FK1 No Country for Old Men / İhtiyarlara Yer Yok (2007) Film Bilgileri & Yorumları

Filmin sonu sadece bitiyor işte. Gerçekçiliği oradada hissettiriyor. Bence filme uyan bir final olmuş.
Ama dediğin gibi bütün filmin rüya olduğunu sanmıyorum, sokak sanati.
@sokak sanati

Müziğin olmadığını sizlerden öğrendim. Adamlar müzik olmadan germeye başarmışlar. -en azından beni- Bu iyi bir şey bence. Pek dikkat etmedim o kadar gerilim arasında. Ve yine müzik kullanılmaması gerçekçiliğe uyuyor.

Kendisini özel kılacak bir şeyi yok demişsin ancak; gerçekçi yapısı, kendine has karakterler, müzik kullanılmadan gerilim yaratması, kamera açıları filmi özel kılmaya yetmiyor mu?

Evet bence de sadece senaryoya baktığımızda çok iyi bir şey görmüyoruz. Ancak o yıla göre karşılaştırmak gerek Oscar'ları. O yıl da en iyisi bu filmmiş gibi duruyor. :):)

Sürgünüm beğenmemiş 8 vermiş sen bayılmışsın sende 8 vermişsin.:D

Rüya olma ve aynı kişi olma ihitmali var gibi.Rüya kısmını bir daha izle istersen.:D

Aslında olmayadabilirmiş.Benzerlik var rüya ile filmin ama çokta değil.:D

Sürgünüm beğenmemiş 8 vermiş sen bayılmışsın sende 8 vermişsin.:D

Rüya olma ve aynı kişi olma ihitmali var gibi.Rüya kısmını bir daha izle istersen.:D

Aslında olmayadabilirmiş.Benzerlik var rüya ile filmin ama çokta değil.:D

Hayır, bayılmadım ben. :D Ama beklediğimden iyiydi. Aslında 7,5'tan 8 verecektim. Ama 8 verdim çünkü, dediğim yerde ara vermek zorunda olmasaydım 8 alırdı. :D

Filmi izledim.İyi bir gerilim türüydü.Oyunculuklar olağanüstüydü.
Katilin her önüne çıkanı öldürmesi ve aynı soğukkanlılıkla oradan ayrılması.Filme ayrı bir hava katıyordu.
Filmin sonu ise vasattı bana göre

Puanım: 8

Şerif ile Katilin hiç karşılaşmaması aynı kişi olma ihtimalini getirdi aklıma.Sizce de aynı kişiler miydi?

Filmin sonunu anlamadım? Siz anladınız mı

@sürgünüm @berkann @sokak sanati

Moderatörün son düzenlenenleri:
Filmi izledim.İyi bir gerilim türüydü.Oyunculuklar olağanüstüydü.Katilin her önüne çıkanı öldürmesi ve aynı soğukkanlılıkla oradan ayrılması.Filme ayrı bir hava katıyordu.
Filmin sonu ise vasattı bana göre

Puanım: 8

Şerif ile Katilin hiç karşılaşmaması aynı kişi olma ihtimalini getirdi aklıma.Sizce de aynı kişiler miydi?

Filmin sonunu anlamadım? Siz anladınız mı

@sürgünüm @berkann @sokak sanati

Spoiler butonuna alsana yazdıklarını.:D

izledim sonunda filmin üçte ikilik kısmına 9 puan sondaki üçte birlik kısmına 2 puan veriyor,muhteşem bir şekilde devam eden filmin son çeyreğinde içine etmeyi başaran senaristleri kutluyorum yapımda yayında emeği geçenlere selam yolluyorum burdan ..

filmde harika görüntüler vardı, heyecanda dozundaydı izlerken büyük bir merakla sonunu beklemeye başladık, sona doğru ihtiyarların emeklilik anılarına dalış yapan film yedi bitirdi bizi , orda gazı kesildi aniden... senarist sonunu böyle düşünerkmi başlamış işe, yoksa plansız filme dalış yapıp sona doğru bunalımamı girmiş nasıl bir kafayla filmi sonlandırmış anlaşılmıyor,
moss un öldürülüş sahnesini göremedik nolduki orda adamı cinmi çarptı?
ihtiyar şerifin anlattığı rüyalardan herhangi bir çıkarımda bulunmayı denemedim çünkü orda zaten kopmuştum konudan :)
finalde katil şeyini sallaya sallaya kurtuldu,, birde anlatılmak isteneni anlasam ne biçim puan verecektim bu filme :)

@Forumdash @sürgünüm @OzaN @sokak sanati @berkann @xemrexxx

Bana böyle filmlerle gelin hergece bir tane izlerim,bu filmide bu gece izleyeceğim.
Eskiden çok film izlerdim dizi izleyemezdim,şimdide dizi bağımlısı oldum film izleyemiyorum.:)
bana başka filmlerle gelsinler böyle filmlerle gelmeselerde olur :))

izledim sonunda filmin üçte ikilik kısmına 9 puan sondaki üçte birlik kısmına 2 puan veriyor,muhteşem bir şekilde devam eden filmin son çeyreğinde içine etmeyi başaran senaristleri kutluyorum yapımda yayında emeği geçenlere selam yolluyorum burdan ..

filmde harika görüntüler vardı, heyecanda dozundaydı izlerken büyük bir merakla sonunu beklemeye başladık, sona doğru ihtiyarların emeklilik anılarına dalış yapan film yedi bitirdi bizi , orda gazı kesildi aniden... senarist sonunu böyle düşünerkmi başlamış işe, yoksa plansız filme dalış yapıp sona doğru bunalımamı girmiş nasıl bir kafayla filmi sonlandırmış anlaşılmıyor,
moss un öldürülüş sahnesini göremedik nolduki orda adamı cinmi çarptı?
ihtiyar şerifin anlattığı rüyalardan herhangi bir çıkarımda bulunmayı denemedim çünkü orda zaten kopmuştum konudan :)
finalde katil şeyini sallaya sallaya kurtuldu,, birde anlatılmak isteneni anlasam ne biçim puan verecektim bu filme :)

@Forumdash @sürgünüm @OzaN @sokak sanati @berkann @xemrexxx

bana başka filmlerle gelsinler böyle filmlerle gelmeselerde olur :))

Puanın kaç? Baştaki puanlamana göre 6,5'a yakın bir şey çıkıyor? :D

Bence de Mpss'un öldürülme sahnesi gösterilmeliydi.