Medcezir Dizisinden Berkin Elvan Göndermesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Μαнoni

Favori Üye
Reaksiyon puanı
699
Puanı
684
berbat bir hamle tayyip son noktayı koydu ekmek almaya sapanla yüzü bandanalı elinde patlayıcı maddele gidilmez nokta

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,181
Puanı
1,061
Hic beklenmedik bir anda gelen bir sahneydi. Tebrikler tüm ekibe :)

Tebrikler diziye.

Fazla değil birkaç yıl önce "polise taş atan çocuklar" vardı hatırlarsınız istisnalar hariç her gün haberlerde duyardık polise saldırırlardı, izinsiz eylemler düzenlerlerdi, halk onlar yüzüne kepenk kapatırdı ve bu muhteremler "onlar da bizim çocuklarımız!" derdi korunmasını isterdi şimdi onlar mı Berkin'i elinde sapan olan bir fotoğrafı olduğu için "terörist" ilan eden, ölmesi için yeterli bir sebep olarak gören? Teröristleri uzakta aramayın en tepede onlar.

İmzami atarim.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
berkin olayına çok üzülenlerden birisiyim ama şunu açık şekilde söylemek istiyorum keşke bu hassasiyeti şehitlerimizede yapabilsek malesef şehitlerimize karşı bu hassasiyeti göstermekten kaçanlar var brazda bunu iyiden iyiye düşünmek lazım :bhr::bhr::bhr:

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,697
Puanı
1,061
berkin olayına çok üzülenlerden birisiyim ama şunu açık şekilde söylemek istiyorum keşke bu hassasiyeti şehitlerimizede yapabilsek malesef şehitlerimize karşı bu hassasiyeti göstermekten kaçanlar var brazda bunu iyiden iyiye düşünmek lazım :bhr::bhr::bhr:

Ya şehitlerimize hiç mi üzülmedik ? Terörist miyiz biz ? Şehit verirsek bizim de canımız yanıyor bizim adamımız yarın öbür gün bizde gidip askerlik yapacağız ne olacağımız belli mi ? Yeri geldi şehitlerimiz içinde sokağa döküldü bu millet dökülmedi mi ? Bu ayrımcılık, bu ötekileştirme çabaları nedir yani başbakanın izinden yürümeyin...Biz birlik olalım dedikçe başbakan yok alevi onlar yuhlat yok berkin'in annesini yuhlat bu ne şimdi ya...

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061

Diziyi izlerken de fark etmiştim ama HELAL OLSUN!

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ya şehitlerimize hiç mi üzülmedik ? Terörist miyiz biz ? Şehit verirsek bizim de canımız yanıyor bizim adamımız yarın öbür gün bizde gidip askerlik yapacağız ne olacağımız belli mi ? Yeri geldi şehitlerimiz içinde sokağa döküldü bu millet dökülmedi mi ? Bu ayrımcılık, bu ötekileştirme çabaları nedir yani başbakanın izinden yürümeyin...Biz birlik olalım dedikçe başbakan yok alevi onlar yuhlat yok berkin'in annesini yuhlat bu ne şimdi ya...
ben halk için söylemedimki bu sözü başımızda olan devlet için söyledim en çokta şuan başımızda olan kişi için şimdi adını söylemiyim sen anla işte :-):-):-)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
- Berkin ekmek aldı; "elinde sapan, yanıcı madde, halay çekti, polise taş, molotof bile atmıştır" dediler. Oysa ellerinde ispat bile yoktu. Ekmek alması, çoğu kişilerce bir simge oldu. Mesela bir ekmekci, market gibi birçok yerde pankart asıldı. Ekmeğin ne kadar değerli olduğu, o dönem ekmeğin 50 kuruş olduğunu ve 50 kuruş uğruna da candan olduğunu anlattılar. O dönem ekmek 50 kuruştu ama şimdilerde 75 kuruşa çıktı ve daha da artabilir ya da düşebilir. Ülkemizin işi hiç belli olmuyor.
- Berkin'in elinde sapan; "teröristsin sen" dediler. Dağda teröristerin kol geziyor, ellerinde silahlar ve askerimize sırtından ateş ediyor. Asıl bunların terörist olduğunu unutuyorlar.
- Berkin de yanıcı madde; Hastane yönetimi bu tarz bir şeyin olduğunu yazıyor ve bir de fotoğraf çekiliyor, gazetelere servis ediliyor. Sizce bu karalama olabilir mi? Olur mu, olur. Diyelim ki, yanıcı madde var, kullandığının ispatı var mı? Polise taş atma olayı olsa, mesela doğuda, "oradaki çocuklara sahip çıkalım" damgasını yapıştıracaklardı. Buradaki çocuklar, çocuk değil tabi.
- Berkin halay çekti; "sen bölücüsün" dediler. Halay çeken de tek Berkin olsa ülkemizde, "tamam" derim.
- Berkin kafasına gaz fişeği atıldı; "gebersin" diyen bile oldu. Bu insanlık suçudur. Polis geliyor, kafasına gaz fişeği atıyor. Bilinçli ya da bilinçsiz, bu insanlık suçudur. Daha 14 yaşlarında, hayatının baharında bir genç kendisi. İnsanlık suçunu, Avrupa'nın birçok ülkesinde yasaklanan bizmut kapsülünü kullananlar için pek anlatmak mümkün değil.
Hani terörü bitirdiğini, artık olmadığını söyleyenler, medyaya şehit haberlerini de çıkartmıyor. O kadar olay oluyor, şehit haberlerini sadece sosyal medyadan öğrenebiliyoruz.
- Berkin öldü; "iyi ki geberdi, terörist, bölücü" diyenler bile çıkıyor. İnsanlık suçu, bunları diyenler tarafından yine örtbas edildi. Hayatının baharındaki genç; 14 yaşında kafasına gaz fişeği yedi, 15 yaşında, 16 kiloyla hayata gözlerini yumdu. Türkiye'nin her bir tarafında gösteriler yapıldı. Yasaklanan bizmut kapsülü dedim ya, işte bu o gösterileri yapan kişilerin üzerinde kullanıldı. Yakın hedef konumundaki yasaklı silah, rahatlıkla insan öldürebilir, ki zaten bu yüzden yasaklı. Polislerin olaylar etrafında "gözüne sık, gözüne sık" demesi de ayrı bir olay. Yine de o polisler dışında da, polis gibi polisler de vardı. İnsanların içinden geçen "dur" emri, dışa vurdu ama "vur" emrinin önüne geçemedi ve birçok kişi de, bu yüzden canından oldu.

Asker bizim askerimiz; polis bizim polisimiz; çocuklar bizim çocuklarımız; insanlar bizim insanlarımız. Kimse kimseyi üzücü durumlara düşürmemeli. Medcezir yaptığı bu ince göndermeyle, izleyicilerinin gönlünü bir kez daha kazandı. Sadece izleyenlerin de değildir tabi ki. Demek istediğim o ki; insanlık çok önemli ve herkes tarafından kullanılması lazım. Kimse o şekilde ölmeyi haketmiyor. Başka ülkelerin çocuklarına ağlayanlar, kendi ülkelerin çocuklarına geldiği zaman, çeşitli bahaneler bularak, o kişiyi karalama gibi bi duruma düşüyor. Hani "çapulcu" dedi halkına, o taraf üzerinde geliştiği için, karalama gibi bir duruma gitti. Keşke her kesim tarafından duyarlı olunsa ama malesef bu mümkün olmuyor. En azından ülkemizde mümkün olmuyor her kesim tarafından duyarlı olmak.

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Büyük Kanal değil yandaş kanal.:)
Star'a bir şey demedim Atv yapamaz dedim 1.si
Ay Yapım yapmaz dedim 2.si.
2.sinde haksız çıktım orası ayrı.Reytinglerde düşmüş.:A
Atv, Star yapmaz dedin, kıvırma hemen. :X

Ayrıca yandaş olmayan kanal mı var? Kanalların hepsi yandaş zaten. Ama ulusal kanallar kendi bünyesinde yer alan yapımların içerisinde bulunduğu siyasi yönü pek dikkate almazlar. Devlet kanalı yapar ancak bunu geçen gün söylediğim gibi. :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Atv, Star yapmaz dedin, kıvırma hemen. :X

Ayrıca yandaş olmayan kanal mı var? Kanalların hepsi yandaş zaten. Ama ulusal kanallar kendi bünyesinde yer alan yapımların içerisinde bulunduğu siyasi yönü pek dikkate almazlar. Devlet kanalı yapar ancak bunu geçen gün söylediğim gibi. :)

Dememişimdir.Atv'ye demişimdir hatırlamıyorum neyse.:DAma yapamaz işte Atv.:A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Başbakanın bana ne yararı olmuş ki o nederse kabul edeyim beni dışlamış, ötekileştirmiş, %50'yi %50'ye saldırtmakla tehdit etmiş ne yapıyım ben bana yol yapsa ne yapıyım bana bina yapsa ben napıyım.
Olsun Caglar yine de basbakan yine de basbakan. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...