bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x6

Niye beğenilmediğini anlamadım sezonun açık ara en iyi bölümüydü. IMDb'de de en yüksek puanı bu bölüm almış. Bir kere aralarında yaş farkı +60 olan kişilerin münasebeti yoktu. :A

Wendy de rüşvet vermiş psikologa, mükemmel çift. :A

Çocukların tabanca sahnesi ilgi çekiciydi. Erin midir nedir aklını başına alsa iyi olacak. :)

İlgi çekici yeni bir düşmanımız oldu, son bölümlerdeki aksiyonun sebebi geliyor gibi. :)

Son sahnedeki drone olayı tesadüf müydü? Öyleyse saçma. Ben Ben'in bilinçli olarak Ruth'u korumak için oraya gittiğini düşündüm.

8/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
3x10 (sezon finali)

İşte bu diziyi bu yüzden seviyorum. La Casa de Papel vasatlık zehirlenmesinden sonra nispeten ilaç gibi geldi. En azından daha gerçekçi bir dizi.

Nihayet Ben denen boş karakterden kurtularak ana konuya döndük. Gerçekten çok boş karakterdi, sadece bölümleri sezonları uzatmaya yönelik.

Son sahnede yine bu diziye has beklenmedik anda ölüm gerçekleşti. Ancak öyle bir dizi ki o sahnede Marty ve Wendy’nin kafasına sıkmış olsalardı da çok şaşırmazdım, dizi yine devam ederdi bir şekilde. Zaten finalde bu iki karakterden en az birinin ölmesini bekliyorum büyük ihtimalle ikisi de ölür.

8.7/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu arada gerçekten de BB’den sonra BB’ye en yakın dizi budur, BCS’nin tam izlemedim ama konu bakımından bu dizi daha yakın şüphesiz. Ayrıca BCS’den üstün bir diğer yanı, her an ne olacağını asla bilemiyorsun. Ama BCS’de birçok karakterin ölmeyeceğinden %100 eminsin, işte o eminlik bir yerden sonra heyecanı öldürüyor. Dizideki her bir oyunculuk muhteşem. Ben karakterinin dizinin ana konusuyla gereksizliğini bir yana koyarsak, oyuncusu karakterin hakkını çok iyi verdi. Marty ve Wendy’i zaten söylemeye gerek yok. Ruth desen ayrı boyut... Dördüncü sezonu iple çekiyorum.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bu arada gerçekten de BB’den sonra BB’ye en yakın dizi budur, BCS’nin tam izlemedim ama konu bakımından bu dizi daha yakın şüphesiz. Ayrıca BCS’den üstün bir diğer yanı, her an ne olacağını asla bilemiyorsun. Ama BCS’de birçok karakterin ölmeyeceğinden %100 eminsin, işte o eminlik bir yerden sonra heyecanı öldürüyor. Dizideki her bir oyunculuk muhteşem. Ben karakterinin dizinin ana konusuyla gereksizliğini bir yana koyarsak, oyuncusu karakterin hakkını çok iyi verdi. Marty ve Wendy’i zaten söylemeye gerek yok. Ruth desen ayrı boyut... Dördüncü sezonu iple çekiyorum.

Better Call Saul'un son bölümü olan 'Bagman' > Ozark'ın toplamı. :A

İki dizi arasında bu denli fark var, kıyaslanamazlar bile. Better Call Saul'u izlemeden yorum yaptığın için bu kıyası yapıyorsun zaten, izlesen aradaki öldürücü farkı göreceksin. Better Call Saul birbirinden orijinal o kadar çok karakter çıkardı ki; buradaki "şuna ne olacak asla bilmiyorsun" durumu orada da mevcut. Karakter gelişimleri, çekimler, müzikler... Ozark'ı da izliyorum ve seviyorum ama hiçbir şekilde kıyaslanamaz Better Call Saul ile Ozark, farklı klasmanda olan iki farklı dizi net bir şekilde.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Better Call Saul muhteşem bir dizi. İnat ederek hata yapıyorsun. Dizi sadece karakter ölecek mi kalacak mı diye izlenmez ki. :):)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Better Call Saul'un son bölümü olan 'Bagman' > Ozark'ın toplamı. :A

İki dizi arasında bu denli fark var, kıyaslanamazlar bile. Better Call Saul'u izlemeden yorum yaptığın için bu kıyası yapıyorsun zaten, izlesen aradaki öldürücü farkı göreceksin. Better Call Saul birbirinden orijinal o kadar çok karakter çıkardı ki; buradaki "şuna ne olacak asla bilmiyorsun" durumu orada da mevcut. Karakter gelişimleri, çekimler, müzikler... Ozark'ı da izliyorum ve seviyorum ama hiçbir şekilde kıyaslanamaz Better Call Saul ile Ozark, farklı klasmanda olan iki farklı dizi net bir şekilde.
Better Call Saul muhteşem bir dizi. İnat ederek hata yapıyorsun. Dizi sadece karakter ölecek mi kalacak mı diye izlenmez ki. :):)

Haklı linç geleceğini biliyordum biraz da o yüzden kızdırayım dedim :A BCS’ye mutlaka başlayacağım yani devam edeceğim zaten, ama korkum çok fazla mahkeme sahnesi olup olmadığı. Yani sürekli davalar, sürekli Saul’un savunmaları vb bir yere kadar? Şu hukukçuların gururla izlediği meşhur İngiliz dizisi gibiyse beni aşıyor bir yerden sonra. Ama BB’deki gibi dozunda ise zaten ilk sezondan sonrası akıp gider. İngilizcesi de bildiğim kadarıyla o kadar ağır değil nasılsa, kulak alışkanlığı için bile olsa izlemeye değer yani. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Haklı linç geleceğini biliyordum biraz da o yüzden kızdırayım dedim :A BCS’ye mutlaka başlayacağım yani devam edeceğim zaten, ama korkum çok fazla mahkeme sahnesi olup olmadığı. Yani sürekli davalar, sürekli Saul’un savunmaları vb bir yere kadar? Şu hukukçuların gururla izlediği meşhur İngiliz dizisi gibiyse beni aşıyor bir yerden sonra. Ama BB’deki gibi dozunda ise zaten ilk sezondan sonrası akıp gider. İngilizcesi de bildiğim kadarıyla o kadar ağır değil nasılsa, kulak alışkanlığı için bile olsa izlemeye değer yani. :)
Saul Goodman'ı hiç tanımamışsın. O, sıkıcı davalar arasına gömülecek adam mı? :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Ben de görünce dayanamadım. :A Bahsettiğin tür ve işleniş ile pek alakası yok dizinin, özellikle son sezon itibariyle öyle bir noktaya geldik ki her bölümü Breaking Bad'den net bir şekilde farksız dizinin. Hele hele yukarıda ismini yazmış olduğum 'Bagman' isimli bölüm... Ozymandiasvari bir bölümdü. Zaten Saul Goodman isimli çılgın öyle bir karakter değil, @bazinga da söylemiş. O yüzden diziyle alakalı çok yanlış ve yaşanması mümkün olmayan beklentilere girmişsin şaşırtıcı bir şekilde. :A Sırf Vince Gilligan dehası ve onun birbirinden tuhaf ve ruh hastası çekimleri için bile izlenir...

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Saul Goodman'ı hiç tanımamışsın. O, sıkıcı davalar arasına gömülecek adam mı? :A
Ben de görünce dayanamadım. :A Bahsettiğin tür ve işleniş ile pek alakası yok dizinin, özellikle son sezon itibariyle öyle bir noktaya geldik ki her bölümü Breaking Bad'den net bir şekilde farksız dizinin. Hele hele yukarıda ismini yazmış olduğum 'Bagman' isimli bölüm... Ozymandiasvari bir bölümdü. Zaten Saul Goodman isimli çılgın öyle bir karakter değil, @bazinga da söylemiş. O yüzden diziyle alakalı çok yanlış ve yaşanması mümkün olmayan beklentilere girmişsin şaşırtıcı bir şekilde. :A Sırf Vince Gilligan dehası ve onun birbirinden tuhaf ve ruh hastası çekimleri için bile izlenir...

Bazı yerlerde BB’den bile daha iyi dizi olduğuna yönelik abartılı olduğuna emin olduğum yorumlar görünce kan beynime hücum ediyor ister istemez zira BB kutsal bir dizidir ve ondan çıkmış olan bir dizinin ondan daha iyi olması mümkün değil benim adıma, Saul her kadar iyi karakter olsa da WW epik bir karakter yani tırnağı bile olamaz :A Yine de evet son bölümler baya iyiymiş, biraz da o yüzden diziye ilk 5 sezonu izlemeyip 6.sezondan başlama çılgın projemi rafa kaldırdım nasılsa Netflix’te de var şımarıklık yapmaya lüzum yok diye :A

Yani yakın zamanda başlayacağım ve son sezon gelemden yetişmiş olurum eğer kaza bela olmazsa. O zaman daha adil bir şekilde konuşmuş oluruz, şimdi ön yargılardan başka bir şey yok bende o yüzden objektif olamıyorum :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bazı yerlerde BB’den bile daha iyi dizi olduğuna yönelik abartılı olduğuna emin olduğum yorumlar görünce kan beynime hücum ediyor ister istemez zira BB kutsal bir dizidir ve ondan çıkmış olan bir dizinin ondan daha iyi olması mümkün değil benim adıma, Saul her kadar iyi karakter olsa da WW epik bir karakter yani tırnağı bile olamaz :A Yine de evet son bölümler baya iyiymiş, biraz da o yüzden diziye ilk 5 sezonu izlemeyip 6.sezondan başlama çılgın projemi rafa kaldırdım nasılsa Netflix’te de var şımarıklık yapmaya lüzum yok diye :A

Yani yakın zamanda başlayacağım ve son sezon gelemden yetişmiş olurum eğer kaza bela olmazsa. O zaman daha adil bir şekilde konuşmuş oluruz, şimdi ön yargılardan başka bir şey yok bende o yüzden objektif olamıyorum :A

Genel toplamda Breaking Bad'den iyi olması çok zor ama yorumların birçoğu hiç abartılı değil. Better Call Saul standart bir spin-off değil, bu dizi Vince Gilligan'ın bildiğin ustalık eseri artık. Breaking Bad'den iyi olduğu bölümleri de mevcuttur hatta. Breaking Bad'i sevmiş ve gönül vermiş birisinin beğenmeme ihtimali olmadığını düşünüyorum, izlemen şart yani. :A Bekliyoruz gelmeni. :A

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x7

Fena değildi ama bir ara çok düştü yine tempo. Bu dizinin kurgu ekibine ödenen paralara yazık. Ne çekildiyse olduğu gibi birleştirip koyuyorlar herhalde. :A

Psikolog teyzenin arabası bölümün yıldızıydı. :A

Ruth bu olayı burada bırakmaz. Başına çok iş almasa bari. :(

Wyatt mıdır nedir Ben'i Ruth için yaşlı buldu. :A

7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x8

Yine fena değildi de yer yer çok sıkıcı oluyor. Bazı diziler var en sıradan olayları bile ilgiyle izletiyor. Bu dizi asla onlardan olamayacak gibi. İlla aksiyon gerekiyor...

Ben'in bir şekilde patlama yapacağı, dert açacağı belliydi. Arada avukatı harcaması iyi oldu. :A

7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x9 3x10 (Sezon Finali)

Friends'ten Janice'in ses ve tonlamasıyla: OMG

Gelmiş geçmiş en karizmatik sezon finaliydi sanırsam.

9 da aynı şekilde çok güzeldi. Her iki bölümde de kullanılan bir müzik vardı ki onu da çok beğendim. (Daha önceki sezonlarda var mıydı bu müzik emin değilim.)

Keşke ilk 8 bölüm de bu seviyenin yakınlarında olabilseydi de diziyi efsane diziler statüsüne alabilseydik ama hele bazı bölümler çekilecek çile değildi.

Son bölüm 10 puana yaklaştı.

9/10 9/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
3x9 3x10 (Sezon Finali)

Friends'ten Janice'in ses ve tonlamasıyla: OMG

Gelmiş geçmiş en karizmatik sezon finaliydi sanırsam.

9 da aynı şekilde çok güzeldi. Her iki bölümde de kullanılan bir müzik vardı ki onu da çok beğendim. (Daha önceki sezonlarda var mıydı bu müzik emin değilim.)

Keşke ilk 8 bölüm de bu seviyenin yakınlarında olabilseydi de diziyi efsane diziler statüsüne alabilseydik ama hele bazı bölümler çekilecek çile değildi.

Son bölüm 10 puana yaklaştı.

9/10 9/10

Ben de diyorum ben mi abarttım ama hayır kesinlikle @Forumdash abartılı düşük puan vermiş :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
3x1 ve 3x2'yi net bir şekilde hatırlamadığım için tekrardan yorumlamayacağım, forumdaki sıkıntıdan ötürü yok olmuş oldular artık yapacak bir şey yok.

3x3

Wendy... Bu kadının istediği şeyi elde etmek için yapamayacağı şey yok.

Bu bölümle beraber Wendy'nin diğer kumarhaneyi alabilmek adına yapmadığı hiçbir şey kalmadı sanırım, karı-koca arasından zayıf olan tarafı seçti ve onun üzerine oynadı. Zaten ağzı müthiş laf yaptığı için adamı ikna etmesi çok da zor olmadı.

Psikolog sahnelerine çok gülüyorum, ilk sezondaki Buddy etkisini yaptı resmen kadın. Her diyaloğu, her sahnesi güldürüyor. :A

Marty reis kartelin adamları tarafından alıp götürüldü, bakalım nereye varacak bu işin sonu.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
3x4

Oldukça iyi bir bölümdü bence, özellikle kullanılan mekanlar ve ruh hastası müziklerin bunda payı büyüktü.

Marty'nin kartel tarafından kaçırıldığı açık ve netti ama nasıl kurtulabileceğini ve neden kaçırıldığını tam olarak kestiremiyorduk. İşlerin onsuz yürüyüp, yürüyemeyeceğini test ettiler bir nevi ve sonuç fiyasko. Adamın tek hamlesiyle çözdüğü sorunu kimse çözemedi.

Marty'nin çocukluğunun gösterildiği sahneleri, o sahneler arasında yaşanan geçişleri çok beğendim.

Ben karakteri çok gerçekçi, bir anda içerisine düştüğü dünya karşısında sarsıldı. Karakteri oynayan oyuncunun performansını oldukça başarılı buluyorum, zaten bu dizinin en büyük artılarından birisi müthiş oyunculuklar.

Ruth reis... Sen bu dizinin yıldızısın... Hep küfür et...

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
3x5

Ne desem bilemiyorum... Tamam bu dizi çekimleriyle, bazı karakterleriyle, müzikleriyle falan ruh hastasıydı ama işi malum sahne ile başka bir boyuta taşımışlar. :A O sahneden sonra bölümün geri kalanına odaklanma konusunda oldukça zorlandım. :A

Darlene ve Wyatt... Ne desem bilemiyorum, son zamanlarda bir dizide gördüğüm en ruh hastası sahne ve en ruh hastası ilişki sanırım. :A

Marty yine tüm soğuk kanlılığı ile hiçbir şey olmamış gibi yaşantısına geri dönüş yaptı, hiçbir şey olmamış gibi davranmasını ben buna bağlıyorum. Zaten ailesi ve kendisi için FBI'a renk vermemesi lazım kaçırılma konusu ile alakalı.

Marty'nin FBI ajanı üzerinden bir plan yapacağını düşünüyordum zaten ama biraz zorlama duruyor şu aşamada gerçekten ama Marty genelde bir kişi üzerine plan yaptığı zaman, ne yapıp edip onu gerçekleştiriyor. Merak ediyorum işlerin nereye varacağını...

Psikolog sahnesine yine güldüm. :A Rüşvet yemeye doyamadı kadın. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
3x6

Gerçekten iyi bir bölümdü.

Bölüm başındaki 'Psikolog - Marty - Wendy' sahnesi sezonun en iyi sahnelerinden, uzun zamandır Marty ve Wendy birbirleriyle yüzleşmekten kaçınıyorlardı ve sonunda patladılar. İkisi birden psikolog reise para yedirince o da ikisine birden eşit derecede yaklaştı, böyle olunca da ilk kez gerçek bir seans yapmış oldular. Bu dizide para gerçekten her şeyin anahtarı... Seans sonrası Marty'den önce para istemiyormuş gibi yapıp, sonra kurduğu cümle güldürdü. :A

Darlene de oyuna yeniden geri dönüş yapmış oldu, önceki bölümdeki malum sahnesi sonrası diziye odaklanmamızı zorlaştırmıştı ama dizinin böyle ruh hastası bir karaktere de ihtiyacı vardı.

Ben'in normal bir ruh haline sahip olmadığı malumdu, sebebinin hastalığı olduğunu öğrendik bu bölüm. Ani duygu değişimleri yaşamasının sebebi de bu belli ki.

Son sahnede bilerek ve isteyerek Ruth'u takip etmedi mi ya? Ortada bir tesadüf yoktu bence; Ruth'u koruma amacıyla takip etti ve korumuş da oldu netice itibariyle. Sahneyi de baya iyi çekmişler.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x6

Gerçekten iyi bir bölümdü.

Bölüm başındaki 'Psikolog - Marty - Wendy' sahnesi sezonun en iyi sahnelerinden, uzun zamandır Marty ve Wendy birbirleriyle yüzleşmekten kaçınıyorlardı ve sonunda patladılar. İkisi birden psikolog reise para yedirince o da ikisine birden eşit derecede yaklaştı, böyle olunca da ilk kez gerçek bir seans yapmış oldular. Bu dizide para gerçekten her şeyin anahtarı... Seans sonrası Marty'den önce para istemiyormuş gibi yapıp, sonra kurduğu cümle güldürdü. :A

Darlene de oyuna yeniden geri dönüş yapmış oldu, önceki bölümdeki malum sahnesi sonrası diziye odaklanmamızı zorlaştırmıştı ama dizinin böyle ruh hastası bir karaktere de ihtiyacı vardı.

Ben'in normal bir ruh haline sahip olmadığı malumdu, sebebinin hastalığı olduğunu öğrendik bu bölüm. Ani duygu değişimleri yaşamasının sebebi de bu belli ki.

Son sahnede bilerek ve isteyerek Ruth'u takip etmedi mi ya? Ortada bir tesadüf yoktu bence; Ruth'u koruma amacıyla takip etti ve korumuş da oldu netice itibariyle. Sahneyi de baya iyi çekmişler.

Özetleri mi izliyorsun 15 dakikada bir yorum. :A