tane büyüğünden sincap ayarladım, onlar götürecek bizi törene. :A

• Güldürdün
Reactions: Çiğdem

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Çok değişik bir filmdi. Başlarda bir yandan "Ne izliyorum ben?" diye düşünüyordum bir yandan da çekimler, görüntüler o kadar iyiydi ki sanki filmde hiçbir şey olmasa bile insanı hipnotize edip izletecekti gibi geliyor. Cuaron şov yapmış resmen. Oscar'da yönetmen ve sinematografi ödüllerini direk alsın götürsün evine zaten hiç yarışmaya gerek kalmamış o dallarda :D

Hikaye de çok sadeydi. İlk kısımlarında dediğim gibi biraz tuhaf geldi ama alıştıkça ve özellikle filmin sonlarına doğru vurucu sahneler geldikçe o konuda da bir sıkıntım kalmadı.

Cleo'nun bebek arabası bakarken Fermin'le karşılaşması, doğum sahnesi ve bebeğin ölü doğması. En son çocuğu boğulmaktan kurtardığı sahnede gelen itiraf en etkileyici kısımlar oldu benim için.

8.5/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
İnşallah bu akşam en iyi film ödülünü alamaz, amin. :A
Tahminleri genelde hep tutturan biri olarak maalesef yabancı dil kategorisinde ödül alma şansını çok yüksek görüyorum :A
En iyi film kısmında ihtimaller daha düşük ama daha önce hiç Oscar töreni izlememiş biri olarak nekadar tuttururum bilemem :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Keşke Green Book alsa ama muhtemelen Roma’ya gidecek o ödül. Gerçi ben çok beğendim ama Green Book’u bir tık daha iyi buluyorum. :A Sen dua et Black Panther’e falan vermesinler. :A
Bohemian Rhapsody'ciyiz ama alma ihtimali yok gibi bir şey. Green Book da baya sevindirir tabii.

Black Panther, BlacKkKlansman gibi blackli herhangi bir şey yerine Roma çok daha iyidir tabii. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Bohemian Rhapsody'ciyiz ama alma ihtimali yok gibi bir şey. Green Book da baya sevindirir tabii.

Black Panther, BlacKkKlansman gibi blackli herhangi bir şey yerine Roma çok daha iyidir tabii. :A

Bohemian Rhapsody veya Green Book alsa çok sevinirim. Bohemian’ın alma ihtimali yok, Green Book bir ihtimal. Roma veya The Favourite’a da lafım olmaz ama dediğin gibi blackli olanlardan birine verirlerse yine skandal olur. :A

• Beğendim
Reactions: bazinga