Merdiven 6 => 1.Bölüm => TVen

rengarenk

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
94
Puanı
129
MERDİVEN 6
Önce jeneriğe bakmanızı tavsiye ederim :)

BÖLÜM 1

mrt-06LARIN EVİ

(Öğlene doğru anca kalkan mrt-06 mutfakta kahvaltısını yaptıktan sonra salona annesinin yanına gider. Annesini kardeşinin fotoğrafına bakıp ağlar bir vaziyette bulur.)

mrt-06: Alışması çok zor anne. Çok zor.
primavera: Böyle bir acı yok oğlum. On gündür gözüme uyku girmiyor.

(O sırada kapı çalar. Gelen
ozgur2113’tür.)

mrt-06: Gelsene içeri.
ozgur2113: Öğle tatilindeyim. Gel sahile gidip hava alalım. Açılırsın biraz.
mrt-06: Tamam. Hem ayakkabıcı da dükkanı açmış mı diye bakarım yine.
ozgur2113: Hala açmadı değil mi?
mrt-06: Yok sanki yer yarıldı da içine girdi lan. Dur bekle iki dakkada şeklimi düzeltip geliyorum.

CADDE

(Sahile doğru yürürler. O sırada yaklaşık on gündür ayakkabı dükkanını açmayan ayakkabıcının dükkanına bakarlar.)

mrt-06: Nerde lan bu herif!
ozgur2113: Bu adamın dükkanında kamera kaydı var mıdır ki?
mrt-06: Oğlum geçen sene hırsızlık olayı olmuştu ya hatırlasana. Sonra adamda güvenlik takıntısı olmuştu.
ozgur2113: Alt tarafı ayakkabı satıyor lan.
mrt-06: Neyse akşam tekrar bakarım ben. Gel inelim sahile sonra patronun laf etmesin.

KARADUMAN HOLDİNG

çocuklarduymasın: Ayakkabıcı hala açılmamış patron. Bence boşuna kasıyoruz. Olay anına yakın diğer hiçbir dükkanda güvenlik kamerası yoktu. Böyle küçük bir mahallede bu tür şeyleri önemsemezler.
takas: Siz fikir üretmeyin. Dediğimi yapın. O dükkan sahibini yerin dibinde de olsa bulun.

AKŞAM OLMUŞTU

xemrexxxLERİN EVİ

(Annesiyle salonda oturan
xemrexxx annesi ona bir şeyler dese de düşünceli ve üzgün bir şekilde telefonuna gelen “Ben tehlikeli biriyim xemrexxx ​en iyisi burada noktalamak aramızdaki şeyi.”diye yazan mesaja bakıyordur.)

Annesi: Oğlum deminden beri dediğim her şeye geçiştirerek cevap veriyorsun. Neyin var?
xemrexxx: Yok bir şey.

(Ardından
xemrexxx’e bu sefer de mrt-06’dan mesaj gelir. “Çabuk merdiven altına gelin.” xemrexxx kapıya doğru gider.)

Annesi: Nereye oğlum?
xemrexxx: Merdiven altına. mrt-06 çağırmış da.

MERDİVEN ALTI

(
dizi kolik ile Almila her zaman takıldıkları ve Merdiven Altı adını taktıkları sahildeki merdivenlerin hemen altındaki parka diğerlerinden önce gelmiştir.)

dizi kolik: mrt-06 neden bu kadar acil toplanmamızı istedi acaba?
Almila: Kesin kardeşiyle alakalı bir şey. Bu işin peşini bıraksın bence. Tehlikeli bir şeyler var gibi geliyor ucunda.
dizi kolik: Ben olsam ben de kardeşim için tehlikeyi göze alırdım. Gelsin de görelim bakalım neymiş diyeceği.

CADDE

(
mrt-06 caddede yürürken birisi ona çarpar. Çarpan kişi nefes nefesedir. Çarpan kişi “Lütfen hemen beni sakla yalvarırım.” Der. mrt-06 bir süre düşündü sonra “Gel benimle.” Diyerek onu bir evin bahçesine sokar. Onlar bahçeye girince iki adam caddeye gelir. “Nerede ulan bu?” der birisi diğeri de “Boşver yürü nasıl olsa çıkar bir yerden.” Der ve giderler. Gördüğü manzaraya şaşırıyordur mrt-06.)

mrt-06: Ne çabuk bıraktılar peşini ilginç.
XanTier: Alışıklar beni kovalamaya ondan. Çok sağol. Bu arada ben XanTier.
mrt-06:Memnun oldum XanTier. Ben de mrt-06. İlginç bir tanışma oldu. Niye kovalıyorlar seni?
XanTier: Ya ben Karaduman İnşaat’ın patronundan borç almıştım. Şerefsizler 300 liralık borcu ödemedim diye 5000 Tlye çıkardılar.
mrt-06: Karaduman İnşaat diyorsun. İnşaatçı değil mi bunlar.
XanTier: Hem öyleler hem de sahibi aslında tefecidir. Pek öyle herkes bilmez. Aman boş ver sen. Bu heriflere bulaşma yeter.
mrt-06: Aynen benim derdim bana yeter zaten. Neyse görüşürüz.
XanTier: Tekrardan teşekkür ederim. Sana bir topuk borcum var. Ben iki yan caddedeki kırmızı binada ilk kattaki ilk dairede oturuyorum. Başın sıkışırsa falan çekinme.
mrt-06: Tamam aklımda. Görüşürüz.

MERDİVEN ALTI

(
mrt-06 Merdiven Altı’na geldiğinde dizi kolik Almila xemrexxx ozgur2113 de oradadır..)

xemrexxx: Sonunda geldin neden çağırdın merak ettik.
mrt-06: Ayakkabıcı sonunda dönmüş. Az önce kafam attı geziyordum. Dükkanda gördüm.
Almila: Nerdeymiş bunca zaman?
mrt-06: Annesi ölmüş. Trabzon’a gitmiş apar topar. Annesine çok düşkünmüş bir hafta kendine gelememiş. Dükkanı da umursamamış. Sonra kendine gelince dönmüş.
dizi kolik: Kamera kaydı var mıymış?
mrt-06: Evet. Kayıtları cdye aktardım laptobumu kaptım hemen geldim. Tek başıma izleyemezdim.

(
mrt-06 videoyu açtı. Videoda kardeşinin öldürülüş anı an ve an vardı.)

mrt-06: Tam tahmin ettiğim gibi içerdeki adam değil kardeşimin katili.

(İzlemeye devam ederler. İki kişi önce bir şeyler söylüyordur. Fakat kayıt ayakkabıcı dükkanın içinden yapıldığından sesler duyulmuyordur. Konuşma sonrasında iki kişiden biri silahla ateş etmeye başlar. Ardından arabadan birisi daha iner bir şeyler der panik halinde.)

xemrexxx: Adamın üstündeki t-shirtte bir şey yazıyor. Zor okunuyor. Heh şimdi biraz daha net. Sanırım Karaduman İnşaat yazıyor.

(Karaduman İnşaat ismini duyan
mrt-06 bir yandan şok olur bir yandan da yapacağı şeye dair karar verir.)

BÖLÜM SONU

Son düzenleme:

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Panpa 20.00 iftar vakti bence 21.00 veya 21.30'da yayınla çünkü o saatlerde forumda pek kimse olmuyor.

rengarenk

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
94
Puanı
129
Billy Kane post: 1387706' Alıntı:
Çok güzel tanıtım olmuş.
Çok teşekkürler. Beğendiğine sevindim :)

- - - Ekleme - - -

sokak sanati post: 1387711' Alıntı:
​Uğraşılmış bir işe benziyor...İlk bölüme bakacağım...:)
İyi bir şeyler olması için çalıştım. Umarım beğenirsin ilk bölümden :)

rengarenk

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
94
Puanı
129
1.bölüm eklendi. :) Uzun diyeceksiniz biliyorum ama kısa yazamıyorum ben ne kadar istesem de :D

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Güzel ve kısa olmuş ilk bölüm. Keyifle okudum. İlk bölümde yokum ama. :D