İngiliz Poldark - Dizi Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
toplam sezon 8 bölümden ibaretmiş niye bu kadar kısa tutmuşlar böyle muhteşem bir diziyi

sekizinci bölüm finalindeki demelzanın söylerken insanı erittiği şarkıda burda daha net görüntü bulamadım :)

https://www.tumblr.com/search/demelza's song

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x7

Bölümün basinda sonunda Verity Kaptana kactida kurtulduk derken bölüm sonunda keske kacmasaymis keske Demelza hic aralarini yapmasaymista bu kadar üzülmeseymis dedim :( Demelza'yi bu kadar üzgün görmek pek iyi bisey degil :(
Francis Verity'nin kacisini Ross'un planladigini düsündü ve Ross'a yapilabilecek en büyük ihaneti yapti ve Ross'un tüm ortaklarini George'a ispiyonladi.... Ross şirketini kaybetti tüm ortaklari iflas etti ( edecek )
Doktor ve Keren iliskisinde beklenilen oldu ve doktor Kereni yatagina aldi ama bu Keren'a pahaliya mal oldu. Mark kizin yanlislikla boynunu kirdi. Ross Mark'i kacirayim derken az daha yakalaniyordu. Mark gider ayak Ross'a babasinin maden ocaginda cok bakir oldugunu söyledi. Yani Ross Mark, Mark'da Ross'a bir iyilik yapti. Ross'un final sahnesinde Demelza'ya demedigini birakmadi :( Biz Demelza'nin üzgün olmasina katlanamayiz :(

Puanim: 9/10
muhteşem gidiyor gerçekten bu dünyada kimseye iyilik yapmayacaksın? bırak verity kurbağa kılıklı sevdiğine ulaşmasın niye zorluyorsun ki? ne halt yerlerse yesinler :) demelza üzüleceğine 40 tane verity evde kalıp kız kurusu olsun daha iyi :)
demelza da adeta kanatsız bir melek onun başının belaya girmesi daha çok üzücü :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x8. Bölüm (SEZON FİNALİ)

Muhteşem başladı muhteşem bir sezon finaliyle sona erdi .
bu bölüm imdbde de rekor kırmış hak ediyor demelzam

üzücü bir finaldi herşeyden önce ..

bir önceki bölüm yapılan iyiliğin demelzaya kötülük olarak döndüğünü söylemiştik ama kız akıllanmadı iyilik yapmaya devam etti birazda demelzanın bunu yapma sebebi ross la karaktersiz kuzeni francis i barıştırmaktı gidip kuş palazı olmuş elizabeth ve çocuğunu iyileştirmeye çalışırken hastalığı kendisi kaptı
demelzanın kurtulmasına ne kadar sevindiysem minik julia nın ölmesine o kadar üzüldüm julia ölmemeliydi o şrfsz francis ya da george dan biri geberse mutlu bir sonla sezonu tamamlayacaktık ama tam tersi yine olan en masuma oldu
george yuvarlağına ait lüks teknenin batmış olması işçi ailelerine uzun bir süre yetecek erzak teminini sağladı ama bu olay yüzünden yine ross un başı belaya girecek gibi zaten son sahnedede george tarafından beslenen paralı askerler alıp götürüyordu .. ross a bişey olmazda demelza yalnız başına kaldı kadına üzülüyorum :)
onca insan çatır çatır hastalanıyor francis in 95 lik nenesi hala at gibi en ufak hastalık belirtisi yok :)
@legolas9900

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x8

Medhel an Gwyns diyerek baslayalim. Demelza o kadar güzel bir sarki ile basladi ki bu sezon finalinde olacaklari tahmin etmemiz gerekirdi. @destere
Ross iflas etti edecek. Piyasadaki tüm bakirlari George topladi ama bu onu memnun etmedi gibi. Ross neden babasinin ocagindaki bakiri cikarmiyor anlamadim. ( Mark'in dedigi Bakir ocagi)

Demelzam iyilik yapmaktan bikmadi ve o kadar iyi kalpli ki kus palazi olan Francis ve ailesine yardim etmeye gitti. Bunun sonucunda kendisi ve kizi Julia'da kus palazina yakalandilar :( Doktor o kadar ümitsizce konustu ki bir an icin Her ikiside ölecek diye düsündüm :( Julia ölmemeliydi onun büyümüs halini görmeyi ümit ediyordum :( Bu bölüm en cok sevindigim sey George'un gemisinin batmasi ve Ross'un yardimcilarina aylar Icin yetecek kadar yiyecek toplamasi. Ama bu olay yine George yüzünden Ross'un basina bela olacak. Ross'u bosver Demelza yine üzülecek :( Burdan senaristlere sesleniyorum bu kizi üzmeyin. Demelza son dklara dogru cok üzgündü ve Ross'un tutuklanmasi ile adeta yikildi. Bu dizi sadece Demelza'nin gözleri icin izlenir :bhr:

Francis'in nenesi kahvalti yaparken bende 20'lik bir kiz istahi var demisti ondan hastalanmiyor olsa gerek (b)
Puanim: 9.5/10
baştaki şarkı muhteşemdi tekrar tekrar 10 defa izledim :), o güzel şarkıdan sonra aslında dediğin gibi üzücü bir bölüm geleceği kaçınılmazdı :)
95 lik nenenin tavırları komikti kadına yemek veren biri olsa hastalık falan işlemez neneye daha bir 40 yıl daha yaşar :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x1

Arkadaş hatrına izledik ama bu zamana kadar izlediğim en klişe yabancı dizi. Türk dizilerinden aşağı kalır yanı yok. :)

@OzaN mesela bu diziyi hayatta izlemez. Çünkü ortada senaryo yok. Sadece iki güzel kız koymuşlar birde eli ayağı düzgün çocuk gerisinide koyvermişler. :)

Bendeniz ise mecbur dizi yokluğunda izlemeye devam edeceğim. Zaten başladığım dizileri bırakamama hastalığım var. :)
Ross Poldark 3 yıl sonra evine döndüğünde ne hikmetse aynı zamanda Elizabeth'in evliliğine şahit oluyor. Türk dizilerinin bilindik numarası. Elizabeth de Ezel'de ki Eyşan zaten hiçbir farkı yok. :)

İzleme sebebim: Eleanor Tomlinson. Gerçekten çok güzel. O olmasaydı diziyi yarıda bırakırdım. Müzikleri de çok güzeldi tabii onuda vurgulamak lazım. :)
7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x2

Bana göre yine zayıf bir bölümdü.

Demelza'lı sahneler yine çok iyiydi. Demelza karakteri için izliyorum desem cuk olur. :)

Ross, Dezelma ve Elizabeth hariç diğer karakterlerin sahnesi çok sıkıcı. Jud ve Prodie de bana göre dizinin zenginliği ama Francis babası ve Verity'e tahammül edemiyorum. :)

Ross, Verity ile kuzen olabilir ama evinde sevgilisi ile buluşma ayarlaması gereksiizdi. Hele o elamanın Francis ile Rus ruleti gibi cenke tutuşması ise acayip saçmaydı. Babasıda dur yapma oğlum demiyor. :)

En sevdiğim sahne Ross'un Dezelma'ya pelerin almasıydı. Dezelma'nın Ross'ta gözü var bence. Ross kovsada yanından ayrılmaz. :)
7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1

Arkadaş hatrına izledik ama bu zamana kadar izlediğim en klişe yabancı dizi. Türk dizilerinden aşağı kalır yanı yok. :)

@OzaN mesela bu diziyi hayatta izlemez. Çünkü ortada senaryo yok. Sadece iki güzel kız koymuşlar birde eli ayağı düzgün çocuk gerisinide koyvermişler. :)

Bendeniz ise mecbur dizi yokluğunda izlemeye devam edeceğim. Zaten başladığım dizileri bırakamama hastalığım var. :)
Ross Poldark 3 yıl sonra evine döndüğünde ne hikmetse aynı zamanda Elizabeth'in evliliğine şahit oluyor. Türk dizilerinin bilindik numarası. Elizabeth de Ezel'de ki Eyşan zaten hiçbir farkı yok. :)

İzleme sebebim: Eleanor Tomlinson. Gerçekten çok güzel. O olmasaydı diziyi yarıda bırakırdım. Müzikleri de çok güzeldi tabii onuda vurgulamak lazım. :)
7/10
1x2

Bana göre yine zayıf bir bölümdü.

Demelza'lı sahneler yine çok iyiydi. Demelza karakteri için izliyorum desem cuk olur. :)

Ross, Dezelma ve Elizabeth hariç diğer karakterlerin sahnesi çok sıkıcı. Jud ve Prodie de bana göre dizinin zenginliği ama Francis babası ve Verity'e tahammül edemiyorum. :)

Ross, Verity ile kuzen olabilir ama evinde sevgilisi ile buluşma ayarlaması gereksiizdi. Hele o elamanın Francis ile Rus ruleti gibi cenke tutuşması ise acayip saçmaydı. Babasıda dur yapma oğlum demiyor. :)

En sevdiğim sahne Ross'un Dezelma'ya pelerin almasıydı. Dezelma'nın Ross'ta gözü var bence. Ross kovsada yanından ayrılmaz. :)
7/10
diziyi beğenmene sevindim sürgünüm .. ayrıca ilk başı klişe gibi dursada devamı çok çok farklı ben her sahneyi zevkle izliyorum ayrıca demelza varki yani tek başına izleme sebebi :))

Bu dizi sirf Demelza icin izlenir. Kadin o kadar güzel ki anlatilmaz izlenir :A @sürgünüm
aynen :) demelzayı gören çarpılıyor konuyu kimsenin fazla kurcaladığı yok zaten demelza gülünce gülüyorum demelza ağlayınca ağlıyorum :) dört bir tarafımda demelzalar uçuşuyor :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@sürgünüm poldark ta elizabeth var bide o da çok güzeldir demelza kadar sempatik olmasada güzel kadın maşallahı var nazar değmesin :) elizabeth den neden bahsettim şimdi ? diziyi izlerken elizabeth in çıktığı bir sahnede kadının ağız büyüklüğü suratının uzunluğunu görünce kendi kendime dedim // şimdi sürgünüm izliyor olsa kesin elizabeth için at ağızlı kadın diye iftirada bulunur :)) çünkü o sahnede aslaug a çok benziyordu :))

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Sizin ki fark atmış. :A
1b7d49cd559f71b9e0487439293d13bf.jpg

@destere @legolas9900

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
@sürgünüm poldark ta elizabeth var bide o da çok güzeldir demelza kadar sempatik olmasada güzel kadın maşallahı var nazar değmesin :) elizabeth den neden bahsettim şimdi ? diziyi izlerken elizabeth in çıktığı bir sahnede kadının ağız büyüklüğü suratının uzunluğunu görünce kendi kendime dedim // şimdi sürgünüm izliyor olsa kesin elizabeth için at ağızlı kadın diye iftirada bulunur :)) çünkü o sahnede aslaug a çok benziyordu :))
Elizabeth de Eyşan havası var istemem. :) Demelza yengen olur. :love1:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
fark atar tabi.. herşeyiyle bir numara demelzam :) kalitesi hem seyirci reytingine yansıyor hemde imdb ye puan olarak yansıyor .. böyle tarihi diziler benim en sevdiğim tür.... poldark, outlander , downton abbey birde ingiliz yapımı olmaları diziye büyük bir asalet katıyor, demelza bile giydiği yırtık pırtık elbiselerin içinde prensesleri çatlatacak güzellikte ve asaletteydi :)) birde kız güzel elbiseler giyinince şeşbeş olduk :)

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3

Bu bölüm ilk iki bölüme göre daha güzeldi. :)

Dizideki zaman atlamasına yetişemiyorum. Geçen bölümün sonunda madenin açılacağı söylenmişti. Aradan geçen zamanda Elizabeth çocuk doğurdu bizimkiler yeni indiler madene. :) Üstüne Jinny evlendi ve onunda çocuğu oldu. Bu durumda Elizabeth'in çocuğunun büyümesi gerekiyor. :)

Poldark'ın Jim Carter'ı mahkemede savunması güzeldi ama hakimle usturuplu konuşsa daha az bir cezayla Jim'i kurtarabilirdi. :)

Ve gelelim bölümün güzelliğine. Dezelma'm ay parçası gibi parladı. O çiçek bahçesine güzelliğine, köpeğine her şeyine aşık oldum. :)

Elizabeth, Dezelma'yı kıskanıyor ama Dezelma'da onu kıskanıyor. Poldark'ın aklının bir ucunun onda olduğunu biliyor. Umarım Poldark elalemin ağzına bakıpta sınıf farkı gibi gereksiz şeylerle Dezelma'yı üzmez. :)
7.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x3

Bu bölüm ilk iki bölüme göre daha güzeldi. :)

Dizideki zaman atlamasına yetişemiyorum. Geçen bölümün sonunda madenin açılacağı söylenmişti. Aradan geçen zamanda Elizabeth çocuk doğurdu bizimkiler yeni indiler madene. :) Üstüne Jinny evlendi ve onunda çocuğu oldu. Bu durumda Elizabeth'in çocuğunun büyümesi gerekiyor. :)

Poldark'ın Jim Carter'ı mahkemede savunması güzeldi ama hakimle usturuplu konuşsa daha az bir cezayla Jim'i kurtarabilirdi. :)

Ve gelelim bölümün güzelliğine. Dezelma'm ay parçası gibi parladı. O çiçek bahçesine güzelliğine, köpeğine her şeyine aşık oldum. :)

Elizabeth, Dezelma'yı kıskanıyor ama Dezelma'da onu kıskanıyor. Poldark'ın aklının bir ucunun onda olduğunu biliyor. Umarım Poldark elalemin ağzına bakıpta sınıf farkı gibi gereksiz şeylerle Dezelma'yı üzmez. :)
7.5/10
demelzanın ay parçası gibi parladığını anlattığın bölüm harika duruyor dizi boyunca zaten o kadın hep ay parçası gibi göz alıcı güzellikte :)

dediğin gibi mahkemede ross poldark ın aşırıya kaçan asabi hareketleri vardı ama bence çok normal hareket etseydide jim i yinede hapse atacaklardı? çünkü adamlarda beyin artık fosilleşmiş tüm enerjilerini soyluları koruyan sistemin yıkılmaması için kullanıyor yargıçlar :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x4

Demelza gibi sevgilim olsun 100 milyar borcum olsun. :)

Demelza olmasa bu diziyi izlemezdim vallahi. Dizinin tuzu, biberi herşeyi. :)

Alt tabaka aşağılamaya çalışan soylularada bülbül sesiyle gereken cevabını verdi. Şarkı söyleyişini sevdiğim bu kadar mı güzel okunur. İlk dinleyişimde şarkıya aşık etti beni. :)

Ross Poldark pırıl pırıl bir delikanlı çıktı. Sadece Dezelma'ya değil bütün insanlara çok iyi davranıyor. :)

Elizabeth, Dezelma'ya çok iyi davrandı, kendisine yakışanda buydu. Tam bir hanımefendi Francis gibi adamla şartlar gereği evlenmesi talihsizlik. :(

Bölümün sonunda bakır bulundu, birde çocuk haberi aldık. Allah verdikçe veriyor. İyi kalpli olduklarından kazanıyorlar bence. :)
8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x5

Sadece güzellikle olmuyor, senaryoda lazım diziye.
Bir iki sahne dışında bu bölümde pek de bir şey olmadı...

Dezelma'nın çocuğu oldu ama bereketli doğduğu söylenemez. Bakır fiyatlarının düşmesiyle yoksulluk baş gösterdi. Ross Poldark sevilen birisi olmasına rağmen vatandaşların ona bile bakışı olumsuz. :)

Francis'in gittiği yol yol değildi. Başına gelecekleri az çok tahmin ediyorduk, sonunda madeni kaptırdı ama bu yine de iyi günleri. Ben başına daha çok şey geleceğini düşünüyorum. Umarım bundan Elizabeth çok fazla etkilenmez. :)
7/10