2017 Phantom Thread - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5776858.jpg

Phantom Thread (2017)

Türü: Dram
Yönetmen: Paul Thomas Anderson

Oyuncular:
Daniel Day-Lewis
Lesley Manville
Camilla Rutherford
Vicky Krieps
Richard Graham

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bu akşam bu filmi izlemeyi düşünüyorum siz de izleyecekseniz burada var. :D @destere @Çiğdem- @Forumdash

https://filmakinesi.org/phantom-thread-izle-2017.html

Bu aralar dizilerle yoğunuz ama @Forumdash @destere izleriz derseler izleriz :A

bunu izleyelim @Forumdash
hatta ben izlemeye başladım :)
BU gece izleyemem sanırım. Hatta Altered bitince başlarım başka bi diziye geçmeden es vermek amaçlı:X Ama Oscarda izlemediklerimizden ve kategorilere giren filmdi. izlicem yani haftaya haftasonu gibi :X

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
veee nihayet filmi izledim ilk açılış yorumu bana kısmet oldu @Forumdash @Çiğdem- @Aserat :)

ilk bir saati ile son bir saati acayip sıkıcı (zaten filmin süresi toplam iki saat :) )
bu film en iyi film oscarına adayda olmuş helal olsun seçenlere diyorum? sıkılmadan sonuna kadar gidebilmişler, birde beğenmişler ve en iyi filme aday göstermişler! gelde bunları şey yapma yani takdir etme :)
başroldeki kadın vicky krieps, alma rolüyle sempatik ve güzeldi :)
kırkından sonra azan sıkıcı ihtiyar reynolds (daniel day - lewis) tam aksine nefretlik bir karakterdi :) eğer kendinden nefret ettirmek bir başarıysa daniel amca oscarı kapabilir bu rolle :)
ablayı oynayan lesley manvile (cyril ) iyiydi ama en iyi kadın oyuncu ödülüne aday gösterilecek kadar değildi:)

ablası cyrıl ile sıkıcı ve berbat bir hayat yaşayan sosyete terzisi reynolds garson almayla karşılaşır, almanın hayatının içine etmeye çalışırken alma bunu kırmızı almayla pardon mantarla bir defa zehirler, reynolds kurtulur ama alışkanlık kazanır zehire karşı:) sonra bir daha alma bu pezoyu zehirler öyle sevişerek yaşarlar :)

5 puan

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
veee nihayet filmi izledim ilk açılış yorumu bana kısmet oldu @Forumdash @Çiğdem- @Aserat :)

ilk bir saati ile son bir saati acayip sıkıcı (zaten filmin süresi toplam iki saat :) )
bu film en iyi film oscarına adayda olmuş helal olsun seçenlere diyorum? sıkılmadan sonuna kadar gidebilmişler, birde beğenmişler ve en iyi filme aday göstermişler! gelde bunları şey yapma yani takdir etme :)
kırkından sonra azan sıkıcı ihtiyar reynolds (daniel day - lewis) tam aksine nefretlik bir karakterdi :) eğer kendinden nefret ettirmek bir başarıysa daniel amca oscarı kapabilir bu rolle :)
ablayı oynayan lesley manvile (cyril ) iyiydi ama en iyi kadın oyuncu ödülüne aday gösterilecek kadar değildi:)

ablası cyrıl ile sıkıcı ve berbat bir hayat yaşayan sosyete terzisi reynolds garson almayla karşılaşır, almanın hayatının içine etmeye çalışırken alma bunu kırmızı almayla pardon mantarla bir defa zehirler, reynolds kurtulur ama alışkanlık kazanır zehire karşı:) sonra bir daha alma bu pezoyu zehirler öyle sevişerek yaşarlar :)

5 puan
@Forumdash İle azıcık hevesimiz vardı onuda yorumun kaçırdı ayoll :F Yarın gece yorumumu yaparım bugün bakamadım :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@Forumdash İle azıcık hevesimiz vardı onuda yorumun kaçırdı ayoll :F Yarın gece yorumumu yaparım bugün bakamadım :A
Sen de göm filmi ben haftasonuna atmiştim hiç izlemim :F anlaşilan 2 kat hızında izlicem yine :F

moralinizi bozmayın muhteşem bir film sizi bekliyor :) siz spoiler dışında yazdıklarıma bakmayın asıl kaliteyi spoiler içinde anlatmıştım, izleyin izlettirin bu şaheseri :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

5 puan
Sen de göm filmi ben haftasonuna atmiştim hiç izlemim :F anlaşilan 2 kat hızında izlicem yine :F
Benim izlemem yarına kaldı. :A
Aaa vlla tam Oscarın adaylığına yakışır bir film olmuş :A Tuhaf boş bir film olarak :A

@destere e Uymak için yakın bir puan vereyim ama 5 bence yüksek 4 veriyorum :A
Bir terzi adam kadınlarla oynaşıp duruyor filmde başka bir şey yok :A

Hele bir kadınla öpüşücekken bembeyaz oldu ekran bir gözüm gitti orda :F

Son sahnede de bir kadının dizine koydu başını öyle bitti :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Aaa vlla tam Oscarın adaylığına yakışır bir film olmuş :A Tuhaf boş bir film olarak :A

@destere e Uymak için yakın bir puan vereyim ama 5 bence yüksek 4 veriyorum :A
Bir terzi adam kadınlarla oynaşıp duruyor filmde başka bir şey yok :A

Hele bir kadınla öpüşücekken bembeyaz oldu ekran bir gözüm gitti orda :F

Son sahnede de bir kadının dizine koydu başını öyle bitti :A
yorumun harika olmuş çiğdem :) bizim bu yorumlardan sonra artık millet filmi izlemek için kuyruğa girer :)
evet bir adam vardı dantel örüyordu :)
filmin sadece tam ortasına denk gelen bir sahnesinde biraz canlılık vardı reynolds un sıkıcı hayatına isyan eden almanın tepkisi sempatikti kadının ingilizce konuşma tarzıda hoştu ve gerisi boştu :) benim puan olarak 5 puan vermem alma etkisidir yoksa tilki suratlı reynoldsla nemrut suratlı kızkardeşi cyril a günahımı bile vermezdim :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
yorumun harika olmuş çiğdem :) bizim bu yorumlardan sonra artık millet filmi izlemek için kuyruğa girer :)
evet bir adam vardı dantel örüyordu :)
filmin sadece tam ortasına denk gelen bir sahnesinde biraz canlılık vardı reynolds un sıkıcı hayatına isyan eden almanın tepkisi sempatikti kadının ingilizce konuşma tarzıda hoştu ve gerisi boştu :) benim puan olarak 5 puan vermem alma etkisidir yoksa tilki suratlı reynoldsla nemrut suratlı kızkardeşi cyril a günahımı bile vermezdim :)
@Forumdash ile @Aserat Heves açıcı yorumlarımızdan sonra hemen izleyeceklerdir :A