Diğer Rick and Morty - Dizi Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Sezon arası verilmeyecek yalnız. Takvime göre 22 Ağustos'a kadar aralıksız gidecek. Beşinci sezonun dördüncü bölümü pek iyi gitmemişti ama neyse ki beşinci bölüm daha iyi gibi. Puanlama konusunda birkaç bölümdür tökezliyor dizi. :A
Sezon arası mevcuttu diye kalmış aklımda ya, keşke aklımda kaldığı gibi olsaydı. :A O zaman 22 Ağustos'a kadar bir şekilde güncele gelirim herhalde. :A

Puanlarına göz atıyorum ya, dördüncü bölümde nasıl skandal şeyler yaşandıysa dip yapmış puanı. :A Rick and Morty'e yakışmıyor bu puanlar, yalnız belirtmek isterim ki geçtiğimiz sezonla birlikte dizide zaten genel bir düşüş vardı bence. Bu sezon bu düşüş biraz daha göze çarpıyor puanlarla birlikte, tabii izlemeden çok da peşin konuşmak istemiyorum. :A

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Sezon arası mevcuttu diye kalmış aklımda ya, keşke aklımda kaldığı gibi olsaydı. :A O zaman 22 Ağustos'a kadar bir şekilde güncele gelirim herhalde. :A

Puanlarına göz atıyorum ya, dördüncü bölümde nasıl skandal şeyler yaşandıysa dip yapmış puanı. :A Rick and Morty'e yakışmıyor bu puanlar, yalnız belirtmek isterim ki geçtiğimiz sezonla birlikte dizide zaten genel bir düşüş vardı bence. Bu sezon bu düşüş biraz daha göze çarpıyor puanlarla birlikte, tabii izlemeden çok da peşin konuşmak istemiyorum. :A
Bir dizi zaten uzun ömürlüyse, sonsuza kadar iyi gitmesi mümkün değil. Beşinci sezona geldi; iyi de gider, kötü de ama bu kadar düşüşe geçmesi şaşırtıcı. Arada kopar böyle de, çok kopmazsa iyi. Beşinci bölümden sonra toparlar bence, adamlar bile şaşırmıştır bu duruma. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bir dizi zaten uzun ömürlüyse, sonsuza kadar iyi gitmesi mümkün değil. Beşinci sezona geldi; iyi de gider, kötü de ama bu kadar düşüşe geçmesi şaşırtıcı. Arada kopar böyle de, çok kopmazsa iyi. Beşinci bölümden sonra toparlar bence, adamlar bile şaşırmıştır bu duruma. :A
Ya dizinin standart akışından kopup değişik bir deneme yaptılar ama tutmadı herhalde, izlemeden de yorum yapmak istemiyorum ama bu kadar düşük alacak bir bölüm de değildir gibi geliyor. :A Sen izledin mi bu arada ilgili bölümü? :A

Rick and Morty hiç düşüşe geçmeyecek gibiydi be, o hissiyatı veriyordu ama dediğin gibi arada tek tük böyle bölümler olacaksa sorun yok. Düşük puanlı bölümlerin sayısı artmasın, dizinin genelindeki düşüş çok büyük çaplı olmasın bizim istediğimiz o. :A Bir de Evil Morty istiyoruz... @MEnes

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ya dizinin standart akışından kopup değişik bir deneme yaptılar ama tutmadı herhalde, izlemeden de yorum yapmak istemiyorum ama bu kadar düşük alacak bir bölüm de değildir gibi geliyor. :A Sen izledin mi bu arada ilgili bölümü? :A

Rick and Morty hiç düşüşe geçmeyecek gibiydi be, o hissiyatı veriyordu ama dediğin gibi arada tek tük böyle bölümler olacaksa sorun yok. Düşük puanlı bölümlerin sayısı artmasın, dizinin genelindeki düşüş çok büyük çaplı olmasın bizim istediğimiz o. :A Bir de Evil Morty istiyoruz... @MEnes
@MEnes ile zaten neden düştüğü üzerine konuşmuştuk, önceki mesajlarda görmüşsündür zaten. Ben beşinci sezon ikinci bölümü bitirmiştim aynı anda gidip, sonra kaldı öyle. Foruma girdikten sonra boşladım biraz sonraki yayınlanan bölümleri. :A

Boş ver, o bölümler hani "nazar boncuğu olsun" derler ya, öyle olsun. Yeter ki çok fazla düşüşe geçmesinler. Bir kere düşüşe geçerek büyüyü bozdular da, rahatlıkla toparlayacak potansiyele sahip bir dizi sonuç olarak, sorun olmaz. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
@MEnes ile zaten neden düştüğü üzerine konuşmuştuk, önceki mesajlarda görmüşsündür zaten. Ben beşinci sezon ikinci bölümü bitirmiştim aynı anda gidip, sonra kaldı öyle. Foruma girdikten sonra boşladım biraz sonraki yayınlanan bölümleri. :A

Boş ver, o bölümler hani "nazar boncuğu olsun" derler ya, öyle olsun. Yeter ki çok fazla düşüşe geçmesinler. Bir kere düşüşe geçerek büyüyü bozdular da, rahatlıkla toparlayacak potansiyele sahip bir dizi sonuç olarak, sorun olmaz. :A
Ya kardeşim gelmiş bize şov yapıyorsun, daha kendin güncelde değilmişsin. :A Nasıl bir skandaldır bu. :A @MEnes

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Rick and Morty'nin dördüncü bölüme olan puanını görünce izleyip izlememe konusunda ikilemde kalmıştım. Üçüncü bölüm sosyal mesaj veren, biraz da karmaşık bölümdü, tam anlamıyla sevemedim. The Boys'a ve genel olarak dünyaya göndermeler vardı ama sevemedim. Dördüncü bölüm ise, IMDb üzerinde en düşük puanı olan Rick and Morty bölümü olarak tarihe geçen bir bölüm. Biraz fazla absürd ve anlamsız bir bölümdü.

3. Bölüme puanım: 6
4. Bölüme puanım: 5

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Beşinci bölümde Rick ve Morty'nin ayrı ayrı macera yaşadığı, Jerry ile Beth'in de dahil olduğu bir bölümdü. Eğlenceli bir bölümdü çok iyi olmasa da. Altıncı bölüm politik bir bölümdü, biraz da sıkıcıydı ama dördüncü bölüme göre daha iyiydi.

5. Bölüme puanım: 7
6. Bölüme puanım: 6

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
5x7

Sinema filmlerine göndermelerin olduğu bir bölümdü ama çok sıkıcıydı.

5/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Son üç bölümü izleyerek beşinci sezonu noktaladım. Sekizinci bölümde kuş insanı dönüyor, macera onun üzerine. Fena değildi bölüm. Dokuzuncu bölümde Rick ve Morty'nin arası açılıyor. Morty yanlışlıkla elinde portal açıp, akıl hastanesinden birisini kaçırıp maceraya atılıyor. Rick ise, Martı eğitmekle meşguldür o sıra. Kısacası iyi bir bölümdü. Onuncu bölüm ise, Rick ve Morty üzerinden kapitalizm eleştirisi, aynı zamanda sistem eleştirisi yapıldı. Sezonun da en iyi bölümüydü. Sezon Finali bölümü tekrar tekrar izlemelik ve anlamalık bir bölümdü.

8. Bölüme puanım: 7
9. Bölüme puanım: 8
10. Bölüme puanım: 9