Poyraz Karayel - 82. Bölüm (Veda) Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
16864680_1392394167449692_1966166778446878319_n.png

Ve Poyraz Karayel'de final zamanı geldi. 7 Ocak 2015'te başlayan maceramız bu akşam ekrana gelecek olan 82. bölümüyle sona erecek, ancak yayın hayatı fiilen sona erecek olsa bile uzun yıllar boyunca akıllarda kalacağı kesin.

Peki bölümde bizleri neler bekliyor?
  • Ayşegül ile mutlu sona yelken açmak isteyen Poyraz ve Bahri'yi alevlerin arasından kurtarmak isteyen Ayşegül kendini yeni tehlikelerin içinde buluyor.
  • Çınar'ın ölümüyle çıldıran Nevra, Ayşegül'ü öldürme amacıyla yeni bir plan yapıyor.
  • Meltem ile aşklarının yeniden başlamasının sevincini yaşayan Zülfikar kendini sorgu odasında buluyor.
  • Songül ve Fatih, Sadreddin'e yakalanıyor.
  • Poyraz, Eda, Sadreddin ve Taş Kafa geri kalan Girişim üyelerini alt etmek için yeniden işe koyuluyor.
Hepsi ve daha fazlasının cevabı bu akşam 20.00'de ekrana gelecek olan veda bölümünde.

Şahsen Poyraz Karayel'in benim için anlamını ifade edecek olsam yazı çok uzar. Bu yüzden sadece 82 bölüm boyunca kalitesini düşürmeden böyle bir işi karşımıza getiren tüm oyunculara, senarist ve yönetmenlerimize teşekkür etmek istiyorum.

Ranini.tv için yazdığım "Poyraz Karayel'den geriye kalanlar: 81 bölüm 81 sahne" yazı dizisi:
1. Sezon | 2. Sezon | 3. Sezon

C51V1dZXEAAx7rJ.jpg

EFE UYSAL

Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051
Final olduğu için izleyen arkadaşlarımda olduğu için tavsiye ettikleri için 309 a bakmayıp bakabilirim :)

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
Karakter toto yapıyorum, katılmak isteyenler de kendi düşüncelerini belirtebilir. :D

Kesin Ölecekler: Nevra (patlayan araba onunki olmalı), Fatih (gerzekliğinin bedelini canıyla ödeyecek), Girişim üyelerinin büyük kısmı
Büyük İhtimalle: Bahri, Savaş, Poyraz veya Ayşegül
Düşük İhtimal: Sinan, Eda, Zülfikar, Taş Kafa, Sadreddin, Meltem, Despina vb. (gerçi hiçbirinin öleceğini sanmıyorum)
Dünya Yıkılsa Ölmeyecekler: Songül ( :A )

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bitiyoruz albayım... Poyraz Karayel gibi bir diziye veda etmek gerçekten çok zor olacak. Son kez bölüm ile ilgili tahminlerimi de paylaşayım.

Bahri Baba'nın da, Ayşegül'ün de Savaş'ın çıkardığı yangından kurtulacağını düşünüyorum. Hatta Bahri Baba'nın hastaneye gittikten sonrada kurtulacağını düşünüyorum ben. Şöyle bir şey olabilir belki; bölümün özetinde Savaş'ın yarım bıraktığı işi bitirmeye çalışacağı yazıyordu, Savaş hastaneye gelir, Bahri Baba'yı öldürmek için. Ardından Poyrazlar onu orada yakalar ve işini bitirir. Bu sahneden sonra zaman atlaması yaşanabilir.

Dizinin resmi instagram hesabından paylaşılan kare; (Bahri Baba'nın kurtulacağına işaret)

yEmrp9.png

Zaman atlamasının ardından Nevra ve Bahri Baba kendini toparlamak için karşımıza çıkar ve Poyrazlardan intikam almaya çalışır. Tabii ki bunun için Poyraz'ın bir planı olacaktır. Bu planda bana göre Nevra, Poyrazları öldürmeye gittiğini zannedecek ama aslında tuzağa gidiyor olacak. Fragmanda patlayan arabanında Nevra'nın içinde olduğu araba olduğu düşünüyorum.

Bunların dışında 3 girişim üyesi kalmıştı. Poyraz ve ekibinin onlarında işini bitireceğini düşünüyorum.

Ve son olarak ben herkesin aksine mutlu bir son ile dizinin biteceğini düşünüyorum. Ki buda güzel bir ters köşe olur. Çünkü dizinin başından beri; 'Mutlu olacağız' kelimesi çokça kez kullanıldı. Poyraz ve diğerlerinin bizlere mutlu bir şekilde veda edeceğini düşünüyorum. Hatta eğer dediğim gibi zaman atlaması yaşanırsa Ayşegül ile sonunda evlenebilirler. Sezon başında Ayşegül ile Çınar evlenirken 'Bir devir kapanıyor.' denmişti. Poyraz ve Ayşegül'ün sezonun sonunda evlenmesi ile bir devrin başlangıcı yapılmış olur.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Diziyi uzun zamandır netten takip ediyordum ama final bölümüne özel tvden izleyeceğim.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,607
Puanı
1,061
Karakter toto yapıyorum, katılmak isteyenler de kendi düşüncelerini belirtebilir. :D

Kesin Ölecekler: Nevra (patlayan araba onunki olmalı), Fatih (gerzekliğinin bedelini canıyla ödeyecek), Girişim üyelerinin büyük kısmı
Büyük İhtimalle: Bahri, Savaş, Poyraz veya Ayşegül
Düşük İhtimal: Sinan, Eda, Zülfikar, Taş Kafa, Sadreddin, Meltem, Despina vb. (gerçi hiçbirinin öleceğini sanmıyorum)
Dünya Yıkılsa Ölmeyecekler: Songül ( :A )
Songüle spin off gelecek seneye:A

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061
Keşke Çınar'ı öldürmeselerdi. Eda'ya falan yapardık pisi pisine gitti çocuk :(

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
Bahri'nin ölmeyecek olması sevindirici. Gerçi bu karenin yayınlanmaması merak açısından daha iyi olurdu, şimdi bildiğimiz için pek anlamı kalmayacak. Yine de final bölümü olduğu ve hali hazırda birçok sürpriz yaşayacağımız için bu devede kulak kalıyor. :)

Şu anda veda yemeği düzenleniyormuş. Ne yalan söyleyeyim orada olmayı isterdim. :(

C52XXIvWQAAtCaJ.jpg

C52a9SQWMAATH2O.jpg

C52ZXWIXQAAn8rb.jpg

Son 3 dakika. :(

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,612
Puanı
860
Nedense bu bölüm saçma bitecek gibime geliyor. İnşallah yanılırım da böyle bir efsaneye yakışır.

Sado ikisine birden sıkacak.

Son düzenleme:

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061
Savaş'ın ölüm sahnesi inandırıcılıktan uzak olmuş. Adama hastanenin ortasında 500 el mermi sıktılar kimse duymadı mı şimdi?

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bitiyoruz albayım... Poyraz Karayel gibi bir diziye veda etmek gerçekten çok zor olacak. Son kez bölüm ile ilgili tahminlerimi de paylaşayım.

Bahri Baba'nın da, Ayşegül'ün de Savaş'ın çıkardığı yangından kurtulacağını düşünüyorum. Hatta Bahri Baba'nın hastaneye gittikten sonrada kurtulacağını düşünüyorum ben. Şöyle bir şey olabilir belki; bölümün özetinde Savaş'ın yarım bıraktığı işi bitirmeye çalışacağı yazıyordu, Savaş hastaneye gelir, Bahri Baba'yı öldürmek için. Ardından Poyrazlar onu orada yakalar ve işini bitirir. Bu sahneden sonra zaman atlaması yaşanabilir.

Dizinin resmi instagram hesabından paylaşılan kare; (Bahri Baba'nın kurtulacağına işaret)

yEmrp9.png

Zaman atlamasının ardından Nevra ve Bahri Baba kendini toparlamak için karşımıza çıkar ve Poyrazlardan intikam almaya çalışır. Tabii ki bunun için Poyraz'ın bir planı olacaktır. Bu planda bana göre Nevra, Poyrazları öldürmeye gittiğini zannedecek ama aslında tuzağa gidiyor olacak. Fragmanda patlayan arabanında Nevra'nın içinde olduğu araba olduğu düşünüyorum.

Bunların dışında 3 girişim üyesi kalmıştı. Poyraz ve ekibinin onlarında işini bitireceğini düşünüyorum.

Ve son olarak ben herkesin aksine mutlu bir son ile dizinin biteceğini düşünüyorum. Ki buda güzel bir ters köşe olur. Çünkü dizinin başından beri; 'Mutlu olacağız' kelimesi çokça kez kullanıldı. Poyraz ve diğerlerinin bizlere mutlu bir şekilde veda edeceğini düşünüyorum. Hatta eğer dediğim gibi zaman atlaması yaşanırsa Ayşegül ile sonunda evlenebilirler. Sezon başında Ayşegül ile Çınar evlenirken 'Bir devir kapanıyor.' denmişti. Poyraz ve Ayşegül'ün sezonun sonunda evlenmesi ile bir devrin başlangıcı yapılmış olur.

Tam anlamıyla tahminlerimin doğrultusunda ilerliyoruz. Aynen devam. :D

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Savaş bitti, Fatih tamamdır. Kaldı Girişim'in son 3 üyesi ve Nevra.

Bölüm harika ilerliyor. :D

Yukarıda yaptığım tahminler doğrultusunda ilerliyoruz. Poyraz, Girişim üyelerinin işini orada bitirecektir, geriye Nevra kalacak. Onuda fragmanda gördüğümüz üzere arabasını patlatarak öldürecekler Poyraz önderliğindeki intikam timi ve Bahri Baba.

Ancak bölümün sonunda bir sürpriz bekliyorum. Çünkü bütün düşmanlar kolayca öldürülüyor. Bakalım neler olacak bölümün geri kalan kısmında...

Son düzenleme:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Yalnız alelacele final yaptırıldığı ne kadar belli oluyor bir bölümde olan olaylara bak :D