Pamuk Prenses Cigdem ve Destere 1. Bölüm

cookies

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Pamuk Prenses Çiğdem ve Destere 1. BÖLUM-KAÇIŞ

Pamuk Prenses Cigdemin Agzindan

O gün canım cok sıkılıyordu ve babamin ölüm yıl dönümüydü.Babam benim o bu kralligin kraliydi.O Dünyanin en güclüsüydü.Sonra bir savasa gitti ve savastan bir daha dönmedi.Bu arada benim bir annem var.Ama üvey.Kendisi 14 yildan beri beri beni büyütuyordu. 22 yasindaydim.Uvey annem beni hic sevmezdi.Ama ben neden sevmedigini anlamazdim.Ben o kadina kralligi verdim.Kralligi yönetiyor.Benide bir kuleye hapsetti.Bu arada annemin adida Ayse.Ayse asiri bakimli bir kadin.Saraya ilk girdiginde nasilsa hala oyle duruyordu.Yani hala 20sinde duruyordu.Nasil oluyor bilmiyorum ama oluyor.
Bu kule cok sıkıcı.Dogru düzgün insan gördügüm de yoktu.Bir bana yemek getiren Gizem Teyzem vardi.Bugün de yemek getirecekti yani ben oyle düşünüyordum ama getirmedi.Onu beklerken kulenin duvarlari arasindan sesler duydum
"Cigdemi öldurmenize gerek varmi gercekten Ayse Hanimim"
"Elbette.Kendisi baya olgunlasti ve guzellesti.Ya beni alt edip kralligimi ele gecirirse? O zaman naparim ben ? Hem benden daha guzel.Ben boyle bir kizin yasamasini istemiyorum.O kızı öldureceksin.Hemde bu gece.Ama sarayimda öldurme sarayim kirlenmesin."
"Emredersiniz efendim"
Ben duyduklarim karsisinda sok olmustum.Simdide o kadin benimi öldurecekti.Benim hemen buradan cikmam lazim diye düşünüyordum.Aklima bir plan geldi ve onu uygulamaya basladim.
"Off yardim edinnn lutfen galiba bir sey ısirdi lutfennn" diye bagirdim boylelikle kapi acilacakti ve gardiyan iceriye girecekti.Sonunda gardiyan sesimi duymus olcakki kapimi acti.Iceriye girdi."Iyimisiniz" dedi.Tanrim asiri yakisikliydi.Bende "Iyiyim ama yaram var galiba " dedim.Ben bu gardiyani sevmistim ya. Gardiyana ismini sordum "Destere" ben ona garip garip baktim o ise bana gülüyordu "Yani lakabim Destere gercek adim Selim :) "
"Anladim " dedim.Planimi uygulamaliydim o bana yarami sorarken kafasina hemen yanimdaki cicekli vazoyu gecirdim.Biraz tökezledi.Bende firsattan istifade kacmaya basladim.Merdivenlerden asagiya inmeye basladim.Merdivenler cok moderndi renkleriyse pembeydi.Sonra kuleyi saraya baglayan kücük girisin oraya geldim.Eger o gecitten gecersem Kralicenin aptal hizmetkarlari beni fark eder diye düsündüm.Bu siradada Selim bagiriyordu. "DUR YARDIM EDECEGIM DUR" diyordu.Eger ben durursam kralice bozuntusu beni öldurecek diye düsünüp dar gecidin yanindaki mahzene inen gecide gittim.Mahzenden denize acilan bir gecit vardi.Tamam tehlikeliydi ama olsun.O gecidi gecmeliydim.Mahzene indim.Bu sirada Selimin seside baya yakindi.Ben mahzende ilerlerken Selim iceriye girdi.Mahzen cok kötü kokuyordu, her yer fare kayniyordu ve insan iskeletleri vardi.Ama bunlara aldiracak vaktim yoktu.
Selim " Dur yapma durr " dedi ve mahzendeki gecide girdim.Pesimdende Selim geliyordu.Mahzendeki gecitte cok pisti.Gecit baya uzundu.Surekli yukariya çıkıyordu.Binevi bayir cıkıyordum yani.O yuzden asiri yorulmustum.Sonunda gecit bitti.Acaba Selim bana yardimci olacakmiydi diye düsünmeden edemedim.Gecidin sonundaki pencereyi kirmam lazimdi.Etrafima göz gezdirdim.Selim gelmeden atlamam lazimdi.Sonunda bir sandalye gördum.Asiri eskiydi.Pencereyi o sandalyeyle kirdim ve asagiya baktim.Baya yuksekti ama yapmam lazimdi.Asagiya atladim pesimdende Selim atlamis olacaktiki ben asagiya denize düstugumde yanima Selimde düstü.
Selim bana "Iste simdi bittin " dedi..
Bense ondan var gücumle yüzerek kacmaya calisiyordum.Bir daha o saraya ugramayacaktimO kralice varken asla... Selim beni o kraliceye göturemezdi...
@gözlemci ve @xemrexxx e ithaf edilmistir..

Son düzenleme:

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,431
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
güzel @cookies Arka sokaklar Tnsnin gazabına uğradı eskisi kadar yüksek parada veremiyorlar başka dizi yüksek teklif yapınca hemen gidiyorlar

china_shangai

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
31,942
Puanı
859
selime dikkat et çok tehlikeli olabilir özellikle de destereye dönüştüğünde gayet başarılı devamına etiket isterim

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,593
Puanı
1,061
destere burada senin atın oalckamış binicen üstüne vurucan kırbacı :A
bakıcak tabikide destere ve benim olduğum senaryoya emre bakmıcakta daha kim bakıcak :F @destere bak bize özel senaryo yapılıyor :-):-)
bu arada ben ölmem balıktan daha iyi yüzerim ben karadenizliyim sonucta destere yakalayamaz beni denizde :kiki::kiki:

cookies

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
bakıcak tabikide destere ve benim olduğum senaryoya emre bakmıcakta daha kim bakıcak :F @destere bak bize özel senaryo yapılıyor :-):-)
bu arada ben ölmem balıktan daha iyi yüzerim ben karadenizliyim sonucta destere yakalayamaz beni denizde :kiki::kiki:
Evet size ozel yapiyorum.Bakalim yakalancakmisin ? Bu siralar uvey annen Ayse napiyor dersin ?
destere burada senin atın oalckamış binicen üstüne vurucan kırbacı :A
Evet aynen oyle olacak.Ati olacak Cigdemin ;)
hahah ayy ne iyi olur görür gününü :F
Tabikide gorecek.Prenses Cigdeme yaklasmak o kadar kolay degil

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Ooow çok harika tıpkı bir masal gibi hiç sıkılmadan okudum selim ve Çiğdem in maceralarını merak ediyorum :) evet istediğim gibi olmuş selim kafasına vazoyu yemiş :p :F hadi bakalım neler olucak :D