Netflix Mezarlık - Dizi Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

mezarlik.jpg

Mezarlık

Tür:
Suç, Dram, Gerilim

Yönetmen: Abdullah Oğuz
Senaryo: Onur Böber, Evren Oğuz, Özden Uçar

Oyuncular:
Birce Akalay
Olgun Toker
Şehsuvar Aktaş

IMDb Linki

Fragman:

Diziyle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Öncelikle teşekkürler @Sherlock

4 bölümlü film serisi diyebiliriz.

Exxende Hükümsüzü izleyenlerin muhakkak izlemesi gerekiyor.. Hükümsüz adlı dizinin daha detaylı ve çarpıcı olan versiyonu diyebiliriz.

Birce, birönceki dizisindeki güçlü rolünü buradada güçlü bir başkomiser olarak gösteriyor.

Karakterleri ve karakterlerin özelliklerini beğendim, ülkemizdeki büyük bir bıçak yarası olan Kadın Şiddet ve Cinayet olayına derinlemesine girilmiş ve konular ince ince işlenmeye çalışılmış.

Televizyonda gösterilemez hem sansür gerekir hemde birçok kesimi rahatsız edebilir(yapılan göndermelerden dolayı)

İlk bölüme puanım 10 üzerinden 7.5 dur.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Çember serisi sevdiğim bir seriydi. Keşke star tv puhu'da devam ettirseydi diyorum hep ama nerdeeee...

Birce'yi pek sevemezdim ama son iki projesiyle Gökçe Bahadır gibi sonradan sevdiğim isimler arasına girdi:A Belki Lale karakteri daha hoş:bhr: ama bu maskulen tavrıyla da beni tavladı:A Tek başina yetiştirdiği bir kız annesi olması ise harika. Diğer dizide anneliği tırttı:A

Herneyse dizide karakter tasvirleri tek bir kesimi işaret ediyor:A Evet tvde bu yönde yayınlanamaz kesinlikle:A @The_Erinch

ama sonunda gerçek yanmiş ceseti sansursüz izlemek, sonunda bizde yapabiliyoruz dedim:A

Dizinin süresi çok uzun keşke 1 saatlik olup 6 bölüm olsaydı. Yarısında biraz kopmadım değil. Böyle karanlık polisiye dizi seven biri olarak şimdilik 7/10 umarım sonraki bölümler daha iyi olur.

Hergün 1 bölüm izliyıruz dimi @The_Erinch Geceye 1 bölüm daha atarım cunku:X

• Beğendim

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Çember serisi sevdiğim bir seriydi. Keşke star tv puhu'da devam ettirseydi diyorum hep ama nerdeeee...

Birce'yi pek sevemezdim ama son iki projesiyle Gökçe Bahadır gibi sonradan sevdiğim isimler arasına girdi:A Belki Lale karakteri daha hoş:bhr: ama bu maskulen tavrıyla da beni tavladı:A Tek başina yetiştirdiği bir kız annesi olması ise harika. Diğer dizide anneliği tırttı:A

Herneyse dizide karakter tasvirleri tek bir kesimi işaret ediyor:A Evet tvde bu yönde yayınlanamaz kesinlikle:A @The_Erinch

ama sonunda gerçek yanmiş ceseti sansursüz izlemek, sonunda bizde yapabiliyoruz dedim:A

Dizinin süresi çok uzun keşke 1 saatlik olup 6 bölüm olsaydı. Yarısında biraz kopmadım değil. Böyle karanlık polisiye dizi seven biri olarak şimdilik 7/10 umarım sonraki bölümler daha iyi olur.

Hergün 1 bölüm izliyıruz dimi @The_Erinch Geceye 1 bölüm daha atarım cunku:X
Senden bir öndeyim.. Sen ikiyi atarken ben 3ü atarım ama şimdi sinemadayım Jurassi Parkın son serisini izleyeceğim. Birde Evil adlı dizinin 3.sezonu gelmiş 🤭🤭🤭

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,823
Puanı
1,060
İkinci bölümüde demin bitirdim.

İlk bölümüne göre bir tık daha aşağı seviyede geçti.

Gene ülkemizdeki gerçekler üzerine kurulu bir hikaye üzerinden gidilmiş.

Bölüm sonu Başkomiserin Savcıya resti harikaydı.

10 üzerinden 7.

@Forumdash @Gizmen @Angelica

İyi yapmışsın abi bugün evde değildim birazdan ilk bölümü tamamlarım inşAllah

• Beğendim

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Böyle giderse 3 ve 4'er yorum yapmayın genel sezon olarak yorumlarım heralde:A @The_Erinch

2.bölüm çokta dokunaklı değildi hani. Şurasını sevdim diyemem. Sadece çözüm sürecleri güzeldi:X Sadece Frankenstein sahnesinde haaah!!!?? dedidm o kadar :A

Genel olarak 6.5/10

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Üçüncü bölüm çok daha iyiydi...

İşlenen konu, detaylar ve sondaki ağır süpriz...

1 saat 44 dk sürdü ama çok iyiydi.. Hiç sıkılmadım.. Bayağıda heyecanlı bir bölümdü..

Sadece üç bölüm sonunda emin oldum
dizide olaylar sonrasında 3 5 dk gözüküp, sonra unutturulan kişi katil çıkıyor.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,856
Puanı
360
İkinci bölümüde demin bitirdim.

İlk bölümüne göre bir tık daha aşağı seviyede geçti.

Gene ülkemizdeki gerçekler üzerine kurulu bir hikaye üzerinden gidilmiş.

Bölüm sonu Başkomiserin Savcıya resti harikaydı.

10 üzerinden 7.

@Forumdash @Gizmen @Angelica
Ben de şimdi 2.bölümünü bitirdim hız kesmeden 3.bölümü açtım ve senin dediğin ceset ile yüz yüze geldim :D 2.bölüm de iyiydi ama bu bölüm daha güzel olacak gibi bir hisse kapıldım daha gizemli başladı bölüm. Bu arada bir bölüm de şu savcı geberip onun cinayetini araştırsalar çok mutlu olacağım :D

• Beğendim
Reactions: Angelica

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
3.bölüm çoook iyiydi beee :Z

Önce bişey sorayım. Cinayet büro ile bu bölüm arasındaki imkan farkı nedir? Devletin sistemine erişemiyormuydu bunlar?

Şunu sorcam çünkü. Yatırım danişmanı adamın ilk karısı yurtdişina kaça yolla cıkmadı ya:F Pasaportu var bunun vizesi var:F Bu kadın hiç mi kimlik kullanmadı. Hadi diyelim kadını boşver adamın arkadaşini da mı hiç aramamişlar:F Orada boşa zaman harcadik:X

Çağri merkezinde çalişan adam 2.bölümde ölen kızın abisi değil mi:A @The_Erinch @Gizmen

Son sahneleri Sofia gibi izledim ekran başinda:( İlk bölümde heycanlandiğim cesetlerin didklediklemeleri... Sonunda eli yüzü düzgün bi türk dizisi izlediğinizi anlıyorsunuz.

Bu bölüm kesinlikle 8.5/10 hak ediyor :X

• Beğendim
  • Harika
Reactions: Aserat and Gizmen

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,856
Puanı
360
3.bölüm çoook iyiydi beee :Z

Önce bişey sorayım. Cinayet büro ile bu bölüm arasındaki imkan farkı nedir? Devletin sistemine erişemiyormuydu bunlar?

Şunu sorcam çünkü. Yatırım danişmanı adamın ilk karısı yurtdişina kaça yolla cıkmadı ya:F Pasaportu var bunun vizesi var:F Bu kadın hiç mi kimlik kullanmadı. Hadi diyelim kadını boşver adamın arkadaşini da mı hiç aramamişlar:F Orada boşa zaman harcadik:X

Çağri merkezinde çalişan adam 2.bölümde ölen kızın abisi değil mi:A @The_Erinch @Gizmen

Son sahneleri Sofia gibi izledim ekran başinda:( İlk bölümde heycanlandiğim cesetlerin didklediklemeleri... Sonunda eli yüzü düzgün bi türk dizisi izlediğinizi anlıyorsunuz.

Bu bölüm kesinlikle 8.5/10 hak ediyor :X
2.bölümde ölen kızın abisi mi :bilmem: hiç fark etmemişim bir daha bakacağım :D

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
İlk bölümünü izledim. Süresi gerçekten çok uzun ama ülkemizin kanayan yarası olan kadın cinayetlerini gerçekçi ve çarpıcı bir şekilde işlemişler. Tek eleştirim bölümün sonunda başkomiserin cesur konuşmasını bizde en üst emniyet mensubu bile yapamaz. Bizde işler böyle işlemiyor maalesef, öyle bir konuşma yapman mümkün değil. Diziyi hassas olan kişiler izlemesin. Ancak izlerken şunu düşündüm biz izlerken bile kötü oluyorsak bu kadar canice katledilmiş o insanlar o an neler yaşıyor kim bilir. :(

Birde kadın cinayetleri demişken ülkemizde son dönemlerde kadınların balkondan veya camdan düştüğü ile ilgili arka arkaya haberler duymaya başladık. Bu olayların çoğunun cinayet olduğunu düşünüyorum, resmen intihar süsü verilerek masum canlar katlediliyor. Bunların üzerlerinin bu şekilde kapanmasına müsade edilmemeli, hepsi detaylı şekilde araştırılmalı diye düşünüyorum.

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
@Forumdash Kafanı çok detaylara yorma laaaa..... üzme kendini :A:A:A
Bugün son bölümüde izliyorum buraya çakıyorum yorumu

takipte kalın :F @Gizmen @Cervantes Bu arada spoiler içinde ki teorim hakkında ne düşünüyorsunuz
Ben daha sadece ilk bölümünü izledim abi, o yüzden spoiler kutularını okumadım bilerek. :A Şimdi 2. bölümünü izleyeceğim.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,856
Puanı
360
@Forumdash Kafanı çok detaylara yorma laaaa..... üzme kendini :A:A:A
Bugün son bölümüde izliyorum buraya çakıyorum yorumu

takipte kalın :F @Gizmen @Cervantes Bu arada spoiler içinde ki teorim hakkında ne düşünüyorsunuz
Bence doğru bir tespit.
biraz gösterilip bize yaşanan olaylar ile o kişiyi unutturuyorlar. İyi bir kurgu :D
özellikle 3.bölümde çember havası aldım. Oyuncular da işini iyi yapınca soluksuz izleniyor :)

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Ve sezonu bitirdim.

1 Saat 56 Dak ile tam bir film modunda...başından sonuna kadar soluksuz izledim.

Bu bölüm içinde belli noktalarda sizi tokatlayan anlara şahit olabilirsiniz.

Çok uzun soluklu ve uğraşlı bir dava izledik... Gene ülkenin acımasız arka pencere gerçeklerinin dahilinde..

Konu çok iyi hazırlanmıştı...

Ekip içinde sesi çıkmayanlarında sesinin çıktığı,eskip hakkında daha detaylı bilgiler aldığımız bir bölümüdü..

Net olarak devamı gelecek şekilde bitti ki öylede omalı.

Son dönemde yapılan başarılı bir yerli iş olmuş.

@Forumdash @Gizmen @Cervantes @Angelica

Tüm sezona puanım 10 üzerinden 8.5 dur.

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,823
Puanı
1,060
Ve sezonu bitirdim.

1 Saat 56 Dak ile tam bir film modunda...başından sonuna kadar soluksuz izledim.

Bu bölüm içinde belli noktalarda sizi tokatlayan anlara şahit olabilirsiniz.

Çok uzun soluklu ve uğraşlı bir dava izledik... Gene ülkenin acımasız arka pencere gerçeklerinin dahilinde..

Konu çok iyi hazırlanmıştı...

Ekip içinde sesi çıkmayanlarında sesinin çıktığı,eskip hakkında daha detaylı bilgiler aldığımız bir bölümüdü..

Net olarak devamı gelecek şekilde bitti ki öylede omalı.

Son dönemde yapılan başarılı bir yerli iş olmuş.

@Forumdash @Gizmen @Cervantes @Angelica

Tüm sezona puanım 10 üzerinden 8.5 dur.

İnşAllah yarın bende devam edeceğim abi

• Beğendim