İngiliz Poldark - Dizi Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x6

Bir önceki bölüme göre daha güzel bir bölümdü. :)

Son sahne yürekleri burktu. Jinny çocuğu kucağında kocasının mezarının başında ağlaması gerçekten duygulandırdı. Ross, Jim'i son bir hamle cezaevinden kurtarmaya çalıştı ama Jim'in hastalığı ilerlemişti başarılı olamadı malesef. :( Balo'da yargıçla da karşı karşıya geldi umarım başına bela almamış olsun. Aldıysada delikanlılığına yazar. Zalimlere karşı dik durduğu için tebrik ediyoruz kendisini. :))

Herkes gibi bende kumarda nesi var nesi yok kaybedecek sandım. Biraz da bunu Dezelma'ya inat olsun diye yaptığını düşünüyordum ama karşı tarfaın hile yaptığını biliyormuş meğer. Düşmanlarını iyi tanımış oldu. :)
8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x7

Güzel bir bölümdü yine. :)

Verity'in derdi bizi gerdi. Olan Dezelma'ma oldu. İyilik yapayım derken ortalık birbirine karıştı. Umarım Ross affeder Dezelma'yı. Aile ailede zaten Francis ile birbirlerini sevmiyorlardı. :)

Keren ve doktor arasında beklenen yiyişme gerçekleşti ama bunun bedelide çok ağır oldu. Keren canıyla ödedi. Ross'un kanundan Mark'ı kaçırması saçmaydı. İstemeyerekte olsa sonuçta bir kişi öldü. Bunun cezası olmalı. :)
8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x8 (Sezon Finali)

Sezon finali ben tatmin etmedi. Bu kadar acıtasyona ne gerek var.

Dezelma gibi kadından aptal bir kadın yarattılar helal olsun senaristlere başka bir şey demiyorum. Verity'e iyilik yapacağım derken karşılığını kötülükle gördü hala ne diye Francis'e yardım etmeye çalışıyor. Birde Ross'a barışmasını söylüyor bu kadarı da fazla ama..

George denilen adama uyuz oluyorum, her şeye burnunu sokuyor, her olayın içinde var. Bu adamın yüzünden diziyi izleyemez noktaya geldim iyiki sezon finali yaptı yoksa diziyi bırakacaktım.

Veba olmasına rağmen herkes birbirine dokunuyor, hemde bulaşıcı hastalık ama ne hikmetse kimse önelem almıyor. En azından çıplak elle hastaya dokunmazsın. :)

Juli'nın ölmesi yetmezemiş gibi karaya vuran batan geminin erzakları yüzünden Ross tutuklanıyor. bütün felaketlerde bizimkileri buluyor. :)
8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x1

Güzel bir yeni sezon açılışı oldu, Demelza'mı çok özlemişim. :)

George denilen karaktersiz, parası ve gücüyle yalancı şahitler tutarak Poldark'ı astırmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Elbet bu yaptıkları yanına kar kalmayacak. :bağır:

Güzeller güzeli Demelza'm Poldark'a yardımcı olabilmek için, bir güvercin gibi oradan oraya çırpınıp durdu. :(

Francis'i de sevmezdim ama bu bölümde gözüme girdi. Tetiği çeker gibiydi de umarım sıkmamıştır kafasına. Adama acıdım ya, Elizabeth de soğuk davranıyor kendisine, sevişmiyi de. :)
8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x2

Gerim gerim gerildim, dizinin şimdiye kadarki en güzel bölümüydü.

Başta 12 Angry Men, Anatomy of a Murder ve Witness for the Prosecution gibi hukuk ve mahkeme temalı filmleri çok seven biri olarak, bölümün büyük bir kısmını kaplayan mahkeme sahnesine bayıldım.

Ve Ross jüri tarafından suçsuz bulundu. Valla en az Demelza'm kadar sevindim.

George şerefsizi nedir Allah aşkına? En son Ramsay Bolton'dan bu kadar nefret etmiştim, bu onu da geride bıraktı. George, Bolton'un manyaklıklarına rahmet okutur. Ross ile uğraşmak için bu sefer de madeni ele geçirmeye çalışacak.

Keşke bölüm sonunda Demelza'm hamile olduğunu da söyleseydi.
10/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x3

Güzel bir bölümdü.

Poldark, Elizabeth'e yazdı. ''Hangi erkek başka bir kadına bakmaz'' savunması utanmazlığın alasıdır. Olan var olmayan var, bulmuş Demelza gibi kadını hala gözü dışarıda. Bu arada İhtiyarın biri de Demelza'yı ayak üstünde götürmeye çalıştı...Bakalım hangisi daha önce aldatacak? Gerçi Demelza'm yapmaz öyle şeyler, hem de hamile ama Poldark kalbini çok kırıyor belli de olmaz.
8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x4

Güzeldi yine su gibi aktı.

Bizimkilerin oğlu oldu Allah analı babalı büyütsün. Gabriella Wilde’a uzun bir süreliğine bye bye dememişizdir inşallah. :)

8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x5

Böyle bir şey beklemiyordum işte...

Bu sezon kendini sevdirmişti Francis bana. Çok zamansız bir hamle oldu bu.
Hep sevdiklerimiz gidiyor. Neden nefret ettiğimiz George hala duruyor. En geç sezon sonunda kurtulmak dileğiyle. :rage:
8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x6

Biz düz yolda at süremiyoruz, maşallah dizideki tüm bayanlar bacaklar aynı tarafta olmasına rağmen hızlı at sürüşleri takdire şayan. :)

Caroline'nin Poldark'a yaptığı iyiliği baba oğluna yapmaz. Yalnız amcası olacak hıyar, fakir ama gururlu doktoru fena azarladı.

George'nun yeni hamlesi Elizabeth'i kapmak, böylece Poldark'a yeni bir zarar vermeye çalışacak. Haftaya fragman da çok fena bu arada.
8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x7

Güzel bölümdü yine.

Ross malları yakalatmaktan kurtardı. Koyda da kendisinin olmadığını söyleyip tutuklanmaktan kurtulacaktır. Yatsın kalksın doktora dua etsin. Doktor, onun yüzünden Caroline ile kaçamadı. Caroline de Londra'ya döndü.

@legolas9900 Hacı, iki bölümdür George ve Elizabeth yakınlaşmasını izliyoruz. Ross ile Elizabeth arasında bir şey bekleme. :)
8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x8

Abovv sezon finali gibi bir bölüm olmuş, müthiş. :)

Elizabeth'in erkeksizlik canına tak etmiş olmalı ki tüm yangınını Ross giderdi. :A George'un evlilik teklifini para için kabul etmediyse evlilikten vazgeçmesi lazım.

Bir yanda Demelza, öbür yanda Elizabeth, kaldı mı ortada Ross! :) Bakalım bu işin içinden nasıl çıkacak? :D
9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x8

Ross sonunda Elizabeth 'i yatagina aldida kurtulduk :A @sürgünüm 2x7'de aralarinda bisey olmaz demissin :A Demelza iyi tokat atti Ross'a. Demelza'nin artik Ross'a dönecegini pek sanmiyorum. Ross ise bu yaptigi icin cok büyük pismanlik duyar :A Acaba yakinda junior Ross gelir mi ? :A George'un bundan sonra Elizabeth ile evlenecegini düsünmüyorun :)

Puanim: 8.5/10
Ross ile yatar yatmaz orası ayrı. Ben hala George ile evleneceğini düşünüyorum. :X