Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Özetleri mi izliyorsun 15 dakikada bir yorum. :A

9. bölüm dahil olmak üzere izledim de yorum yapacağım demiştim @Forumdash'a, o yüzden hızlı hızlı yapmaya ve aradan çıkarmaya çalışıyorum. :A 4. sezon yayınlandığı zaman unuttuklarıma dönüp bakarım, o açıdan da iyi oluyor. Yoksa üşenir salardım yorum işini. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
3x7

Psikolog reis ve arabası, o arabadan inişi... Karizmanın öz evladı sensin teyzeciğim... :A

Wendy'den her bölüm yeni bir hamle görüyoruz, kartelin başındaki adam ile doğrudan iletişim halinde olduğu için de genellikle istediği şeyleri yapma hakkına sahip oluyor. İleride karteldeki konumunun iyice güçleneceğini ve Marty ile iyice düşman kıvamına gelebileceklerini düşünüyorum.

Marty ve Sam'in arasında geçen diyalog güldürdü. Bu dizinin içerisine serpiştirilmiş bu tarz mizah sahneleri çok hoşuma gidiyor, dizinin ağır ve kasvetli havasını dengeliyor birazcık.

Ruth'a küfür et, küfür etmeyi sakın bırakma dedik bu yüzden mafya ile ters düştü ve sonucu oldukça kötü oldu. İlerleyen bölümlerde veya direkt sonraki sezonda, FBI'la olan sorgu sahnesinden de anladığımız kadarıyla Marty ve Wendy ile daha farklı ve daha sert bir yüzleşme yaşayacak. Aslında Marty'i KC Mafyası ile konuşurken ilk kez duygularıyla hareket eder şekilde gördük, Ruth'u çok seviyor ama mantığı her zaman bir adım önde diğer tüm duygularından.

Psikolog reis keşke ölmeseydi, bu sezon beni en çok güldüren karakterdi sanırım. Buddy'nin ölümü kadar üzdü kendisinin ölümü...

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
3x8

Bölüm ağır bir tempoda ilerlerken, sonda yaşanan olaylar sonrası merakımızı ve heyecanımızı son iki bölüm için diri tutmayı başardılar yine.

Bölüm başında Marty, psikologun öldüğünü anladı ona tamam ama neden o ziyaretçi defterini orada bıraktı ona pek anlam veremedim. Orada hem kendi adı, hem kartelin avukatının adı, hem de kartelin tetikçisinin adı yazıyordu sonuçta. Acaba "ben evliliğimi kurtarmak adına karımla terapiye gidiyorum" diyerek olaydan kendisini sıyırıp avukattan ve tetikçiden kurtulmak gibi bir düşüncesi mi vardı, bilemiyorum. Gerçi cinayete dair hiçbir kanıt, iz, ceset dahi yok. Muhtemelen daha basit bir şekilde, defterden bir şey çıkmaz diye düşündü.

Daha önce de dediğim gibi bu dizinin oyuncu kadrosu ve performansları oldukça başarılı. Ben karakterini oynayan oyuncunun performansı muazzam, o hastalığı ve hastalığın sebebiyet verdiği duygu değişimlerini muazzam hissettiriyor.

Vakfın açılışı için düzenlenen geceye dalması, ortalığı dağıtması sonrası Marty ve ailesinin karteldeki durumu da değişecektir. Zaten bölüm sonunda avukatın kızına her şeyi söylemesi, avukatın tutumunu da büyük oranda değiştirecektir aileye karşı. Ancak ben bu durumdan daha çok avukatın zararlı çıkacağını düşünüyorum, Marty ve Wendy bir şekilde düzeltecektir durumu. Hatta bunun sonucunda avukatı da ortadan kaldırabilirler.

Darlene, Ruth üzerinden plan yapmaya ve onu kullanmaya çalışmaya devam edecek gibi gözüküyor. Ruth'un da hem Ben'den ötürü, hem de kendisinin başına gelenlerden ötürü tutumu nasıl olacak merak ediyorum. Umarım saçma sapan bir şeyler yapmaz da izlemeye devam ederiz kendisini.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
3x9

Müthiş bir bölümdü, dizinin şu ana kadarki en iyi bölümleri arasında yer alır net bir şekilde.

Ben'in hemen bölüm başında taksinin içerisinde kendi kendine konuşması, ara ara yükselip ara ara düşmesi duygu olarak... İşte bunun adı oyunculuk, Keanu Reeves'e tip olarak benzerliği ile de dikkat çeken Tom Pelphrey'i kutuluyorum...

Ben'in geçtiğimiz bölümün sonunda yaptıklarının sonuçlarını bu bölüm görmeye başladık, avukatın tutumu beklenildiği üzere değişti. Jonah'ın Erin'e karşı gerçekleri saklamak yerine dümdüz konuşmasına güldüm, bu çocuğun pis işlere bu kadar kolay adapte olması babasına çektiğinin göstergesi sanırım. :A

Marty ve Wendy'nin Ben'i kaçırmaya çalıştığı sahnelerin tümü tempoyu ciddi derecede yükseltti, ilk kez baştan sona hiç sıkılmadığım bir bölümünü izledim dizinin sanırım bu sezon.

Wendy her bölüm birisini konuşarak ikna etmeyi başarıyor, bu bölümde de Ben'in gidip tüm gerçekleri anlattığı polisi ikna etti. Bu kadın çok tehlikeli, Ben'in gidip sıradan bir polise her şeyi anlatması ise güldürdü. :A Ne yapacağı hiç kestirilemeyen bir karakter.

Son sahne ise resmen kan dondurucu. Wendy resmen öz kardeşini kendi elleriyle kartele eslim etti, onu orada ölüme terk etti ve yoluna devam etti. Bu dizinin değerini bu tip, klişeden uzak detaylar yükseltiyor gerçekten. Sonraki bölümde neler olacak bilemiyorum ve kestiremiyorum açıkçası. Baya iyi bir sezon finali bizleri bekliyor gibi...

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ben de diyorum ben mi abarttım ama hayır kesinlikle @Forumdash abartılı düşük puan vermiş :A
Ben bölüme puan vermedim sezona puan verdim :X Ayrıca @bazinga @Sherlock
O final sahnesinde adamın Wendy ve avukatı karşilamaya cıktıktığı sırada herkesin aklına avukatın öleceği aklına gelemdi mi (b) Sonucta Wendy'nin ağzından itiraf şeysi yaptı FBI'ya :X

• Beğendim
Reactions: Sherlock

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,729
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
O final sahnesinde adamın Wendy ve avukatı karşilamaya cıktıktığı sırada herkesin aklına avukatın öleceği aklına gelemdi mi (b) Sonucta Wendy'nin ağzından itiraf şeysi yaptı FBI'ya :X
Yüksek ihtimal olarak gördüm de şak diye o an beklemedim. :D

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
3. sezon finali

6. bölüm sonu ile ortalık iyice karışacak derken olay bir anda "geçiş sezonu"na döndü. Bu sezon da, bir dizinin geçiş sezonu ne kadar iyi olabilirse o kadar iyi olabilirdi.

Son sahne çok, "ımhhh yaniii" gibisinden bir tarif edilemez bir sıradanlık içeriyordu. İyi de değildi, kötü de değildi. "Navarro, aralarında seçim yapmak zorunda kalacak" mevzusu işin içine girdiği an zaten kimin, ne şekilde(ani ve hızlı şekilde) öleceği belli olmuştu.

Genel puan 8.0/10

• Beğendim

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
3. sezon finali

6. bölüm sonu ile ortalık iyice karışacak derken olay bir anda "geçiş sezonu"na döndü. Bu sezon da, bir dizinin geçiş sezonu ne kadar iyi olabilirse o kadar iyi olabilirdi.

Son sahne çok, "ımhhh yaniii" gibisinden bir tarif edilemez bir sıradanlık içeriyordu. İyi de değildi, kötü de değildi. "Navarro, aralarında seçim yapmak zorunda kalacak" mevzusu işin içine girdiği an zaten kimin, ne şekilde(ani ve hızlı şekilde) öleceği belli olmuştu.

Genel puan 8.0/10
Vaay be senin kaliteli bir sanat eseri izlediğini gördüm ya gözüm açık gitmez artık. :A Ve hatta benim bile henüz izlemediğim 3. sezonu izleyip bitirmiş olman beni ziyadesiyle duygulandırdı... Evet evet, umut var... :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Sen bu mesajı yazdığında henüz sezon finalini izlememiştim, o yüzden bakmamıştım ne yazıyor diye. İyi ki bakmamışım. :A

Wendy, kartelin başı olan Navarro’yla telefonda görüştüğü an avukatın öleceği barizdi zaten. Ben şahsen uçağa bindikleri an olmasını bekledim, olmayınca da ya sonraki sezona kalacak ya da içeri buyur ettikten sonra halledecek diye düşündüm. Ancak tam arabadan indikleri anda sıktı kafasına; Marty ve Wendy’nin mimik değişimi, sıktıktan hemen sonra giren şarkıyla falan olayın sunuluşu muazzam. Böyle bir sahneyi çoğu dizide uzun uzadıya bir sahneyle gösterirler, bu dizinin en büyük farkı da her şeyi çok sakin ve çok normal bir şeymiş gibi aktarması bence. :D

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Sen bu mesajı yazdığında henüz sezon finalini izlememiştim, o yüzden bakmamıştım ne yazıyor diye. İyi ki bakmamışım. :A

Wendy, kartelin başı olan Navarro’yla telefonda görüştüğü an avukatın öleceği barizdi zaten. Ben şahsen uçağa bindikleri an olmasını bekledim, olmayınca da ya sonraki sezona kalacak ya da içeri buyur ettikten sonra halledecek diye düşündüm. Ancak tam arabadan indikleri anda sıktı kafasına; Marty ve Wendy’nin mimik değişimi, sıktıktan hemen sonra giren şarkıyla falan olayın sunuluşu muazzam. Böyle bir sahneyi çoğu dizide uzun uzadıya bir sahneyle gösterirler, bu dizinin en büyük farkı da her şeyi çok sakin ve çok normal bir şeymiş gibi aktarması bence. :D
Evet
Ani hareketler her diziyi çoşturur ama tahmin edlebilirliği benim modumu düşürüyor :X

• Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Evet
Ani hareketler her diziyi çoşturur ama tahmin edlebilirliği benim modumu düşürüyor :X

Bu sezon tahmin edilebilirlik açısından ilk iki sezonun gerisindeydi bence zaten, ama işleniş olarak tam tersi daha iyi buldum ben. O yüzden özellikle son iki bölüm baya tatmin oldum. :D

• Beğendim

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bu sezon tahmin edilebilirlik açısından ilk iki sezonun gerisindeydi bence zaten, ama işleniş olarak tam tersi daha iyi buldum ben. O yüzden özellikle son iki bölüm baya tatmin oldum. :D
Sezon için değildi o an içindi:X Her ne kadar benim için dingin sakin bi sezon olsa da seyirlikti :X Siz kardeşi beğenmemişiniz ama karakterlerin derinliği hakkında öenmli:X O yuzdenben kardeşin pozisyonunu sevdim:X

• Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Sezon için değildi o an içindi:X Her ne kadar benim için dingin sakin bi sezon olsa da seyirlikti :X Siz kardeşi beğenmemişiniz ama karakterlerin derinliği hakkında öenmli:X O yuzdenben kardeşin pozisyonunu sevdim:X

Ben çok beğendim ya, dizi için gerekliydi böyle bir karakter. İlk iki sezon işin duygusal tarafına çok odaklanmıyorlardı, bu sezon o işi de hallettiler. Özellikle Wendy’nin yıldızını parlattı iyice kardeş karakteri. :D

• Harika

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ben çok beğendim ya, dizi için gerekliydi böyle bir karakter. İlk iki sezon işin duygusal tarafına çok odaklanmıyorlardı, bu sezon o işi de hallettiler. Özellikle Wendy’nin yıldızını parlattı iyice kardeş karakteri. :D
Kesinlikle herşeye donuktular :X
En çok etkileyen sahne karakoldaki Wendy'nin ağlayışı:T

• Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
3x10 (Sezon Finali)

Dizinin şu ana kadarki en iyi bölümü olabilir.

Bu dizinin en sevdiğim yanı ne olursa olsun bunu inanılmaz bir sadelikle sunuyor olması. Geçtiğimiz bölümün son sahnesinde Ben'in ölebileceğini zaten anlamıştık ama bunu bu kadar basit anlatacakları, üzerinde yalnızca 2-3 dakika durup geçecek olmaları bu dizinin önceki iki sezonunu izlemiş olmama rağmen aklıma gelmezdi.

Tabii şöyle de bir şey var; Ben'in ölmediğini düşünüyorum, Marty'nin kartelle onun ölmemesi üzerine anlaştığını gizliden gizliye ve bir akıl hastanesine kapattığını düşünüyorum onu. Tamam Marty soğukkanlı bir karakter ama bu kadar da değil. Ancak asıl değinmek istediğim bu karakter diziye ilk dahil olduğunda basit bir karakter olarak kalacak diye tahmin etmiştim. Ancak sonrasında müthiş bir karakter gelişimi izlettiler bizlere, Tom Pelphrey'nin müthiş oyunculuğu da bunda etkili tabii.

Dizinin üçüncü sezon itibariyle iyice olgunlaştığını düşünüyorum, Ben karakteri o açıdan önemliydi. Wendy, Ruth, Jonah gibi karakterlerin iyice gelişmesine ve bu karakterlerin duygusal taraflarını da iyice görmemize, hissetmemize neden oldu. Ayrıca yine onun sayesinde Darlene oyuna geri döndü, Ruth taraf değiştirdi, dolaylı yoldan da olsa avukat ölmüş oldu. Yani aslında önemli olaylar yaşandı yine bu sezon.

Yalnız bölüm sürelerini biraz daha kısaltıp, bölüm sayısını da 8'e düşürseler çok daha efsane bir dizi izleyeceğimizi düşünüyorum ben. Özellikle sezonun ortalarında çok fazla boş sahne ve bölüm izliyoruz.

Sezonu bir kenara bırakıp bölüme gelirsek; sezonun ilk bölümünde gördüğümüz kartel savaşını sezonun son bölümünde de görmüş olduk. Bu durum benim hoşuma gidiyor açıkçası, hem dizinin alıştığımız tonunun dışındaydı bu sahneler her anlamda. Hem de işin sadece kasabadan ibaret olmadığını gözler önüne sermiş oldu.

Marty'nin FBI ajanı üzerinden yaptığı planının tutmayacağını düşünüyordum ama istediğini aldı yine, sezon boyunca o karakteri işleyişini izledik Marty'nin. Bu bölüm ise Wendy'nin ortaya attığı fikrin ardından kartelin düşmanını yok edip, canlarını kurtarmış oldular anladığımız kadarıyla. Jonah'ın videoyu çekmesi, Charlotte'ın bu videonun varlığından bahsetmesi de yine aile olarak çözdüklerini gösteriyor işi. :A

Öte yandan ruh hastası Darlene de aramıza resmen geri döndü, bu kadın pompalı tüfeği eline aldığı zaman harcayamayacağı hiçbir karakter yok. :A Yaptı yine çılgınlığını, üzerine gidip mafyayla anlaşma yaptı.

Ruth'un onun safına geçmesini bekliyordum, özellikle Marty'nin istediği reaksiyonu bir türlü vermemesi sonrası kaçınılmaz bir şeydi bu. Aslında Wyatt'la beraber güzel bir ikili olup, kasabada söz sahibi olabilecek potansiyelleri var ama Marty'nin safında olup onunla beraber plan yaptığı zaman daha çok hoşuma gidiyor benim açıkçası.

Bu sezon kasabaya yerleşen avukata da veda etmiş olduk, bölüm içerisinde bir noktada öleceğini anlamıştım ama sahnenin sunuluş biçimi, işlenişi ve hemen arkasından giren şarkı gerçekten şaşırmamıza neden oldu. Müthiş sahneydi. Onun da aradan çıkmasıyla Marty ve Wendy kartelde iyice güçlü bir konuma geldi diyebiliriz, bundan sonra ne olacak gerçekten merak ediyorum.

Son olarak Laura Linney, sen muhteşem bir oyuncusun...

• Harika