Netflix Mezarlık - Dizi Yorumları

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
@Forumdash Kafanı çok detaylara yorma laaaa..... üzme kendini :A:A:A
Bugün son bölümüde izliyorum buraya çakıyorum yorumu

takipte kalın :F @Gizmen @Cervantes Bu arada spoiler içinde ki teorim hakkında ne düşünüyorsunuz
Teorin doğru :X Cember'de aynı taktiği izliyorlardi:A Ama 3.bölüm çok figuran kaçti:F

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
4.bölüm

Tüm bölümlerin en sarmal hikayesine sahip. Dallanıp budaklanan hikayesiyle çok güzel sezon finali (bence) yaptı... @The_Erinch @Gizmen

Ben bu ekibi sevdim. Umarım 2.sezonlarını da görürüz. Birce'yi kimle shipleyeceğimi şaşirdim kaldım valla:F Savcıyla mı yoksa otopsi yapan ablayla mı bilemedim:A (ablayla shiplersem bana bir diziyi hatırlatıyor:A)

Serdar rolünü oynayan Olgun Toker, Çember dizisinden başka dizi için ayrılmıştı. İyi ki Abdullah Oğuz aynı konsepte yine çağirmiş... Polislik yakışıyor bu adama:X

Genel olarak ilk iki bölüm eh desem de son iki harikaydı. 8/10 ortalama vereyim ben de:X

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
4.bölüm

Tüm bölümlerin en sarmal hikayesine sahip. Dallanıp budaklanan hikayesiyle çok güzel sezon finali (bence) yaptı... @The_Erinch @Gizmen

Ben bu ekibi sevdim. Umarım 2.sezonlarını da görürüz. Birce'yi kimle shipleyeceğimi şaşirdim kaldım valla:F Savcıyla mı yoksa otopsi yapan ablayla mı bilemedim:A (ablayla shiplersem bana bir diziyi hatırlatıyor:A)

Serdar rolünü oynayan Olgun Toker, Çember dizisinden başka dizi için ayrılmıştı. İyi ki Abdullah Oğuz aynı konsepte yine çağirmiş... Polislik yakışıyor bu adama:X

Genel olarak ilk iki bölüm eh desem de son iki harikaydı. 8/10 ortalama vereyim ben de:X
Bu gece benim film izleme işi yattı umarım yarın yorumlayıp yazacağım :D @The_Erinch

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
2. Bölüm:

"Herkes kendi yolundan sorumludur.Kimin nereye gideceğini bir tek Allah bilir. Yargılamadan önce bir git gör ne yaptığını."

Forum ahalisi durgun bulmuş bölümü ama ben 1. bölüme kıyasla daha çok sevdim bu bölümü.
Bu bölümde hayalleri ile baskılar arasında sıkışmış bir kızı görüyoruz. Bir yanda kapanması için zorlanan, İlahiyat okuması icin baskı kurulan Nefise Keskin; diğer yanda hayallerinin peşinden koşan, baskılara boyun eğmeyen, sesi çok güzel olan ve konservatuar okuyan Nefes Keskin. O kadar hayatın içindenki nice genç bu şekilde hayallerinden, hayatlarından koparıldı sözde din kisvesiyle. Dinde zorlama olmaz sözünün ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım.
Dizi o kadar güzel kurgulanmış ki sorgu masasından geçen herkesten katil olarak şüpheleniyoruz. Sonra o isim başka birini işaret ediyor ve bu sefer ondan şüphelenmeye başlıyoruz. En sonda da katil beklenmedik ve şüphelenmediğimiz biri çıkıyor. Ben kesin aile içi infaz derken yine ters köşe oldum. Okul arkadaşlarından bile şüphelendim ama patronundan asla şüphelenmemiştim izlerken. Aslında Papatya bize "Mavi şeytan yaptı" diyerek katilin kim olduğunu söylüyor ama biz bölüm sonunda öğreniyoruz mavi şeytanın kim olduğunu ve neden mavi şeytan dendiğini... Ona gelene kadar Nefes'in babasından, dergahta çile çeken abisi Mehmet'ten, onu kıskanan okul arkadaşı Gülgün'den, konservatuardaki öğretmeni Emrah'tan, kendisine saplantılı şekilde aşık olan minibüsçü Tekin'den, sözde en yakın arkadaşı olan ve Nefes'in evine gidip kız kardeşi Münevver'e arkadaşının tüm sırlarını anlatan Özge'den ve Zahide Eren'den ( Papatya) tek tek şüpheleniyoruz ve bu kişilerin Nefes ile olan bağlantılarını görüyoruz. Katil ise Nefes'in sahne aldığı barın sahibi eski bir beyaz yakalı olan İsrafil( mavi şeytan) çıkıyor. Kolunda zaten bir mavi şeytan dövmesi olan İsrafil kimya mühendisi olduğu için 'mavi şeytan' isimli uyuşturucuyu hem üretiyor, hem de torbacılığını yaparak bir çok genci zehirliyor. Nefes sahne sonrası en büyük destekçisi olan abisi Mehmet'e göndermek için video çekerken İsrafil'i bu uyuşturucuyu satarken yakalıyor ve elinden uyuşturucuyu alıp polise şikayet edeceğini söyleyerek koşarak sokağa fırlıyor. İsrafil'de peşinden koşuyor ve yakalayıp elindeki uyuşturucu poşeti ile Nefes'i boğup bir çöp konteynırına atıyor. Tabi Papatya bu olayı uzaktan izliyor ve çözülmesinde kilit isim oluyor.

Son düzenleme:

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
Dizinin 4.bölümünü şimdi bitirdim ve sıcak sıcak yazmak istedim buyurun spoiler butonuna :D
Özellikle bu bölüm beni çok etkiledi. Türkiye de ki adaletsizliği ve artık dönmeyen çarkı çok güzel 2 saate sığdırmışlar. Aktarılan duyguyu ve geçişleri çok beğendim. Arkasına devleti alan madencilerin üstten tavırları, merkezi dinlemek için yerleştirdikleri böceği şaşkınlıkla izledim. Bölümün sonu da ayrı bir güzeldi. 2.sezon sinyalini verdiler ama Hasan bey’in dosyasında ki olayları da çok merak ediyorum. Söylemeden yazımı bitirmek istemem Birce Akalay oynamıyor yaşıyor resmen. Emniyetin garajında sigara içerken attığı tirat neydi öyle. 10 numara 5 yıldız bir bölümdü. Bütün ekibin emeğine sağlık.
Eğer sessiz kalınırsa Pınar Gültekin gibi katledilen kadınların ruhları asla huzur bulmaz. Yorumumu böyle bitirmek istiyorum. @Forumdash @The_Erinch

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,096
Puanı
1,060
2.Bölüm
Gece tamamladım bölümü çok beğendim ilk bölümde tahmin ediyordum ama bunda edemedim çok güzel kurgulayıp çekmişler bence kadın cinayetlerine nasıl yaklaşılması gerektiğini süper anlatmışlar bence Birce muhteşemdi role öyle girmiş ki sanki Birce değilde sanki gerçekten Önem başkomisermiş gibiydi Olgun harikaydı bir oyuncu her roldemi iyi olur bayıldım valla

Önemin savcı ile konuşması harikaydı katilin bar sahibi çıkacağını hiç tahmin etmemiştim ben abisini ve ona aşık olan çocuğu düşünürken bar sahibi hiç aklıma gelmemişti valla

@The_Erinch

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: The_Erinch

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,096
Puanı
1,060
3.Bölüm
O kadar güzel bölümdü ki ne yorum yazacağımı nasıl yorumlayacağımı bilemiyorum o kadar dizi izlerim her zaman tahmin etmişimdir 1.bölümde tahmin etmiştim ama 2 ile 3 bölümde hiç tahmin edemedim ilk iki bölüme göre bu bölüm daha iyiydi dediğim gibi tahmin edemedim ama bu bölümde
tam katili tahmin ettim internet şirketinde çalışan adam dedim ama o çıkmadı meğer ilk sahnede katili göstermişlerde anlamamışım
Oyunculuklar yine muhteşemdi ben hem Kuş Uçuşunda hemde Mezarlıkta Birceye bayıldım iyi ki Birce bu rollerde olmuş ya
@The_Erinch

• Beğendim
Reactions: The_Erinch