Klasik Oz 2. Sezon Yorumları

2x8 (Sezon Finali)

Bence sezonun en iyi bölümüydü. Önceki bölümlere göre süresi daha uzundu ama bunu hiç hissetmedim. Güzel bir sezon kapanışı oldu.

Yaşlı adamların tüneli bu kadar ilerletmesi şaşırttı. Nazili adamların salaklıkları hem tünelin hem de kendilerinin sonunu getirdi.

Alvarez de beklenen salaklığı yaptı. Aslında sevdiğim bir karakterdi, üzüldüm. Bakalım onunla ilgili neler olacak?

Adebisi yaşlı kahinin gelmesiyle baya büyük bir değişim yaşamıştı, ölümüyle de kafayı sıyırdı.

Beecher'a da üzüldüm. Schillinger yine yaptı yapacağını. Yeni ortaya çıkan gardiyan da neo-Nazi sanırım. Nazilerin tüm istediklerini yapıyor. Bu arada Keller, Beecher'ın durumuna üzülmüş gibiydi yaptıklarından sonra. Gelecek sezon Keller ve Beecher ikilisinin ilişkisini baya merak ediyorum.

Bölümün sonu da baya iyiydi. Said iyi konuştu, vali öylece kaldı, güzel oldu.
McManus'ın da istediği olmuş oldu böylece.

Puanım: 9/10

2x8 (Sezon Finali)

Çok iyi bölümdü. Bu bölümün IMDb'de 5.9 almasına sebep olan kişileri alacaksın sabahtan akşama kadar Arka Sokaklar, Küçük Ağa falan izleteceksin.

Sezonun en iyi bölümüydü...

Yeni nazi gardiyana acayip uyuz oldum. Adam pisliğin çıktı McManus baba.

Kaçış konusu ve onun etrafındaki Augustus konuşmaları güzeldi.

Schillinger yaptı yapacağını.
2-1 öne geçti.
Beecher da yalnız hak etmişti alkol bağımlılığı falan. Biraz kendisine çeki düzen vermeyi öğrenir belki. 2-2 yapacak golü bekliyoruz kendisinden.

Ramazan dolayısıyla bir kişiye af olayı çok saçmaymış gerçekten var mı böyle şeyler ya.
Said valiyi yerin dibine soktu, harikaydı.

Adebisi de kafayı sıyırdı iyice. Bazen nefret ettiriyor falan ama kesinlikle çok renkli bir karakter.

Tünel işinde yaşlı adamlardan kel olan iyi akıllılık etti suçu ölü nazilere attı.

Alvarez'in olayı çok kötü oldu. Nasıl öyle bir salaklık yapabildi. Nereye kaçacaktı sonucun böyle olacağı bes belliydi.

Ryan da kardeşini aldı yanına...

Sezon konusuna yazma fırsatım olmaz belki oraya yazacağım çok dizi var büyük ihtimalle güncelleri yazarım buna sıra gelmez.
Buradan yazayım...

Bu sezon genel olarak hiç beğenilmemiş ama benim karakterlere iyice alışmam bu sezonda gerçekleşti. Bence başarılı bir sezondu. İlk sezonda dizinin fazlasıyla abartı olduğunu düşünüyordum ama bu sezon dizi bittiğinde diziyi en iyi dizilerim arasına alabileceğime ikna etti. Evet ilk 5, ilk 10 sıradaki dizilerimden vazgeçirecek kadar değil belki ama en kötü 20 dizilik listelerde yer bulacak gibi.

9/10

2x8 (Sezon Finali)

Çok iyi bölümdü. 3.sezonu merak ediyorum. Bu dizi bir bölümünde çok olay olmasa da kendisini izlettiriyor. Dizinin ortamını seviyorum.

İhtiyarlar tünel olayında iyi yırttı.

Adebisi iyice sıyırdı.
Çok renkli karakter seviyorum valla bu adamı.

Dizide izlemekten en çok keyif aldığım ikili Schillinger ve Beecher'ın arasına bu sezon Keller katılmıştı. Zirvede bıraktılar diyebilirim. 3.sezonda Beecher'ın hamlesini bekliyorum.

Ryan ve kardeşi de yeni sezonda ilgi çeker.

Said valiye müthiş ayar verdi hapishanedeki en kral adam.

McManus yeni sezonda Nazi gardiyanı yollar bence.

9/10

1.sezon biraz alışma dönemi gibi olduğu için bu sezon izlemekten daha çok keyif aldım. İleriki sezonlarda bu katlanır diye düşünüyorum.

Sezona puanım: 8.5/10

2x7

Ortalama bir bölümdü, karakterlere alıştığım için pek sıkılmadım.

Adebisi'nin kadına hemen gardiyanlar gelmeden hallet dediği yer ve uyuşturucu testi sırasındaki hareketi sesli güldürdü

Schillinger yine yaptı yapacağını ama Ryan reyiz öcünü alır.
8/10​

2x8

Vayy belki de dizinin en iyi bölümüydü hemde süresi 10 dk. uzun olduğu halde.

Alvarez kendimi göstericem diye mallık yaptı, hücreye attıklarındaki hali çok kötüydü. Bi ara düşündüm ben o halde olsaydım diye acayip zor 2 güne deliririm heralde.

Beecher dağılmıştı bence iyi oldu bu olay, 3.sezonda kendini toparlayıp intikamını alır.

Adebisi favorilerimden birisiydi ama iyice reyiz oldu
Adam ilk defa işlemediği bi suçtan ceza alacak heralde.

Said reyiz Vali'yi bitirdi resmen. Hapishanede karşılanmasıda iyiydi, kim ne derse desin Oz'un gizli lideri Said'dir.
9.5/10

Dizide hızlandırma çalışmalarım başladı.
2S1B 2S2B 2S3B

Ben 2. sezondan çok umutsuzdum o nedenle başlamam zaman aldı ama hiç öyle kötü bir sezon değilmiş.

İsyandan sonra hapishane daha iyi bir hal almaya başlayacak anlaşılan.

Mcmanus'ın çalışmaları ve dedektifin Vali'ye olan atarından bunu sezdim. İyi olaylar oldu mahkumlar için.

Mcmanus Kazada yaralanmış ve o sarışın gardiyan Ross'u öldürmüş.Dedektif olayı iyi çözdü. Beni naya ekrana kitledi o konuda.

Zencilerin tarafı ağlayıp sızladı hep ve müthiş sıkıcı oldular. Verin şuna memeleride sussular

Tekerlekli sandalyeli adam tarafında ise güzel olaylar oldu.
Kemancının ölmesine bende üzüldüm. Çok sağlam adadı.

Hapishaneden çıkma ihtimali var. Bazen anlattıkları güzel ve anlık eğlenceli olsada çok etkileyici bir karakter değil. bencede çıkabilir.

Tobias ise iyice çılgın atıyor.

Bir adamın penisini kopardı, Kel adama karşı atarlanıp duruyor. keyifli sahneler bunlar ama sanki her an onun açısından bir olay olacakmış gibi hissediyorum. Umarım böyle devam eder.:

Said

Kanun inceliyor. Benim bile canım çektiç Çok sağlam bir konu ve merak ettiğim olaylardandır kanunlar. Başarılı oalylara imza atacak bence.

Ninonun oğlu çok az olaylara giriyor. Daha tehlikeli işler bekliyorum ondan.
Nino bu arada
Sevilecek biriydiç Ölmeseydi.ss

Alverez ile Müdür arasında olan olaylarda ilgi çekiciydi. Orada durdurması çok fena bir olaydı. Büyük ceza böyle olur. Sinir krizi geçirirdim ben şahsen. Birde ailesini göremedi ama intikamını alıyor Alvarez.

Şuan hangi olay hangi bölümde oldu tam hatırlamıyorum ama ortalama olarak 8.4/10 gibi bir şey veririm 3 bölüme.

2S4B

Sıkılmadan izlediğim iyi bir bölümdü.

Ryan ile doctor duygusallik yaşıyor. Ryan çılgınlık yaptı ama kadının başını yakacak.
Doktorun ailesininde kanserle mücadelesi ve ondada kanserin çıkacak olması etkileyiciydi.

Beacher ve yeni mahkumun olay dikkat çekiciydi. Son sahnede Schillger geldi anladım ben olayı. Koyu bir durum tabii.

Said başarısız oldu. Acaba ne zaman başaracak bu işi merak içindeyim.

Abidisi ve o ufak adamın hareketleri müthiş itici. Özellikle küçük adamın ergen gibi attığı tripler gına getiriyor.

8.2/10

2S5B

Ortalama bir bölümdü.

Ryan ve Doktor'un aşkı gitgide bir yola koyulacakmış gibi ileliyor. Doktorun kocasının ölmesi aşkın temellerini kurdu bence. Ryan gitgide sevdiğim bir karakterde oluyor.

Nino'nun oğlu ile Müdür arasındaki sır şaşırttı. İlginçmiş. Müdür abisini teslim etti falan enteresan oldu.

Beacher'da eşini kaybetti.
Üzüldüm. Ama Beacher'a olan mesajı daha çok üzdü. O kız niye öldü.
Yanındakia damda iyice niyeti bozdu.

Rahibe kocası ile ilgili olayları çözüyor. Ne çıkacak onun altından merak ediyorum. Çok şaşırmayız gibi.

Vali okulu kapattı. Çok kıl oldum adama yine.ss Dedektif işleri hızlandırsada Vali olsa ama zor görünüyor. Vali çok iyi yönetiyormuş eyaleti.

7.8/10

2S6B

Baya şaşırtan olaylar oldu.

Nino'nun oğluna çok üzüldüm.
Çocuğu harcadılar. Çok reis bir karakter çıkabilirdi bence. Adebisi çok nefretlik biri oldu iyice.
İlk baştaki adamida Zenciler öldürdü. Gelde ırkçı olma.ss

Tobias eşcinsel oldu. Beklemiyor değildim. Bence o zenci anlaticinin bunu hissettiren bir kaç kelime söylemesi olayı bitirirken ama.bunu yapmadı. Şaşırdım cidden ve tuzağa düşmesine üzüldüm.

Vali ciddi anlamda zeki. Eğer dedektif aday olursa kesin kaybeder buna.kaç bölümdür bekliyorum ama bir kıvılcım bile yok yani daha.

Ryan'in kardeşi doktorun kocayı öldürmüş. Çok şaşırdım. Dizi baya aştı kendini.

Rahibenin macerası sıkıcı baya.
Su idamlik kadin çok iyi iş çıkarabilir.

8.6-10

Bölümleri izliyorum ama yorum yapamıyorum.
Unutmaktan dolayı.ss

2S7B ve 2S8B (Sezon Finali)

Ryan'ın kardeşi geldi. Slinger her yeni gelene yaptığı gibi onada aynısını yaptı. Ama çok saf bir şey, Oz'da kalamaz diyordum ama abisi var.

Rahibin olay dikkat çekiciydi. Tabi çok tacizcisine acıyacak değilim ama yinede acıdım sonunu görünce. Adamda hiç savunacak bir şey yapmadı.

Adebisi ve idamlık kadın arasında gerçekleşenler ilginçti. Adebissi ile ihtiyar arsında olanlarda ilgi çekiciydi. 3. sezonda baya ilgi çekici hal aldı devamında ki Adebisi.

İhtiyarların tünel olayı fenaydı.
Nazilere olayın vurması ayrı keyifti.
İyide kıvırdı ihtiyarlar.

Anlatıcının adı Hill miydi neydi onun kaçma çabaları ilginçti.
En son kaçtı zannetmiştim.

Beacher'a olanlar çok sinir bozucuydu.
En son tüm kemikleri kırıldı ve ben bittim.
Lanet olsun sana Shlinger.

Migeul o elemanın gözlerini oyarak boş yere belaya bulaştı. Zaten rahiple aralarındaki yakınlıkta bana saçma geliyor. En son tecride gönderildi zaten. Boşu boşuna.ss

Said'in yaptığı olayda hiç mantıklı değildi. Valiyi rezil etti ama kendini mahvetti.

7. bölüm 8.5
Sezon finali 9/10

S02e05

Uzun aradan sonra yeniden Oz mesaisine başladım. Bu bölümde Aile kavramı üzerinden hapishane içi olaylar üzerinde durulmuş. Aile gerekli midir? Aile insanın özgürlüğünü kısıtlar mı? Aile olmasa da olur mu? Gibi uğraştırıcı sorular sorgulanmış.

Tobbias ın karısı, müdürün kardeşi, Rihanna nın kocası ve etkileri...

Kel Nazi her zamanki gibi. Mektubu verdiği sahnedeki hareketleri

8.1/10

Hızlan biraz da yetiş bize hazır ara vermişken.

2x6

Izlediğim en iğrenç bölümdü sanırım. Şaka maka dizide iyi bir karakter yok, hepsi anti kahraman.

Tobbias dan bunu beklemezdim yazıklar olsun . Gözümden düştü artık, iğrenç herif

Adebesi ne iğrenç şerefsiz bir şeysin öyle. Ölümünü dört gözle bekliyorum! Bakalım yeni gelecek İtalyan, intikamı alacak mı

O` Ryan 'da güzelim karısı dururken hemşireye ilgi duyması ilginç. Ama büyük yanlışlıklar yaptı.

Babamdan ufak bir Spoiler yedim
İrlandalılar filan geliyormuş?? İki kardeş mi ne. Yanlış duymuş da olabilirim, bakalım ne zaman kim gelecek.

8.3/10

2.sezon 7.bölüm

Yanlışlıkla 3x7 yi açmam sonucu yine ufak bir Spoiler yedim. Neyseki 4.dakikada işi çaktım.

Bu bölümün adı Oz Kardeşliği olmalıydı. Böyle bir dayanışma beklemezdim, Gangsterler hariç herkes yardım etti. Vay be.

Yeni gelen İtalyan bakalım ne kadar etkili olacak. Oz da kalıcı olmanın birinci yolu akıllı olmaktır.

8.6/10

2x8

Said! Said! Said! Said! Said!

Augustus un kendini aştığı güzel bir bölümdü. Sezonun en iyi bölümüydü kuşkusuz ama sezon geneline baktığımızda ilk sezondaki tadı alamadım. 1x7 halen aklımda, 1x8 de efsanedir. Bu bölüm de en iyi ilk 5 bölümden biridir.

Said Kareem yine yaptı yapacağını helal olsun, belki hapisten çıkamadı ama efsane oldu

O Ryan ın kardeşi ile ilgili kafama takılan bir şey var

Madem aldığı darbeden dolayı 5 yaşındaki çocuk zekasında, o halde niye hapishaneye attılar? Akıl hastanesine gitmesi gerekmez miydi? @OzaN @Danger UA!

Kel Nazi'den daha ihtişamlı bir intikam bekliyordum, kısasa kısas gibi

Imdb puanının bu kadar düşük olmasının sebebi gereksiz yere uzatılan şiddet ve kan sahneleri olmalı

heralde kan fobisi olanlar gözü çıkarılan gardiyanı görünce basmış eksiyi

Bakalım şu İrlandalılar hapishaneyi nasıl etkileyecek....

8.8/10

Akıl hastanesine gitmemesi bence de saçma.
Dizinin gerçekçilikle pek işinin olmadığının kanıtlarından bence.

Akıl hastanesine gitmemesi bence de saçma.
Dizinin gerçekçilikle pek işinin olmadığının kanıtlarından bence.
Yine de en gerçekçi hapishane dizisi tabi. Hapishane raconu, hayatı işler öyle ilerliyor birçok hapishanede

Gerçekçi olmasaydı Sona hapishanesi gibi olurdu Prison Break deki. Sona da efsanedir gerçi.