MEnes'in Foruma Kayıt Oluşunun 5. Yılı!

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Fiyatlar bir kaç ay önce o ayardaydı ama uçmuşsa bizim para birimide uçuyor yani birikimi yabancı para birimi olanlara değişen birşey yok, aynı hesap.

Kira sistemi Bizde kurtarıyor. Zaten net olarak değil, vergiden önceki halini hesap ediyorsun ama bizde de genelde eşini veya senle evi paylaşacak kişiyide katıyorsun ve ikisinin toplam maaşıda katkı sağlıyor eğer tek kişinin maaşı yetersizse. Tr de o hesabında senle kalacak kişide çalışıyorsa sıkıntı çıkmaz

Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Tabi aynı oranda para birimi de artıyor sen de haklısın. Değeri düşen hep TL sonuçta...

O açıdan tabi düşününce iki kişi de çalışıyorsa bir sıkıntı çıkmaz. Ama tek çalışan için elbet bir yerde yetersiz kalıyor. Bizde o sistem olsaydı zor kurtulurdu. Sonuç olarak genel olarak sonumuz hayrolsun, işimiz zor...

Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Sizinkiler her şekilde para elde edeceği için sorun çıkarmazdı bence
Misal banka kartında paranız yetersiz olsada alışverişe yapıp 'kredi kartı borcum' var diyorsunuz. Ama bizde para azsa veya yoksa hayatta kullanamıyorum kredi kartını.
Kredi kartı borcu gibi bir durum yok bizde

Bu arada internetten altı üstü 50 Euro'luk birşey alsam dahi adamlar beni araştırıyor. Zamanında fatura vs aksatma olmuşsa sorun çıkıyor

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Mal sahipleri ve zenginler sorun çıkarmaz elbette ama olan garibana olur... O da güzelmiş benim tarzım hep odur zaten, elimde olmayan parayı asla harcamam.

Sistem detaylı inceleyip karar veriyor o zaman, güzel sistem güzel. Ama bize uzak bir sistem...

Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060

Darısı başınıza diyelim
Kısmet