Nihat Hatipoğlu ATV'ye Geçti!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
İslamiyet şu anda Hz. Peygamber ve dört halife dönemi dışında hiçbir yerde tam olarak uygulanamamıştır. İsmi şeriat olan birçok devlette İslam'a aykırı onlarca şey yapılmıştır. Asıl saadet İslam'ın tam olarak tatbik edildiği Hz. Peygamber döneminde yakalanabilmiştir. Ayrıca saçma bir fikir,deme. İşte bunun için tartışmayalım,diyorum. Kavga çıkacak şimdi. Bu işler böyle forumlarda konuşulmaz. Bence gayet mantıklı bir fikir. Elhamdülillah Müslümanım ve teokrasi tam anlamıyla uygulansa huzurun olacağına inanıyorum. Ve zaten Hz.Peygamber ve 4 halife döneminde bu huzur yakalanmıştır. Asr-ı Saadettir o yıllar. Günümüzde en basitinden faiz hayatıma işlemiş durumda... Faiz İslamiyet'te yoktur. Ve daha birçok örnek... Bu ortamda teokrasi yakalanamaz. Yakalansa bile tam anlamıyla olmaz. Bu konuları burada konuşmayalım. Cevap verme bu mesaja. Senin fikrin sana,benim fikrim bana...

Son düzenleme:

AnaKin

Emekli
Reaksiyon puanı
5
Puanı
159
Arkadaşlar gereksiz bi tartışma oluyor.Kimsenin dini düşüncesi hakkında bir yorum getirmedik haddimize değil.Kıvılcımı ateşe çevirmeyelim.Sakin olalım güzelce tartışalım ortamı germeden !

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Ben tartışmak istemiyorum bu konuda çünkü hassasım. Bu yüzden kilitlense daha iyi olur. Okuyan okumuştur. Ama fitili ateşleyen o oldu. Okuduysan anlarsın bu konunun mesajlarını. Ben sakindim o zorla beni fikrimi söylemeye teşvik etti.

The Killing

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8
Puanı
159
Ben tartışmak istemiyorum bu konuda çünkü hassasım. Bu yüzden kilitlense daha iyi olur. Okuyan okumuştur. Ama fitili ateşleyen o oldu. Okuduysan anlarsın bu konunun mesajlarını. Ben sakindim o zorla beni fikrimi söylemeye teşvik etti.

''Herkesten Teokratik yaşamasını bekleyemezsin.'' cümlesini ben söyledim. Biri bunu söylese cevap verme gereği duymam. Cevaplama sebebin neydi?..

AnaKin

Emekli
Reaksiyon puanı
5
Puanı
159
Konuyu kapattım olay uzayıp o güzel canlar kırılmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...