Diğer Rick and Morty - Dizi Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Ben zaten salalı çok oldu. :A Ama mesela git bana SNK manga konusu aç oraya destanlar destanlar yazarım hiiiç üşenmem... :A :A

SNK deme ulan bana, sinirimi bozuyorsun önce verdiğin ardından düzelttiğin infon sebebiyetiyle. :A Bu arada öyle bir konu açsak onu da yorumlamayız sanmıyorum, zaten arada gaza gelip minimum 700 maksimum seviyenin ucu bucağı olmayan mesaj sayılarınca konuşuyoruz onu. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
SNK deme ulan bana, sinirimi bozuyorsun önce verdiğin ardından düzelttiğin infon sebebiyetiyle. :A Bu arada öyle bir konu açsak onu da yorumlamayız sanmıyorum, zaten arada gaza gelip minimum 700 maksimum seviyenin ucu bucağı olmayan mesaj sayılarınca konuşuyoruz onu. :A
İşte ben öyle bir konuya yazarım ki teorileri ve mesajları toplu bir mesajda toplamış oluruz. :A Ama tabi sonu olmayan bir boşluğun içine düşeriz, içinden çıkamayız o ayrı. :A Günün sonunda bize yine beklemek beklemek beklemek düşer, her zaman olduğu gibi... :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

En son Aralık ayında yayınlanan dizi, ikinci yarısıyla birlikte Mayıs ayı itibariyle başlamış oldu. Kara mizah anlayışını bir kere daha gösterdi dizi ve sağlamından giriş yaptı.

Bölümde Rick and Morty, trenin içerisindedir ve bir anda bölüm holograma çıkar. Morty oyuncak tren almıştır. Tren de aslında o oyuncak trendir. Din de kötü durumlarda insanın hayatında beliren bir şeymiş gibi ortaya çıkar bir anda. Jesus kendini belli eder, treni uçurur. Aslında genel olarak bölüm kapitalizm ve din eleştirisi üzerine kuruluydu. "Virüs" geçmesi de iyi bir göndermeydi. Tüketmeyi alışmış toplumu da Morty'i tüketmeye yönlendiren Rick iyi özetliyordu.

Eleştirili, iyi bir bölümdü. Biraz da kafa karıştırıcıydı ama iyiydi.

8/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Bir önceki bölüme göre bir tık daha iyiydi sanki, en azından daha anlaşılır bir bölümdü. Geçen bölüm fazlasıyla karmaşıktı.

Rick and Morty bu bölümde parazit uygarlığına ziyaret etti. Her yumurta çıkışında türeyen bu parazitler, insanları saldırmadan edemeyecek durumdaydılar. Rick and Morty, Summer ile birlikte parazitler uygarlığı macerası iyiydi. Bölümde birçok gönderme de vardı. Göndermelerden birisi de İkiz Kuleler ve Pearl Harbour'dı. Rick and Morty'nin ikiz kulelerden geçmemesi ve daha sonra bu meseleyle, Pearl Harbour meselesinin bağlanması iyiydi. Siyasi bir yorumdu, düşündürücüydü. Sonda Summer'ın arkadaşının, Summer'ın babası Jerry hakkında söylediği söz güldürdü.

8.5/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Bu bölümde bariz bir şekilde Futurama'ya gönderme vardı. Aslında göndermeden ziyade aslında direkt olarak "Futurama" adı da geçti. Ayrıca bölümde "Prestij" göndermesi de vardı, o da geçti. Doğrudan isim vererek gönderme yapılması da ayrı komik oluyor.

2013 yılında final yapan Futurama'nın 7. sezon 26. bölümü, yani final bölümünde Profesör Hubert, 10 saniye geriye saran bir icat yapar. Bu icadı da acayip güzel aksiyona yol açmıştı, film gibi bir bölümdü. Bu bölümde de zamanı geriye sarma makinesi tasarlar Rick ve Morty bunu kullanmaya başlar, ortaya ilginç sahneler çıkar. Morty geriye saran kumanda sayesinde kız arkadaşı yapar, hatta birlikte uçak kazası yaparlar ve karlar altından zor da olsa geçmişe dönüş yaparlar. Bir de Jerry'nin kumandayı basması da ayrı bir çıkmaza sokar bölümü. Derken aslında Rick aslında hologram oluşmuştur. Sebebi ise, bölümün başında elmas takası yapan ve sahte elmas veren kişilerin onları tehdit etmesi sonucu asit teknesine girmeleri. Asit teknesi mevzusu da, dallanıp budaklanıp hologramın içine kadar gider. Rick, Morty'e asit teknesinin gücünü kanıtlamayı da başarmıştır.

Eğlenceli bir bölümdü.

9/10

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
4x8

Asit bölümü sezonun ikinci yarısının şimdilik en iyi bölümüydü. Bir önceki parazit bölümü ve ondan önceki bölümler ise fazlasıyla zayıf geldi ortalama bir Rick Morty bölümüne göre.

Bu bölümde en çok Morty’nin kızla tanışıp yaşadıklarını anlatan o sessiz sahneleri beğendim. Sonunda hepsi hikaye oldu tabi ama güzeldi.

8.5

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
4x10

Bana göre en kötü sezon bu sezon oldu, özellikle ikinci yarısı. Belki de çok fazla ara girmesi nedeniyle soğuma oldu bilinmez. Ama eski derinliğini çok nadir gördük bu sezon. Bir şekilde ilk üç sezonda verdiği tadı veremedi. Buna rağmen kendine has kalitesini korudu.

8.3

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Yoğunluktan fırsat bulduğunu sanmıyorum. Yeni sezonu izlemiyorsundur. İzlediğin zaman tartışalım konuda. :A
İzliyorum be ilk 3 bölümü izlemiştim veya ilk 2 bölümü. Diğer 2 bölümü de arşivime katmıştım, bugün yarın izlerim. :A Ama puanlarını görüp soğudum özellikle 4. bölümden... :A İlk 2 bölüm ise gayet iyiydi bana göre. :A

Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İzliyorum be ilk 3 bölümü izlemiştim veya ilk 2 bölümü. Diğer 2 bölümü de arşivime katmıştım bugün yarın izlerim. :A ama puanlarını görüp soğudum özellikle 4. bölümden... :A İlk 2 bölüm ise gayet iyiydi bana göre. :A
Ben heyecanla ilk iki bölümü izlemiştim, aynı anda gittim yani. Sonrası kaldı işte. Aynen, ben de dördüncü bölümün IMDb puanını görünce şok olmuştum. Hem merak ediyorum, hem de hayal kırıklığı yaşayacağımı düşünerek vazgeçmek istiyorum bölümü izlemekten. Rick and Morty tarihinin en düşük bölümü. Hatta hiç 7'nin altına düştüğünü de görmemiştim dizinin. :A

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Ben heyecanla ilk iki bölümü izlemiştim, aynı anda gittim yani. Sonrası kaldı işte. Aynen, ben de dördüncü bölümün IMDb puanını görünce şok olmuştum. Hem merak ediyorum, hem de hayal kırıklığı yaşayacağımı düşünerek vazgeçmek istiyorum bölümü izlemekten. Rick and Morty tarihinin en düşük bölümü. Hatta hiç 7'nin altına düştüğünü de görmemiştim dizinin. :A
Hiç sorma ya 7'nin altında bölümünü geçtim 8'in altında bile epey az bölüme sahipken o bölümü hangi kafayla çekmişler de bu kadar nefret edilmiş çözemedim ve üzüldüm de... Acaba Rick and Morty bile bozdu mu dedirtti bana içten içe... Halbuki sezon ne güzel yağ gibi akarak başlamıştı ilk 2 bölümle... Neyse 3 ve 4'ü bu gece izleyip 5'i yarın güncel izlerim belki. :A

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hiç sorma ya 7'nin altında bölümünü geçtim 8'in altında bile epey az bölüme sahipken o bölümü hangi kafayla çekmişler de bu kadar nefret edilmiş çözemedim ve üzüldüm de... Acaba Rick and Morty bile bozdu mu dedirtti bana içten içe... Halbuki sezon ne güzel yağ gibi akarak başlamıştı ilk 2 bölümle... Neyse 3 ve 4'ü bu gece izleyip 5'i yarın güncel izlerim belki. :A
Muhtemelen ya politik bir bölüm yapmışlardır ya da çok sıkıcı bir bölüm. Aslında ben ikinci bölümde sıkılmıştım itiraf etmek gerekirse ama yüksek puan almıştı. Biraz fazla karmaşıktı ya da karmaşıklığı sıkıcıydı bence. İzle izle, en iyisi. Bakalım neden düşük puan almış o kadar. Burayı da boş bırakmayalım. :A

• Beğendim

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Muhtemelen ya politik bir bölüm yapmışlardır ya da çok sıkıcı bir bölüm. Aslında ben ikinci bölümde sıkılmıştım itiraf etmek gerekirse ama yüksek puan almıştı. Biraz fazla karmaşıktı ya da karmaşıklığı sıkıcıydı bence. İzle izle, en iyisi. Bakalım neden düşük puan almış o kadar. Burayı da boş bırakmayalım. :A
Politik değil de yorumlarda ve bölümün plotunda gördüğüm kadarıyla çok saçma ve boş bir konu üzerine bölüm yapmışlar sanırım. 2. bölüm bence iyiydi ya baya kaos ve çılgın bir bölümdü. Klonlar üzerine çılgınlığın zirve yaptığı komik de bir bölümdü. :A Ama ilk bölüm en iyisiydi şimdiye kadarki bölümlerde. :A Diğer 2 bölümü göreceğiz ama yorum yapar mıyım bilemiyorum... Hayırlısı... :A

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Politik değil de yorumlarda ve bölümün plotunda gördüğüm kadarıyla çok saçma ve boş bir konu üzerine bölüm yapmışlar sanırım. 2. bölüm bence iyiydi ya baya kaos ve çılgın bir bölümdü. Klonlar üzerine çılgınlığın zirve yaptığı komik de bir bölümdü. :A Ama ilk bölüm en iyisiydi şimdiye kadarki bölümlerde. :A Diğer 2 bölümü göreceğiz ama yorum yapar mıyım bilemiyorum... Hayırlısı... :A
Paralel evren mi ne vardı ikinci sezon ya da üçüncü sezonda, bir sürü Rick ve Morty vardı, bak o bölüm çok iyiydi. Defalarca izle dur, öyle bir bölümdü. Karışıktı ama güzeldi. O tadı alamamıştım ikinci bölümde. Birinci bölüm eğlenceliydi, evet. Bir de ilk bölüm sonuç olarak. :A

Bence o puandan Rick and Morty ekibi bile şaşırmıştır, bir daha o topa girmezler. :A

• Beğendim

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
@MEnes, @Sherlock ve @Tolstoyevski acaba dizinin beşinci sezonunu izlermiyorlar mı? Yeni sezondan haberleri de mi yok? Bir tek ben mi izliyorum yeni sezonu? :A
Geçtiğimiz sezondan 2 veya 3 bölümüm kaldı, onlarla birlikte yeni sezonu halledeceğim inşallah en kısa zamanda. :A Zaten dizi 5. bölümü itibariyle sezon arası verecekti sanırım, sezon arasıyla birlikte hallederim ve sezonun ikinci kısmına hazır ve nazır olurum diye umuyorum. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Geçtiğimiz sezondan 2 veya 3 bölümüm kaldı, onlarla birlikte yeni sezonu halledeceğim inşallah en kısa zamanda. :A Zaten dizi 5. bölümü itibariyle sezon arası verecekti sanırım, sezon arasıyla birlikte hallederim ve sezonun ikinci kısmına hazır ve nazır olurum diye umuyorum. :A
Sezon arası verilmeyecek yalnız. Takvime göre 22 Ağustos'a kadar aralıksız gidecek. Beşinci sezonun dördüncü bölümü pek iyi gitmemişti ama neyse ki beşinci bölüm daha iyi gibi. Puanlama konusunda birkaç bölümdür tökezliyor dizi. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock